Sa ei ole sisse loginud.

#1 30-10-2008 11:00:16

eestipagan
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 9
Veebileht

Ainult üks küsimus... järeldus vist

Niisiis 3 pilti saadetud ja 3 tagasi lükatud. E-mailile saadetud vastuses toodud põhjuste seas ei võta mina küll ühtegi omaks. Ja kuna tegu on standardkirjaga siis järeldusteks on kas see et, tegelikult ongi adminniks mingi robot või siis on teil siin lihtsalt välja kujunenud mingi oma seltskond kuhu jänkupoegadel nii kergelt asja pole.

Omaltpoolt pakkuksin välja süsteeemi kus ikka jänkupoegadel ka oma shanss on. Näiteks saaksid kasutajad reaalselt hinnata pilte nn proovivoorus kui sealt saabub hävitav hinnang siis galeriisse ei pääse ja kõik Vähemalt oleks see aus ja selge vastus - parema meelega loen kasutajate hävitavaid hinnanguid kui saan mingeid vihale ajavaid automaatmeile.

Olgu öeldud sarnased pildid mida saatsin on olnud ühes tuntud amatöörfotograafide saidil korraldavatel iganädalastel fotokonkursitel umbes 200 töö seas pidevalt esikolmekümnes

Seega admin - ole hea ja palun teinekord konkreetse pildi puhul konkreetne tagasilükkamise põhjus. Või kui ise viitsi kribada siis las teevad seda kasutajad

Päikest

Eemal

 

#2 30-10-2008 11:07:03

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Ainult üks küsimus... järeldus vist

Kulla eestipagan
Arvesta, et inimesed, kes seda asja siin haldavad käivad päeval tööl, võibolla on neil ka pered, tahavad ise pilti teha ja vahest ka lihtsalt molutada ja mitte midagi teha. Miks nad peaksid sinu probleemidega personaalselt tegelema?

Eemal

 

#3 30-10-2008 11:15:48

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Ainult üks küsimus... järeldus vist

Ei tea kas miski uus põlvkond kivipallureid on miski kooli lõpetanud? No kuidas või õigemini kust tulevad sellised "jalaga uks lahti ja kõik on minu" tüüpi inimesed!
P.S eelpooltoodud seisukohad ei ole ametlikud Looduspildi seisukohad, vaid minu kui kõrvaltvaataja omad. Ma olen pidanud vabatahtlikkuse alusel loodud, ja kes-vähegi-suudab-midagi-see-teeb tüüpi korteriühistu palgata juhataja ametit, mistõttu mind veidi ärritavad inimesed, kes käed puusas muudkui nõuavad midagi.
P.S.P.S. eestipagan, kaesin su avaliku pildilehe sektsiooni "my very best shots", peab ütlema, et need ei olnud ju pahad pildid, aga ega seal midagi sellist, mida kindlasti kõik nägema peavad ka polnud.

Eemal

 

#4 30-10-2008 11:26:08

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Ainult üks küsimus... järeldus vist

Eestipagan, lingi saadetud pildid siia ja Sulle öeldakse.

Eemal

 

#5 30-10-2008 11:54:24

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Ainult üks küsimus... järeldus vist

eestipagan kirjutas:

teil siin lihtsalt välja kujunenud mingi oma seltskond kuhu jänkupoegadel nii kergelt asja pole.

Oh ära muretse, siia lendab aeg-ajalt ikka sellist kräppi üles, et hoia ja keela. Mingist "oma seltskonnast" selles kontekstis pole mõtet rääkida.

Eemal

 

#6 30-10-2008 12:38:32

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Ainult üks küsimus... järeldus vist

Pole esimene juhus, et alustajad paugatama hakkavad, mingi oma seltskonna jutt on tõeline jama, tagasi saadetakse ka vanemate tegijate pilte, kuid kindlasti harvemini, sest neil on siinne koolitus läbitud ( kel vähem, kel rohkem ), samuti ei pööra asjast arusaanud liikmed hindamisel autorile tähelepanu, vaid hindavad ainult pilti. Samas tuleb ka uusi kasutajaid, kes kohe peaga seinu lõhkuma ei hakka, vaid on kannatlikud ja proovivad ikka ja jälle uuesti ja paremini.
Juhul, kui Sul on soov siinsel üritusel osaleda, siis paremate tulemusteni viib ikkagi kannatus ja ka viisakus, paugutamisega paraku kaugele ei jõua.

Eemal

 

#7 30-10-2008 13:06:42

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Ainult üks küsimus... järeldus vist

mulle tundub ka, et mingi hulk noorukeid on korraga kaamera kätte saanud: http://fotokala.ee/foorum/read.php?f=4& … amp;t=1160

Eemal

 

#8 30-10-2008 13:45:00

Andres Männik
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 16

Re: Ainult üks küsimus... järeldus vist

Ma küll ei tea, aga kas adminnid pilte üles pannes/tagasi lükates üldse autorit vaatavad? Miks peakski? Nii et see oma seltskonna jutt on pisut kahtlane. Isiklikult olen küll pilte üles saanud (mõni ka tagasi lükatud) kuigi suht uus siin ja pärielus ei tunne vist kedagi siit.

Eemal

 

#9 30-10-2008 17:04:50

käpp
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 585
Veebileht

Re: Ainult üks küsimus... järeldus vist

Ma ei ole viimasel ajal piltide adminnimisega tegelenud, aga kui tegelesin, siis ei viitsinud küll piltide autorit vaadata. Vbla juhul kui midagi väga head tuli. Veel vaatasin autorit kui väga "nii ja naa" pilt tuli. Pigem lasin algaja "nii ja naa" pildi üles ja saatsin tagasi vana tegija pildi. Usun, et Sven ja Jaak tegutsevad sarnaselt praegu.

Eemal

 

#10 30-10-2008 17:12:07

eestipagan
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 9
Veebileht

Re: Ainult üks küsimus... järeldus vist

jubejuss kirjutas:

Ei tea kas miski uus põlvkond kivipallureid on miski kooli lõpetanud? No kuidas või õigemini kust tulevad sellised "jalaga uks lahti ja kõik on minu" tüüpi inimesed!
P.S eelpooltoodud seisukohad ei ole ametlikud Looduspildi seisukohad, vaid minu kui kõrvaltvaataja omad. Ma olen pidanud vabatahtlikkuse alusel loodud, ja kes-vähegi-suudab-midagi-see-teeb tüüpi korteriühistu palgata juhataja ametit, mistõttu mind veidi ärritavad inimesed, kes käed puusas muudkui nõuavad midagi.
P.S.P.S. eestipagan, kaesin su avaliku pildilehe sektsiooni "my very best shots", peab ütlema, et need ei olnud ju pahad pildid, aga ega seal midagi sellist, mida kindlasti kõik nägema peavad ka polnud.

OK turmtuli on nüüdseks vastu võetud (Ka teistelt kasutajatelt).
Kahju ainult et minu postituse teine pool tähelepanuta jäi. Selles sisaldus küll viisakas ettepanek. Jänkupoeg tõmbab nüüd saba värisedes oma urgu julgust koguma.  Aga küll ta varsti sealt jälle välja ronib - haavad lakutud , oskust , ja julgust rohkem.

Päikest

Eemal

 

#12 30-10-2008 17:31:00

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Ainult üks küsimus... järeldus vist

No viisakas see muidugi polnud, mida võib ju vabandada seoses tagasilükkamisest tingitud keskmisest kõrgemate emotsioonidega. Aga siiski ei ole tegemist kivipalluriga. Mul kohe ka meel parem.
Ega ma ise ka just viisakas polnud.

Eemal

 

#13 30-10-2008 17:38:37

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Ainult üks küsimus... järeldus vist

esimesed kaks oleks ju võinud üles ka minna .. eks ole siin hullemaid üles läinud ja tõenäoliselt ka paremaid tagasi saadetud, kuidas seda headust mõõta ?
.. ja see vaid minu, kui mittekellegi arvamus loomulikult.

Eemal

 

#14 30-10-2008 17:52:57

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Ainult üks küsimus... järeldus vist

Just, et mille paganaga seda mõõdetakse vms? Kui piltide headust saaks määrata miskite reeglitega poleks ju inimest aparaadi taha vaja. Selge see, et see filtreerimine on tigekullide subjektiivne hinnang, aga nemad selle lehe siin valmis ehitasid, seega on see nende õigus. Asja paneb paika see, kui siit kasutajad ära kaovad. Hetkel aga tundub, et kasutajaskonna liikumine on vastupidine?
Veidi sarnane on kinniste klubide süsteem - kõik tahavad selle liikmeks, kuid kellelegi ei meeldi kui kõik sinna hoplaa vastu võetakse.
No umbes nii

Eemal

 

#15 30-10-2008 18:43:20

eestipagan
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 9
Veebileht

Re: Ainult üks küsimus... järeldus vist

No tore et esimesed arusaamatused seljataga. Aga ikkagi kui adminnid teevad rasket tööd mille eest neile keegi palka ei maksa, siis võiksid ju tõesti kasutajad selle töö ära teha.
Süsteem näeks välja järgmiselt:
Kasutajad saadavad pildid hindamiseks, teised kasutajad hindavad neid ja kui keskmine hinne vähemalt koolipoisi 3 oleks. siis lisatakse pilt galeriisse. Alla selle jäänud pildid lükatakse tagasi. Sama lugu võiks olla juba galeriis olevate piltidega. Näiteks mille vastu keegi pole viimase paari kuu jooksul huvi üles näidanud, eemaldatakse sealt, et teha pilti uutele üritajatele.
Minu meelest peaks see kriteerium jälgima küll põhimõttet - hundid söönud lambad terved.

Päikest

Eemal

 

#16 30-10-2008 18:55:00

Ahto
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 45

Re: Ainult üks küsimus... järeldus vist

Vaadates "Looduspilt.ee abi ja KKK" teemasid, siis käesolevast teemast järgmises tuntakse muret selle üle, et Looduspildi adminni filter on natuke liiga nõrgaks läinud smile

Eemal

 

#17 30-10-2008 19:01:39

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Ainult üks küsimus... järeldus vist

Ja siis seda, et miks keegi kommida ei viitsi

Eemal

 

#18 30-10-2008 19:13:38

käpp
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 585
Veebileht

Re: Ainult üks küsimus... järeldus vist

Alati ei peagi otseselt midagi viga olema pildil. Kui motiiv on mitne nurga/valguse/hetke jne alt juba galeriis olemas ja pakutav ei täiendaks kuidagi olemasolevat baasi siis ... ei ole ju mõtet ka galeriid üüratuks/kordavaks ajada. Löö enne pildi uploadimist otsingusse märgusõna, reasta paremuse järjestuses ja mõtle mitmendal lehel sinu pilt oleks. Kas oleks mingis mõttes teistest etem? Äkki saad õpetussõnu juba olemasolevate piltide komme lugedes?

Eemal

 

#19 04-11-2008 19:10:23

Leegimees
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 80
Veebileht

Re: Ainult üks küsimus... järeldus vist

Mul on ligi 20 pilti tagasi lükatud ja mäletan hästi, kui alguses ise ka omakeskis tigetsesin ja olin kindel, et mul just on väga head pildid ja olgu need tigekullid neetud big_smile Nüüd aga arvan, et osad pildid poleks pidanud ikkagi filtrit läbima. Suure müra jaoks on pigem delfi ja nagi, kus võib kõiksugu jama vaadata. Looduspilt kujutab minule siiski sellist kohta, kus üllatuspildi lingile klikides silm iga kliki järel puhkab.


www.joincom.ee Kodulehed ja hanked

Eemal

 

#20 04-11-2008 20:24:10

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Ainult üks küsimus... järeldus vist

Mina pilte lisades autorit ei vaata, vaatan ainult, mitu pilti autoril on. Selle järgi saab uutelt siis originaali küsida, et kui ühtegi ei ole, siis tuleb esialgu saata originaal.

@eestipagan - keegi ei viitsi kommida pilte, mis on nö eikellegimaal. Ja kindlasti ei taha selle veebilehe adminnid kasutajate tähelepanu sellistele piltidele juhtima hakata, mis hiljem võib olla üldse eemaldatakse. See oleks ju jabur. Me praegu töötame aktiivselt selle kallal, et neidki pilte, mis on jäädavalt üleval rohkem kommitaks.

Sinu piltide kohta kehtivad automaatvastusest järgmised punktid:

"Pilt on liiga tavapärane või ei paku midagi uut meie keskkonda "

Eemal

 

#21 06-11-2008 14:59:01

Monte
Kasutaja
Asukoht: Paide
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 285
Veebileht

Re: Ainult üks küsimus... järeldus vist

1. Pilt  Viga nagu pole suurt midagi selline keskmine tundub olema. Ütleks, et oleks siis nii ja naa pilt. (hinnete vahemikku pakuks 3 ja mõned 4-jad)
2. Pilt   Tundub ka enam vähem ok olema. Väheke on nagu lind liiga karpi topitud.  Samuti tundub ka see pilt olema selline nii ja naa. (hinnetevahemiks oleks vast nimgi 3)
3. Pilt  Tundub olema selline suvaline klõps. Kindlasti kohe ei lähe. (hinnete vahemikku pakuks nii, et oleks tulnud mõned üksikud hinded nt. 1 ja 2 ning üldiselt oleks pilt jäänud hindamatta.)

Need siis minu arvamused.
Katsu ikka paremaid pilte teha.

Ma ka kunagi nägin palju vaeva ja tegin palju pilte, et siia üldse midagi ülesse saada.

Päikest ka sulle eestipagan.

Eemal

 

#22 10-11-2008 11:27:03

eestipagan
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 9
Veebileht

Re: Ainult üks küsimus... järeldus vist

Sven Z. kirjutas:



Sinu piltide kohta kehtivad automaatvastusest järgmised punktid:

"Pilt on liiga tavapärane või ei paku midagi uut meie keskkonda "

Väga konkreetne. Asi selge ja lähen edasi harjutama.

Eemal

 

#23 10-11-2008 12:01:14

eestipagan
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 9
Veebileht

Re: Ainult üks küsimus... järeldus vist

Paneks nüüd selle teema õige lukku, Palju on tarkust ja õpetussõnu saadud. Ja ühtlasi väike ettepanek foorumi tegijatele. Tagasilükatud piltide kommimiseks võiks ju ühe eraldi püsiteema teha (nn. sticky), kus kõik tagasilükatud piltide omanikud saaksid oma pilte teistele arvustamiseks üles panna (linkidena). Igal juhul vähendaks see paksu vere tekkimist - sest igaüks tahab ju teada miks tema pilt tagasi lükati - automaatmeil seda ju ei ütle.
Arvan, et iga vähegi tegijam fotograaf siin saidil on ka kunagi samasugune algaja olnud. Konkreetsed heatahtlikud õpetused inimestelt kes neid pilte kommiksid aitaksid kindlasti tõsta eesti looduspildi taset.

Päikest

Eemal

 

#24 10-11-2008 12:35:15

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Ainult üks küsimus... järeldus vist

Sticky või mitte, uus kasutaja ei tea selle olemasolust niikuinii midagi. Samas mõte pole paha, äkki siiski märgatakse. Aitab vett selgitada ja algajaid ree peale.

Eemal

 

#25 10-11-2008 13:30:46

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Ainult üks küsimus... järeldus vist

Kaupo Kalda kirjutas:

Sticky või mitte, uus kasutaja ei tea selle olemasolust niikuinii midagi. Samas mõte pole paha, äkki siiski märgatakse. Aitab vett selgitada ja algajaid ree peale.

See pole üldsegi uus mõte, seda on ka korduvalt tigekullide poolt maha laidetud. Kahjuks ma ei leia praegu kiirelt otsides eelmisi põhjendusi üles.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB