Sa ei ole sisse loginud.

#1 04-08-2005 13:15:18

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Metssiga

Eila kõndisin mööda metsasihti ja kuulsin padrikust valjut väljahingamist/turtsatust. Vaatasin padrikusse, selline noor haavapadrik ja ei näind suurt midagi. Uus väljahingamine/turtsatus ca 3-4 meetri kaugusel, taimed võbisesid. Mõtlesin, et siilionu. Samm lähemale ja kui ruigamist kaugemalt kuulsin, tuli selline hirm, et panin padavai eemale. ca 50 meetri kaugusel mõtlesin ja mõtlesin, kokku vist mingi tunnikese, aga korraliku ronimispuu puudumise tõttu lähemalt vaatama enam ei julgenudki minna. Helide järgi vennad toimetasid aga samas kohas edasi

Sveni Cheese'i artikkel otseselt sea eest ei hoiata, sama olen kuulnud, et siga suht ettearvamatu ja rünnak ülitõsine. Järsku keegi oskab öelda, kui kui julge võib fotograaf nendega olla -- kas sedasi padrikusse tasub üldse nina pista, kui sead seal ees? Ja kas tunnikene ühe koha peal tähendab sigade juures, et nad seda paika tihedamini külastavad?

Eemal

 

#2 04-08-2005 13:36:17

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Metssiga

Siga(emis) on eriti  ohtlik põrsastega. Jääger, kellega ma metsas käin kohtus emisega söökohoha naabruses, mille peale emis lõi hambad dziibi kummi plaksti sisse. Emise ja põrsaste vahele jäädes on rünnak peaaegu kindel. Lisaks peab arvestama asjaoluga, et jahimehed on sea vigaseks lasknud, sellisel juhul ei tea samuti iial ette, mis saada võib. Jällegi, selle piirkonna, kus ma käin,  põliselanik/jahimees rääkis loo, kuidas ta kohtus kraavi äärel suuuure seaga, kelle jalg oli läbi lastud ja pääseski ainult tänu sellele faktile.

Muus osas on minu kogemused näidanud, et nad ei ründa kunagi. Kohtusin kevadel mitmeid kordi nendega ja ka väga suurte karjadega, aga kunagi ei tekkinud mingit situatsiooni. Üks kord kevadel kohtusin kahe väga suure isendiga sihi peal, vahe võis olla ca 50-60 m, ma nö testimiseks kisasin ja tegin erinevaid liigutusi, aga nad ei lasknud ennast segada. Lähemale ma ka igaks-juhuks minna ei julgenud - tont neid teab. Võimas kohtumine oli söögikoha lähedal ülisuure karjaga, kus on loendatud ca 60 siga, sellest ca olid vöödilised 40 põrsad - sepad panid vurinal mööda metsaalust minekut, vaatepilt oli võimas...jällegi, mingit jama ei olnud.

Kokkuvõteks võiks selle info põhjal, mida ma olen ise kogenud ja jäägritelt kuulnud, öelda, et karta pole vaja neid võimsaid loomi vaja, aga ettevaatlik peab kindlasti olema.

Eemal

 

#3 04-08-2005 13:44:21

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Metssiga

Ma üht paarikest nüüdseks näinud paar korda, aga eila pani ca paar tundi enne toda kohtumis üks vend kraavipervelt putku ja teist ei paistnud. Seega kui suur see asustus siin (Tallinnas ;-P) on, ei tea. Söögikoht neil ca pool kilti eemal sellest kohast, kus eile padrikus sebisid. Ajaliselt vist väikste põrsaste aeg praegu ka?

Eemal

 

#4 04-08-2005 15:05:53

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Metssiga

Põssad vist enam triibulised ei tohiks olla, kuid ettevaatlikk peab alati olema. Ma ei usu, et seal padrikus oleks eriti midagi juhtunud. Lihtsalt see, et tavaliselt on haavik selline rabeda aluspõhjaga, milles helitult liikumine on pea võimatu, mistõttu oleksid rahmeldajad sinu eest putku pistnud.

Kas selle koha läheduses mõnda viljapõldu ei juhtunud olema? Praegusel ajal meeldib seakarjadel viljaga maiustamas käia. Ehk tegid lihtsalt enne õhtust söömingut üksteisega puseldes aega parajaks?

Noh kuna see juhtus sul Tallinna lähedal ja ma eeldan, et seal just palju metsatukkasid pole, siis ehk võid neid tõesti seal  ka edaspidi kohata. Muidu aga ei tähenda tunnike sigade puhul eriti palju. Seda sellepärast, et tuhnitakse lihtsalt koht üles ja võetakse sellelt kõik, seega pole põhjust enne paari aastat sinna uuesi tagasi pöörduda. Las sammal taastub.

Eemal

 

#5 04-08-2005 15:11:25

RV
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 129

Re: Metssiga

teemast küll mööda aga draa, kus sa Tallinnas selliseid kohti leiad kus üldse sellised loomad liiguvad. Ise olen kohanud ainult mõnda kitse Laagri ja Saue vahelisel alal.

Eemal

 

#6 04-08-2005 15:21:37

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Metssiga

RV no tallinna piiril ikka on metsa ning kui õigel kellaajal liikuda, siis seal ikka näeb. Ise olen samas kohas näinud kitsesid ja rebaseid, lisaks siis draa näinud põtra ja sigu. Aga loomulikult oleneb kõik sellest kuidas veab ja et sa õigel kellaajal kohal käid. Esimesed 5 korda kui seal käisin sattusin alati õigel ajal ja ei jäänud rebane kordagi nägemata, kuid nüüd pole tänu kõrgele rohule juba mõnda aega seal kedagi näinud hmm


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#7 04-08-2005 16:21:36

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Metssiga

Sven -- kui ma häälte läheduse järgi arvestades oleks padriku (3-4 m) servale saanud, oleksid nad mul peo peal olud -- alustaimestik seal väga kõrge polnud. Nagu ütlesin, üks ilmselt peesitas padriku-sihi piiril, nägin väljahindamisel/turtsatusel taime korralikku liikumist. Ja sihil olles hääled tulid ka otse eest, st nad ikka olid sihile väga lähedal. Pluss õhtune päike oli just õiges suunas ja õrn tuul ka...

RV -- ega ma ei tea, kas neid kohti palju on, ühte tean aint. Algusaegadel oli lihtsalt vaja teinekord linnakärast eemale tõmmata, siis ma selle koha leidsin.

toruonu -- kitsi ikka õhtal liigub, samuti rebasest tavapärasem on nüüd mul siga olnud... Rebane sai vist seal silla lähistell ootamisega ära hirmutatud ;-P.

Viimati muutnud draa (04-08-2005 16:28:19)

Eemal

 

#8 04-08-2005 18:03:55

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Metssiga

Nüüd räägib inimene kes sea rünnaku üle elanud.
Olin vast 13 aastat vana, veetsin mõned ilusad päevad Matsalu metsas matkates, ja sattusin emise ning põrsaste vahele, pean tunnistama, et poisikeselikust hasardist olin ennem paari põrsast taga ajanud. Siis jooksis emis peale, hüppasin mingisse lompi mis oli juhuslikult  mulle kurguni, tegu oli kevadise metsa ja luha ühinemiskohaga ehk sellise sanglepa loduga, kus selliseid auke leidub.
Ilmselt see lomp mu päästis, ei unune kunagi kuidas emis poolkaares peale tuleb suurel kiirusel ja ronida ei jõua kuhugi.

Muidu pole asi hull, viimse võimaluseni siga ikka põgeneb, mõni eriti vana kult keda huntki ei julge murda võib muidugi paksus võsas niisama ka riiakas olla, kui tegu mõne kaitsealaga kus jahti ei peeta.
Pigem siiski julge mitte riiakas, on tema ju sell koha kunn.

Eemal

 

#9 09-08-2005 21:05:33

tankur
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 159

Re: Metssiga

Kui juba sea jutuks läks ,siis ma polnd seda selli kunagi enne näind ,sain oma uue obje kätte ja mõtlesin ka minna sisse õnnistama ,nägin rebast ja muud säärast ,rohkem lenavaid objekte ,hakkas pisut tibutama ja otsustasin et lähen kodu,enne aoto teerist ja selline kõrge võsa ja vaarikad muu säärane ,mu rahu rikkus äkki päris paras ragin ja ütleme nii ,et ma nägin ainlt tagumist poolt ,kuid kõhedaks võttis küll.Mul ka kogemusi notsuga pole ja olen kuulnud õudus lugusid nii jahimeeste kui muu säärase rahava käest.

Eemal

 

#10 11-09-2005 23:52:46

Ajavalvur
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 45

Re: Metssiga

Oota, kas on siis asin nii hull, et kui siga näed või siis, kui tema sind näeb, siis on targem jooksu panna ?

Eemal

 

#11 17-09-2005 22:41:14

ulliv
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 82

Re: Metssiga

Mina ei ole kah rohkem kui paar korda näinud siga. Ise olen jahipukki otsast passinud hommikul ja sead on u 10 m pealt alt mööda läinud (pukk vast u 3 m kõrge) ja ei teinud teised väljagi, aina rühkisid mööda.
Muidugi seal kus jahipukke, seal ka jahimehi ja eemalt ikka vahepeal koeri ja pauke on kuulda.
Et siis äkki selle pärast ei tulnud ligi ega otsinud tüli?


ulliv<->villu

Eemal

 

#12 18-09-2005 16:24:41

ulliv
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 82

Re: Metssiga

vabandust, näppukas ja halb mälu... 30-40 m


ulliv<->villu

Eemal

 

#13 22-09-2005 12:02:37

Fellyn
Uus kasutaja
Asukoht: Mulgimaa metsad
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 12

Re: Metssiga

ma olen ka katsetanud metsloomade taluvust. vilistamine jookseb neil täitsa mööda külgi alla (vilega on hea metsas sidet pidada, loomad putku ei pane ja kaaslase asukoht on teada tongue ), sigade puhul hõiked ka. justnagu eelpool mainitud

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB