Sa ei ole sisse loginud.

#51 02-11-2005 00:19:07

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Hakkame kaitsealadel tapma

ja tuleb tunnistada, et niipalju kui ma ka ei üritanud tuli siiski eelnev postitus emotsionaalne, ju siis on teema selline, vabandan ette juba... eks me kõik ole vaid inimesed...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#52 02-11-2005 00:19:45

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Hakkame kaitsealadel tapma

erm... kas foorum katki või postitaski tiit oma mõttekäigu uuesti?


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#53 02-11-2005 00:39:20

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Hakkame kaitsealadel tapma

Väike update, et arvestades praegust populatsiooni kasvu on ennustuslik, et 10 miljardit inimest elab maakeral umbes 2032 kuni 2050... Sellest võib igaüks ise omad järeldused teha...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#54 02-11-2005 01:04:58

selena
Kasutaja
Asukoht: Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 151

Re: Hakkame kaitsealadel tapma

Quod licet Jovi, non licet bovi - mis on lubatud Jupiterile, pole lubatud härjale.

Aga ehk selgitaks keegi, mis põhjusel lubatakse punahirvi eelpoolnimetatud määruse eelnõu kohaselt küttida piiramatul hulgal? Kas ehk arvatakse, et võõrliigina ei ole punahirvel kohta Eestimaa metsades?


In sole solum solamen

Eemal

 

#55 02-11-2005 01:05:56

Toomas
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: Hakkame kaitsealadel tapma

smile Tead, ladina keel on lihtsalt üks ilus keel, milleks teda raiska siis koolis tuubitud sai... Eesti keeles vastaks sulle- kurat, harju juba sellega, et inimestel on erinevad arvamused, vana mees juba! Kuid kas pole nii, et  "quot homines , tot sententiae" kõlab ju kuidagi intelligentsemalt smile Aga Tiit , ka Valge mere kanali ehitamise algatasid inimesed , kes siiralt arvasid, et neil on õigus, sama õilsas usus tehti pühvlitest puhtaks Põhja-Ameerika ning ma arvan, et ilma mürkroheliste Greenpeace`i fanaatikuteta oleks klõbiseks Geigeri loendur pooltes Prantsusmaa asumaades maailmarahu ja Prantsuse kultuuri igavese õitsengu nimel lausa hullumeelses rütmis.

Eemal

 

#56 02-11-2005 01:09:58

Maxel
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 35

Re: Hakkame kaitsealadel tapma

Lugesin kommentaarid enda arust hoolega läbi ,kuid ei leidnud kohta kus Toruonu kutsub üles karusloomakasvatajaid tapma,kas sa Asjatundja vähe üle ei pinguta?

Eemal

 

#57 02-11-2005 01:16:48

selena
Kasutaja
Asukoht: Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 151

Re: Hakkame kaitsealadel tapma

Quot homines, tot sententiae - kui palju inimesi, nii palju arvamusi.
Nii lõpetate jutu igaühega, kes ei ole teiega ühel arvamusel.

Ehk tsiteerides klassikuid: «Kõigil on õigus oma arvamusele, aga see peab ühtima minu omaga. Vastasel juhul peate oma tõekspidamistes korrektuuri tegema.» smile


In sole solum solamen

Eemal

 

#58 02-11-2005 01:45:05

selena
Kasutaja
Asukoht: Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 151

Re: Hakkame kaitsealadel tapma

selena kirjutas:

Päevalehes viidatud määruse eelnõu ja seletuskiri
http://eoigus.just.ee/?act=6&subact … C_W=112382

«Paragrahv 2 loetleb jahiulukid, kelle arvukust tuleb kaitsealadel ... ... jahiulukite tekitatavate kahjustuste ennetamiseks või muul põhjusel reguleerida.»

«Jahipidamine jahiulukite tekitatud kahjustuste ilmnemise korral ... ... toimub jahipiirkonna asukohajärgse keskkonnateenistusega sõlmitud kirjaliku lepingu alusel.»
 
Mine sa võta kinni, kas siis jaht läheb lahti kahjustuste ennetamiseks või kahjustuste ilmnemise korral... Eks vist ametnikud koos jahimeestega otsustavad?

«Paragrahv 3 (1) Jahiulukite arvukust kaitsealal reguleerib Riigimetsa Majandamise Keskus või kaitsealaga külgneva jahipiirkonna kasutaja või kaitseala territooriumil elav jahimees.»

JAH, LEHT KIRJUTAS. V.T. SVENI ESIMEST POSTITUST ANTUD TEEMAS.


In sole solum solamen

Eemal

 

#59 02-11-2005 01:50:58

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Hakkame kaitsealadel tapma

Tiit: see inimestele kvoodi panemine kuulus samasse klassi nalja mõttes mis draa ja mõmmi arutelu krõbuski rõngaste kasutamist, et fotograafia jaoks püütud loomade piina õigustada kui rõngastamist. Tegemist siis räige irooniaga kui see vajab otsest välja ütlemist, et sellest aru saada...

Ehk siis kuna teema algas loomade laskmiskvootide muutmisega tänu sellele, et nad on räigelt sigima hakanud, siis minu toodud lause võib ka viisakamalt ja ehk vähem inimvaenulikumalt välja tuua kui: "Look who's talking?". Ehk siis miks me arvame, et inimene on see ülim liik mis peab kõige elusa üle maal otsustama, et kes saab elada ja millises mahus? Äkki tõesti peaks hülged ja hundid otsustama meie liigi kvootide üle, see oleks ainult õiglane, see mida hetkel aga tehakse on sellest väga kaugel...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#60 02-11-2005 01:52:25

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Hakkame kaitsealadel tapma

kusjuures julgeks filosofeerida, et laskmiskvoodid inimestele, kui seda paneksid loomad, oleksid way humaansemad kui vastupidi...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#61 02-11-2005 02:24:36

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Hakkame kaitsealadel tapma

jah, siinkohal on tõenäoliselt õige otsustada, et meie arvamused erinevad ja asi nii jätta smile aga magama ma lähen hiljem, hetkel filmi vaatamine pooleli wink


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#62 02-11-2005 20:47:47

Janek Kuld
Külaline

Re: Hakkame kaitsealadel tapma

toruonu kirjutas:

Krt kandke puuvillast kampsunit ja olge õnnelikud smile

Ma millegipärast arvan, et Toruonu käib seanahast pastlatega ja üldse ei kasuta tooteid mis pärinevad naftast. Panin palju mööda? wink

 

#63 02-11-2005 23:58:52

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Hakkame kaitsealadel tapma

Ma ei usu, et siga oma naha vabatahtlikult Toruonule annab. Kui käib, siis niinest viiskudega ... ei see teeks puule liiga... Äkki lõpnud sea nahast?

Andeks, törts nalja lõpetuseks wink

Eemal

 

#64 03-11-2005 00:37:26

Janek Kuld
Külaline

Re: Hakkame kaitsealadel tapma

Ja fotoaparaat on tal ka puust. smile

 

#65 03-11-2005 01:51:22

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Hakkame kaitsealadel tapma

andke aga käia wink eks ma olen inimene kes saab kergest iroonist aru ja seda teistegi kulul naudib smile Ei loomulikult on võimalik minna ekstreemsusse ja tõsi 20D ei ole puust wink Aga noh ülal mainitud teema puhul tõesti karusnahk ei ole vajalik wink aga ok... eks vast võib vaikselt teema kinni panna kui me just esialgse teema juurde tagasi ei jõua wink


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#66 03-11-2005 11:58:27

Feen
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 2

Re: Hakkame kaitsealadel tapma

Njah, et siis tagasi. Selle notsuste arvukuse teemal (eks mingist vaatenurgast ka kitsed-põdrad) on juhtumeid, kus kohalik jahiselts neid farmib, karjade suurus küündib pea saja seani ja selliseid karju kohe mitu. No, isegi väiksema mahu juures kuuleb seda, et kohalikud elanikud kõnelesid, et kunagi olla metsast ka kukeseeni saadud. See siis üks väljarebitud näide lihtsalt. Kui nüüd võtta veel kitsed, kes karjadesse kogunevad, ning sel ajal maaomanikud neid pea kõiki maha tappa tahaksid, või põdrad... kes ka kipuvad ealama seal kus olud soodsad, siis seal on selgelt suuremaid kahjustusi esinemas. Edasi, antud juhul tuleb siis vahet teha seda, et kas antud piirkonda on kogunenud ebasoodsaid aegasid üle elama ümbruskonna loomad, või on antud ala asustustihedus stabiilselt selline. Kaitsealadel, mulle tundub (aga ka ei tea, arvan, et salsed asjapulgad teavad, ja ei kritiseeri nende sellist käitumist), on juba selline asustustihedus stabiilne ja mõningane küttimine on selleks, et teised liigid selle all ei kannataks. Selles olen ka täiesti kindel, et kui nii kõrge kvoot seatakse, siis ainult ajutiselt, olukorra normaliseerimiseks, seejärel pannakse paika uus kvoot, mis hoiab antud isendite arvu paigas. Oleks ju tore kui  kaitsealal on natukene rohkem liike kui põder-siga-kits ja rebased, kes kitsetalledest "lugu peavad". Hea on kui need alad ei saaks mingite dominantide karjamaaks vaid sealseid lisaväärtusi hoitakse, kasutades selleks mõne liigi intensiivsemat piiramist (ja erinevalt muljest, mis mõne kommija arvamust lugedes mul tekkis, ei hävitata seal kedagi täielikult ära). Ja seda, et kaitsealadel loomulik iseregulatsioon toimuks (see pole piisavalt suur isoleeritud süsteem), seda ei tasu lootma jääda. Paar haruldast taimeliiki pintslisse pistetud... naabermaadel, söödal, ennast nuumamas käidud ja sead on sama õnnelikud edasi. Ja lõpetuseks - hoopis rohkem tuleks muret tunda, et pärast marutaudi vaktsiini teemat on äkki see jama, et mõningane looduslik regulatsioon selles valdkonnas kaob, ja kus on siis ilusad kanalised, kellest pilti teha... rebasepilte on lehel küll ja küll... kanalisi on kuidagi vähe (on, aga minu meelest ikkagi vähe). Mis siin pool-pseudoprobleemide teemal ikka vaielda, las need teevad, kes asjaga paremini kursis.

Eemal

 

#67 11-11-2005 11:30:42

selena
Kasutaja
Asukoht: Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 151

Re: Hakkame kaitsealadel tapma

Feen kirjutas:

Ja seda, et kaitsealadel loomulik iseregulatsioon toimuks (see pole piisavalt suur isoleeritud süsteem), seda ei tasu lootma jääda.

Kui suur on  piisavalt suur loomulikuks iseregulatsiooniks?

priit122 kirjutas:

ka meie jahisektsioonis akataxe vaikselt selle vastu kuna see pöörab juba järjest laus tapmise kraesse mitte harrastusex kuid mis sa teed.
meil oli 19 luba antud:S ja nyyd mätsiti veel 4 taheti 5 juurde  panna 

Natukene tappa on huvitav harrastus, aga palju ei taha...?  Kui hunte ja ilveseid metsades rohkem oleks, võiks  jahimees oma laskmiskirge  lasketiirus rahuldada. Aga see pole ka jälle põnev?

Lobo on hästi kirjutanud
http://www.postimees.ee/111105/kommenta … MMENTAARID


In sole solum solamen

Eemal

 

#68 11-11-2005 17:07:58

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Hakkame kaitsealadel tapma

Lobo jutt on kohati loba. Ja kohati tundub, et asjatundja vaidleks justkui iseendaga. Kui Lobo kirjutas, et ulukite laskmiskvoodid meil on arutult suured võrreldes Saksamaaga, siis asjatundja vaidleb vastu ja kirjutab, et Saksamaal kütitakse metskitsi kümme korda rohkem pindalaühikult.
Kumb suurem on kas kanada või euroopa hunt- no pole kindel. Tallinna Loomaaias olid nad eelmisel sajandi lõpul mõlemad, kuid nood kanada hundid olid lähisuguluse jms. mõjul rahiitikud . Euroopa hundid aga päris kenakesed- eriti õed Tiina ja Liina. Karja juht minu hinnangul oli "eurooplane" Robi, kes ka kogult tundus võimsam "kanadalasest" Mooritsast . Kes teab?  Suurte loomade murdmisel mängivad rohkem rolli  karmid ilmastikuolud- paks lumi, kaua kestnud pakane jne. , mis mobiliseerib hundikarja üksmeelsemalt ja järjekindlamalt tegutsema. Saakloom sõna otseses mõttes aetakse nii ära, et ta ei suuda vastu hakata. Samuti nagu teevad hüäänkoerad Lõuna Aafrikas (ja tegid varem hotentotid). Selline jahiviis eeldab väga suurt territooriumi, mida Kanadas on aga meil....
Lobo ilmselt võttis oma uhke nime Stevensoni raamatust "Lugusid loomadest" - arvan, et igati hea raamat koolieas lugemiseks.

Eemal

 

#69 12-11-2005 16:28:50

priit122
Kasutaja
Asukoht: Rapla/Matsalu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161
Veebileht

Re: Hakkame kaitsealadel tapma

tegelt ma mõtlesin seda üldiselt, et mitte aint lubasid on palju vaid ka loomi ning selle pärast jääb huvi looma saada rohkem tahaplaanile. Kuna see on juba suht kindel et mõne ikka saad ning see suurem luuramine ja kätte saamis mõnu jääb väiksemaks.
  Siin eespool oli juttu sellest et jahimehed on saamahimulised püssimehed ja ei tea oma aladest mitte emmigi, selle lükaks küll ümber. Mina olen küll alles väga noor käia(2 aastat kogemust) aga vanemad võivad need metsad ka pimesilmi läbi käia(ja neid metsi pole vähe). Rääkimata teadmata loomade pesitsus kohtadest kuigi jahil on neid raskem teada kui pildistamas käies kuna need muutuvad pidevalt

Eemal

 

#70 12-11-2005 16:34:41

priit122
Kasutaja
Asukoht: Rapla/Matsalu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161
Veebileht

Re: Hakkame kaitsealadel tapma

seda kah veel et mina ei käi metsas et tappa. enamjaolt lähem metsa et looduses käia ja lootes mõnda looma näha. lastud loom on lihtsalt nagu boonusex(kuigi tsipa julm) nagu teil pildi saamine(nu ka minul aint et tele obje veel puudu). lastud loom põhimõteliselt lihtsalt söövitab selle päeva mällu ning see püsib veel aastaid kuigi neid päevi tuleb palju aga igatyhte mäletad nagu eilset.

Eemal

 

#71 12-11-2005 16:39:25

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Hakkame kaitsealadel tapma

priit122 kirjutas:

Siin eespool oli juttu sellest et jahimehed on saamahimulised püssimehed ja ei tea oma aladest mitte emmigi, selle lükaks küll ümber.

väike liialdamine tsitaatides käib asja juurde. nii need jahimehejutud ja kalamehejutud tekivadki.

Eemal

 

#72 13-11-2005 20:16:52

bruno
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 32
Veebileht

Re: Hakkame kaitsealadel tapma

se isereguleerimine toimub täpselt sinnamaani kui Sinu perekonna liige, sõber, tuttav näiteks põdrale maanteel otsa sõidab ja kõigehalvem juhtub. siis hakkad Sa otsima seda kes on vasutav, kus olid jahimehed, kuidas on võimalik et loom on tee peal jne. niikaua on tore kui loodus ennast ise reguleerib.

miski üllitis jahiteemal-

http://www.ekspress.ee/viewdoc/010B97B9 … AB0043A6B0

Eemal

 

#73 13-11-2005 21:46:41

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Hakkame kaitsealadel tapma

eh.. Bruno kui selline asi juhtuks, siis on süüdi kõigest autojuht mitte põder. Ning mina küll ei hakkaks looma selles süüdistama... Isegi kui on vaid üks loom alles võib ta sattuda teele just sel ajal kui sina seal sõidad.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#74 13-11-2005 22:11:47

bruno
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 32
Veebileht

Re: Hakkame kaitsealadel tapma

Toruonu, ma väidan et seda juttu räägid sa niikaua kui su oma lähedasega pole sellist asja juhtud. veel väidan et kui selline isereguleerimine toimuks siis paljud inimesed ei julgeks üldse metsa minna.. mis ei ole tegelikult kõige halvem variant.

Eemal

 

#75 14-11-2005 11:13:16

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Hakkame kaitsealadel tapma

ei räägi, ma olen piisavalt suur loomaarmastaja, et seda juttu ma küll ei muuda isegi kui tegemist mõne lähedasega. Arvan, et sa ei tunne mind lihtsalt piisavalt smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB