Sa ei ole sisse loginud.

#1 12-06-2009 08:30:19

amadeus
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 19

E-bay kusimus

Mida arvate e-bays muugil olevate objektiivide kohta, mis saadetakse naiteks Hong-Kongist? Hind tundub liiga hea, et olla tosi... Akki on kellelgi kogemusi?

Eemal

 

#2 12-06-2009 09:04:13

Andres Tamm
Kasutaja
Asukoht: Valga
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 371
Veebileht

Re: E-bay kusimus

tuletan meelde et ostes kaupu väljas poolt euroliitu on maksuvaba piir 150euri.. kui summa on suurem ( arvestama peab kaubahind + saatmisekulu) tulevad otsa tulumaks,käibemaks niiet siis alles vaata kas on ikka hind nii väga odav...

Eemal

 

#3 12-06-2009 10:41:06

vanakas
Kasutaja
Asukoht: virumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 357

Re: E-bay kusimus

tulumaksu küll ei tule. maksud mis otsa tulevad on u 26% ( käibemaks ja tollimaks). olen ikka sealt asju ka ostnud aga miskipärast eesti toll ei taha seda 150 euri piiri tunnistada ja arvestavad minu mäletamist mööda kuskil alates 70euri piirist. võibolla eksin. kui saadavad paki mõne kullerfirmaga ( DHL jne) siis kuller paneb veel omad käärid ka vahele.

Eemal

 

#4 12-06-2009 16:34:46

Jaanus
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn, 5201449
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 711

Re: E-bay kusimus

Sinna 150EUR piiri sisse läheb toote hind koos transaga. Et kui kaup ise maksab 130EUR ja transa 30, siis võib toll juba otsa väänata oma maksud...

Eemal

 

#5 12-06-2009 18:44:10

Andres Tamm
Kasutaja
Asukoht: Valga
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 371
Veebileht

Re: E-bay kusimus

minu apsakas jah..ikka tollimaksu pidasin silmas..aga mis puutub 150euri siis minul igas tahes küll vedas selle piirmääraga kuna usas-st sai varjetelk soetatud ja minul lasti ilusti ilma makse maksmata kaup kätte saada... ma isiklikult helistasin tolli-ja maksuametisse selle piirmäära asjus ja sealt mulle öeldigi et pole probleemi kui summa jääb alla poole 150euri..olenemata millisest riigist siis ostad väljaspool EL -i

Eemal

 

#6 12-06-2009 19:13:32

Kaspar Raamat
Kasutaja
Asukoht: Saku
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 112

Re: E-bay kusimus

Tegelt oli ju küsimus, et kas need objektiivid ikka sealt kõlbavad.
Aga äkki viskad paar linki siia. Konkreetset asja näha, siis osatakse vast rohkem teemakohast juttu rääkida smile


NikonD80 user

Eemal

 

#7 27-06-2009 15:52:51

Karla
Kasutaja
Asukoht: Tallinn; kalamaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 366

Re: E-bay kusimus

mina olen eBayst ka objesid ostnud. Enne tuleb üle küsida kõik nüansid. Kui pärast sa rahul ei ole ja vaidluseks läheb, ning selgub, et müüja on valetanud, siis loetakse neid meile. Olen nii aru saanud, et saadad kauba tagasi ja saad ka raha.
Seal kõik värisevad oma reitingu pärast. Kui reitingusse sisse tuleb juba põhjendatud negatiivne hinnang, siis selle müüja äri kisub ilmselt väga kiiva. Ka vaatavad seda keskkonna adminnid.

Eemal

 

#8 28-06-2009 00:06:41

harrys
Uus kasutaja
Asukoht: Pärnumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10
Veebileht

Re: E-bay kusimus

Ainus asi sealt ostmisel on mõtteis juba hinnale (koosneb: kauba hind pluss saatekulu.. ja kui tegid tasulise pangaülekande, siis isegi ülekande teenustasud) juurde arvata võimalikud maksud- ning edasi otsustad juba, kas odavam sealt või siitsamast eestist. Toll võib (kuid ei pruugi, pisteline kontroll ikkagi) need sellele hinnale otsa keevitada.

Eemal

 

#9 28-06-2009 11:28:33

Karla
Kasutaja
Asukoht: Tallinn; kalamaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 366

Re: E-bay kusimus

noh seda jah; saatmiskuludede peab arvestama. Samas võib alati ühendust võtta kauba omanikuga ja püüda kokku leppida, et kasutab odavamat saatmisviisi, sageli ollakse sellega nõus. Muidugi tuleb saata siis selline e.mal, kus võtad vastutuse endale, juhul kui peaks kaduma minema või nii. Mul pole kordagi kaduma läinud. Ühel korral saadeti kaup Hong-kongi tagasi. Põhjuseks võis olla see, et meil siin mustaka postkontoris on umb-venelased ja mul on nimes täpitäht. Või siis seal hong-kongis kirjutati nimi valesti. Siis tahtisd uuesti saatmiskulu saada. Mina keeldusin, ähvardasin kirjutad anegatiivse kommenti. Mõjus hästi, saatsid kallimal viisil, ilma raha juurde küsimata smile
Maksan ainult PayPaliga. Sellel ei lisandu mingit pangaülekandetasu, välkkiire, hästi mugav. Saan vaadata ka seda, millal tema seal konkreetselt raha vastu võttis.
Sõltuvalt müüjast võib lisanduda PayPali maks (umbes 2 euri),,,,aga enamasti seda ei küsita, või on siis juba kirjas oksjoni tingimustes.
Ostan reeglina saksa eBayst, sealt ei tule tolli käibekat otsa.
Ühe obje ostsin usast, siis leppisin müüjaga kokku, mis hinna ta peale märgib.
Aga eks igaüks ise teab, kust ja kuidas ostab. Loomulikult eelnev näppimine annab palju juurde smilesmilesmile

Eemal

 

#10 30-06-2009 00:09:51

Aivar P.
Kasutaja
Asukoht: Pealinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 340
Veebileht

Re: E-bay kusimus

Jaanus kirjutas:

Sinna 150EUR piiri sisse läheb toote hind koos transaga. Et kui kaup ise maksab 130EUR ja transa 30, siis võib toll juba otsa väänata oma maksud...

Ei pane makse juurde.Transpordi tasu ei arvestata kauba maksumuseks.

Eemal

 

#11 30-06-2009 00:55:32

Kiilakas
Kasutaja
Asukoht: Rapla
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 98

Re: E-bay kusimus

Aivar P. kirjutas:

Jaanus kirjutas:

Sinna 150EUR piiri sisse läheb toote hind koos transaga. Et kui kaup ise maksab 130EUR ja transa 30, siis võib toll juba otsa väänata oma maksud...

Ei pane makse juurde.Transpordi tasu ei arvestata kauba maksumuseks.

Arvestatakse küll.

Eemal

 

#12 30-06-2009 01:00:06

Ain
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 63

Re: E-bay kusimus

kriban siia üle tüki aja paar rida...
enamik obesid ostnud Pentax-ile ja Nikonile eBayst ja pole mingeid probleeme olnud Euroopast väljastpoolt ostes (välja arvatud Canada)
mis tulid kingina - soovituslik märge koos kaardiga (sünnipäevaks, pulma aastaks jne - kasutage fantaasiat) - alati on võimalik kokku leppida müüjaga ja enamjaolt on nad mõistlikud inimsed sõltumata sootunnustest ...
on ka ostetud Venemaa eBay avarustest ja trehvatud väga kiirete ja usaldusväärsete inimeste ligi - mõnedega suhtlen siiani ... ka mujalt maakera paikadest (Usa, Hiina, Prantsusmaa, Itaalia, eriti mainiksin Saksamaad ja Inglismaad ...)
kasutage julgelt PayPal kontot ja jäävad paljud probleemid olemata

maksud on väljaspool Euroopa ühendust 18%+6... % sõltuvalt kokkulepetest kauba müüjaga (võivad ülalmainitud põhjustel ka üldse puududa :-))) ... )

Eesti müüjate kiituseks pean ütlema, et on olnud alati aus kaup,(v.a. 1 ainumas kord ja see müüja haihtus imekiirest, kuid eks kooliraha on ju ka tarvis maksta, nagu ka Canada müüja puhul) koos proovimise ja tingimise võimalustega ja mõnede ojede/aparaatide suhtes päris suurtes piirides (igati tänulik müüjatele ja ostjatele samuti)

eBay on igati usaldusväärne paik, kui veel tegu ''powerselleri'' suguste müüjatega - soovin igatahes edu tehingutes

Eemal

 

#13 01-07-2009 12:04:28

Aivar P.
Kasutaja
Asukoht: Pealinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 340
Veebileht

Re: E-bay kusimus

Kiilakas kirjutas:

Aivar P. kirjutas:

Jaanus kirjutas:

Sinna 150EUR piiri sisse läheb toote hind koos transaga. Et kui kaup ise maksab 130EUR ja transa 30, siis võib toll juba otsa väänata oma maksud...

Ei pane makse juurde.Transpordi tasu ei arvestata kauba maksumuseks.

Arvestatakse küll.

Küsisin tollist spetsiaalselt järgi.

Eemal

 

#14 01-07-2009 14:08:12

kristjanmust
Kasutaja
Asukoht: Nõva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 71
Veebileht

Re: E-bay kusimus

Vaatan, et siin vägapalju ebay tegijaid liigub ringi (heas mõttes ikka). smile
Et kui ma tahan endale millalgi hakata ostma kasutatult EOS 40D'd nt. eBay'st, kas keegi oleks nõus mind aitama natuke? Sobiva pakkumise leidmisega (usaldusväärne müüja, sobiv asukoht jne) ning tehingu vormistamisega? smile Ise olen eBay alal ikkagi täielik võhik.

Eemal

 

#15 01-07-2009 16:18:35

Jaanus
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn, 5201449
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 711

Re: E-bay kusimus

Ma arvan, et kasutatud 40D leiad sa Eestist odavalat, kui ebay-st smile
Olen isegi viimasel ajal palju asju Euroopasse müünud, kuna seal saab asjade eest rohkem...


kristjanmust kirjutas:

Vaatan, et siin vägapalju ebay tegijaid liigub ringi (heas mõttes ikka). smile
Et kui ma tahan endale millalgi hakata ostma kasutatult EOS 40D'd nt. eBay'st, kas keegi oleks nõus mind aitama natuke? Sobiva pakkumise leidmisega (usaldusväärne müüja, sobiv asukoht jne) ning tehingu vormistamisega? smile Ise olen eBay alal ikkagi täielik võhik.

Eemal

 

#16 01-07-2009 20:50:59

kristjanmust
Kasutaja
Asukoht: Nõva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 71
Veebileht

Re: E-bay kusimus

Ma maksudest ei teadnud, lihtsalt vähemalt inglismaalt saab mingi 8-9k. smile

Muidugi, eks näis, kas ostab praegu 40D, tahaks ennem 10-22, 10-20 vms osta ja autokooli minna smile

Eemal

 

#17 01-07-2009 20:56:47

Aizar
Uus kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 16

Re: E-bay kusimus

Mis puutub Aivar P., Kiilaka ja Jaanuse vaidlusesse..

Väheväärtuslik (ehk maksuvaba) on saadetis, mille kauba enda väärtus on kuni 150 EURi.
Kui aga kaup on kallim kui 150 EUR, siis maksud arvestatakse tolliväärtuselt, mis on kaup+kõik kulud selle toimetamiseks Eesti tollipiirini.

Eemal

 

#18 21-02-2011 19:24:35

VäikeMatu
Kasutaja
Asukoht: Pärnu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 219

Re: E-bay kusimus

Mõte: Inglismaalt soetada odavalt kasutatud Canon EOS 5D.
Teostus: Sõbranna elab Inglismaal. Eestisse ei peaks kere saatma, saaks Inglismaale jätta Tema kätte.
Mure: Arvatavasti võib kere hind tõusta ja kui mõnel looduspiltlasel on huvi ja kellel on rohkem kui 20 tagasisidet, võiks ära osta. Ja see oksjon saab 3 päeva pärast läbi.
PS! (Ja hetkel rahamure, saaksin oma kere koos talla ja 4 akuga panti anda.)

Isend: http://cgi.ebay.co.uk/Canon-EOS-5D-mark … 2a0e4d7d88

Ehk andke teada mida Te mu lollist plaanist/mõttest aravte ka.

Martin.


WTF - Welcome To Finland.

Eemal

 

#19 22-02-2011 13:57:09

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: E-bay kusimus

Soovitus: ära hakka nii levinud kauba puhul üldse vaatama mingi 3 päeva pärast lõppevaid oksjoneid. Selle ajaga muutub hind oluliselt. Neid kaameraid on palju müügis ning hinnad lõpevad oksjonil ikka enam-vähema samas kandis. Tasub vaadata nt. auction-ending soonest - nii saad aimu hetkel pakutavatest hindadest. Teine võimalus vaadata: Buy now - price + P&P lowest first - siis näed kohe väljaostetavaid asju hinnajärjekorras.

Illustreerimiseks: http://photography.shop.ebay.co.uk/Digi … &_sc=1

Tasub silma peal hoida ka Saksa Ebayl.

Eemal

 

#20 22-02-2011 18:57:51

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: E-bay kusimus

Aizar kirjutas:

Mis puutub Aivar P., Kiilaka ja Jaanuse vaidlusesse..

Väheväärtuslik (ehk maksuvaba) on saadetis, mille kauba enda väärtus on kuni 150 EURi.
Kui aga kaup on kallim kui 150 EUR, siis maksud arvestatakse tolliväärtuselt, mis on kaup+kõik kulud selle toimetamiseks Eesti tollipiirini.

Ole hea, palun viska mingi viide sellele, kus nii on see ära määratud, et kauba enda väärtus on kuni 150 EURi.

Tean, et on arvestatud nii ja naa (st kauba maksumuse järgi (ilma postikuluta) ja saadetise maksumuse järgi (koos postikuluga)).

Eemal

 

#21 22-02-2011 20:46:54

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: E-bay kusimus

Jaak, vaata Aizarsi postituse kuupäeva. Tol ajal vist oli piir 150.

Eemal

 

#22 25-02-2011 22:38:29

Ivoonu
Uus kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 23
Veebileht

Re: E-bay kusimus

http://www.emta.ee/index.php?id=26695&tpl=1026

Alates 1. jaanuarist 2010 väheneb ühendusevälisest riigist saadetud kaubasaadetistele käibemaksuvabastuse piirväärtus 344 kroonini

Alates 1. jaanuarist 2010 jõustuvad käibemaksuseaduse (KMS-i) § 17 lõike 1 punkti 9 ja lõike 2 muudatused, mille kohaselt käibemaksuga ei maksustata kaubasaadetist väärtusega kuni 344 krooni, mis saadetakse ühendusevälisest riigist Eestis asuvale saajale.

Maksuvabastust ei kohaldata alkoholile, tubakatootele, parfüümile ja tualettveele. See tähendab, et kui ühendusevälisest riigist Eestisse saadetud kaubasaadetise väärtus ületab 344 krooni (22 eurot), tuleb esitada kaubasaadetise kohta tollideklaratsioon ja tasuda käibemaks.

Kaubasaadetiste puhul, mille väärtus on üle 2347 krooni (150 euro), tuleb tasuda käibemaks ja tollimaksuga maksustatavate kaupade korral ka tollimaks.

Kolmanda riigi eraisiku poolt eraisikule saadetava mittekaubandusliku kaubasaadetise maksuvabastuse piirväärtus on endiselt 704 krooni (45 eurot). Seega, kui mittekaubandusliku kaubasaadetise väärtus ületab 704 krooni (45 eurot), tuleb esitada kaubasaadetise kohta tollideklaratsioon ja tasuda käibemaks ning tollimaksuga maksustatavate kaupade korral ka tollimaks.

KMS-i § 17 muudatuste kohta loe lähemalt:
„Käibemaksuseaduse ja sellega seonduvate seaduste muutmise seadusest" Riigikogu kodulehelt (551 SE).

Kuni 31. detsembrini 2009 kehtib käibemaksuvabastuse piirväärtus 2347 krooni.


Esimese fotoaparaadiga pilti tehes tuli selle ees istuda 8 tundi.

Eemal

 

#23 28-02-2011 18:40:36

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: E-bay kusimus

Toomas Ili kirjutas:

Jaak, vaata Aizarsi postituse kuupäeva. Tol ajal vist oli piir 150.

Jah, vaatasin nüüd seda õiget kuupäeva postituse ülal... Aga nüüd vähemalt siin värske inff.

Eemal

 

#24 28-02-2011 19:24:27

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: E-bay kusimus

Ivoonu kirjutas:

http://www.emta.ee/index.php?id=26695&tpl=1026 Alates 1. jaanuarist 2010 väheneb ühendusevälisest riigist saadetud kaubasaadetistele käibemaksuvabastuse piirväärtus 344 kroonini.

Avaldan valjuhäälselt nördimust järjekordse lolluse üle! Haiged!

Eemal

 

#25 19-03-2011 12:56:17

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: E-bay kusimus

Alates 1. jaanuarist 2010 väheneb ühendusevälisest riigist saadetud kaubasaadetistele käibemaksuvabastuse piirväärtus 344 kroonini

Olen Ebay sagendane kasutaja. No see seadusemuudatus, olen lugenud arvamusartikleid ja ka arutelusid netis. Ei ole senini mõistnud, mida sellega saavutati, ära hoiti jms. üks järjekordne bürokraat kusagil Brüsseli kontoris ja/või ka meie omad siinpool otsustas. Aga tegelikult on selle taga Brüsselis tegutsevad huvigruppide lobistid!

Aga no õnneks kuulume nüüd EU-sse ja siiski on üsna suur turg:

Ebay.de
Ebay.co.uk

ja tasub vaadata ka teisi, mul kõigi nendelt maadelt ostudega kogemusi

Ebay.be
Ebay.it
Ebay.nl
Ebay.ir
Ebay.fr

NB! Ebay.de ja UK ei anna alati kõigi kohalike maade otsingutulemusi. St. inimene on märkinud küll et postitab küll rahvusvaheliselt ja/või EU siseselt aga üldotsingutes asju ei leia. Ja nii võib leida nendes veidi väiksemates Ebay sisevõrkudes tõeliselt häid pakkumisi. Ainuke barjäär on keel - aga oleme kuidagi siiski hakkama saanu.

Seega EU-s pole piire, pakk tuleb otse postkasti. Mina alla 100 või isegi vahel 300 positiivse tagasiside tegelaselt ei osta (kallmat asja). Ebays, kes tahavad äri ajada ja edukalt müüa, baseerub kõik usalduse alusel. Inimesel kel on 10 tagasisdet ei saa olla kahjuks edukas müüja, kuna paljud ei söanda talt osta. Aga olen ka paaril korral petta saanud, kord lausa ühe kaameraga!


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB