Sa ei ole sisse loginud.

#76 11-09-2005 02:23:35

janograf
Kasutaja
Asukoht: Uderna-Tartu-Põlva-metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 367
Veebileht

Re: Looduspildi särgid

Kaups, need sinu sloganid olidki kõige jaburamad

Eemal

 

#77 11-09-2005 13:31:12

käpp
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 585
Veebileht

Re: Looduspildi särgid

draa idee on päris tore ...

selle teostamine siiditrükis ei ole võimatu, kuid kulukaks läheks kindlasti: iga loom on nii suur, et nõuab ilmselt eraldi tõmmet ... iga tõmbe järel tuleb särk kuivatusahjust läbi lasta ... iga tõmbe jaoks tuleb matriits valmistada ... pea iga tõmbe hind hinnakirjas arvestatakse A4 või suurema järgi ... jms

tegelt võiks kuskilt sellise kanga tellida, kus mustrina need tegelased rändomiga laiali ... siis saaks igatsugu asju õmmelda ... pulmaülikond nt.

PS! SUVA teeb kliendi disainiga sokke ka ... aga siis peab teise looduspiltniku kingadest välja tõstma, et teda ära tunda big_smile

Eemal

 

#78 11-09-2005 14:47:38

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Re: Looduspildi särgid

Pakun ka ühe variandi särgist välja
http://www.hot.ee/imbi1/LP/lp_sark2.jpg

Eemal

 

#79 11-09-2005 16:42:28

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Looduspildi särgid

Viigimari, neid viimases postis olevaid pilte ei ole hotis...ja veel, hoopis zone ei luba otselinkimist, st zone viited tuleb foorumisse lisada ilma IMG tagideta, siis saab sellele tervituslehele ise vastata, et mine nüüd edasi pildi juurde.

Eemal

 

#80 12-09-2005 12:39:05

Külaline
Külaline

Re: Looduspildi särgid

Musikäpp kirjutas:

draa idee on päris tore ...

selle teostamine siiditrükis ei ole võimatu, kuid kulukaks läheks kindlasti: iga loom on nii suur, et nõuab ilmselt eraldi tõmmet ... iga tõmbe järel tuleb särk kuivatusahjust läbi lasta ... iga tõmbe jaoks tuleb matriits valmistada ... pea iga tõmbe hind hinnakirjas arvestatakse A4 või suurema järgi ... jms

tegelt võiks kuskilt sellise kanga tellida, kus mustrina need tegelased rändomiga laiali ... siis saaks igatsugu asju õmmelda ... pulmaülikond nt.

PS! SUVA teeb kliendi disainiga sokke ka ... aga siis peab teise looduspiltniku kingadest välja tõstma, et teda ära tunda big_smile

Olen sama meelt. Loomadest varjemustri moodustamine ehk siis draa idee veidi väiksemaks ja kanga loomadega ülepuistamine ja kusagile väikselt looduspildi aadress - kes näha oskab see näeb loomi ja leiab looduspildi ka ülesse. Ja kõlakate põhjal võin öelda, et kui kõik hästi läheb on uuest aastast võimalik suva disainiga kangast tellida. Ehk jõuab ära oodata, sest särgihooaeg nagunii möödas smile

 

#81 12-09-2005 14:20:38

plarakas
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 27

Re: Looduspildi särgid

Viigimarja slogan väikeste muutustega (looduses on inimloom) on päris hea minumeelest:)

Eemal

 

#82 12-09-2005 14:47:56

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Looduspildi särgid

slogan: "Nature photography - better than sex with a trained professional" smile kahjuks eesti keelset head vastet ei leiaks smile lause võetud siis mingist Sky plusi reklaamis hüütavast lausest kerge modifikatsiooniga. Täidaks selle meelde jäävuse kiiksu smile

Või alternatiiv (kuigi pikk) on Richard P. Feynmani originaalis öeldud lause ("Physics is like sex, sure it may have some practical reasons, but that's not why we do it") järgi tuletada analoogne loodusfotograafia jaoks smile

Aga särkide teemal siis tõesti kangas loomadega plus peale kantav URL/nimi oleks hea idee ning suuremas koguses vast ei lähe ka hind äkki liig karmiks kätte...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#83 12-09-2005 15:00:32

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Looduspildi särgid

Minu 2 senti:

Tuntud laulust:

"Mul kõik on õed ja vennad, kes seal metsa sees"
või
"Mul terve mets vaid ainult sugulasi täis"

Peab ainult vaatama, et siis Heldur Karmo vms. autoritasu ei tule küsima.

Lisaks minu ettepanek/kiiks:
Särk võiks olla selline veidi moodsamast materjalist higi eemale juhtiv kerge veniv sünteetiline. Puuvillasärke erinevate embleemidega kõik kapid täis, aga reaalselt metsas või matkal on puuvill higist või vihmast märjaks saades ikka kurjast. On küll olemas igasugu naikid-reebokid jms., aga nii värvilist ja karjuvate hüüdlausetega ei taha reeglina selga tõmmata ning matkabrändide omad on ka üsna kirved. Kui nüüd saaks sellisel looduspilt.ee oma, oleks maailm jälle natuke ilusam smile

Eemal

 

#84 12-09-2005 15:14:22

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Re: Looduspildi särgid

Miskipärast mina eelistan riietuses justnimelt naturaalset kangast. Mida rohkem sünteetikat, seda rohkem X-jamasid smile

Eemal

 

#85 12-09-2005 17:38:11

Külaline
Külaline

Re: Looduspildi särgid

Viigimari kirjutas:

Imbi kirjutas:

Miskipärast mina eelistan riietuses justnimelt naturaalset kangast. Mida rohkem sünteetikat, seda rohkem X-jamasid smile

Eelistaksin ka naturaalset. Ma ei tea aga. Äkki hakkas tasapisi täpsemalt hääli kokku lugema ja siis koostada nimekiri särkide kohta(Teise teema teha häälte andmiseks). Nime taha panna suurus. Siis saaks täpsemalt arvestama kokku palju hind võiks tulla jne.

Ma ei julge enne oma tellimust sisse anda kui pole kavandit kokkulepitud, sest kõlavate reklaamlausetega särk jääks minu poolt kindlasti tellimata.

 

#86 12-09-2005 17:40:22

plarakas
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 27

Re: Looduspildi särgid

Aga on juh olemas veel militaarsed ja jahimeeste kauplused kus tasuks tagasihoidlikumaid värve otsida
Ja ei tasu unustada ka tikkimise varjanti

Eemal

 

#87 12-09-2005 17:44:23

plarakas
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 27

Re: Looduspildi särgid

Mina oleks kindel tellija suurus M

Eemal

 

#88 12-09-2005 18:01:01

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Looduspildi särgid

Ma sooviks jääda emakeele juurde ja igasugused inglise keelsed hüüdlaused rahus puhkama jätta. Lisaks ei poolda ma ka sünteetikat. Siiani on Jaagu pakutud variant kõige meelepärasem olnud (nii kavandi kui ka lause poolest), kuigi mul on juba särk olemas.

Lisaks ei saa ma aru vtl'i hinnanutust? Kui kavand välja valitud, siis arvutatakse ka hind ja kui see ei ole vastuvõetav, siis ju ei tehta. Lihtne.

Eemal

 

#89 12-09-2005 19:20:27

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Looduspildi särgid

Nojah, naturaalne on tore küll ja käin sturmade ja vanade sõjaväeriietega isegi ringi, aga reaalselt on parim tõsine tänapäeva loodus-matkavarustus siiski sünteetiline. Aga ilusa puuvillase särgiga on muidugi tore niisama ka poseerida. Ja tegelikult paigal istudes (kui pealmine kiht on sünteetiline-vihmapidav smile) ei juhtu ka puuvillase alusriidega midagi. Märjaks saades on kahjuks see lugu, et siis selliseks ta ka jääb.

Veidi lugemist ka sellel teemal, mis kiiresti kätte leidus:
http://www.hong.ee/kasulik/artikkel1.htm
http://www.hong.ee/kasulik/artikkel9.htm

Eemal

 

#90 13-09-2005 10:36:42

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Looduspildi särgid

ilmselt raske on särgi hinda üle paarisaja krooni upitada. usun, et see pole kellelegi üle jõu. seega suurt vahet ei ole, kui keerukas või vähekeerukas särgi trükk on.

Eemal

 

#91 13-09-2005 12:44:58

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Looduspildi särgid

vtl kirjutas:

Sven Z. kirjutas:

...Lisaks ei saa ma aru vtl'i hinnanutust? Kui kavand välja valitud, siis arvutatakse ka hind ja kui see ei ole vastuvõetav, siis ju ei tehta. Lihtne.

mis pagana nutust.
minu ettekujutuses käivad asjad niipidi, et kõigepealt pannakse paika kogus ja hinnaklass, ning siis hakatakse etteantud raamides kavandit tegema.

mis mõte on kavandada eritellimusel trükitud kangast rätsepatööna valmistatud särke, kui on selge, et tulemuse hind ei ole enamusele rahvale taskukohane.

Tavaliselt käivad ikka asjad niipidi, et enne vaadatakse, mida tahetakse ja siis vaadatakse, palju see maksab.

VTLi skeemi järgi talitades kipub alati juhtuma nii, et tahetakse maksta vähe, kuid saada supertulemust, mis tavaliselt ei ole eriti võimalik. Ja siis kas jääb asi ära või läheb esimeses lõigus öeldud skeemi kohaselt lõpuni.

Ja kui sada-paarsada eeku vinge särgi eest kellelegi liiga kallis on, siis ega ju keegi ei sunni seda ostma.

Eemal

 

#92 13-09-2005 15:31:23

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: Looduspildi särgid

Jyrka kirjutas:

reaalselt on parim tõsine tänapäeva loodus-matkavarustus siiski sünteetiline. Aga ilusa puuvillase särgiga on muidugi tore niisama ka poseerida. Ja tegelikult paigal istudes (kui pealmine kiht on sünteetiline-vihmapidav smile) ei juhtu ka puuvillase alusriidega midagi. Märjaks saades on kahjuks see lugu, et siis selliseks ta ka jääb.

Jürkaga nõus, et puuvillane T-särk läheks ka minu garderoobis eputamisesärgiks (noh, looduspildi kokkutulekutel hea selga panna wink). Rattaga metsasõiduks  ja seda enam matkale (kus mitme nädala kraam endal kaasas tassida) võtan praegu ikka midagi muud. Oluline kergus, higi aurustumine, kiire kuivamine, kihilisus. Samas - eks neid reklaamsärke ju eputamiseks tehaksegi smile. Nii et telliks ka sellise. Nende funktsionaalsete hankimine-trükkimine suht keerukas vist. Ja arvata võib, et autoga loodussesõitjal pole vahet.

Eemal

 

#93 13-09-2005 16:39:44

VeeHaa
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49
Veebileht

Re: Looduspildi särgid

Tahtsin omalt poolt pakkuda paar slogani varianti, juhuks, kui veel midagi kindlat leitud ei ole. Põhinevad eesti keele mõnusal kahemõttelisusel. Esimene oleks: OMADEGA RABAS ja teine veidi aktiivsema alatooniga: OMADEGA RAPPA! Ma arvan, et looduspiltnikele ju meeldib koos omadega rabas olla või koos omadega rappa minna?! Ilusat sügist soovides, Viiu.

Eemal

 

#94 13-09-2005 17:16:09

Külaline
Külaline

Re: Looduspildi särgid

No ma ei tea mis himu on kõiki rappa, metsa ja-ei-tea-kuhu saata võil muul agresiivsel viisil oma olemasolust kellata. Kas tõesti tahetakse särki ainult seepärast, et  näidata kui kõva looduspiltnik ollakse. Lausa nii kõva, et võib teistele ülalt alla vaadata.
Mina olen ikka looduspildistamisest aru saanud kui märkamatust jälgimisest mille tulemusel hea õnne korral mõni tore hetk jäädvustatakse. Ja reeglina head tulemust ülalt alla vaadates ei saa vaid ikka pildistatava tasandilt lähenedes. Ja üksi mitte kambakesi metsas ragistades.

 

#95 13-09-2005 17:21:38

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Looduspildi särgid

Mina olen ikka looduspildistamisest aru saanud kui märkamatust jälgimisest mille tulemusel hea õnne korral mõni tore hetk jäädvustatakse. Ja reeglina head tulemust ülalt alla vaadates ei saa vaid ikka pildistatava tasandilt lähenedes. Ja üksi mitte kambakesi metsas ragistades.


Tjah külalisega  nõus, nii see on.

Eemal

 

#96 13-09-2005 18:35:53

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Looduspildi särgid

vtl kirjutas:

draa kirjutas:

VTLi skeemi järgi talitades kipub alati juhtuma nii, et tahetakse maksta vähe, kuid saada supertulemust, mis tavaliselt ei ole eriti võimalik. Ja siis kas jääb asi ära või läheb esimeses lõigus öeldud skeemi kohaselt lõpuni.

nii kategooriline ja isiklikuks läinud väide lausa nõuab põhjendust. foorumis läbustamise vältimiseks ootaks oma e-mailile (vtl [at] vtl . ee) selgitust.

et mis põhjendust?  esmalt ei leia, et siin midagi põhjendamatut sai öeldud -- sama kategooriline väide nagu su enda oma, aint risti vastu ja _minu_ kogemuse põhjal tõene.

ja teisalt selle negatiivsusega, mida sa siin vtl süstid, et midagi pole võimalik, kõik tehakse valesti jne jne jne, ma tõesti ei viitsi võidelda. arva mis tahad, mind jätab suht külmaks. rohkem teemat ei käsitle.

Eemal

 

#97 13-09-2005 18:38:00

VeeHaa
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49
Veebileht

Re: Looduspildi särgid

Kulla Külaline! Mina olengi enamiku oma piltidest üksi ja ainult silmitsi loodusega olles teinud (ehk sellepärast, et olen üldse rohkem üksi-hulkuja tüüp), aga samas mõistan ma ka mõttekaaslust. Eks see särgi aktsioon ongi ju  rohkem mõttekaasluse ilming? Miks peaks seda võtma üleoleku demonstratsioonina? Pole ennast küll kunagi kellestki "üle" olevat tundnud. Aga lähedasi hingi kohates olen ma rõõmus.

Eemal

 

#98 13-09-2005 19:49:01

marie
Külaline

Re: Looduspildi särgid

Draa, mina ei näe vtl'i jutus küll negativismi, pigem püüdu reaalsustaju säilitada.

draa kirjutas:

VTLi skeemi järgi talitades kipub alati juhtuma nii, et tahetakse maksta vähe, kuid saada supertulemust, mis tavaliselt ei ole eriti võimalik. Ja siis kas jääb asi ära või läheb esimeses lõigus öeldud skeemi kohaselt lõpuni.

Keegi ei ole nõudnud peaaegu-tasuta supertulemust, pigem peaks hind ja tulemus olema tasakaalus. Mulle tundub hoopis, et viimaste plaanide (riidele trükkimine, erimaterjalidest särgid jne) fantaasialend on natuke liiga kõrge ning asi võib hoopis keerulise teostuse tõttu takerduma jääda.

Minu arvates ei ole vast mõtet kogu kavandit ülesehitada eritellimusena riide trükkimisele ja särkide õmblemisele, kui pole veel selge, palju selline asi umbkaudu maksma läheb. Kui hinna suurusjärk on teada ning jääb mõistlikkuse piiridesse, siis võiks edasi arutada.

Seniks aga - kuna vähemalt kellegi poolt siin foorumis pakutud riidele trükkimine jääks niikuinii järgmisesse aastasse - võiks ju siiski teha ühed "klassikalised" t-särgid. (Lõppude lõpuks on vast ka draa kavand tavalisele t-särgile trükitav?).
Paneks laekunud kavandid hääletusele ning enim hääli saanud läheb töösse.

 

#99 13-09-2005 21:48:34

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Looduspildi särgid

draa kirjutas:

rohkem teemat ei käsitle.

Eemal

 

#100 19-09-2005 15:56:41

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Looduspildi särgid

Sloganist: kirjutaks kahe käega alla sloganile "Omadega metsas"

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB