Sa ei ole sisse loginud.

#1 03-02-2009 19:39:38

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Uus kodu

Küllap minu koduka tihedamad külalised on märganud seal teatud laadi muudatusi. Olgem ausad - need pole olnud kõige "loodussõbralikumad" smile Muudatused tegelikult jätkuvad ja leht orienteerub aina rohkem müügitegevusele. Et roiskuv kapitalism ei mataks enda alla puhast loodust on valminud minu täiesti uus ja ametlik kodukas. Mõistagi lisandub ka alarifoto.com-i põnevaid pilte, niiet tasub ikka sinna ka aegajalt kiigata.
Seoses uue kodukaga palukski teilt tagasisidet. Kui leiate aega ja viitsite, otsige vigu, rääkige mis meeldib, mis mitte. Eriti huvitaks mind see, mitu sekundit gleriid esimesel avamisel ennast sisse imevad. Aeglasema netiühendusega inimestel ilmselt võib leht pisut uimane olla aga eks see maailm liigub iga päev aina kiirema ühenduse poole:)
Suht palju on ka täiesti uusi pilte. Galeriid hakkavad lähiajal aina täienema ja eks esialgu lisndubki vanemaid ja uusi pilte läbisegi. Head sobramist smile www.alarikivisaar.com

Eemal

 

#2 03-02-2009 20:00:25

Rando
Kasutaja
Asukoht: tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 138

Re: Uus kodu

Väga tasemel ja tõsiselt läbi mõeldud asi! Suurepärane ja väga maitsekas vormistus ning Blank and Jones on ka minu suur lemmik smile.  Aga et mitte liiga läägeks minna, siis kui midagi konstruktiivset kosta, siis vbla ainuke asi, mis nö pinda käis, oli galeriis fotode klikkimine, äärmiselt suureks abiks oleks, kui saaks ntks pildile klikkides järgmise ette, too thumbide rida hakkas tempokamal hiirega lähenemisel jubedalt rallima ja vajas süvenemist, et just järgmist, mitte ntks 3 pilti allpool olevat klikkida.

Õnnitlused!

Eemal

 

#3 03-02-2009 20:06:04

Karl Adami
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 328
Veebileht

Re: Uus kodu

Väga, väga, väga lahe kodukas on. Taustamuusika on vägagi sobiv. Nõustun Rando ütlusega, et see nn thumbirida kippus rallima üleliia.

Eemal

 

#4 03-02-2009 20:08:22

Alo Eenmäe
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 199

Re: Uus kodu

Ütleme nii, et väga muljetavaldav leht - tase on väga kõva. Tsipa häirib skrollimise pirin ja tekst on minu 17 tollisel kuidagi kole krib;(


Nature is always true and never trivial

Eemal

 

#5 03-02-2009 20:27:08

priits
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 263

Re: Uus kodu

Täiuslikusest on puudu paar sammu smile Õnnitlused kena lehe puhul Alar!

-Mul nii totakas resolutsioon, et vertikaalne scrollbar jääks olemata kui oleks 10px kõrgem vaade(hetkel siis 1440x900).
-See thumbnailide rallimine on jah suhteliselt jube ja tahab tõsist harjumist.
-Kui võtta mõni mahukas kategooria, siis esmalt ta võiks laadida suure pildi lahti ja siis alles kõrvale thumbnailid. Mina näiteks pidin oma 20sek ootama kuni lõpuks nägin esmast pilti.
-Mulle meeldib see, et kui oled mingi alammenüü valinud ning lähed põhimenüüs teisele lehele ja tuled pärast tagasi galerii juurde, siis jätab meelde kategooria kus olid. Aga pilte hakkab leht uuesti laadima, siis on jälle tükkaega selle ootamisega.
-Kui Sõbrale tahaks näidata pilti, siis ei saa kuna piltidel pole aadressi.
-Eestikeelses võiks kontaktvorm ka siis eesti keeles olla smile
-Kui thumbnailid alles laevad ning valida mõni thumbnail kiirelt, siis jõudis mul suure pildi küll ära laadida aga siis kui kõik thumbnailid jõudis ära laadida, viskas uuesti esimese pildi peale tagasi.

Aga need on rohkem sellised nokkimisvead!

Eemal

 

#6 03-02-2009 20:27:21

matuh
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 79

Re: Uus kodu

Hea!
Minu poolt ka mõned tähelepanekud:
Minu keskmisest suurema resoga (1680x1050) tundub ka tekst natuke kribu ja flashis ei saa suurendada ka seda. Võib-olla võiks nõksa suuremaks kruttida seda, aga samas, ega sinna lehele lugema ei mindagi tongue
Thumbide scrolli osas nõustun ka eelkõnelejatega, et see on esialgu natuke harjumatu ja ei saa kohe sinna pihta kuhu tahaks, aga paari minutiga harjub ära.
Slideshow-le vajutades oletasin, et näidatakse pilte sellest kategooriast kus hetkel oled, aga hoopis Portfoolio pilte näidati (need on vist viimati lisatud pildid?). Et siis mulle meeldiks kui saaks kategooriate kaupa slideshowd ka vaadata.

Täitsa vahva!

Eemal

 

#7 03-02-2009 20:41:07

Matu
Kasutaja
Asukoht: Võsu/Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 47

Re: Uus kodu

No ikka vägev vinge, loodusfotograafide kodulehtedele on uus märk maha pandud. Üle trumpamiseks vist niipea ei lähe. Oleks müts peas, siis võtaks maha praegu smile

Eemal

 

#8 03-02-2009 20:44:18

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Uus kodu

Üldmulje mulle meeldis, aga mulle flash galeriide juures eriti ei meeldi -- ei lase mul mu oma kujunenud harjumuste järgi brausida, vaid surub peale oma loogikat. See selleks.

Mõned asjad:
1. Pitlide koguse kohta ei anna thumbid aimu, et kas pilte on 500 ja klõpsin läbi ainult suvalised või paarkümmend ja vaatan läbi kõik. Seal võiks olla mingi indikatsioon, kui kaugel ma thumbide juures olen. scollimisest oli juba juttu.
2. Ma olen kuu aega prille kandnud ja näen nüüd asju jälle ilusti teravalt ;-), aga seda kirbus**a suurust kirja ei suutnud ma küll eriti lugeda. Esimese rea lugesin, siis lõin käega. (monitor 19'', 1280x1024)
3. Suure pildi lehel võiks next ja previous photo ala olla palju suurem, nii et püstkaadri ja ländskeipide vaheldumisel ei peaks kogu aeg hiirt sõidutama. ma muide avastasin selle featuuri umbes pool tundi peale kodukal viibimist, nii hästi oli see edasi ja tagasi suure pildi peal ära peidetud :-). muidugi ka siis klõpsasin pildi kogemata teinekord kinni.
4. Igasugu klõbinad ja krõbinad ja piuksud kaotaks mina ära, muusikast täitsa piisab. Saan aru, et veebileht peab vastama vaegnägijate reeglitele jne :-).

Eemal

 

#9 03-02-2009 20:49:05

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Uus kodu

5. Kui avan galerii ja thumbid laevad ja mina klikin juba mingile thumbile, mis tuleb ka ette, siis peale laadimise lõppemist visatakse ette selle kategooria avapilt.

Eemal

 

#10 03-02-2009 20:53:32

m66k
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 239
Veebileht

Re: Uus kodu

Tohoh, ongi "next photo" suurtel piltidel olemas, ma ka ei märganud seda. Sellega on küll mõnus pilte vaadata. Mulle igatahes meeldib see leht, kena ja originaalne.
Vaikselt mõtisklen ka enda galerii ilme värskendamisele.

Eemal

 

#11 03-02-2009 21:01:17

Ollie
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 132
Veebileht

Re: Uus kodu

Õnnitlused ! smile Vääga hea leht on .

Eemal

 

#12 03-02-2009 21:03:20

Aivar P.
Kasutaja
Asukoht: Pealinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 340
Veebileht

Re: Uus kodu

Maastiku galerii lahti võtmine võttis aega u. 15 sekundit.
Sellega ka miinused lõpevad.
Aga kõik flash saidid kuvavad galeriisid aeglaselt.Vaevalt et siin saab midagi ette võtta.
Ilus ja efektne koduleht.Loogiline.

Eemal

 

#13 03-02-2009 21:35:45

Kaspar Raamat
Kasutaja
Asukoht: Saku
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 112

Re: Uus kodu

Väga kena smile Eriti stiilne on see korraks ette tulev "Alari Kivisaar", kui klõpsad kuhugi. Väga väga kena. Õnnitlused!


NikonD80 user

Eemal

 

#14 03-02-2009 21:49:45

priits
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 263

Re: Uus kodu

Tean väga hästi, et flashis on võimalik laadimisi kontrollida ja reguleerida, seega seda peaks olema võimalik parandada wink

Eemal

 

#15 03-02-2009 22:00:23

RaidoR
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 25

Re: Uus kodu

Jaak Põder kirjutas:


Mõned asjad:
1. Pitlide koguse kohta ei anna thumbid aimu, et kas pilte on 500 ja klõpsin läbi ainult suvalised või paarkümmend ja vaatan läbi kõik. Seal võiks olla mingi indikatsioon, kui kaugel ma thumbide juures olen. scollimisest oli juba juttu.
2. Ma olen kuu aega prille kandnud ja näen nüüd asju jälle ilusti teravalt ;-), aga seda kirbus**a suurust kirja ei suutnud ma küll eriti lugeda. Esimese rea lugesin, siis lõin käega. (monitor 19'', 1280x1024)
4. Igasugu klõbinad ja krõbinad ja piuksud kaotaks mina ära, muusikast täitsa piisab. Saan aru, et veebileht peab vastama vaegnägijate reeglitele jne :-).

Need häirivad pisut ka mind.

Eemal

 

#16 03-02-2009 22:13:19

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Uus kodu

1920x1200 15" monitoril, ma ei näe Su tekste lugeda.
Ma ei taha näha vilkuvaid ja pöörlevaid  vilesid ja kellasid, ma tahan Su saidi sisu näha. Vajutan galeriile, hakkab preloadimine. Vajutan thumbile, hakkab uuesti loadimine. Vanas variandis olid thumbid kohe ees.
Flashi animatsioonid hoiavad mind sisust eemal ja viivitavad selle näitamist.
Lisaks tahavad kõik flashmeisrid teksti näidata kahesajapikslises augus või mingis veidras popupis.

Ole kena ja jäta mulle võimalus flashi mitte vaadata. Kindasti oskavad progejad sinna teha vanakooli liidestuse ka peale.

Pildid on Sul viis, koduka jätan hindamata ja ootan html versiooni.

Eemal

 

#17 03-02-2009 22:14:29

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Uus kodu

Eriti tagurlik lähenemine big_smile

Eemal

 

#18 03-02-2009 22:38:54

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Uus kodu

Ärge saage valesti aru, ma ei taha, et 2009 aastal oleks veeb nagu Jacob Nielsenil. Lihtsalt täna pakutud toit mulle ei maitse.

Eemal

 

#19 03-02-2009 23:04:09

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Uus kodu

Flashiguru on asja kallal kõvasti vaeva näinud, kindlasti on asi effektne ja tulemus väga ilus ning nauditav :) See kiidulauluks, aga sind kindlasti huvitab eelkõige see pool mida annaks lihvida, seega kriitika:

Turunduslikus mõttes pole see leht küll ilmselt SEO ehk search engine optimized, seni igatahes flashsaidid otsingutes etteotsa vähemasti ei jõua. Ja isegi kui google mingil hädisel mullatasandil jõuab siis eestlaste lemmik Neti (60% otsingutest) ei oska flashiga midagi teha. See ei puuduta nimelist otsimist vaid  märksõnu. Meil on üks klient kellele sama seletasin, ikka lasi teha flashlehe. 10-20 külastust päevas ja tegu on väga suure teenusega väga laiale ringile.

Ilmselt on domeen/sait veel uus ja pole googlesse jõudnud, aga kui ka kuu pärast ei näita see link rohkelt sisu on otsingumeedia sinu promotsiooni mõttes nullilähedane:
http://www.google.ee/search?q=site%3Aww … visaar.com

RSS on puudu - üha enam kasutatakse RSS-i. Hakka kasutama, tõmba alustuseks kasvõi www.feedreader.com kodumaine rss-lugeja ja liitu mõne fotosaidi feediga.

Lehel puudub title ja ka metasõnad, sisuliselt puuduvad seega absoluutselt kõikvõimalikud märksõnad millega otsida üldse saaks.

Eestikeelse lehe kontaktivorm on inglisekeelne.
Milleks panna lehe alla aastaarv kui see jääb pidama kuhugi 2008 peale? Ma pole sellest kunagi aru saanud :)
Musa on hirmhea.

Piltidele pole kahjuks võimalik viidata. Kusjuures flashi saab teha nii, et on võimalik viidata, sellisel juhul kasutatakse trelle, a la
http://www.alarikivisaar.com/index.php?id=2#pic0001

Kuna piltidel puudub ka ID on suht keeruline meelde jätta või tuvastada pilti millest inimene sulle rääkida tahab. Peab hakkama kirjeldama või meelde jätma allkirja. Kui need pildid on eelkõige müügiks ja sait on ju andmebaasil - näita pildi ID-d näiteks.

Ja: vt ka draa.

Eemal

 

#20 03-02-2009 23:14:29

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Uus kodu

Ahjaa, kui juba flashis sul kogu värk kasuta ära flashi fullscreen võimalust ehk 100% ekraanikasutust.

Näide: klikka "maximize" nuppu siin:
http://www.flashcomguru.com/apps/fullsc … creen.html

Eemal

 

#21 03-02-2009 23:24:11

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Uus kodu

Üks tähelepanek veel :) Thumbid avanevad tõepoolest üsna aeglaselt. Kahtlen, kas asi serveris on. Aga vaata üle kui suuremahulised su thumbide failid on. Äkki on liiga suured, näiteks jätnud omakoda sissesalvestatud thumbid alles. Selline thumb võiks olla 5 kb ringis, äkki sul on rohkem, näiteks 20-60kb per thumb?

Eemal

 

#22 03-02-2009 23:26:39

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Uus kodu

Võeh, kui parema klahviga sisse suumida on näha, et thumbid on täismõõdulised detailsed suured pildid. Ometi kui mõnda pilti avama hakkan hakkab ta jälle laadima. Midagi on väga nihu.

Eemal

 

#23 03-02-2009 23:50:20

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Uus kodu

ma olen ka tegelikult selles parteis, et flash pahatihti rikub saidi vaatamise kogemust .. iseanesest asi v6ib ju ilus olla ja kelled-viled on m6nusad, aga ilmselt ei ole need kellad-viled need, mida sa vaatajale n2idata tahad, vaid ikka pildid.

ja yleyldse ma j2in sellele lehele kauemaks kui paar sekundit, pidama ainult sellep2rast, et mul on parasjagu k6rvaklapid teise masina kyljes, ehk siis myra ei kosta mulle k6rva. eelistan oma muusikavaliku ise koostada.

avalehel alari pildi k6rval olev elulugu ja tehnika on miskip2rast yles-alla skrollitav .. tyhjad read v6iks maha v6tta.. scrollbarid on ka nii pisikesed, et vaevalt saab hiirega pihta .. partnerite juures on kaks imepisikest blokki scrollitavat kirbukirjas tekstiblokki keset suurt tyhja ekraani ..

tekstis v6iks linkideks kasutada lingitavat m2rks6na, mitte eraldi linki selle j2rel, aga see on ilmselt maitse asi .. mulle ei meeldi ilma sisulise p6hjuseta lisandunud element ..

teksti suurusest oli juba juttu .. 1920x1200 26" siin

piltide vaatamiseni ma oluliselt ei j6udnud .. protsente n2itavad keerlevad vidinad on ilusad kyll, aga ...

selles thumbide reas meeldiva thumbi hiirega tagaajamisest v6iks eraldi arvutim2ngu kujundada, lastel hea k2teosavust harjutada .. piltide vaatamise juurde see minuarust kyll ei k6lba .. kaks korda sellele thumbile pihta ei saanud, kuhu tahtsid, sorry, veebist on palju teisi ilusate piltidega lehti ka ..

ilma hiireta on asi praktiliselt kasutamatu. proovi. kole kollane kast s6idab ekraanil ringi, kohati ilmudes ysna ootamatus kohas ja suuruses ...

kontakti leht on ka ysna arusaamatu - l2hemal uurimisel tundub, et sealt saab sulle maili saata, aga ma usun, et nii m6nigi tahaks helistada ja kysida, et kust selliseid pilte osta saab .. ingliskeelses osas v6iks riik ka kirjas olla .. ja noh seal maili juures ikka jutt ka, et 'siin saad autorile maili saata ja ta v6ibolla vastab sulle jnejne ..'

miks keele vahetust peale terve appleti peab reoladima - usun, et programmeerija on kergelt lohakas olnud ..

aga noh, yleyldiselt on asi abiks, v2hemalt selles m6ttes, et n2eb teistmoodi v2lja, kui ylej22nud mitukymmend eesti loodusfoto lehekylge, mis k6ik yhe ja sama engine peal k2ivad ja sama kijundust kasutavad ..

Eemal

 

#24 03-02-2009 23:55:16

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Uus kodu

inglise keele v6iks ka lasta yle kontrollida - v2hemalt 'insectes' tundub kyll värdjalik ..

Eemal

 

#25 04-02-2009 00:43:44

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Uus kodu

See leht promob rohkem veebimeistrit kui fotograafi, naudiks pigem pilte kui ägedat esitlustehnikat, mis muutub üsna pea tüütavaks või paremal juhul igavaks. See on miinuseks. Fotod on endiselt plussiks.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB