Sa ei ole sisse loginud.

#1 09-05-2009 14:15:44

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Muudaks hindamissüsteemi?

Selles mõttes, et pilt saab paar hinnet ja siis tuleb keegi, kes oma kommentaariga kogu järgneva hinderodu oluliselt ära mõjutab.

Kui inimene enne hindamist ei näeks hindeid ja kommentaare, oleks ta arvamus rikkumata ja hinnates väljendaks ta seda, mida ta tegelikult arvab, mitte ei oleks sabas sörkija.
Aitaks kõvasti kaasa ka iseseisva mõtlemise arenemisele, mitte ei laseks stampidesse jääda.

Kui mitte kõigile, siis võiks enne oma hinde panemist olla hinded nähtavad alates põdrapulli staatusest vms?

Eemal

 

#2 09-05-2009 16:43:10

Urmet Pilt
Kasutaja
Asukoht: Lähte
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 398
Veebileht

Re: Muudaks hindamissüsteemi?

Mina olen ka ammu juba sellele mõelnud, et mingi aja võiks hinded tõesti peidus olla.. kõigile!? Kommid võiksid jääda, muidu kaoks saidi üks mõte osaliselt ära või jääks liiga varju ehk.


Vaata tänaseid pilte 12KUUD kodukal - http://12kuud.net

Eemal

 

#3 09-05-2009 17:38:53

priits
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 263

Re: Muudaks hindamissüsteemi?

See kaotaks jällegi osaliselt ju saidi funktsionaalsust ära kui ei näidata hindeid ja kommentaare. Pigem tahaks kommentaaride ja hinnete järgi sorteerimisvõimalust juurde.
Muuseas üks veider variant on see, et kui inimene paneb mingi irooniaga(või mis iganes) kommentaari ja sinna ka mingi hinde juurde ning siis sina ei pruugi ilma hindeta sellest kommentaarist üldse aru saada.


Pooldan heameelsalt seda varianti, et arvamuse kirjutamine kirjutatakse enda arvelt, kuid seda on raske teostada.

Üks äge variant oleks ( mis suurendab küll tigekullide tööd ) on see, et kui nad pilte läbi lasevad siis panevad ka kohe esimese hinde ja/või kommentaari. Samas see võibolla hakkab ka liialt segama kui järele mõelda ?

Eemal

 

#4 09-05-2009 18:10:31

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Muudaks hindamissüsteemi?

Ega see juhuslikult see teema pole, et viimasel ajal on "nooremad" looduspiltnikud pea valimatult piltidele, kus peal on sinilill või päikseloojang, viie laksanud ja siis järgneb sellele mõne naatu-naatukene pikema staažiga hindaja kehvem hinne ja siis hiljem veel paar kehvemat?

Eemal

 

#5 09-05-2009 18:11:17

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Muudaks hindamissüsteemi?

Näide mis ma tõin on võibolla veidi räigelt esitatud, aga loodan, et saate põhimõttest aru

Eemal

 

#6 09-05-2009 18:31:21

Janek Laanemäe
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 462
Veebileht

Re: Muudaks hindamissüsteemi?

Samas on igal ühel õigus oma arvamusele ja KÕIK on siin alustanud jänkupojana ja algul hinnanud lahkemalt ja enda kogemuste kasvades hindamist karmimalt võtma hakanud.
Peaks ikka lähtuma sellest, et hindaks pilti, mitte teiste hinnet pildile. No mis siis kui on autoriteedi pilt ja sada viit all, kui mulle ei meeldi, siis pole midagi parata. Isiklikult olen hinde panemata jätnud, kuid kui ikka jääb asi kriipima, siis lihtsalt arvamust avaldanud.
Loomulikult on erandeid, kus on kaljuka pilt ja kõigi kaljukate viied all ja siis laksab jänku sinna kolme ilma igasuguse emotsioonita, siis oleks muidugi vaja natuke põhjendada oma hinnet ikka ja kui see on asjalik põhjendus, siis mis teha, kõigile ei saagi meeldida ju.
Mina süsteemi muutmisel suurt pointi ei näe, kommentaar ütleb nagunii enam-vähem ka hinde ära ja mõjutab massi samamoodi.

Eemal

 

#7 09-05-2009 18:34:44

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Muudaks hindamissüsteemi?

Janek Laanemäe kirjutas:

Samas on igal ühel õigus oma arvamusele

Seda ma tahangi. Et oleks oma arvamus, mitte autoriteedi arvamus.

Eemal

 

#8 09-05-2009 19:18:10

m66k
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 239
Veebileht

Re: Muudaks hindamissüsteemi?

Hindamissüsteemist ja kommenteerimisest on päris palju räägitud, iga aasta on vähemalt üks seda puudutav mahukam teema tehtud. Isegi sedasamust hinnete peitmist teatud ajaperioodiks on välja pakutud. Üksmeeleni pole kunagi jõutud.

Otsisin mõned vanemad hinnetesüsteemi käsitlevad teemad üles, kui kellelgi huvi peaks tekkima:
http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=2460
http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=978
http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=1997

Minule isiklikult meeldiks, kui autor saaks valida, kas ta lubab lisaks kommentaaridele ka hndeid või mitte. Eks ka sellel ole muidugi omad halvad küljed.

Eemal

 

#9 09-05-2009 22:05:43

Alo Eenmäe
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 199

Re: Muudaks hindamissüsteemi?

Eee... ei saa hästi nüüd aru, et kui ntx. mõni tigekull paneb pildile hindeks "5", siis peaksin kohe tema järgi ka 5 panema? Kui ei suuda iseseisvalt mõelda, siis on see minu meelest inimese enda probleem. Kui jänkupoeg paneb pildile 5 ja teised kehvemad, siis mis sellest halba on?? Küll korda saab aru, et hinnet 5 tuleks kasutada suhteliselt harva. Pigem on viimasel ajal probleemiks see, et hindeid võetakse väga isiklikult ja see, kes paneb kehvema hinde on nagu kurjategija. Miskipärast on jäänud tunne, et praegu oodatakse kuni pildi alla ilmub autor ja siis hakatakse õhinal hindama. Isiklikult ei saa sellisest asjast aru, aga tundub, et see on minu kiiks. Kui ikka tahan pilti hinnata, siis hindan täpselt nii nagu mulle tundub ja ei tee vahet, kas tegu on mõne nn. "tegijaga" või jänkupoisiga.


Nature is always true and never trivial

Eemal

 

#10 09-05-2009 22:13:28

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Muudaks hindamissüsteemi?

Samas minu arust on nii, et kui on superpilt, siis saab ta ka superhinded ja kommentaarid. Väga lihtne. Ülejäänud osa on selline tolmukeerutamine, pildid on nii ja naa st keskmised, mingeid erilisi emotsioone sageli ei tekita ja hinded kujunevad suht suvaliselt. Otsitakse põhjendusi miks meeldib või miks ei meeldi, kuna mingit kindlat tuge, mille alusel saab väita, et miski pilt on hea ja teine mitte, pole, samas autorid tahavad teada, miks neid "sellise" hindega karistati või teist teisega "kiideti", siis otsid jälle miskeid imelikke põhjendusi. Ega midagi halba sellises asjas ka pole.
Kokkuvõttes, hinded tulevad korralikud ja ausad kui teed maailma parimaid pilte. Suht ok eesmärk minumeelest.

Eemal

 

#11 09-05-2009 22:17:35

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Muudaks hindamissüsteemi?

Üks vahemärkus ka veel mälu värskendamiseks: hinne 3 tähendab head pilti

Eemal

 

#12 10-05-2009 12:11:18

MartinLo
Uus kasutaja
Asukoht: Saadjärve
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 19

Re: Muudaks hindamissüsteemi?

Teeks siis näiteks nii, et pildi autori nimi ei ole nähtav enne, kui seda on hinnatud vähemalt  teatud arv kordi. See innustab inimesi ehk rohkem kommenteerima ja kommentaarideta pilte oleks vähem. Pildi omanikud saaksid ka rohkem tagasisidet. Iseasi, kas on mõtet asja nii keeruliseks ajada.

Eemal

 

#13 10-05-2009 14:41:38

Alo Eenmäe
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 199

Re: Muudaks hindamissüsteemi?

To MartinLo: sellisel juhul oleks meil hunnik pilte, millede autor oleks teadmata, sest looduspildi keskkonnas on väga palju ühegi hinde ja kommentaarita pilte.


Nature is always true and never trivial

Eemal

 

#14 10-05-2009 15:00:31

MartinLo
Uus kasutaja
Asukoht: Saadjärve
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 19

Re: Muudaks hindamissüsteemi?

Ilmselt küll jah.

Eemal

 

#15 16-05-2009 16:25:02

ii tsuku
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 118

Re: Muudaks hindamissüsteemi?

Pakun järjekindlalt oma lihtsat ja odavat ideed - lisada igale pildile lp serveri poolt hinne 0. Automaatselt paranevad edetabelid ning kaob perfektsust indikeeriv 5.00, kuna saab olla vaid perfektsusele lähenemine.

Eemal

 

#16 29-05-2009 21:30:45

Viper
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 47

Re: Muudaks hindamissüsteemi?

Ettepanek lihtne ja loogiline:
Sisse logimata kasutajad enne mingi aja möödumist kommentaare ja hindeid ei näe, logitud kasutaja näeb kohe pärast oma kommentaari ja hinde panemist ka eelnevaid kommentaare/hindeid.
See õhutab olulisel määral rohkem kommenteerima/hindama ning samas säilib igaühe oma arvamus.
Teostamine ei tohiks väga raketiteadus olla.

Eemal

 

#17 31-05-2009 23:31:42

priits
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 263

Re: Muudaks hindamissüsteemi?

Kui uus looduspilt on juba tükkaega tegemisel siis ma arvan, et tegijatel on ammu väga hea lahendus välja mõeldud. ma ei kahtlegi selles.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB