Sa ei ole sisse loginud.

#26 04-02-2009 01:09:22

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Uus kodu

Aga selle kuubiku viskaks sealt küll minema, see käib lausa närvidele.
Nojah, Martin, Kaups ja Tommy ütlesid juba tegelt põhilise ära

Eemal

 

#27 04-02-2009 01:34:41

MuumiTroll
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 90

Re: Uus kodu

Mnjah, on küll uuenduslik ja paar esimest korda üsna effektne. Sellest skrollimisribast on siin juba juttu olnud, minu meelest tuleks selle asemel midagi muud välja mõelda [võib-olla piisab kerimise aeglustamisest], hetkel tundub nõrgim lüli ja peletab eemale.

Samas ma jään sinna paati, et kui ma ise peaksin tihti külastama selliseid lehti, siis pigem valiks mingi muu (minu natukene kehvemat arvutit mitte aeglustavat) lehe, eriti kui võrrelda maailma mastaabis. Õnneks ei ole mina ka potentsiaalne klient (lihtsalt raha ei ole big_smile).

Kui klient juba teab sind ja tal on kindel soov just sinu toodangut sirvida, siis ei ole probleem. Praegu on selline esmapilgul kihvt leht ... aga nii palju kui mina olen veebis aru saanud, siis lihtsus (kergestileitavus) ja laadimiskiirus mängivad suures konkurentsis kõik muu üle (muidugi leidub erandeid, milleks võib ka sinu leht saada).

Lisaks häiris, et see skrolliriba ei anna tegelikult sellist head ülevaadet galeriis olevatest piltidest. Tundub, et praeguseks on kulutatud palju aega, energiat ja raha, seega prügikasti ei tasu projekti visata, lihtsalt tasa ja targu (ei pea kohe tormama kõiki asju lahendama) ükshaaval probleeme kõrvaldades ja lisalahendusi leides õnnestub võib-olla eriti vinge leht saada. Vaene programmeerija, kes seda kõike üleval toodut ilmselt lugeda saab big_smile

Lisaks, see "next photo" võiks mitte ujuda ja mitte vahetada oma kohta täisversioonis (vähemalt panoraamide korral häiris) ning peab selle peale tulema, et servas see viide sinna ilmub. Kas "müügi" osa  peabki praegu tühi olema ? Muusika muusikaks, aga menüünuppude ja aknalaadimise helid tunduvad ülepingutatuna (nad ju ei anna mitte midagi kasulikku juurde, pigem tõmbab tähelepanu muusikalt jälle eemale).

Igatahed jõudu edaspidiseks. Selles suhtes on jah õigus, et maailm liigub kiirema tehnika poole (loodetavasti ka ühenduskiiruse poole, kui vahepeal asi spämmiga ummistatud ei saa).

Eemal

 

#28 04-02-2009 01:46:59

lennartluhtaru
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 33

Re: Uus kodu

Väga ilus, aga et saaksid edasi arendada, siis kaks soovitust

1) Kui kõik eestikeelne, siis avanemisel kuvatav kiri loading võiks ka eesti keeles olla:)
2) Palun võta need piiksud ära (Y), iseenesest häirivad ning muusikaga koos tulevad kuidagi eriti hästi esile

Eemal

 

#29 04-02-2009 02:01:18

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Re: Uus kodu

Ei näe teksti lugeda. Paar rida pingutasin ära. Võimlesin ekraani ees, vahetasin asukohta, koogutasin lähemale ja kaugemale, rohkem ei jaksanud. NB. Enamalt jaolt tekib tõrge, kui lehele minnes flash vastu vaatab. Kui väga-väga vaja ei ole lehele minna, vajutan back ja lähen järgmisele lehele. See tõrge pole aastatega üle läinud, pigem süveneb.
Igatsorti piuksud ja muusikad olen arvutil ära keelanud.
Pildid on endiselt väga head.
Tore, kui keegi viitsib mässata. Siiski eelistan vanamoodsalt rahulikku ja kiiret lahendust.

Eemal

 

#30 04-02-2009 02:50:45

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Uus kodu

Ook... mul üldiselt ka see flashi foobia. Seda mitmel põhjusel. Täiesti arusaamatult on pea igas keskkonnas flashi lahendusega kaasnev protsessori hooramine arusaamatu minu jaoks. Mitmed teised pluginad/proged etc suudavad teha sarnaseid asju ilma vaest proset koormata. Tavapäraselt see muidugi suurt vahet ei oma, kuid kui kasutada madalavoolulist läpparit, siis vahest võib extended flashi kasutamine koos muude aplikatsioonidega masina kooma tõmmata (samas masinas võin tunde keerulisi matemaatika asju arvutada ja pole mingit köhimist)

Galerii enda mõttes lisaks kõigele mis eelnevalt tommy, kaupsi ja jaagu poolt öeldule lisaks vast selle, et kui klikkida pilt suurelt lahti ja siis navigeerida edasi ja tagasi, siis see on ainuke vorm kus mulle navigatsioon meeldis. Need hüplevad kuubid, fireworks ja rallimäng thumbi ribal jätaks mina ära. Pigem jäta ainult kategooria valik üles ja kogu alumine real-estate oleks pildid suurelt navigatsiooniga edasi tagasi. Tegelt on thumbe ka kuhugi vist vaja aga hetke lahenduses vist ei kujuta ette kuidas seda teha mõistlikult.

Kiiruse osas mögiseda midagi ei ole, hetkel olen Shveitsis ja kuigi siin otsas on mitmekümne gigane ühendus siis vahepeal kindlasti leidub mõni pudelikael (kasvõi läppari wifi) ning minul tuli galerii ette küll vaid paari sekundiga peale mida sai rahus ringi klikata ja pilte vaadata.

Kuigi ma saan aru, et abiks on veidi erineda üldisest siis ma arvan, et sellel galerii mootoril mida oleme jaganud on mingi point miks see nii populaarne on smile Sorry aga mina jään RSS ootama, selle kaudu saan mugavamalt pilte vaadata ja ei pea mõtlema kas mu ikka meili saan lugeda kui meili kliendile prose aega antakse flashi kõrvalt.

Content on bro nagu ikka smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#31 04-02-2009 03:24:50

Watchtower
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 99

Re: Uus kodu

Sirvin veebi vana Netscapega ja leht töötab "ihan jeez"  mulle ei meeldi see efektne ette/lahti-rullumine erinevate vahegaleriide valimisel, võiks olla korra aga iga kord tundub nagu mingi reklaami pähemäärimisena, kusjuures see vist polegi reklaam (kahjuks). Ja veel oli raske kasutada paremal tulbas olevat pildivalikut, see ujus üles-alla ja püüdis mingit kurssi hoida aga millist? Minu küsimus pigem oleks selline, et kas adminnida on lihtne või mitte? Eriti pull on veel see, et enamus kriitika autoritest ei evi mitte mingisugust veebi. (oi... kus nyyd tuleb sõimu)

Eemal

 

#32 04-02-2009 04:00:21

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Uus kodu

>> enamus kriitika autoritest ei evi mitte mingisugust veebi <<--

t6epoolest. veebi mul ei ole ja kriitikat tuleb nagu v2ndrast saelaudu .. teadagi, r2tsep on pyksata ja mida iganes veel smile

Eemal

 

#33 04-02-2009 04:14:09

Watchtower
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 99

Re: Uus kodu

tommy kirjutas:

>> enamus kriitika autoritest ei evi mitte mingisugust veebi <<--

t6epoolest. veebi mul ei ole ja kriitikat tuleb nagu v2ndrast saelaudu .. teadagi, r2tsep on pyksata ja mida iganes veel smile

jah, ega minulgi pole päris oma veebi aga peamine on see, et nalja saab: http://foto.ok.ee/tiit
   .... ja seda nalja ikka saab....

Eemal

 

#34 04-02-2009 08:47:23

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Uus kodu

Toruonu, teie mootori populaarsuse point on väga lihtne - see on tasuta smile Mitte, et see hea ei oleks. Kasutan seda ju isegi aktiivselt.

Eemal

 

#35 04-02-2009 09:42:00

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Uus kodu

Watchtower kirjutas:

Eriti pull on veel see, et enamus kriitika autoritest ei evi mitte mingisugust veebi. (oi... kus nyyd tuleb sõimu)

Watchtower, teatrikoolis käivad ikka näitlejad, mitte vaatajad;)

Eemal

 

#36 04-02-2009 10:08:37

matuh
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 79

Re: Uus kodu

Selles osas on Kaupsi jutt õige, et otsimootoritest sinna lehele eriti sattuma ei hakata.. SEO puudub.
RSSi puudumine on võrreldes vana lehega veel kriitilisem, sest flashiga võib olla paljudel probleeme. Küll võib arvuti või netiühendus kehvake olla ja selle näitamisega lihtsalt mitte eriti hästi hakkama saada ning samuti on palju neid, kes on lihtsalt põhimõtte pärast flashi vastu. Ma olen ise ka millalgi täielikult flashi vastane olnud, aga teatud lehtede puhul on see siiski täitsa asjalik, muidugi kui see on hästi tehtud.
Kompromissi leidmiseks peaks külastaja saama valida html ja flash versiooni vahel.

Eemal

 

#37 04-02-2009 11:16:51

Inzain
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 30
Veebileht

Re: Uus kodu

Vana kodukas oli kõvasti parem;)

Eemal

 

#38 04-02-2009 11:19:33

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Uus kodu

Täisflashi on mõistlik kasutada juhul, kui tegu on näiteks massimeedias selgelt kommunikeeritava kampaaniasaidiga mis niikuinii otsingutesse ei jõua ja niikuinii evib banneritest, prindist, millest iganes koosnevat sisendit.

Galeriitaolise asja puhul oleks mõistlik kasutada osalist flashlahendust või siis näiteks flashi alternatiive kui bling-bling on oluline. Näituseks on hea valik jQuery javascripti platform kus on juba valmis treitud hulk effekte ning rohkelt pluginaid.

Lihtne näide mis on tehtud jQueryga, sinna võib misiganes effekte veel külge pookida:

http://www.monc.se/galleria/demo/demo_01.htm
Külge pookimine on reeglina imelihtne, annad posu thumbe ja urle html-s ette, ülejäänud teeb script.

Kusjuures otsingut näevad seda lehte tavalise html-na ning on täielikult indektseeritav. Samuti on antud näites näha - pildid on kenasti lingiga saadetavad.

Pilte saab avada mugavalt näiteks Lightbox-tehnoloogia abil. Neid scripte on kümneid, näiteks http://www.balupton.com/sandbox/jquery_lightbox/
Mõned oskavad ka täitsa pädevalt resizeda pildi vastavalt ekraanisuurusele.

Samuti saab kasutada suvalist fonti, näiteks pealkirjades. Tuntuim tehnoloogia on Sifr. Kasutamine on lihtne: ütled html-s oma tekstiblokile, et selle "id on see ja see". Selle peale kargab asjale turja script mis asendab su teksti flashiga milles on sulle sobiv kirjastiil. Otsing näeb asja tavalise tekstina ja indekseerib.

Sifri demo - sellel lehel on kõik tekstid tekstilised mitte graafilised, hiirega mõnele pealkirjale parema klahviga klikates näed, et Sifr on teksti asendanud flashiga: http://dev.novemberborn.net/sifr3/beta2/demo/

Jne.

Lõppu veel ühe sooma sõbra firma kodukas mis ei ole tehtud flashis vaid samamoodi javascriptiga "elama" pandud. Mulle isiklikult küll eriti ei meeldi, aga see selleks. http://www.banzai.fi

Eemal

 

#39 04-02-2009 12:18:56

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Uus kodu

Uus kodukas on hea korra vaatamiseks, vana tehtud piltidega kursisolemiseks.
Kas hakkad Canonile üle minema : http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=4228 smile

Eemal

 

#40 04-02-2009 13:06:13

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Uus kodu

Alari Kivisaar kirjutas:

Toruonu, teie mootori populaarsuse point on väga lihtne - see on tasuta smile Mitte, et see hea ei oleks. Kasutan seda ju isegi aktiivselt.

Ma arvan, et see tasuta olek ei mõjuta väga kuna neid tasuta galeriisid leiab netist palju teisigi smile Gallery soft näiteks või siis ka palju on olemas flashi põhiseid (e.g. nagu Sveni galerii oli enne kolimist) jms. Ma arvan, et populaarsuse põhjuseks on ikkagi see, et esikohal on content ja navigatsioon on tehtud nii lihtsaks kui vähegi võimalik ilma igasuguste kellade ja viledeta...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#41 04-02-2009 13:43:23

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Uus kodu

klm76 kirjutas:

Uus kodukas on hea korra vaatamiseks, vana tehtud piltidega kursisolemiseks.
Kas hakkad Canonile üle minema : http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=4228 smile

See üks teine alari smile

Eemal

 

#42 04-02-2009 14:26:14

Tarvo Tiivits
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 192
Veebileht

Re: Uus kodu

Mul ühenduseks tavaline Elioni kodulahendus  ja eelkõige häiribki aeglus. Ennem suurel pildiosal midagi ei toimu kui kõik thumbid on sisse laetud. Ja thumbide laadimine võtab parajalt aega. Ja nüüd kui kõik thumbid on laetud, hakatakse valitud thumbi järgi uuesti suurt pilti laadima. See teeb minu ühenduse juures vaatamise väga tüütuks.
Kas thumb'idel kasutatavad fotod on juba väikeseformaadiliseks lõigatud? Kui on, siis tekib küsimus, et miks nii kaua thumb'e laeb? Kui pole, siis tekib jälle küsimus, miks suurt pilti uuesti laetakse?

Aga muidu mulle täitsa meeldib. Võibolla on paari "kella" tõttu lehekülje sisu (looduspilt) arvesse võttes, liialt tekno. Näiteks nood piiksud.

Eemal

 

#43 04-02-2009 15:03:18

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Uus kodu

Leht on effektne, aga iseasi jah kui kasutajasõbralik. See flashindus piltide vaatamisel ei ole päris minu maitse. Vanemat lehte meeldis mulle rohkem sirvida. Aga minul on üks küsimus juriidilisema poole pealt smile  Alari, kui ma ei eksi, siis sinu kodulehel kõlab taustaks Blank and Jones`i lugu "Counting Clouds". Selline muusika üldsusele suunamine on autoriõiguste omaja ja autoriõigustega kaasnevate õiguste omaja ainuõigus, mille kasutamine eelab teatavasti loa olemasolu. Kogenud ja tuntud DJ-na ning ise teoste autorina, oled sa kindlasti selle teemaga väga hästi kursis ja ma eeldan, et selline muusika üldsusele suunamine sinu lehel toimub õiguslikel alustel, aga lihtsalt sooviksin Sinult saada täpsustust selle kohta. Võid enda poolsed selgitused saata ka meilile erik@eako.ee

Eemal

 

#44 04-02-2009 15:23:34

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Uus kodu

Blank & Jonesiga on isiklikult ühendust võetud smile

Eemal

 

#45 04-02-2009 15:34:17

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Uus kodu

Muideks, ma ootasin seda küsimust smile

Eemal

 

#46 04-02-2009 15:41:08

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Uus kodu

Tarvo, thumbid on tegelikult suured kokkusurutud pildifailid, selles häda ongi. Süsteem selle koha pealt lonkab.

Samas ka laetav musa on 6 MB. :)

"Thumbe" mõõtsin ka nüüd - mahud kõiguvad 50 ja 300 kb vahel, kuigi peaks olema 4-5 kb. Maastike kategoorias on mõni thumb lausa 600 Kb.

Alari, heh, sul on thumbideks samad pildifailid mis avanevad nii suuremana kui üle ekraani kõige suuremana! Absurd ju, kõik mõõdud on üks ja seesama fail. Progeja on sipa lohakas olnud selle koha pealt.

Flashi laadimisgraafikud:

Avaleht on kokku 7 Mb http://foto.ok.ee/temp/alari1.gif
Kui avada galeriist Maastikud tuleb 6 Mb juurde http://foto.ok.ee/temp/alari2.gif

Teises graafikus on näha, et pilt laetakse vaid 1x, täismõõdus ja mõni üle 1000px lai. Seda pilti kasutatakse ka thumbina.

Eemal

 

#47 04-02-2009 15:55:55

Tarvo Tiivits
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 192
Veebileht

Re: Uus kodu

Kaupo Kalda kirjutas:

Tarvo, thumbid on tegelikult suured kokkusurutud pildifailid, selles häda ongi. Süsteem selle koha pealt lonkab..

No siis saab ses suhtes paremuse poole küll veel arendada.
3-6 kb thumb, praeguse 50-600 kb asemel, päästaks päris kõvasti kiirust.

Kaupo Kalda kirjutas:

Samas ka laetav musa on 6 MB. smile

Kas see musa mitte, ei ole striim välisest mp3-est? Kui striimib, siis see ei tohiks väga hullult mõjutada.

Eemal

 

#48 04-02-2009 16:03:47

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Uus kodu

Alari Kivisaar kirjutas:

Blank & Jonesiga on isiklikult ühendust võetud smile

Hmm ... smile kardan, et pean natuke veel norima smile Kuna antud loo puhul on kolm autorit (BLANK PIET, KAUFHOLD ANDREAS ja RUNGE RENE), siis see eeldab kõigi kolme autori nõusolekut ning lisaks on eelduseks see, et nad teostavad oma varalisi õigusi isiklikult. Kuna need kolm autorit on Saksamaa ühingu GEMA liikmed, siis on alust arvata, et nende autorite varalisi õigusi teostab ka on-line kasutuste puhul GEMA ja et autoritel endil puudub õigus anda sinule luba vastava teose kasutamiseks (kusjuures sageli artistid/autorid seda enesele ei teadvusta, et neil oma loole enam õigusi peale kollektiivse esindusorgani liikmeks astumist ei ole ja selle vastu eksitakse päris palju:)). Seega on alust arvata, et GEMA teostab nende autorite varalisi õigusi Saksamaal. Lisaks on selle loo osas ka teatud varalised õigused antud kirjastusele NIGHTFLY MUSIC PUBLISHING. Samuti ei saa me autorite kõrval unustada fonogrammitootjat ja tema ainuõigust lubada ja keelata fonogrammi või selle reproduktsiooni üldsusele kasutada andmist. Kogu selle pika jutu peale tuleb veel täiendavalt silmaspidada autoriõiguse territoriaalsuse printsiipi, millest tulenevalt tuleks Eestis resideeruval leheomanikul pöörduda teose kasutamiseks loa saamiseks kohaliku ühingu poole (autorite osas siis Eesti Autorite Ühing), kes esindab ka välisautoreid Eesti territooriumil.

Eemal

 

#49 04-02-2009 16:14:44

Tarvo Tiivits
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 192
Veebileht

Re: Uus kodu

Muusikaga on veel selline mõte, et Flash võiks  kirjutada mingi "küpsise", mis jätab meelde, kas viimasel kasutamisel on muss välja või sisse lülitatud ning edaspidistel pöördumistel käituks vastavalt.

See oleks vast alternatiiv kasutajasõbralikkuse reeglile , et vaikimisi oleks üldse muusika välja lülitatud. Kui on plaan asi ideaalseks ajada, siis võib ka sellele soovitusele mõelda.

Eemal

 

#50 04-02-2009 16:26:26

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Uus kodu

Erik, teil on vist igav seal smile Äkki jalutate tiba YouTubes ringi, sealt leiab ka äkki nipet-näpet big_smile Nali naljaks, nagu ütlesin, asjaga tegeletakse. Kui sul juhtumisi endal mingeid lubade plankette kusagil vedeleb siis võid mulle mõned ära vormistada smile

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB