Sa ei ole sisse loginud.

#126 09-09-2009 01:31:11

Bleach
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 245
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

shelly kirjutas:


Point seisneb siiski selles, et segadust tekitab see automaatkiri, millel pole algaja silmis pildiga mittemingit seost. Seda just sellepärast, et ta on algaja ning kiri on lihtsalt niivõrd üldine, et muud resolutsiooni sealt ei saagi tulla.

Awwwww big_smile

Eemal

 

#127 09-09-2009 13:31:10

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Juba eelmine kord mairo22 saaga ajal oli meil adminnidega jutuks, et foorumis Looduspildi kõige karmimat kriitikat ja kõige radikaalsemaid muudatusettepanekuid teevad vennad, kes Looduspilti oma esimese/teise pildi laadisid ja see/need tagasi lükati. Neil pole aimugi ei Looduspildi reeglitest ega siinsetest vaikimisi kokkulepetest, sest nad ei ole viitsinud/jõudnud/tahtnud nendega tutvuda.

Kuna tundub, et selline kritiseerimine on jätkuv trend, siis alates tänasest hakkab kehtima foorumis selline adminnide poolt heakskiidu saanud reegel: foorumis tehtav Looduspildi kui saidi kriitika ja muudatusettepanekud on aktsepteeritavad alates auastmest 'vanasokk'. Erandina loetakse 'vanasokuks' ka foorumis tihti nähtavaid inimesi, kel Looduspildis pilte ei ole. 'Jänkupoeg'-adel saidi kriitika  ja muudatusettepanekute õigust foorumis ei ole, kui on midagi öelda, saab seda teha meeskond ät looduspilt punkt ee. Selle reegli vastu eksinud saavad ette hoiatamata bänni, sest nagu aeg on näidanud, ei vii selliste teemade avalikud arutelud mitte kusagile.

Eemal

 

#128 09-09-2009 20:24:56

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Jaagul ja teistel adminnidel on õigus selline reegel kehtestada, selles pole kahtlust. Et mitte riskida bänni saamisega, siis kui bänni saamise riski ei oleks, siis arvaksin järgnevalt.
Jaagu poolt viidatud reegel on drakooniline. Minul on kujunenud arvamus, et Looduspildis on kindlate väärtushinnangutega seltskond ja ka selle tuumik - administraatorid. See seltskond ei peaks ennast laskma häirida igasugusel mõttetul kriitikal. Ehk kui nt keegi minu valdkonnas täiesti asjatundmatu isik ütleb mulle, et ma olen selles valdkonnas rumal, siis ma ei võta seda tõsiselt. Ma kuulan inimese tähelepanelikult ära ja püüan mõista tema muret. Aga las ta ütleb seda, see ongi nö demokraatia. Ja demokraatia arvamuste paljususe võimaldamisega viib selleni, et teinekord avaldatakse ka põhjendatud kriitikat ning häid ettepanekuid.
Mulle on elu näidanud, et piirangud toovad kaasa uusi ja tugevamaid ning lõpuks on igatmasti reegleid (nt mis on "saidi kriitika ja muudatusettepanekud"? Kas on see "ja" või "või"? Jne.) nii palju, et asja algne iva - jagada oma teoseid loodusest ja teistel neid nautida/hinnata läheb kaotsi. Sellised mõtted minu poolt, kuid loomulikult on portaali pidajad, kes reegleid kehtestavad.

Eemal

 

#129 09-09-2009 21:22:40

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Looduspilt ei ole demokraatia osa. St et igasugu vennad, kes jalaga ukse lahti löövad ja karjuvad, et siin nüüd käituge selle järgi, kuda mulle sobib, ei saa siin enam mitte mingit arutlust. Ainus vend, kes kunagi sellisest suhtumisest on püsivaks Looduspildi kasutajaks jäänud, on Benefactor (sorri Benefactor, aga ma ei saanud öelda, et mitte keegi).

Erkole ütlen aga täiesti erasikuna ja mitte adminina - mine näiteks National Geographcu saidile. Kirjuta neile, et sa ei ole kunagi nende ajakirja viitsinud (just viitsinud, või tegelt tahtnud on ka sama hea) lugeda, aga te olete ühed parajad tropid. Teie kirjutajad on võhikud, pildistajad on kobakäpad. Ja kindlasti maini ka seda, et NG on kinnine klubi, kuhu sina oma shedöövreid, mis on karmilt paremad kui muidu, saata ei saa. Kui mingi vastuse saad, anna siingi teada, saaksime hea kõhutäie naerda.

Eemal

 

#130 09-09-2009 21:45:11

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Seiraja kirjutas:

Jaagul ja teistel adminnidel on õigus selline reegel kehtestada, selles pole kahtlust. Et mitte riskida bänni saamisega, siis kui bänni saamise riski ei oleks, siis arvaksin järgnevalt.
Jaagu poolt viidatud reegel on drakooniline. Minul on kujunenud arvamus, et Looduspildis on kindlate väärtushinnangutega seltskond ja ka selle tuumik - administraatorid. See seltskond ei peaks ennast laskma häirida igasugusel mõttetul kriitikal. Ehk kui nt keegi minu valdkonnas täiesti asjatundmatu isik ütleb mulle, et ma olen selles valdkonnas rumal, siis ma ei võta seda tõsiselt. Ma kuulan inimese tähelepanelikult ära ja püüan mõista tema muret. Aga las ta ütleb seda, see ongi nö demokraatia. Ja demokraatia arvamuste paljususe võimaldamisega viib selleni, et teinekord avaldatakse ka põhjendatud kriitikat ning häid ettepanekuid.
Mulle on elu näidanud, et piirangud toovad kaasa uusi ja tugevamaid ning lõpuks on igatmasti reegleid (nt mis on "saidi kriitika ja muudatusettepanekud"? Kas on see "ja" või "või"? Jne.) nii palju, et asja algne iva - jagada oma teoseid loodusest ja teistel neid nautida/hinnata läheb kaotsi. Sellised mõtted minu poolt, kuid loomulikult on portaali pidajad, kes reegleid kehtestavad.

Meie otsuse tingis see, et selliste teemade alt mõtte ülesleidmine läheb seda keerulisemaks, mida rohkem siin värsked tagaslükatud piltide omanikud oma sappi välja pritsivad. See on lihtsustamaks tõsise huvilise, kelle Looduspildiga liitumise üle meil on hea meel, eraldamiseks muidumehest, kellele on tähtis sol ja feim või mis iganes need asjad olid ja keda fotograafiline areng ei huvita, aint oma ego.

Eemal

 

#131 09-09-2009 22:11:22

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Looduspilt ei ole kinnine klubi, vaid ikka oma ala huviliste kooskäimise koht. Seepärast pole eriti mõtet ju nendel väga solvuda, kes ei ole huvilised, vaid lihtsalt soovivad siia pilti üles panna, sest on leitud interneti avaruses järjekordne koht, kuhu saab oma pilte tasuta riputada.

Suhtumise näitamise absoluutne tipp on muidugi see, et ma ei viitsid reegleidki läbi lugeda, kuid juba nende üle vaielda. Selles mõttes meeldis mulle jubejussi kommentaar mõned postitused tagasi.

Demokraatiat ka ei tule, sest demokraatiat tahavad teha need kasutajad, kes alles eile selle lehe avastasid. Mille poolest te siis geniaalsemad olete, kui meie ja teised siinsed kasutajad, kes me seda lehte juba mitmeid aastaid vedanud oleme? Ei usu!

Laseme asjal vaibuda ja kustutame ebavajaliku läbu siit ära, et tulevased kasutajad saaksid ikka sisulisi mõtteid lubada, mitte solvumisest tingituid.

Eemal

 

#132 09-09-2009 22:23:20

Tarvo Tiivits
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 192
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

National Geographic pole vast parim näide. Esiteks, et siis saavad mõned sisusse süvenemata kaela karata, et LP võrdleb juba ennast NG-ga ja teiseks NG-s on koht olemas kus saab oma galerii luua:  http://ngm.nationalgeographic.com/myshot/
Sinna saates on isegi väike võimalus, et sind avaldatakse:
http://ngm.nationalgeographic.com/your-shot/your-shot
Nii, et kui LP ei sobi, proovige NG-s õnne smile.

Eemal

 

#133 09-09-2009 22:49:43

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Ma arvan, et NG on väga hea näide. Asi pole mitte selles, kas NG-s on mingi lisakoht, kustkaudu iga soovija saab midagi üles laadida, vaid väärtustes. Me võime ju pakkuda välja oma frustratsiooni väljaelamiseks ka nt soomlaste Luontokuva või skandinaavlaste Camera Natura, aga see ei anna plõksijale sellist egolaksu nagu vaja. Ega tulemus sellst lõppeks ei muutu.

Eemal

 

#134 10-09-2009 01:17:33

Silver
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 177
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Bänn on lahendusena päris karm. Omalt poolt pakuks arutluseks ka näiteks püsivat teemat, mille pealkiri oleks "algajate ettepanekud" vms, kuhu sellised kirjad laekuvad. Asja point on selles, et esiteks oleks seal kõik need kirjad koos ja ehk teised üritajad viitsivad vähemalt need läbi lugeda ja avastavad, et nad ei ole ainukesed põmmpead. Teiseks, kui nendele kirjadele ei reageerita (meie, pikaajalisemad kasutajad, võiksime niisama kõrvalt vaadata), siis võib-olla hakkavad algajad ise lõpuks mõtlema, sest vastasel juhul, nö peksa saades hakkavad nad looduspilti vihkama ja ma ei näe selles midagi head. Iseasi on laimavate ja ebakorrektsete avaldustega. Jõudu, jaksu - mina lihtsalt lähtun sellest, et inimesed tahavad (deep down inside) lõpeks head smile PS: Indreku mõte viisakusest on ka hea

Eemal

 

#135 25-10-2009 17:34:52

Kaisa. T
Kasutaja
Asukoht: Norra
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 39
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Mina kui algaja olen siia ka proovinud mõnd pilti lisada, pole õnnestunud ja ei vihasta kohe või ei solvu! Võtsin hoopis kätte ja hakkasin asja uurima põhjalikult. Kõigepealt hakkasin kõiki kommentaare lugema ja foorumit uurima. Siis tekkis küsimus mis on ISO, säriaeg ja f ning kuidas ja mis tingimustes neid kasutada. Eile otsisin siis välja kaamera kasutusjuhendi ja hakkasin sealt lugema ja samal ajal ka katsetama. Sain kõvasti targemaks!
Mulle isiklikult ei meeldiks kui Looduspilt muutuks näiteks kala sarnaseks kus kiidetakse mitte kõige paremaid pilte ja kui tuleb keegi ausa konkreetse arvamusega saab ta sõimata, et nii õel on..
Niivisi ei õpi ju midagi kui arvamust avaldavad ainult amatöörid kiites ja viisi ladudes.
Kui lasta siia foorumisse mitte üles lastud pilte siis kaoks ju kogu asja mõte.. Miks siis pingutada ise ja uurida kui kõik ette ära räägitakse, mis õigesti, mis valesti. Kuid kui ise ei õpi ja ei uuri siis ei saa sa lõpuks essugi targemaks vaid proovid ainult teis kopeerida..
No ja nõrganärvilistel pole lihtsalt asja siia. Mingu pedetsegu rate.ee's ja sõimaku sealseid moderaatoreid kui pilti ülesse ei lasta wink
Hetkel on selline mulje, et osa jänkupoegi nagu tahaks isa n*kkuma õpetada- Vabandan väga ropu väljendi eest aga nii se on.


Meditsiinilises kirjanduses kohtame tihti viiteid fotograafidele, arvatavasti valmistatakse neid poroloonist...

Eemal

 

#136 25-10-2009 22:41:20

immi
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 103
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Viimane postitus võtab ka minu mõtted kokku! Enda pildid pole ka siiani ülesse läinud ning see sunnib järjest rohkem pingutama, et saada paremat tulemust!


Alles lapsekingades..
http://www.imrekosemets.eu

Eemal

 

#137 03-11-2009 15:28:44

kerstioja
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Mul on tagasi lükatud umbes 6 pilti ja algul tegi see meele tusaseks, kuid kui ma nüüd siin teie kirjutusi sirvisin tekitas see minus hoopis hasarti. See tähendab, et ei jäta enne proovimist kui ükskord tõesti suudan teha nii hea pildi, mis sobiks siia koos teistega vaatamiseks ja arvustamiseks.
Päikest meeskonnale ja jätkake samas vaimus!!
Teadmiseks neile, kellel on suur soov oma piltidele arvustusi saada, kuid ei pääse siia löögile, siis neile on selline lehekülg nagu www.fotoalbum.ee seal saab oma piltidest võistlust teha ja end teistega võrrelda.

Eemal

 

#138 04-11-2009 22:06:09

Aivar Sokk
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 274
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Nende teiste saitide arvustustega on aga see häda ,et sa ei saa sealt adekvaatset / proffesionaalset tagasisidet mida on aga vaja edasiseks arenguks. Looduspildi fenomen ongi see, et siin viitsivad kommida ka tõsised asjatundjad ja proffid. Seda võiks nimetada ka tasuta koolituseks. Ka negatiivne hinne pildi all on positiivse tähendusega. Loodan ,et meie raudvara ära ei tüdine ja ikka viitsib edasi kommida.

Eemal

 

#139 12-11-2009 17:32:47

carkin
Uus kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 18

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

No ma ei tea smile ma olen üritanud kunagi ja ei läinud läbi... nüüd aga harjutan ja vaata teiste pilte... NO aga see mis vingumine siin osadelt lahti läks ...naer tuleb peale smile vabandan kui keegi puudutanuna tunneb ennast.

Eemal

 

#140 21-01-2010 04:34:25

Aix
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 36

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Lisaks ka paar sõna. Pean ette vabandama, et ei viitsinud kogu foorumit läbi lugeda, vaid esimesed lehed. Minu narvamus, kui see kedagi peaks huvitama on järgmine, et kui pildid tagasi lükatakse, siis ei ole mõtet solvuda. Kui üles lähevad parimad, siis seda kõrgem on tase ja seda väärtuslikum on pilt mis sul üles läks. Ülesse mitteminevaid saab jualati kuskil muul saidil näidata või oma kodulehel. Lisaks peaks aru saama, et sellise pildivoo puhul ei jaksa keegi selgitada personaalselt mis oli viga.
Juhul kui  siiski läheb pilt üles ja  maha materdatakse, siis seda võib ju võtta kui puhast rõõmu, et sinu pilti on võetud vaevaks kritiseerida. Et ta hea on seda tead isegi, aga vigu näevad teised. Lisaks veel, et komenteriad ikka  suht autoriteersed isikud ja osad neist ikka  patimad  nii meil kui ka maailmas pole midagi neil häbeneda.
Tähelepanek veel selline, et  need suured kritiseerijad ja tarkpead kalas on siin suht vait, või pole neid siin üldse. Põhjus selles, et neil pole midagi siinsele tasemele panna.
Endast niipalju, et ei kavatse siia enne midagi saata kuimidagi ligilähedast tuleb mis siin üleval on. Lihtsalt vaadates osade tegelaste pilte tekkib tahtmine kaamera põõsasse visata.
Kes viitsis läbi lugeda siisedu teile kõigile ja kui peaks kunagi minu pildid siia ilmuma, siis pange ikka täie rauaga kriitikat.

Eemal

 

#141 24-05-2010 13:27:27

sven k
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 8

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Tere! Uue kasutajana pidin ka esimese asjana kukalt kratsima miks minu pilt on oluliselt kehvem mingisugusest maagilisest lävepakust mis tuleb ületada "siia pääsemiseks". Aga okei, pilt oligi ülesäritatud ja siia üleslaaditav pisike formaat pildist oli kuidagi kahtlane - kuigi suure formaadiga jäi väga mõnus "maaila ääre peal fiiling".

Veel tekkis küsimus/tähelepanek seoses sellega et vähendatud formaadiga pilt jäi kuidagi mitte päris nii terav kui ta võiks olla, äkki keegi soovitaks programmi või viisi kuidas pilti väikseks teha nii, et kvaliteedis kadusid ei tekiks.

Muidugi on ka võimalus et ma tootsin täielikku paska ja saidi kasutajate säästmiseks keelduti pildi levitamisest.

Ma arvan, et ma töötasin oma pildi analüüsimisel konstruktiivselt, uurisin veel ja veelkord sarnaseid pilte ja lugesin seda foorumit siin ning võibolla tegin ka kasulikke järeldusi.

Püüan tulevikus mõne pildi ikka üles saada siia:)

Samas seda teemat algusest- lõpuni lugedes pidin korduvalt kukalt kratsima. SVen Z. näiteks kirjutas: "Looduspilt ei ole kinnine klubi, vaid ikka oma ala huviliste kooskäimise koht. Seepärast pole eriti mõtet ju nendel väga solvuda, kes ei ole huvilised, vaid lihtsalt soovivad siia pilti üles panna, sest on leitud interneti avaruses järjekordne koht, kuhu saab oma pilte tasuta riputada".

Minu pasa vastuvõtu lävi on suht kõrge, ja mul on ükskõik mida S arvab, aga usun et kõigil mitte, ja kui S teeb luhtunud pilti nähes järelduse, et autor ei ole huviline, vaid on leidnud interneti avarustes järjekordse koha, kuhu saab oma pilte üles riputada, siis see on päris kole ja ei aita lehekülje mainele ning põhiväärtustele kaasa.

Olen metsas käinud ja metsaga seotud olnud niikaua kui mäletan, ning suur osa sellest ajast on ka kaamera kaasas olnud. Ja olen arvamusel, et siia eriti ei satugi inimesed kes paneelmaja rõdult esimest korda elus udust tuvi pildistasid.

Siinse foorumi ja pildialbumi vanemkasutajad(?) kes langetavad otuseid pildivalikul võiksid minuarust rohkem individuaalselt läheneda  piltidele ja kirjutada kaks sõna iga pildi juurde, et mis tegelikult viga on. Sest see automaatne teade tõepoolest ei anna mitte mingit infot, sama hästi võiks lihtsalt kirjutada et proovi uuesti, see on demoraliseeriv ja võibolla mõni tulevikutegija jääbki isekeskis juurdlema et kas on mõtet edasi proovida. Kogenud silm peaks ju kohe aru saama mis on valesti, seega ajakadu ~100 pildi läbivaatamisel päevas ei ole ju nii oluline, ja Teid on ju palju!!

Loodan, et leiate minu postituses konstruktiivset!!!! kriitikat.

Eemal

 

#142 24-05-2010 13:54:03

sven k
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 8

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Veel mõtteid.

Pilt lisatakse siia ju eesmärgiga teistele kommenteerimiseks ja hindamiseks, et teada saada oma "taset" selle keskkonna parimatega võrreldes. Kui anonüümne sõel lükkab pildi tagasi, siis on sellest null kasu, ja selleks et järgmine sooritus parem oleks ei ole midagi tehtud.

Mitte, et ma tahaksin revolutsiooni korraldada:), aga kui sätiks sisenemistaseme nõuded allapoole, ja näiteks järgmise nädala jooksul süsteem kõrvaldaks pildid mille keskmine hinne on näiteks alla 3-e. Selle ajaga jõutakse pilte kommenteerida ja autor saaks selgema ülevaate sellest millele rohkem tähelepanu pöörata. See välistaks ka selle, et anonüümne sõel subjektiivsetel põhjustel pildi tagasi lükkab.

Tulemus - Oluliselt vähem vimma ning vaenulikku suhtumist otsustajatesse, ning lehekülge tervikuna; oluliselt vähem vastuseta jäävaid küsimusi. Pikas perspektiivis parem kõigile, kuna õppimisprotsessi on sügavamalt kaasatud ka need, kes täna peavad õppima teiste autorite pilte uurides, samuti avaneb eeskujulikel fotograafildel rohkem võimalusi oma teadmiste jagamiseks. Tulemus - kehvemate piltide osakaalu vähenemine, seega vähem tööd moderaatoritel.

Eemal

 

#143 24-05-2010 14:31:11

Alo Eenmäe
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 199

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

To sven k: on muidugi mõistetav, et pildi tagasilükkamine tekitab väikest solvumist, kuid sellise pika jutukese kirjutamise mõte on suhteliselt küsitav. Tuleb lihtsalt rohkem pilti teha ja veidi enesekriitilisemalt oma piltidele läheneda.
Individuaalne lähenemine on suht küsitav, kas Sa kujutaksid ette, et Sven, kellel niigi aega vähe, istub mitmeid tunde monitori ees ja üritab igale pildid mingit kommentaari kirjutada?


Nature is always true and never trivial

Eemal

 

#144 24-05-2010 15:01:35

sven k
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 8

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

täiesti kontekstiväline vastus. solvumisest ma omateada ei kirjutanud. kui keegi tahab solvuda, siis teeb ta seda samamoodi ka siis kui pilt keelatakse ning lisatakse ka konkreetne põhjus.

Kahju, kui minu pika jutukese mõte tõlkes kaduma on läinud, aga nagu me kõik teame, siis: "Looduspilt.ee sooviks on pakkuda väljundit looduse pildistajatele ning samas tekitada huvi uutes potensiaalsetes loodusesõprades looduses pildistamise vastu. Meie püüdeks on see, et looduspildistajaid juurde tekiks, mis omakorda tõstaks Eesti üldist loodusfoto taset".

Praegune minu poolt kirjeldatud olukord ei seisa põhiväärtuste(tekitada huvi looduse pildistamise vast ning tõsta üldist loodusfoto taset) eest. Uutele looduse pildistamise sõpradele lüüakse piltlikult nuga selga, kui nad algusest peale suurepärased ei ole.

Mitte et ma kahtleks Sven Z.(ja looduspilt tiimi) võimekuses töömahuga hakkama saada, aga pildi tagasilükkamisel kommentaari lisamist pidasin tõesti pigem kahesõnaliseks teateks. Ma ei eeldanudki et keegi viitsiks iga pildi puhul 5 rida soovitusi kirjutada autorile - tuua välja 1 põhipunkt on ju okei ja annab vihje edasiseks tegutsemiseks.

Poleks pidanud oma esimeses postituses märkima, et minu pilt tagasi lükati, nüüd jääb tahes tahtmata mulje, et ma ennast kaitsen. Tegelikult püüan vaadata suuremat pilti ja esitada suht teravad probleemid mis minu arvates lähevad vastuollu kogu siinse keskkonna ideoloogiaga. Samas tänu tagasilõkkamisele ma seda foorumi teemat lugema sattusin ja jutu sisu reeglitega võrreldes Ohhoo efekti osaliseks sain.

Eemal

 

#145 24-05-2010 15:24:43

janograf
Kasutaja
Asukoht: Uderna-Tartu-Põlva-metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 367
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Sellest on juba varem ka olnud juttu, et kui tahad saada tagasilükatud pildi kohta tagasisidet siis palun saada see siia foorumisse. Küll siis üldsus otsusta kas oli edasilaskmist vääriv või mitte. Saad vähemalt niipaljukenegi tagasisdet.

Eemal

 

#146 24-05-2010 18:11:08

Kaisa. T
Kasutaja
Asukoht: Norra
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 39
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Kuule sven k, saidil on 5801 kasutajat, iga päev lisandub uusi ´´mina olen kõige parem ja targem fotograaf´´ kasutajaid, kes hakkavad peale esimese pildi tagasi lükkamist nõudmisi esitama. üks neist oled sina.


Meditsiinilises kirjanduses kohtame tihti viiteid fotograafidele, arvatavasti valmistatakse neid poroloonist...

Eemal

 

#147 24-05-2010 19:56:44

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Idee - kui leiaks ~10 vanemat ja kogenenut selli, kes oleksid nõus pilte üleslaskmisel enne tagasisaatmist kommenteerima, siis võiks täitsa saada hea tagasisidega süsteemi.

Eemal

 

#148 24-05-2010 21:17:01

sven k
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 8

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Kaisa. T - minu postitused ei ole suunatud ärritunud mid-level kasutajatele, ära tunne ennast puudutatuna.

Eemal

 

#149 24-05-2010 21:18:10

sven k
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 8

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Marko jutus on point sees!

Eemal

 

#150 25-05-2010 11:02:02

Arno Peksar
Kasutaja
Asukoht: Läänemaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Sven, midagi ei ole teha, aga ridade vahelt paistab pisike solvumus. Ja seda ei taha ma pahatahtlikkusest mainida.
Seda teemat, mille tõstatasid, on varemgi läbi mängitud. Miks Su ettepanek käiku ei lähe, on ka korduvalt arutatud. Looduspildi eesmärk ei ole ju kiiresti pildipanka kasvatada. Reeglina ülespandud pilte ei kustutata.
Piltide hindamisest. Kui pildi alla midagi konstruktiivselt kribada, siis minul läheb pildile ca paar minutit.  Pikema jutu korral rohkem. Su väljapakutud päevasele pildikogusele siis kokku ligi paar tundi. Nädalas teeks see pool töökohta. Kuna ka muud tööd saidil vaja teha, siis ühe inimese töönädal kuluks ära. Nelja adminni peale oleks see arvestatav tasuta töö koormus. Ja seda aastaid järjest.
Marko idee moodustada nn tarkade klubi kukuks samal põhjusel läbi. Ka neil inimestel pole ülearust aega. Pidevalt näha, et tavalisemapoolsed üleslastudki pildid ei saa kommentaare.
Olles looduspildi nn mid-level kasutaja, ei ole mind isiklikult kunagi solvanud ega oluliselt häirinud mu piltide tagasisaatmine. Sest pilt võidakse tagasi lükata ka vaatamata sellele, kui ta on tehniliselt korrektne, aga lihtsalt igav. Ja alati olen ma välja suutnud mõistatada, mis võis tagasilükkamise põhjuseks olla.
Edu pildistamisel!

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB