Sa ei ole sisse loginud.

#51 04-02-2009 16:40:24

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Uus kodu

Alari, ei igav ei ole meil kaugeltki mitte, käed tööd täis smile Aga minu jaoks on tähtis, et loomeinimesed ka ise austaksid teiste loomeinimeste õigusi. YouTube`iga teeme me tihedalt koostööd ning peatame õigusrikkumisi igapäevaselt, kuid paraku kogu maailma poolt loodud sisuga me mõistagi ainuisikuliselt võidelda ei jaksa ning eks ka selles vallas käib töö kogu sisu legaliseerimise suunas YouTube enda initsiatiivil. Aga egas näpuga näitamine tee ju oma eksimusi seaduse silmis vähem tähtsateks wink Nagu juba ütlesin on sind loa saamisel nõus aitama Eesti Autorite Ühing, kes esindab Eesti territooriumil ka Blank & Jones lugude autorite õigusi. Fonogrammitootja õiguste osas on keerulisem, kuna seda üldsusele kättesaadavaks tegemise õigust teostavad fonogrammitootjad ainuisikuliselt ega ole andnud selles osas pädevust kollektiivse esindamise organisatsioonile, aga ehk oskab Eesti Fonogrammitootjate Ühing sind selles osas aidata.

Eemal

 

#52 04-02-2009 16:54:54

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Uus kodu

Eks minuga on muidugi lihtne võidelda big_smile Sinu abi on mõistagi teretulnud. Saab ka teistega asjad aetud, pole probleemi. Nagu sa isegi vihjasid, peaks mina teadma neid asju veitsa ja nii on. Tore on see, et meie kirjavahetus siin on väga õpetlik neile, kes kes arvavad, et mingi viisijupi kasutamine internetis on käkitegu.

Eemal

 

#53 04-02-2009 17:03:10

NeVi
Kasutaja
Asukoht: Tõrva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 129

Re: Uus kodu

Elioni 2MB ühendus, aga mõnda pilti veab 20-25 sek lahti?? Flash....pähh värk. Edu!

Eemal

 

#54 04-02-2009 17:05:53

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Uus kodu

Alari Kivisaar kirjutas:

Tore on see, et meie kirjavahetus siin on väga õpetlik neile, kes kes arvavad, et mingi viisijupi kasutamine internetis on käkitegu.

Jah, ma siiralt kaalusin üldse mitte selle teema püstitamist siia, vaid lihtsalt meili teel asjade läbirääkimist, aga seejärel otsustasin, et hea oleks ka teiste tähelepanu sellele suunata just teadlikkuse poolt silmaspidades. Igaljuhul kui vajad mingis osas nõu või abi, siis katsun sind aidata niipalju kui minu võimuses. Edasine diskussioon võib vabalt kolida meilile.

Eemal

 

#55 04-02-2009 17:17:35

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Uus kodu

Kõigepealt ma väga tänan kõiki, kes võtsid vaevaks tagasisidet anda. Enamuste vigadega ja "vigadega" olin kursis. Päris palju asjalikke nõuandeid ja tähelepanekuid kulus marjaks ära. Nii mõnedki pisemad on juba parandatud. Fain tuuning jätkub.
Lisaks ka pisut tausta, et oleks selgem, miks mõned asjad on nii ja mitte teisiti. Esiteks, see on välismaalt ostetud  kujundus. Kui sa üleüldse leiad endale midagi sobivat siis juba valmis flash templatet on suht keeruline meelepärasemaks väänata (kuigi seda on suudetud isegi üle ootuste palju väänata:) Näiteks kogu see thumbide kamm lihtsalt ongi nii ehitatud ja kõik. Galerii mootor läheb kunagi hiljem ilmselt ümber ehitamisele aga praegu jääb nii. Pole hullu, ma arvan.
Samuti teksti suurus, mis on ka minu arvates pisut kriitiline jne. Loomulikult saab põhimõtteliselt kõike teha aga see võtab aega ja maksab raha. Ja mitte vähe. Ja kas olati ongi vaja?
Teiseks, ma ei ole plaaninud sellest lehest teha miskit pildipanka kuhu iga loojanguklõps ja tihasepilt üles läheb. Nö. pildipangaks jääb ikkagi vana leht. Kogu leht on mõnes mõttes nagu üks suur porfoolio. Piltlikult öeldes nagu visiitkaart, mis sobivas kohas vajalikul hetkel õigele inimesele pihku pista. Tihtipeale tuleb see pihku pista välismaal. Best of the best.  Selles mõttes jääb vana leht isegi olulisemaks neile, keda huvitab kas ma eile käisin üle tee mere ääres loojangut pildistamas või mitte smile
Üks kurb uudis ka flashivihkajatele - kilinad kolinad, kellad ja efektid jäävad smile  Mulle meeldib! Noh, mõned keerlevad kastid on küll plaanis siiski eemaldada wink
Tagasiside endiselt teretulnud.

Eemal

 

#56 04-02-2009 17:35:38

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Uus kodu

Pane siis vanal lehel vähemasti RSS käima, seal on vaja vaid baasi nimi ära vahetada angu aru sain. Kes oskab sellel 5 minti.

Välismaalt ostetud kujunduse peaks saama ka ju korralikuks, kasvõi selle, et thumbi-kohas _thumb.jpg faile küsida mida sinu mootor on valmis treinud. Ostetud on ikka FLA mitte SWF?

Ma ei tea kas mulle ainult tundub, aga minu arust see flash isegi ei cache pilte vaid laeb iga kord uuesti. Paremale laetakse "thumbina" täisfail, kui sellele klikkan, hakatakse täisfaili uuesti laadima. Täiesti jabur. Et see veel kõik ei oleks: galeriid vahetades, näiteks maastikelt makrole minnes ja uuesti maastikele tagasi tulles algab kogu laadimine otsast peale. Päris suureks tehtav pilt õnneks enam ei hakka iseennast uuesti laadima. Ma muide ei saa ka aru miks üldse 3 mõõtu vaja on :)

Nuga sellele flashi autorile, see on nagu kiikumine kus iga käigu jaoks oleks vaja sama palju energiat kulutada kui esimesele hoo sisselükkamisele. :)

Eemal

 

#57 04-02-2009 17:49:24

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Uus kodu

Jah, nagu ma ütlesin, mõned asjad lihtsalt on nii nagu nad on. Mida saab, seda sätitakse veel. Kõik pole veel päris 100% valmis. Plaan teha nii, et kui leht avada, algab kohe slideshow mis kuvab pilte lisamise järjekorras. Siis tihadamatel külalistel pole vaja midagi näppida, et teada saada, kas olen midagi uut lisanud.
Vana lehega pole nüüd ammu saanud midagi teha, võtan varsti käsile. Saab sinna osade poolt üliigatsetud RSS smile

Eemal

 

#58 04-02-2009 18:20:15

Taimo Jõõts
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 126
Veebileht

Re: Uus kodu

Mingil põhjusel tekib mõnikord slideshows olukord, kus eelmine pilt ei kao õigel ajal alt ära ja tulemus on näiteks selline:
http://taimo.pri.ee/failid/alarikodukas.jpg
Kui aga slideshow juhtub korralikult töötama, siis on ikka väga bro vaadata. Sel juhul ei häiri isegi taustamuusika, kuigi säärane lehe omaniku muusikamaitse teistele pähe määrimine mulle üldjuhul vastukarva käib (õnneks saab seda küll välja lülitada).
Õhtul proovin sportlikust huvist, kui kaua see kompott ennast Kõu ühenduse otsas lahti kerib.


Matkajutud ja loodusfotod -> http://www.taimo.eu //
Kelgukoerad -> http://www.nordicpassion.com

Eemal

 

#59 04-02-2009 18:57:42

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Uus kodu

Erik Mandre kirjutas:

Alari Kivisaar kirjutas:

Tore on see, et meie kirjavahetus siin on väga õpetlik neile, kes kes arvavad, et mingi viisijupi kasutamine internetis on käkitegu.

Jah, ma siiralt kaalusin üldse mitte selle teema püstitamist siia, vaid lihtsalt meili teel asjade läbirääkimist, aga seejärel otsustasin, et hea oleks ka teiste tähelepanu sellele suunata just teadlikkuse poolt silmaspidades. Igaljuhul kui vajad mingis osas nõu või abi, siis katsun sind aidata niipalju kui minu võimuses. Edasine diskussioon võib vabalt kolida meilile.

Kui siin juba harimiseks läks, siis Erik - analoogne situatsioon, ainult Eesti artist (EAÜ liige ka näiteks) - kas tuleb samuti küsida luba ühingult või piisab teose autori loast?

Eemal

 

#60 04-02-2009 19:57:55

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Uus kodu

säärane lehe omaniku muusikamaitse teistele pähe määrimine - sorry, aga nii rumalat avaldust pole ammu kuulnud. No tõesti, vabanda minu emotsionaalne purse smile

Eemal

 

#61 04-02-2009 20:29:48

Urmet Pilt
Kasutaja
Asukoht: Lähte
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 398
Veebileht

Re: Uus kodu

Ma ei hakka siin juba varem öeldut üle kordama aga enamuse kriitikaga olen enam-vähem nõus olnud, kuigi kohati on kriitika nagu liiga ülepaisutatud. Mina ei ole tegelikult suur flashivihkaja.. olen näinud päris 'söödavaid' galeriisid.. ja turvalisuse kohapealt on see ju päris hea, sest flashi ei anna nii kergelt kopeerida minuteada. Promosaidiks kärab päris heasti aga neile kes igapäevaselt sinu loominguga kursis tahavad olla oleks see tõesti tõeline piin.

Üks asi, mida pole veel kritiseeritud on fondivärv.. ehk siis kontrast taustaga on liiga suur.. võiks natuke tumedamaks teha.. just pikema teksti lugemisel viskab lõpuks silme ees väga virvendama ja pärast pilte vaatama asudes on ikka väga ebamugav kuna silmad on väsinud ja kontrastiga harjunud ja taustad muutuvad triibuliseks.

Lõpetuseks veel niipalju, et ma ei hakka valetama ja väljendan oma suurt kadedust niivõrd rohke ja põhjaliku kriitika/tagasiside saamise üle.. miks mõned mehed seda saavad aga teised mitte!? wink


Vaata tänaseid pilte 12KUUD kodukal - http://12kuud.net

Eemal

 

#62 04-02-2009 20:35:30

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Uus kodu

Olen ise ka meelitatud smile

Eemal

 

#63 04-02-2009 21:42:04

haugas
Kasutaja
Asukoht: Võrumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 30

Re: Uus kodu

Pole just maias komenteerima. Aga maitseid on tõesti erinevaid.
Tubli leht. Lased musa  ja slaidishow käima ning punavein ja ....
Minule just see blank & jones istub. Fondiga võiks veel vaeva näha.

Eemal

 

#64 04-02-2009 22:24:57

Taimo Jõõts
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 126
Veebileht

Re: Uus kodu

Alari Kivisaar kirjutas:

säärane lehe omaniku muusikamaitse teistele pähe määrimine - sorry, aga nii rumalat avaldust pole ammu kuulnud. No tõesti, vabanda minu emotsionaalne purse smile

Ka mina vabandan, kui mu avaldus üleolev või solvav näis. Aga lubatud mõõtmistulemus Kõu ühenduse otsast: esmakordne galerii avamine võttis poolteist minutit. Edaspidi sai hakkama veidi alla minuti. Muidugi ebaoluline fakt, kuna sait on suuresti mõeldud visiitkaardina välismaal.
Ka mina jään ootama vana lehe RSS-i smile


Matkajutud ja loodusfotod -> http://www.taimo.eu //
Kelgukoerad -> http://www.nordicpassion.com

Eemal

 

#65 04-02-2009 23:57:02

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Uus kodu

Urmet Pilt kirjutas:

... ja turvalisuse kohapealt on see ju päris hea, sest flashi ei anna nii kergelt kopeerida minuteada

Annab (kui jutt pildivargusest)

Eemal

 

#66 05-02-2009 00:42:15

kkristo
Kasutaja
Asukoht: Jüri
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 108
Veebileht

Re: Uus kodu

print screen

Eemal

 

#67 05-02-2009 00:51:55

Urmet Pilt
Kasutaja
Asukoht: Lähte
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 398
Veebileht

Re: Uus kodu

Oh jah.. teate sel teemal on jahutud OI-KUI-PALJU.

...et print screeni on sama lihtne teha kui pilti lohistada.. minu arvates mitte.. edasi otsige, lugege või tuletage Kaupsi selleteemalisi jutte meelde, sest mina jagan selles osas tema seisukohta.


Vaata tänaseid pilte 12KUUD kodukal - http://12kuud.net

Eemal

 

#68 05-02-2009 11:45:41

harri
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 223
Veebileht

Re: Uus kodu

Esileheks võiks olla "galerii" mitte "minust". Muidu ootad kellad, viled ära ja... oeh jälle see sama moll vahib vastu, siis lähed galeriisse jälle kellad, viled...

Eemal

 

#69 05-02-2009 11:53:48

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Uus kodu

Toomas Ili kirjutas:

Kui siin juba harimiseks läks, siis Erik - analoogne situatsioon, ainult Eesti artist (EAÜ liige ka näiteks) - kas tuleb samuti küsida luba ühingult või piisab teose autori loast?

Toomas sa oleks võinud vabalt ka meili saata smile  Kui autor ühingu liige, siis tuleb luba küsida ühingult mitte autorilt.

Rõhutan kogu selle muusika teema juures veel seda, et enne kui ei ole luba, ei tohi ka teost kasutada. Ehk siis loa saamine peab eelnema teose kasutamisele. Olgu see ka märkuseks Alarile smile

Eemal

 

#70 05-02-2009 12:11:08

kkristo
Kasutaja
Asukoht: Jüri
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 108
Veebileht

Re: Uus kodu

Mul selline küsimus, et kuidas ma pilti osta saan ? See räpane (või ütlesid sa haisev) kapitalism smile Mis  selle  pildi  hind A2 peal  on http://www.alarikivisaar.com/index.php?id=2

Kui juba müügiga tegeled siis võiks ju suure pildi peal olla ostukäru nupp, millega saab pildi ära osta. Loomulikult peab hind pildi juures olema, hinda ei tohi karta. Paljud ostud tehakse emotsionaalset. "Näe lahe pilt, hind  A2 peal 700 krooni ? Ok, ostame, done."

Kui juures kiri, et küsi pakkumist/hinda/mine sinna siis enamasti ei viitsita enam ostuga tegeleda.

Muidu minule meeldib, vilgub piuksub ja sähvib. Isiklikult küll arvan, et flash oli natuke halb mõte galerii jaoks kus tahad pilte müüa.

Eemal

 

#71 05-02-2009 12:13:44

matuh
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 79

Re: Uus kodu

Müümisega tegeleb vana leht...

Eemal

 

#72 05-02-2009 12:40:38

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Uus kodu

Erik, aga kuidas peab tavainimene seda teadma? Noh, kui tahan midagi kasutada võtan ühendust autoriga. Kui autor lubab, siis on minu jaoks luba olemas.

Ma leian, et see on autori koht öelda, et ma ei saa lubada, sest minu õigusi esindavad sealmaal see ja see. Tavainimese jaoks on autorid ikka omanikud.

Eemal

 

#73 05-02-2009 12:57:15

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Uus kodu

kkristo - süvene veidi, siin on ju öeldud, et see on portfooliosait, müügiga tegeleb alarifoto.com

Erik - ma ei saatnud maili just sellepärast, et ma leian, et see on huvitav ja hariv teema teistele, kaasa arvatud mulle. Ma tean, kuidas need asjad näiteks teles toimivad, aga seal on teised kokkulepped.

Alari vast ei pahanda, kui ma kergelt teemast kõrvale kaldun, aga küsimus mis ilmselt nii mõnelgi nüüd peas tiksub - kui mul on autori luba olemas, küsin nüüd Autorite Ühingult luba, et kõik lõpuni seaduslik oleks - kas siis ühing küsib mult selle eest raha ka? Kuigi autor ise lubab seda tasuta kasutada?

Eemal

 

#74 05-02-2009 13:12:11

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Uus kodu

krt hiljaks jäin tahtsin ka ise FotoPlayer mootoriga ja Cloudspeak'i muusikaga  sellist slaidivaadet teha, (muusika küsimise kohta oli isegi veidi üle aasta tagasi foorumis üks teema) aga kahjuks tegudeni ei jõudnud.
Nüüd ei saa seda kahjuks enam teha - hakataks Alari pealt ahvimiseks pidama.

Eemal

 

#75 05-02-2009 13:42:20

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Uus kodu

@Sven: eks see teadlikkuse küsimus on alati problemaatiline, aga puht õiguslikust aspektist on asi nii, et kui autor on oma teatud või kõik varalised õigused loovutanud teda esindavale ühingule, siis autor ise neid enam teostada ei saa. Mis puudutab tavainimest, siis tegelikult paljudel juhtudel ei ole ju tavainimesel sugugi kerge autoritega kontakti saavutada ja minuarust see probleem ei ole sugugi nii suur. Tavaliselt pöördutaksegi otse ühingu poole, sest kes see viitsib hakata neid autoreid taga ajama, eriti veel olukorras kus teose on loonud mitu autorit. Mina soovitan alati pöörduda kollektiivse esindamise organisatsiooni poole, kust siis saab ka ühtlasi teada kas nad esindavad vastavat autorit või mitte.
Jah autor peaks ise ühingu liikmena ütlema, et ta ei saa kasutajale soovitavat varalist õigust anda, kuna on need õigused ühingule loovutanud ja seega tuleb ühinguga kontakteeruda. Praktikas aga paraku nii alati ei juhtu. Autorid sageli ei tea oma õigusi. Kui autor, kes on ühingule oma õigused loovutanud, ütleb kasutajale jah sa võid kasutada mu teost, siis tegelikult sinule kui teost kasutada soovivale isikule ei ole õiguslikus mõttes litsentsi teose kasutamiseks antud, kuna autoril puudus litsentsi andmise õigus. Samas muidugi võib selliselt litsentsi saanud teose kasutajat pidada heauskseks ning juhul kui nt ühing peaks kasutaja vastu nõude esitama, siis saab kasutaja ise omakorda pöörata selle regressi korras autori vastu, kes esklikult kasutajale litsentsi andis. Kui autor aga seisab ise oma õiguste eest ja ei ole kollektiivse esindamise organisatsiooni liige, siis piisab autori loast või kui mitu autorit, siis kõigi autorite loast. Sõltuvalt teosest, ei saa unustada ka autoriõigusega kaasnevate õiguste omajaid, kellel on teosest lähtuvalt veel omad õigused.
@Toomas: OK. Kui autor on andnud ühingu liikmena sulle loa teose kasutamiseks, siis võib reeglina öelda, et sul ei ole litsentsi teose kasutamiseks, kuna autor on oma varalised õigused loovutanud ühingule, kes teostab neid autori eest. Seega autori luba ei ole sellisel juhul käsitletav loana teose kasutamiseks autoriõiguse seaduse tähenduses. Viimasest tulenevalt ei oma autori poolt öeldu loa saamise seisukohalt mingit tähtsust - autor ei saa sulle anda õigusi, mida tal ei ole! Õigust teose kasutamiseks saab sellisel juhul anda vaid ühing. Kas loa eest tuleb maksta ka tasu, sõltub teose kasutamise viisist - selle kohta saab infot juba ühingust.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB