Sa ei ole sisse loginud.

#1 29-05-2009 11:04:02

Piilur
Kasutaja
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 154

Õnnetused pildistamisel

Kuna mul endal juhtus mõni päev tagasi niiõelda "õnnetus" jäin oma telefonist ilma. Nimelt külitasin kivide peal maas, et pilti teha kuidas laine vastu kivi lööb. Koju tulles avastasin, et mobiil oli jäänud pükstetaskus kivi ja kintsu vahele ja sedasi ekraani puruks muljunud. Siit ka küsimus, et kas teil on juhtunud pildistamisel või mingil fotoretkel juhtunud õnnetusi kus on kaotajaks just tehniline pool?


Sõrve on see õige koht!

Eemal

 

#2 30-05-2009 00:06:22

paulpaul
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 14

Re: Õnnetused pildistamisel

möödunud pühapäeval pildistasin silla ääre peal paku peal istudes roo-loorkulli. vahepeal sain sõnumi, lugesin ära ja panin telefoni mitte taskusse, vaid püksiluku kanti kintsu peale. püstitõustes kukkus telefon lupsti vette ja nii sai ka sel aastal esimest korda järves käidud. kahjuks ei võta telefon siiski pilti ette.

Eemal

 

#3 30-05-2009 01:58:38

Matu
Kasutaja
Asukoht: Võsu/Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 47

Re: Õnnetused pildistamisel

Mina käisin mõni aasta tagasi tormist merd pildistamas ja naine sokutas mulle koera kaasa. Millegi pärast pidin mingi hetk pildistamise asemel koeraga tegelema ja suure tuulega läks statiiv koos fotokaga ümber.
Fotokas sai paar väiksemat kriimu kere peale, kuid objektiiv läks põhimõtteliselt pooleks - tuli lihtsalt ühendusest lahti. Õnneks polnud tegemist väga kalli objektiiviga.
Andsin selle oma õele, et kui raatsib oma raha eest korda teha, siis palju õnne.
Järgmine variant oleks olnud prügikast.
Peale seda olen ka veidi hoolsam oma asjadega olnud.

Eemal

 

#4 01-06-2009 00:02:53

Järs
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 63
Veebileht

Re: Õnnetused pildistamisel

UV ja ringpola jäävad pidevalt nii kokku, et hiljem tuleb tõsiselt vaeva näha ja jõudu kasutada nende eraldamiseks. Varem või hiljem ma nad puruks keeran..

Eemal

 

#5 01-06-2009 00:34:34

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Õnnetused pildistamisel

miks sa pola uv ette keerad?

Eemal

 

#6 01-06-2009 01:09:29

Järs
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 63
Veebileht

Re: Õnnetused pildistamisel

OnuEnn kirjutas:

miks sa pola uv ette keerad?

UV on onjektiivi kaitseks kogu aeg ees. Tõepoolest selle kasutegur toru kaitsmisel võb olla tühine, kuid sama tühine on ka selle filtri hind toru hinna kõrval - seega hoian ikkagi ees. Ja pola kasutades keeran selle tavaliselt uv-le lisaks. Kas on põhjust pola + uv kombinatsiooni vältimiseks?

Eemal

 

#7 01-06-2009 01:46:33

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Õnnetused pildistamisel

Kui räägid, et filtri hind selle toru kõrval on köömes siis mõtle veelkord: miks sa tahad panna odava uv klaasi oma kalli toru ette? 1 uv kaitse mõttes on mõistetav, aga uv + pola mõjutab juba pildikvaliteeti.

Eemal

 

#8 01-06-2009 01:57:19

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Õnnetused pildistamisel

Kord oli väljas hirmus torm. Jõudsime Läänemaal teada tuntud kohas mere äärde ja otsustasime joosta linnuvaatlusmajja. Kargasin autost välja, tagauks lahti, täislastis fotokott hooga välja ja jooksu. Kott oli aga täielikult lukust lahti ning eelmisel päeval ostetud kaamera koos 100-400 toruga lendas suure kaarega mööda kive. Ime, et vaid kere lcd klaas ja statiivikinnitus kriipida said.

Kunagi veel varem sai käidud Kadriorus lindude pildistamist harjutamas (see pilt näiteks http://foto.ok.ee/pic.php?id=2691 ). Kõmpisin tagasi autoni ja avastasin, et seljakott oli seljas täiesti lahtisena, pealmine osa tilbendab all. Lumine aeg ja mõtlesin, et nüüd on asjad hangedesse kadunud. Aga imekombel oli kõik viimseni alles.

Korra on kaamera nägupidi vastu maad lennanud, ees 17-40. Õnneks olin mere ääres veepiiril ja kannatada sai vaid eesolnud kiilfilter ja hoidja.

Kõige õnnelikum äpardus juhtus suure pakasega mere ääres jääserval turnides. Mingil hetkel lihtsalt tundis, et nüüd vajun koos jääservaga. Hoidsin kaamerat statiiviga pea kohal, jää vajus õnneks vaid kõhuni, kuigi olin kaldast oma 100m. Ilmselt kivid all. Jalad tõmbasid paari sekundiga krampi, aga sain välja, valasin vee kummikutest ja siis oli juba okei, sai piltigi veel tehtud. Ja muidugi nohu :)

Kõige karmim mees on aga sõber Harri, paariaastataguse võimsa tormi ajal otsustas ta lihtsalt mäslevasse merre astuda, endal jalas teksad: http://foto.ok.ee/pic.php?id=3608
Kõik läks õnnelikult. Aga hull mees see Harri :)

Eemal

 

#9 01-06-2009 02:00:56

m66k
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 239
Veebileht

Re: Õnnetused pildistamisel

Sain minagi targemaks, pole siiani viitsinud pola kasutamiseks UV-d eest kruttida(ka mul suht rõvedalt kinni kiilunud enamasti).

Õnnetustest rääkides - mul on fotokott koos paari tehnilise asjaga merre kukkunud (fotokas ise oli õnneks kaelas). Kott jäi pinnale püsima ning vesi kohe läbi ei tulnud. Asi lõppes hästi.
Napikaid on teisigi olnud, üsna tihti hakkab kaameraga statiiv tuule käes ümber vajuma. Õnneks olen käe vahele saanud.

Eemal

 

#10 01-06-2009 02:42:25

martin504
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 83
Veebileht

Re: Õnnetused pildistamisel

Mul juhtus sel talvel üks väike õnnetus vms. Kolasin Tartus emajõe lähedal ning kui üht kitse nägin, siis otsustasin talle ligemale hiilida. Natuke maad sai hiilitud, kui ühel hetkel olingi läbi jää paksus mudas. Kaamera lendas seepeale üle õla lumehange. Mudast välja saamine oli omaette katsumus. Üritad üht jalga välja tõmmata ning teine seepeale vajub sügavamale. Kuna autot mul ei ole, siis ei jäänud muud üle, kui tuli mudastes ja jäätunud pükstes koju minna smile Haisust ma parem ei räägigi, mis sealt mudaaugust välja tuli ja mille järgi ma ise haisesin.

Eemal

 

#11 01-06-2009 12:25:48

eerot
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 21
Veebileht

Re: Õnnetused pildistamisel

Paar nädalat tagasi käisin suurupi kandis mere ääres pildistamas. Tahtsin pildile saada varahommikust merevirvendust ja parema pildi saamiseks otsustasin vees olevate kivide peale turnida. Koht käes, statiiv paigas, distantspäästik kere küljes otsustasin siiski asukohta muuta. Ja nüüd siis VÕTE aga mida polnud oli distantspäästik mis hulpis kenasti vees. Peale seda ei tahtund enam päästik töödata. Kodus tegin lahti ja puhusin suruõhuga kuivaks ja taas töötab.

Eemal

 

#12 01-06-2009 16:01:00

MuumiTroll
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 90

Re: Õnnetused pildistamisel

Selle aasta 2. jaanuaril sai jõe ääres Päikese tõusu oodatud.

Koht ise siin (samas ka kaamera viimane pilt)

Sättisin kõhuli olles statiivi paika, otsisin kompromissi kalda ja peegelduse osas, liikusin paarkümmend sentimeetrit tagasi, sättsin uuest ja enne kui klõpsu jõudsin tegema hakata tundsin, et keha hakkab libedas kaldas kuidagi alla jõe poole vajuma ... algul kadus ühelt jalalt tugi, raskus läks jõe poole ja nii ma karsumdi vette sulpsasin, statiiv takerdus  kehasse ja see koos kaameraga kaasa.

Kuna jõel on väga järsud kaldaseinad, siis pärast jala vajumist polnud mitte kuskile toetuda. Veest välja saamisega oli omaette ooper, sest kallas libe, järsk, toetuspinda ei olnud ei vees ega kaldal. Lõpuks mingi jäätunud rohututi najal sai kuidagi välja tiritud. Kaamera oli vahepeal koos statiiviga põhjamudas kinni, lõpetuseks kaamera ja telefon (taskus) kutu, lainurk obje elektroonika ja optika said vigastada [kuna väljas oli -15, siis kõik jäätus kohe ära], statiiv koos kuulpeaga õnneks jäi kätte ja ei pidanud hakkama sukelduma. Kott oli õnneks kaldal, seal sees teleobje.

Õnneks kaamera läbisõit hakkas vaikselt läbi saama. Omaette "huvitav" (kuid rahaliselt kallis) kogemus big_smile

Eemal

 

#13 01-06-2009 22:19:17

maxc
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 21
Veebileht

Re: Õnnetused pildistamisel

Järs kirjutas:

UV ja ringpola jäävad pidevalt nii kokku, et hiljem tuleb tõsiselt vaeva näha ja jõudu kasutada nende eraldamiseks.

Endalgi sama probleem olnud- sai mingi aeg pola koos keeratava kiiluga kasutatud, samuti tihkelt koos.  Aitas see kui natuke harjutada ning õigesti filtritele rõhku avadalada...

Järs kirjutas:

Varem või hiljem ma nad puruks keeran..

21ndal märtsil ma sellega hakkama sain- proovisin mõlemat filtrit üksteisest eraldada kuid surusin nii tugevalt et pola ledas laial. Pärast oli tükk tegemist külmade kätega filtri kokkupanemisel...
http://one.planet.ee/photo/gal/varia/IMG_2213.jpg
http://one.planet.ee/photo/gal/varia/IMG_2217.jpg

eerot kirjutas:

Ja nüüd siis VÕTE aga mida polnud oli distantspäästik mis hulpis kenasti vees.

Samalaadne juhus oli mul sel aastal 25ndal, kui sai Jussi Suurjärvel kalal kaasas käidud, endal kaasas vaid kaamera. Et järve kaldad on suhteliselt kinni kasvanud siis otsustas sõber et läheb läbi vee paari meetri kaugusel asuvale saarekesele... Mõeldud tehtud- läks tema ees ja mina natukese aja pärast järgi, kaamera koos statiiviga 'jalutuskepina' käes toena kuna põhi oli pehme ning ainsad toetuspunktid olid põhjas olevad langenud puud.. Saarele jõudes, põlvini vees(kuna see lapike keeldus meid kahte kandmast), hakkasin siis pilti tegema ja... Distantspäästik oli ju terve see tee vees ligunenud... no mis siis ikka... kaldale tagasi ning suure vavevaga sai ka päästik lahti 'murtud'. Peale mõne minutilist kuivatamist oli päästik jälle töökorras, kuid saarele ma tagasi ei roninud kuna vesi ei olnud just kuigi soe... Peale seda retke sai kohe soetatud IR-päästik, mis on elu teinud tunduvalt lihtsamaks.

On olnud õnnelikud juhused, muidugi ka sellised paar juhust kus tuul on statiivi koos fotokaga ümber lükanud jms... Aga eks loll õpib ikka enda vigadest ja tulevikus oskab selliste asjadega arvestada. Elu õpetab wink

Eemal

 

#14 01-06-2009 23:10:55

pentaxkm
Kasutaja
Asukoht: Viljandi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 101
Veebileht

Re: Õnnetused pildistamisel

kukkusin talvel oma digiseebi statiivi kõveraks smile , painutasin sirgeks ja pildistasin edasi big_smile Õnnetum juhus oli see kui u 4-5 aastat tagasi kukkus minu esimene digikas 2m kõrguselt plaaditud põrandale, arvasime et kutu, siis viisime overali ja na viisid selle tartu, tagasi tulles öeldi et remont läheb kallimaks kui kaamera enda hind(e. siis objektiivi vahetus). ega siis midagi ei hakkanud parandama riputasin kodus seinale, aasta hiljem mõtles isa et vaataks õige et mis seal siis nii väga viga on, kiskusime kaamera juppideks ja eemaldasime katkised jupid ja panime siis jälle kokku, patareid sisse ja ennäe imet töötas nagu vanasti smile Aga 3 aasta pärast hakkasid jamad jälle pihta(ju sai siis kaamera aeg läbi)pildid läksid halliks ja uduseks. Eemaldasin ohtlikud jupid ja andsin õele mängimiseks, nüüd ta siis mängib sellega ja klõpsutab e. siis tulevane fotograaf. smile


Minge metsa ja võtke hea tuju kaasa!

Eemal

 

#15 27-07-2009 03:02:54

werta
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 35

Re: Õnnetused pildistamisel

Aga mina suutsin selle aasta kevadel oma olympuse peegli puruks teha, koos ees olnud teleobjega:D Nimelt olin saanud just sünnipäevaks statiivi ning mõtlesin, et hakkan käima päikeseloojangut pildistamas. Sai siis võetud kogu varustus kaasa ning sõidetud linnahalli juurde. Trepist üles minnes, sättisin statiivi lahti ning panin kaamera peale. Ees oli tele ja mõtlesin, et vahetan ära. Siis see juhtuski - väljas oli tugev tuul ning kaamera koos objega lendas maha. Obje murdus pm. eest ära. Vigastada sai kaamera peegel mille saaks tegelt korda teha, kuid tele on kutu, st. kaamera külge panna ei saa. Siis mõtlesingi, et ostan uue kaamera, seekord siis canoni. Ja voilaa, nii ma uue kaamera saingi! big_smile

Eemal

 

#16 03-08-2009 12:34:55

Reinz
Kasutaja
Asukoht: Lõuna-Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 104
Veebileht

Re: Õnnetused pildistamisel

http://pilt.delfi.ee/picture/2355401/
Läksin toru vahetama, jätsin tele statiivile ja kohmerdan koti kallal, kuulen seljatagant krõbinat ja vaadates näen, et statiiv paneb koos telega allatuult. Andis joosta ikka, kuni järgi jõudsin. Panen peale seda nüüd statiivi alati külili maha, kui ise eemale lähen.

Eemal

 

#17 04-08-2009 04:02:16

pentaxkm
Kasutaja
Asukoht: Viljandi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 101
Veebileht

Re: Õnnetused pildistamisel

statiiv ja tele on ju mõrade keskpunktis, kas kukkumisest tekkisid mõrad. Ja mis telest sai?


Minge metsa ja võtke hea tuju kaasa!

Eemal

 

#18 06-08-2009 10:08:27

Reinz
Kasutaja
Asukoht: Lõuna-Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 104
Veebileht

Re: Õnnetused pildistamisel

Ma ise panin selle  sinna pikali. Püstiselt sain enne seda kohta kätte. Ilmselt mõni sent veel edasi ja oleks mõra taha jäädes uperkuuti lennanud.

Eemal

 

#19 06-08-2009 11:55:44

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Õnnetused pildistamisel

Mul küll ei juhtunud pildistamise ajal midagi aga üldiselt juhtus selline asi, et ühed tegelased olid otsustanud vandaalitseda mu varjetelgi kallal. Puruks oli tõmmatud kõik vaiade kinnitused ja lisaaknad mis ma ise telgile tegin olid ka suuremaks rebitud ja üks varras mis hoiab telgi lage üleval oli ka pooleks murtud. Sellised toredad inimesed siis liiguvad ringi.

Eemal

 

#20 06-08-2009 12:46:40

valmarl
Kasutaja
Asukoht: Maa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 66
Veebileht

Re: Õnnetused pildistamisel

Tõesti nendel nolkidel pole muud teha kui lõhkuda. Kas said teada kes vandaalitsesid? Raudselt mingist kutsehariduskeskusest tislerid vms, kellel mõistust lusikaga antud ja kulbiga võetud. Kurb lausa.

Eemal

 

#21 06-08-2009 13:02:31

Grigori
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 14

Re: Õnnetused pildistamisel

Mai lõpus kui oli üritus Palupõhjal, hämasas, kui võtsin satatiivi ja fotokoti puu alt, libisesid auto võtmed rinnataskust välja. Järgmisel päeval muidugi paanika . Sai kõik kohad läbikäidud ja ÕNNEKS leidsin.

Eemal

 

#22 06-08-2009 13:28:48

kris.o
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 4

Re: Õnnetused pildistamisel

valmarl kirjutas:

Tõesti nendel nolkidel pole muud teha kui lõhkuda. Kas said teada kes vandaalitsesid? Raudselt mingist kutsehariduskeskusest tislerid vms, kellel mõistust lusikaga antud ja kulbiga võetud. Kurb lausa.

Ma olen siin foorumis küll rohkem lugeja aga selline väljaütlemine lausa karjub vastulause järele. Ei ütleks, et kutsehariduskeskuste õpilastele kuidagi vähem mõistust oleks antud kui kommi lugupeetud autorile. Ja tislerite seas on väga intelligentseid ja toredaid noori... Selliseid meelevaldseid üldistusi ei maksa ikka teha. Minu kogemuste põhjal võib nii mõneski bakaõppes leida hullemaid tegelasi...
PS! Räägin puhtalt oma kogemuste põhjal- ma ise olen üks nendest, kes ei põlanud peale magistrikraadi omandamist kutsekooli minna. Mis teha, kui eriala nii huvitav ja vajalik tundus smile

Eemal

 

#23 06-08-2009 13:34:21

valmarl
Kasutaja
Asukoht: Maa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 66
Veebileht

Re: Õnnetused pildistamisel

hmm , võibolla tõesti läksin veidikene liiale , see ajas kohe nii vihale.Ei saa minu väide jah 100% õige olla ,ei ole mina kõiki tislereid vms kohanud , väitisin ainult selle põhjal mida olen kohanud ja sellepärast ka kiire ägestumine. smile

Eemal

 

#24 06-08-2009 14:02:18

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Õnnetused pildistamisel

ma pole küll kutseka haridusega tisler, kuid olen veidi aega tiselrina töötanud. puiduga töötamine muudab inimese rahulikumaks ning hoolivamaks.

väga ebaõnnestunud väide sinupoolt.

Eemal

 

#25 06-08-2009 16:17:30

valmarl
Kasutaja
Asukoht: Maa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 66
Veebileht

Re: Õnnetused pildistamisel

heakene küll , ärge olge nüüd nii kriitilised minu peale smile ma eksisin ja inimene õpibki vigadest. Vabandust kui puudutasin kedagi ...Jätkakem nüüd siinkohal teemaga.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB