Sa ei ole sisse loginud.

#1 20-05-2005 20:03:30

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Halbade piltide ajapikku kustutamine

Idee siis selles, et pilte mille hinne on alla mingi nivoo (mis see nivoo on, on eraldi küsimus, ise pakuks ca 2.5-2) hakataks ajapikku süsteemi poolt kustutama kui ebaõnnestunuid mida pole mõtet säilitada. Endal ei oleks midagi selle vastu kui alles jääksid mu katsetustest ainult positiivselt hinnatud pildid ning ühtlasi tõstaks see tugevalt keskmist pildi kvaliteeti saidis.

Ei näe nagu põhjust miks lõputult säilitada pilte mis on saanud rahuldava ja ei lähe vahepealseid hindeid.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#2 20-05-2005 20:32:01

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Halbade piltide ajapikku kustutamine

Kehvemad pildid peavad olema just õpetuseks, nii öelda näidiseks.
Et inimesed saaksid paremini aimu kuidas nende tööd võidakse siin vastu võtta. See hoiaks võib olla nii mõnelgi pildisaatjal mõtte kainemana ja meele kriitilisemana, enne kui pilte saatma hakatakse. Mis omakorda tähendaks aga adminnidele vähem tööd.

Lisaks sellele võib mõni haruldsem objekt, kellest on tehtud kehvemapoolsem pilt niimoodi välja langeda. Ühesõnaga ei maksa nii väga automatiseerida. Las jäävad need mis üelval. Kettaruumi on jalaga segada, pole mõtet muretseda.

Eemal

 

#3 10-06-2005 20:22:17

janograf
Kasutaja
Asukoht: Uderna-Tartu-Põlva-metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 367
Veebileht

Re: Halbade piltide ajapikku kustutamine

Sven Z. kirjutas:

Kehvemad pildid peavad olema just õpetuseks, nii öelda näidiseks.
Et inimesed saaksid paremini aimu kuidas nende tööd võidakse siin vastu võtta. See hoiaks võib olla nii mõnelgi pildisaatjal mõtte kainemana ja meele kriitilisemana, enne kui pilte saatma hakatakse. Mis omakorda tähendaks aga adminnidele vähem tööd.

Lisaks sellele võib mõni haruldsem objekt, kellest on tehtud kehvemapoolsem pilt niimoodi välja langeda. Ühesõnaga ei maksa nii väga automatiseerida. Las jäävad need mis üelval. Kettaruumi on jalaga segada, pole mõtet muretseda.

Vaatasin just kasutajate nimekirja ja mis ma näen hommikul oli veel Sven sul 131 pilti ja nüüd äkki 127 pilti? Nüüd tekkis selline küsimus, et kas nagu tigekullidel on lubatud pilte maha võtta ja tavakasutajad ei saa, muidugi on teil see võimalus aga kus on see võrdsus ja ausus.

Ma kustutaks isegi endal mõned kehva keskmisega pildid ära.

Kui juba nii siis võiks tõesti süsteemi poolt kustutada mingi aja tagant kehvemaid pilte (nt. poole aasta)

Eemal

 

#4 10-06-2005 21:05:43

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Halbade piltide ajapikku kustutamine

janograf kirjutas:

Nüüd tekkis selline küsimus, et kas nagu tigekullidel on lubatud pilte maha võtta ja tavakasutajad ei saa, muidugi on teil see võimalus aga kus on see võrdsus ja ausus.

Ma kustutaks isegi endal mõned kehva keskmisega pildid ära.

Ega see polegi väga keeruline, pmst tuleb saata meile sooviavaldus ja jõudumööda laseme nad maha. Kõik kes on soovinud, oleme seda teinud smile praegu suvel ainult tuleb soovijal kannatust varuda, sest kõik on lennus pidevalt.

Samas nagu ka Sven ütles..peab olema eeskujusi ka nõrgemas otsas, sest muidu võideldaks tagasilükkamise osas veelgi enam.

Eemal

 

#5 13-06-2005 16:28:50

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Halbade piltide ajapikku kustutamine

Tuleb ikka esitleda nii nagu endale meeldib. Kui hakkab meeldima nii nagu teised tahavad, siis saab tulevikus sellele tähelepanu pöörata. Usun, et palju ei viitsi sama pilti uuesti minimaalsete parandustega nähes kommidagi.

Eemal

 

#6 24-07-2006 18:34:21

siilur
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 224
Veebileht

Re: Halbade piltide ajapikku kustutamine

Tõstaksin selle teema veel kord üles ja teeksin ettepaneku, et võiks olla üks amnestiapäev aastas, kus iga kasutaja saaks enda poolt valitud ühe pildi galeriist kustutada. See puhastaks keskonda ja teeks rõõmu ka kasutajale, kui saaks vähemalt ühest apsakast lahti ja keskmine ka tõuseks.
See päev võiks olla näiteks kas või looduspilt.ee sünnipäev 2.detswmber.

Eemal

 

#7 24-07-2006 20:15:53

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Halbade piltide ajapikku kustutamine

Viimati Markoga suheldes oli jutuks, et peaks tegema nii, et alla teatud hindetaseme (a la 2.75 või isegi alla 3) saab pilte iga kell omanik oma kontolt kustutada. Minu arvates hea mõte, müra vähem, sest piltide kogus kasvab iga päevaga.

Eemal

 

#8 26-07-2006 22:48:19

Monte
Kasutaja
Asukoht: Paide
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 285
Veebileht

Re: Halbade piltide ajapikku kustutamine

Minu arvamus oleks, et 2 detsembril siis võiks siis kõik kasutajad saada kustutada oma pilte mille keskmine on väiksem, kui näiteks (2.75)
Mitte, et igal ajal vaid tõesti korra aastas. Muidu kustutatakse kõik kehvad pildid kogu aeg ära ja algajad ei saa teiste vigadest õppida.

Eemal

 

#9 27-07-2006 19:12:19

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Halbade piltide ajapikku kustutamine

Kui piltide kustutamise poolt ma olen, siis keskmine hinne ei tohi küll paraneda sellest, kui oma kehvad pildid maha võtad. Mingi jälg peab ikka jääma, kui saasta üles saadad. Muidu kaob igasugune enesekriitika osadel ära, kui ühe näpuliigutusega saab oma 'vigu' ja selle tagajärgi olematuks teha.

Eemal

 

#10 27-07-2006 20:05:01

Kuusk
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 222

Re: Halbade piltide ajapikku kustutamine

draa kirjutas:

Kui piltide kustutamise poolt ma olen, siis keskmine hinne ei tohi küll paraneda sellest, kui oma kehvad pildid maha võtad. Mingi jälg peab ikka jääma, kui saasta üles saadad. Muidu kaob igasugune enesekriitika osadel ära, kui ühe näpuliigutusega saab oma 'vigu' ja selle tagajärgi olematuks teha.

Ma sama meelt

Eemal

 

#11 28-07-2006 02:07:01

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Halbade piltide ajapikku kustutamine

ma ei näe sellisele asjale head tehnilist lahendust, vähemalt praegu unise peaga smile Kui te selle hinde jäädvustamise osale ise rahulikult mõtlete, siis saate ise ka aru, et siin on teatud probleeme....

Eemal

 

#12 28-07-2006 03:45:03

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Halbade piltide ajapikku kustutamine

Mõtlesin rahulikult ja ei näe 'teatud' probleemi. Tõsi, kahe näpuliigutusega pole ta päris tehtav, kuid midagi väga keerulist isegi mina oma kesise tehnilse teadmisega ei suuda leida. Vaja on säilitada kas hinded või iga kustutatud pildi keskmine ja hinnete arv per kasutaja. (Kustutatud piltide arv võiks ka säilida mu meelest)

Kui ikkagi läheb keskmise parandamine käiku, siis kaotab keskmine hinne ka selle pisukese väärtuse, mis tal praegu hakkas tekkima (tänu sellele, et piltide maht aktiivsetel kasutajatel hakkas mingit statistilist piiri saavutama). Siis on meil kõik heade piltidega tugevad pitlnikud, kelledest paraku paljudelt tuleb küsitava väärtusega nõu ja siis ei saa piltide pealt ka vaadata, mis mees/naine seda nõu kah annab.

Lühidalt, kui keskmine muutub pildi kustutamisel, siis mina olen kustutamise vastu.

Eemal

 

#13 28-07-2006 05:01:28

priit122
Kasutaja
Asukoht: Rapla/Matsalu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161
Veebileht

Re: Halbade piltide ajapikku kustutamine

tuletaks ka meelde, et inimesed arenevad ja õpivad ajapikku, siis, eriti algajatel, pole see tase just sama kui nt. pool aastat tagasi ja need vanemad pildid ei näita tema hetkel olevat tegelikku taset. Sellega pooldaks võimalust vanemaid pilte kustutada, mis on üleval olnud nt. 6 kuud.

Eemal

 

#14 28-07-2006 08:26:14

siilur
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 224
Veebileht

Re: Halbade piltide ajapikku kustutamine

Üks varjant oleks, et iga kasutaja saaks kustutada mingi protsendi oma piltidest näiteks 10% aastas. Samas kustutavad pildid peavad olema alla mingi keskmise hinde nt.2,5 ja ei tohi olla uuemad kui 6 kuud. Miks just mingi protsent, kuna mõni kellel on veel vähe, aga enamus kehvad pildid, lükkaks oma sahtli kerge vaevaga puhtaks. Antud näites, kui metsaelukal jänkupoeg on 8 pilti, siis tal puuduks üldse võimalus midagi kustutada. Ok ta kogub 10 pilti täis ja tal avaneb nüüd võimalus kustutada 1 pilt ülal toodud tingimustel, siis ei mõjutaks see tema keskmist praktiliselt üldse.
Samas looduspildi keskond muutuks tervikuna kvaliteetsemaks ei oleks niipalju prügi mida koguneb aina juurde, ise me ju elame siin.

Eemal

 

#15 28-07-2006 10:23:41

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Halbade piltide ajapikku kustutamine

minuarust tuleks esmalt selgeks teha, mida me sellelt saidilt ikkagi ootame ja tahame - kui kunts- ja klantspiltide galeriid, siis jah, võiks igamees oma viletsamad pildid ära kustutada jnejne ...

kui aga sellist saiti, kus uuemad ja vähemkogenud, aga miks mitte ka vanad kalad ise, saaksid muuhulgas ka teiste vigadest õppida, siis pigem jääks selle juurde, et pilt on pilt ja las ta olla siin teistele vaatamiseks.

ma eriti ei usu, et keegi peaks oma vanemate piltide pärast silmad peast nutma, nii viletsad nad ka ei ole ju - ja lõppude lõpuks saab niimoodi igaüks oma galeriid lapates ise ka rahulolevalt mõmiseda, kui areng välja paistab. kellel ei paista ei ole midagi kustutada ka ilmselt ..

Eemal

 

#16 28-07-2006 10:55:35

Andrus Liinak
Kasutaja
Asukoht: Pärnu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 282
Veebileht

Re: Halbade piltide ajapikku kustutamine

Nõustun tommy`ga.

Eemal

 

#17 18-08-2006 17:21:30

habibi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 76

Re: Halbade piltide ajapikku kustutamine

Kindlasti mitte kehvapoolseid pilte kustutada, sest siis saab isegi aasta/mõne pärast itsitada oma pildi üle.
Mulle meeldib, see, et kriitika on ülikõva - saab õpetusi, ideid, õppida teiste vigadest jne.
Kuna olen ise "pühapäevapildistaja", siis enda arvates on siiani paljud pildid iganes ilusad ja vägevad olnud. Looduspilt.ee lehele sattudes (vist oma 1,5 - 2 aastat tagasi) sain aru, et kui endale ja pereliikmetele sinu pildid meeldivad, ei tähenda veel, et ..... nojah.
Et pildist PILTI saada, tuleb veel palju vaeva näha, aparaati tundma õppida, väljas käia ja kogemusi ammutada.

Eemal

 

#18 15-11-2006 21:01:47

siilur
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 224
Veebileht

Re: Halbade piltide ajapikku kustutamine

Varsti sünnipäev, kas teema on veel aktuaalne? Küsiks veel, kui palju on juba pilte kokku?

Eemal

 

#19 16-11-2006 00:43:58

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Halbade piltide ajapikku kustutamine

vaatasin ise ka huvi pärast ja vbla väljastame ka mingi põhjalikuma statistika, aga pilte on kokku 4568 ja ületatud on maagiline keskmine 5 kommentaari pildi kohta.

Eemal

 

#20 23-12-2009 12:25:19

Mati Kurg
canoni kasutaja
Asukoht: Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 56

Re: Halbade piltide ajapikku kustutamine

Nüüd siis tasub vist oma galeeriist kustutada?
Vähemalt võib proovida.

Eemal

 

#21 24-12-2009 00:01:17

Piilur
Kasutaja
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 154

Re: Halbade piltide ajapikku kustutamine

Kuidas piltide kustutamine keskmisele hindele mõjub ?


Sõrve on see õige koht!

Eemal

 

#22 04-01-2010 20:56:42

Ama Lehtmets
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 124

Re: Halbade piltide ajapikku kustutamine

Juba teist aastat olen saatnud lubatud pildid kustutamisele, kuid midagi ei muutu. Alles on nii eelmise aasta kui selle aasta kehvad pildid.
Eelmisel aastal saatsin teate ka meeskonnale.
Kas kellegil on veel juhtunud nii?

Eemal

 

#23 04-01-2010 21:18:56

sisalik
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa/Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 112
Veebileht

Re: Halbade piltide ajapikku kustutamine

On küll.
2008 aastal kustutamisele saadetud pildid alles (vist saatsin siis kirja ka aga enam ei mäleta hästi) ja 2009 aastal neid kustutamisele saata ei saanud.

Eemal

 

#24 04-01-2010 23:23:08

Risto
Kasutaja
Asukoht: Koeru
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 39
Veebileht

Re: Halbade piltide ajapikku kustutamine

Saatsin ka ühe kustutamisele, nüüd vaatan, et pilt ikka alles.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB