Sa ei ole sisse loginud.

#1 24-10-2008 16:36:55

martin504
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 83
Veebileht

Looduspildi galerii filter

Kopeerin siia oma maili mille saatsin looduspildi meeskonnale:


Kiri:

Mure või pettumus.. ei oskagi täpselt öelda, aga minu meelest on looduspildi fotode filter natuke nõrgemaks läinud ja viimase paari kuu jooksul on kuidagi palju pilte looduspilti tekkinud, mis on tunduvalt nõrgemad kvaliteedi/kompositsiooni poolest, kui eelnevalt üles laetud pildid. On muidugi ka häid pilte, aga palju on ka sõna otses mõttes "jura". Samas ilu on vaataja silmades.

Nüüd tekib küsimus, et miks mina ei ole siis paremaid pilte ise teinud ja neid üles laadinud, aga sõna võtan kül. Sellepärast, et jälgin pidevalt looduspildis pilte ning üritan nendest õppust võtta ja praktikas kasutada, kuid midagi on seni puudu jäänud minu piltides jne. Seepärast ei ole neid ka üles laadinud.

Loodan siiralt, et keegi Tigekullidest ei tunne end puudutatuna ja ei saada mind kohe esimese võimalusena pikalt. Olen seda filtri teemat ka tuttavaga arutanud ning ta on sama väitnud, et pildid on kuidagi nõrgemaks läinud. Seega ei saa see olla ainult minu luulu. Pikka aega hoidsin end tagasi, ei algatanud foorumis teemat ega saatnud maili. Selle mõttega, et mis see minu asi on? Aga kelle asi see siis veel on, kui mitte looduspildi austajate ja nende kes üritavad looduspildi piltidest midagi õppida ning praktikas teadmisi kasutada. Võin öelda, et mulle isiklikult on kül LP teadmisi juurde andnud ning tänud meeskonnale, et selline leht üldse olemas on smile



Vastus looduspildi meeskonnalt:

Tere Martin!

Väga õigustatud kiri, proovime asju karmistada.
Äkki sa siiski viitsiksid selle teema ka foorumis algatada, siis saaks
teada, mida teised sellest arvavad.
Ausalt öeldes on jah liiga palju suvalisi kõrre ja lehepilte tulnud.

_________________

Seega väga kena oleks teada mida ülejäänud rahvas arvab sellest, kas on piltide filter nõrgemaks läinud või mitte. Eks kindlasti on ka selliseid, kes mind lolliks peab jne. aga oma arvamust pole vist nagu kellelgi keelatud avaldada.

Kena sügist,
Martin

Eemal

 

#2 24-10-2008 17:01:20

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Looduspildi galerii filter

Martin, äkki on lihtsalt sinu enda tase paremaks läinud ja sa hindad asju teistmoodi ...

Eemal

 

#3 24-10-2008 17:23:37

Tarvo Tiivits
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 192
Veebileht

Re: Looduspildi galerii filter

tommy kirjutas:

Martin, äkki on lihtsalt sinu enda tase paremaks läinud ja sa hindad asju teistmoodi ...

smile. Mul oli ka esimene mõte selline.

Eemal

 

#4 24-10-2008 17:28:45

martin504
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 83
Veebileht

Re: Looduspildi galerii filter

Okei.. ka see võimalus võib olla, et hindan pilte teistmoodi, kui alguses. Mulle tundus, et asi hakkas kehvemuse poole siis minema, kui siin foorumis oli mingi teema selle kohta, et tigekullid ei anna hinnangut tagasisaadetud piltide kohta. A'la mis seal valesti on või mis mitte.

Eemal

 

#5 24-10-2008 17:59:53

Hundiplika01
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa/Wõro liin
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 83
Veebileht

Re: Looduspildi galerii filter

kuidas olekski võimalik saada tagasisidet iga pildi kohta, mis on tagasi saadetud?! Jah, mul pole ka siin ühtegi pilti üleval, sest ei pea end piisavalt heaks. Pärast seda kui umbes 10-12(võibolla ka vähem, mulle lihtsalt tundub palju) pilti oli tagasi saadetud, siis ma sain ikka aru, et järelikult ei ole ma ikka veel piisavalt hea.(kuigi mõne pildi kohta tundus küll, et no mis sellel siis nüüd viga on?) Viimasel ajal ei ole üritanudki ühtegi pilti saata, sest pole saanud aega ka oma taseme parandamiseks(Loe:selle tekitamiseks).

Seda et adminnifilter oleks nõrgemaks läinud ma küll ei arva. Vahest satub tõesti siia mõni selline pilt mille puhul tekib küsimus miks see üles lasti, aga ilmselt nägi siis mõni tigekull selles seda, mida mina ei suuda ja mina olen sellega rahul. Äkki on siia viimasel ajal tulnud nii palju kõrre ja lehepilte sest inimestel pole muud pildistada... ei tea.
Minu hinnangul küll looduspildi piltide tase tõuseb pidevalt. Ja kui meil on silme ees sellised pildid:http://www.looduspilt.ee/?page=pilt&id=23360, siis ei imestagi, et algajate esimesed katsetused tunduvad "jurana" smile
vot sääne pikk heietus sai kirja

Eemal

 

#6 24-10-2008 18:01:50

Hundiplika01
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa/Wõro liin
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 83
Veebileht

Re: Looduspildi galerii filter

http://www.looduspilt.ee/?page=pilt&id=23360
Link uuesti(on ikka kobakäpp küll onju big_smile )

Eemal

 

#7 24-10-2008 20:11:44

Urmet Pilt
Kasutaja
Asukoht: Lähte
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 398
Veebileht

Re: Looduspildi galerii filter

martin504 - et sind paremini mõista oleks alustuseks hea näha mõnd näidet nö nõrgast pildist.

Isiklikult arvan, et need nö nõrgemad ehk siis minu mõistes tavalisemad pildid peaksid ka olema.. muidu läheks asi ikka liiga klantsiks.. silm harjub selle klantsiga nii ära ja nö kõige ehedamat loodust enam ei nähtakski.


Vaata tänaseid pilte 12KUUD kodukal - http://12kuud.net

Eemal

 

#8 24-10-2008 21:09:13

martin504
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 83
Veebileht

Re: Looduspildi galerii filter

Nagu ma aru saan, siis siinse rahva meelest ei ole häda midagi galerii filtriga. N.ö. neid nõrgemaid pilte ma just nimelt ei tahtnud galeriist siia linkida, et inimesele mitte liiga teha vms. Lihtsalt see asi tundub mulle sedasi, et on kvaliteet nagu alla läinud. Kui teiste meelest on kõik okei, siis võib minugi poolest asi ka sedasi jääda nagu ta on.

Eemal

 

#9 24-10-2008 21:41:21

wrangel
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 149
Veebileht

Re: Looduspildi galerii filter

tegu on pigem nn. veebifenomeniga. iga pilt, tekst jne. on inimese jaoks info, teatud piirist alates hakkab infohulk käituma infomürana. inimesed on tänapäeval keskmiselt lihtsalt infost nii üle uputatud, et selline veebimõõdus(600px veel eriti) pilt on juba potensiaalne infomüra. isegi hommikul, kui looduspilti esimesena vaadata, käitub alateadvus piltidega pea samuti, kui õhtul vaadates(sest aju teab juba, milleks ta päeva jooksul hakkama peab saama.
tegelikult on looduspildis väga palju keskpäraselt hinnatud pilte, mis kuskil seinal paneksid kindlasti pilku tõmbama.
resümee siis, et inimesed pigem ikka ise ennast "ära rikkunud", kui asjad tunduvad degenereeruvat.

Eemal

 

#10 24-10-2008 21:52:47

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Looduspildi galerii filter

"Pärast seda kui umbes 10-12(võibolla ka vähem, mulle lihtsalt tundub palju) pilti oli tagasi saadetud"

õnnelik inimene, sul on vähemalt midagi saata. ma pole veel üritanudki midagi saata.

Eemal

 

#11 24-10-2008 22:10:45

Urmet Pilt
Kasutaja
Asukoht: Lähte
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 398
Veebileht

Re: Looduspildi galerii filter

martin504 - vali minu piltidest mõni välja, selle arutluse nimel ma ei pahanda ega kurvasta wink


Vaata tänaseid pilte 12KUUD kodukal - http://12kuud.net

Eemal

 

#12 24-10-2008 22:45:07

martin504
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 83
Veebileht

Re: Looduspildi galerii filter

Urmet, Sinu piltide hulgas ei olnud selliseid pilte, mida negatiivses kontekstis esile tõsta, aga minu meelest tasub vaadata kasvõi nädala pilte ja sealt leiab nii mõndagi.

Eemal

 

#13 24-10-2008 23:44:09

Landsmann
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 6

Re: Looduspildi galerii filter

Ma olen Martiniga täielikult nõus.
Viimati, kui olen uuemaid pilte näinud, siis on tundunud väga tavalise  klõpsuna nt http://looduspilt.ee/?page=pilt&id=24134.
Andestust autorile!

Eemal

 

#14 25-10-2008 00:31:30

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Looduspildi galerii filter

Landsmanni näide pole ehk kõige õnnestunum aga pisut karmima filtri poolt olen minagi. Pisut, ma toonitan.

Eemal

 

#15 25-10-2008 00:36:14

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Looduspildi galerii filter

Landsmann, enne kui sa siin teiste pilte kommenteerida võtad, viskad ehk oma galeriile kriitilise pilgi peale? Ja noh, pilte kommenteeritakse pildi all, mitte ei oelda foorumis, näe, mina arvan, et see seal on sitt pilt.

Eemal

 

#16 25-10-2008 01:06:49

ii tsuku
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 118

Re: Looduspildi galerii filter

Minu arust on filter võrreldes aasta esimese poolega just pisut paremaks läinud. Või on minu tase alla käinud... Tegelikult on ikka maitse asi see filter - ma pigem laseksin katsetused üles, kui perfektse tehnikaga tehtud kõrrepildi, mis on lihtsalt igav. Õnneks on praegune filter piisavalt paindlik, et nii üht kui teist lubada.

Eemal

 

#17 25-10-2008 01:51:47

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Looduspildi galerii filter

Mina kaldun ka sinnapoole, et laseks midagi teistsugust ka korrektsete sekka üles. Mitte sellist, et oleks teistsugune teistsuguseks olemise pärast, vaid mingi mõttega. Kuivõrd kõrvaltvaatajana seda mõtet saab aimata. Ja päris keskpärased kõrre ja heinamaapildid lükkaks tagasi. Samuti ka kitsekad ja eriti kõik need pildid, mille allkirjaks on kirjutatud "Minu esimesed katsetused uue aparaadiga." Need on kohati lausa õudsad.

Eemal

 

#18 25-10-2008 02:26:35

kkristo
Kasutaja
Asukoht: Jüri
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 108
Veebileht

Re: Looduspildi galerii filter

Ma pakuks, et kui pikka aega jälgida ja lugeda kommentaare pildi all, siis lihtsalt enda tase ja oskus pilti hinnata hakkab tõusma. Nii tundub, et üksjagu pilte igavad/kehvad. Täna siia  kitse pildiga tulla on liiast, peab ikka eriti-eriti hea pilt olema. Valgus õigest nurgast ja kits eriti-eriti vinges poosis smile

Eemal

 

#19 25-10-2008 02:27:19

kristo42
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49
Veebileht

Re: Looduspildi galerii filter

mina pakuks välja, et kui pilt ikka tundub kehvake, siis tuleb sellele ka vastav hinne panna. mulle endale on kehv hinne olnud paremaks õpetajaks kui tagasilükatud pilt. seega kordaks hoopis Urmeti üleskutset - KOMMIMA! küll siis jääb ka kehvasid pilte vähemaks (loodan, et ma liiga naiivne pole)

Eemal

 

#20 25-10-2008 02:46:20

Janek Laanemäe
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 462
Veebileht

Re: Looduspildi galerii filter

Ma olen kah selle poolt, et pigem panna hindega see filter paika ja mitte koguaeg nuriseda adminnifiltri kallal (olen ka seda eelnevalt juba öelnud). Vastasel juhul kaotaks alla 4 hinded oma mõtte, kui kõik oleks "maailmatase" ainult. Selleks ongi hinne 1 siin keskkonnas olemas, et seda ka kasutada... pahatihti ei julgeta ainult, sest mõtle, kui see imelik katsetusena tunduv pilt on mõne autoriteedi oma ja sa väänad sinna 1 alla smile

Eemal

 

#21 25-10-2008 09:39:18

MuumiTroll
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 90

Re: Looduspildi galerii filter

Selle hindamisega on muidugi see probleem, et madal hinne (isegi 3) toob tihti kui mitte sõimu, siis suure nurina autori poolt. Kuidagi väga isiklikult võetakse seda asja. Hindajal siis ise ka halb olla ... Kui madala hinde paneb autoriteet, siis pole midagi vaielda ... aga lahjemat tegelast üritatakse natukene tümitada.

Aga mis filtrisse puutub, siis sõltub vast piltide ja adminnide arvust. Kujutan ette, et see võib päris raske olla päevast päeva mingeid veidraid kuskil vahepealse tasemega pilte vaadata ja otsustada (kas on untsus v ei ole). Palju on selliseid pilte, kus midagi ju nagu on, aga kindlalt ei v jah öelda ka ei saa.

Võimalik, et kui asjaga tegeleks veidi rohkem inimesi ja küsimärgiga pilt peaks saama nt mitme adminni nõusoleku ... ma ei tea, kuidas praegu süsteem töötab, ega sel midagi väga viga ei ole. Kindlasti on tõsi see, et kasutajaid on tublisti rohkem ja sedavõrd ka pilte.

Eemal

 

#22 30-10-2008 15:32:53

AntsT
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 16

Re: Looduspildi galerii filter

Palju neid tigekulle üldse on, kui küsida võib? Võib olla, et erinevad autorid on proovinud ja katsetanud nii-öelda "uue nurga alt pilte", et vaadata kuidas need siinsele rahvale peale lähevad.

Muideks ise lasin ka uljusest ja sinisilmsusest looduspilti ühe oma paarikümnest esimesest klõpsust üles panna, mille ma tookord töötlusega ära rikkusin.
Tagantjärgi küllaltki piinlik lugu, aga eks õpime kõik oma vigadest ja nüüd pole midagi olnud üles riputada(vahepeal oli, aga lükati tagasi), sest suhtun kriitilisema pilguga oma klõpsudesse.

Eemal

 

#23 30-10-2008 15:57:51

Andres Männik
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 16

Re: Looduspildi galerii filter

Filter hea ja vajalik. AGA- tore kui väga ainult sillerdavaks klantsfotoks ka  ei läheks.  Et oleks ikka halli ja  novembrit, ja pori ja kõrsi ka. Ja igast minimalismi ja  katsetusi, mis samas loodusfoto on. Keeruline lugu ühesõnaga.

Eemal

 

#24 30-10-2008 16:26:53

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Looduspildi galerii filter

noh, ma arvan, et meie tigekullid oskavad vägagi nö teistugust pilti hinnata, niiet mingit ainult klantsfoto hirmu siin küll ei ole.

Eemal

 

#25 30-10-2008 16:37:25

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Looduspildi galerii filter

Kulle on 1-2 kes piltidega tegelevad, kokku on "neid" 4.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB