Sa ei ole sisse loginud.

#26 31-03-2010 00:02:25

Tarvo Tiivits
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 192
Veebileht

Re: Loodusvideo.ee

(y)

Eemal

 

#27 31-03-2010 01:32:52

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: Loodusvideo.ee

Kuivõrd oodatud oli igasugune tagasiside, ka kriitika, siis siinjuures seda teen. Algatus on suurepärane, teostus enamasti hea. Vaatasin kogu saate läbi suure huviga.

Teostuse osas: lõikamise ja stoori kohalt oli minu (kui "närvilise linnainimese") jaoks asi natuke aeglane/veniv. Sõnaline pool oli enamasti hea, kuid intervjuud oleks saanud tihedamaks lõigata ja intervjeeritavat (veel) rohkem irriteerida. Tehnika ülevaade oli mõnus kogenud kasutaja kommentaaride toel, kuid samas on siin veel teatavat ruumi arenguks (nt konkurentide ja erinevate kasutajate arvamused, rohkem erinevate settingutega fotodega vahelelõikeid selgitustega, jmt).

Kokkuvõttes siiski kaalub idee ja teostus üles nö stiili paikaloksumise. Eks aeg näitab, kes saab olema sihtgrupp ja kas asi jätkub hobina (ma ei tea, kas see on puht non-profit või äriprojektina mõeldud asi).

P.S. Mõtisklesin (teatud segadusega) isekeskis poolveelise mõne aja tagust otsust vahetada 5dmii 7d vastu. Ise küll teemas mitte piisavalt kodus olemata olen kuulnud mõnelt mitteloodusfilmiinimeselt, eriti peale kui eelmise aasta okt-nov hakkasid jutud 5dmii tarkvarauuendusest, et 7d jääb 5dmii alla (nüüd on ju mõlemil 25/24), kuid usutavasti loodusfilme on 7d parema autofookuse (kas see toimib filmimise ajal?) ja 1.6x suurendusfaktori tõttu mõistlikum selle aparaadiga teha.

Jaksu ja kõike paremat!

Eemal

 

#28 31-03-2010 09:17:09

martin504
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 83
Veebileht

Re: Loodusvideo.ee

Väga viis. Kiitus tegijatele! smile

Eemal

 

#29 31-03-2010 15:30:59

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Loodusvideo.ee

Poetaks ka paar sõna smile saade ju täitsa mõnus ja hästi tehtud aga mulle käis närvidele see, et pilte näidati segamini videoga, et võiks näidata pilti ikka normaalselt mitte poolläbipaistvalt.

Eemal

 

#30 31-03-2010 22:12:44

Tarvo111
Kasutaja
Asukoht: Keila
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 46

Re: Loodusvideo.ee

Ei veninud see asi üldse ja vahele näidatud pildid olid ka väärilised ja väga sujuvalt käis asi. Suurepärane saade ja loodan väga, et tuleb ka tublisti järge. 5+

Eemal

 

#31 31-03-2010 22:29:06

Janek Laanemäe
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 462
Veebileht

Re: Loodusvideo.ee

Jättis väga professionaalse mulje ja nauditav vaadata. Tubli ettevõtmine!

Eemal

 

#32 01-04-2010 18:23:03

zoomzoom
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Loodusvideo.ee

Seiraja kirjutas:

P.S. Mõtisklesin (teatud segadusega) isekeskis poolveelise mõne aja tagust otsust vahetada 5dmii 7d vastu. Ise küll teemas mitte piisavalt kodus olemata olen kuulnud mõnelt mitteloodusfilmiinimeselt, eriti peale kui eelmise aasta okt-nov hakkasid jutud 5dmii tarkvarauuendusest, et 7d jääb 5dmii alla (nüüd on ju mõlemil 25/24), kuid usutavasti loodusfilme on 7d parema autofookuse (kas see toimib filmimise ajal?) ja 1.6x suurendusfaktori tõttu mõistlikum selle aparaadiga teha.

filmimise ajal autofookus ei tööta neil kummalgi. Kuid mis 7D kasuks ikkagi räägib, on võimalus filmida 50 kaadrit sekundis, mida 5D mkII ei oska. Tegelikult uuem ja  rohkem kui poole odavam 550D on video jaoks üsna võrdne 7D-ga.

Kiidan siinkohal ka tegijaid pealehakkamise eest. Video esteetiline pool oleks kohati jah saanud parem olla, aga küll see ajapikku areneb smile

Eemal

 

#33 01-04-2010 21:52:38

okaskera
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 203
Veebileht

Re: Loodusvideo.ee

zoomzoom kirjutas:

Seiraja kirjutas:

P.S. Mõtisklesin (teatud segadusega) isekeskis poolveelise mõne aja tagust otsust vahetada 5dmii 7d vastu. Ise küll teemas mitte piisavalt kodus olemata olen kuulnud mõnelt mitteloodusfilmiinimeselt, eriti peale kui eelmise aasta okt-nov hakkasid jutud 5dmii tarkvarauuendusest, et 7d jääb 5dmii alla (nüüd on ju mõlemil 25/24), kuid usutavasti loodusfilme on 7d parema autofookuse (kas see toimib filmimise ajal?) ja 1.6x suurendusfaktori tõttu mõistlikum selle aparaadiga teha.

filmimise ajal autofookus ei tööta neil kummalgi. Kuid mis 7D kasuks ikkagi räägib, on võimalus filmida 50 kaadrit sekundis, mida 5D mkII ei oska. Tegelikult uuem ja  rohkem kui poole odavam 550D on video jaoks üsna võrdne 7D-ga.

Kiidan siinkohal ka tegijaid pealehakkamise eest. Video esteetiline pool oleks kohati jah saanud parem olla, aga küll see ajapikku areneb smile

Kusjuures vähemalt 7D-l autofookus töötab filmimise ajal aga seda on pärast jube vaadata ja ei saa seetõttu lihtsalt kasutada.

Eemal

 

#34 02-04-2010 00:03:37

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Loodusvideo.ee

P.S. Mõtisklesin (teatud segadusega) isekeskis poolveelise mõne aja tagust otsust vahetada 5dmii 7d vastu. Ise küll teemas mitte piisavalt kodus olemata olen kuulnud mõnelt mitteloodusfilmiinimeselt, eriti peale kui eelmise aasta okt-nov hakkasid jutud 5dmii tarkvarauuendusest, et 7d jääb 5dmii alla (nüüd on ju mõlemil 25/24), kuid usutavasti loodusfilme on 7d parema autofookuse (kas see toimib filmimise ajal?) ja 1.6x suurendusfaktori tõttu mõistlikum selle aparaadiga teha.

Selgituseks siis Seiraja mõtisklusele:
Vahetasin 5D / 7D vastu seetõttu, et kõik need pikad kuud sügisest siiani oli vaja kaameraga tööd teha ja üheks materjali väljundiks oli SD Pal materjal.
Kaamera vahetust ei kahetse, võimalik, et 7D le ilmub kunagi ka 5D uuesti kõrvale kuna koprad, saarmad, ondatrad, mingid kipuvad enamasti hämaras liikuma.

Eemal

 

#35 02-04-2010 11:31:11

Rommi
Kasutaja
Asukoht: Järvamaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 70

Re: Loodusvideo.ee

Mulle millegipärast tundus, et asi polnud sünkroonis, heli ja suu liigutused ei läinud kokku.Või on see minu arvuti viga.Myuidu 5+ filmile.

Eemal

 

#36 31-05-2010 01:46:00

okaskera
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 203
Veebileht

Re: Loodusvideo.ee

Loomuse teine saade on nüüd üleval. Head vaatamist! smile

Eemal

 

#37 31-05-2010 10:33:09

udna
Kasutaja
Asukoht: Pärnu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 40
Veebileht

Re: Loodusvideo.ee

Väga hea smile
Minule kõige südamelähedasem oli kopraid tutvustav osa, sest viimasel ajal palju nende seltsis olnud.

Eemal

 

#38 31-05-2010 11:01:32

Piilur
Kasutaja
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 154

Re: Loodusvideo.ee

Vaatasin ka saate ära ja lõpp läks jamaks. Ei meeldinud see auto tutvustus seal lõppus. Autost rääkis tüki pikemalt ja lähemalt kui kukkurtihasest. Pigem oleks võind kukkurtihase pesa ehitusest lähemalt rääkida ja näidata kuidas ehitab, tundus huvitav olema.
Aga eks reklaam ole see mis toidab.
Edu edaspidiseks smile


Sõrve on see õige koht!

Eemal

 

#39 31-05-2010 18:50:03

Olgerd
Kasutaja
Asukoht: Lõuna-Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49

Re: Loodusvideo.ee

Piilur kirjutas:

Vaatasin ka saate ära ja lõpp läks jamaks. Ei meeldinud see auto tutvustus seal lõppus. Autost rääkis tüki pikemalt ja lähemalt kui kukkurtihasest. Pigem oleks võind kukkurtihase pesa ehitusest lähemalt rääkida ja näidata kuidas ehitab, tundus huvitav olema.
Aga eks reklaam ole see mis toidab.
Edu edaspidiseks smile

Kuskilt peab ju toetust ka tulema asja läbi viimiseks. Muidu väga hea saade! Jääme siis uut ootama.

Eemal

 

#40 31-05-2010 19:45:58

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Loodusvideo.ee

Esimese saate puhul jäid mõned asjad märkimata, teen seda nüüd. Ehk siis paar sõbralikku soovitust kui need kellelegi korda peaks minema:

* Vaadake saadet "välja kirjutades" helipool korralikult üle. Ma kuulasin kõrvaklappidega, heli hüppab vahepeal ühte kõrva, siis on jälle stereo, siis tagasi ühte kõrva. Oli päris häiriv.

* Montaazh/rezhii võiks konkreetsem olla. Mind isiklikult häirivad väga need "lohakad" pilt-pildis efektid, kus teise peale pandud pildil on udused ääred, paigutus ebamäärane jne. Üheksakümnendate algul, "uuema" tehnika saabudes, olid televisoonis sellised asjad maru popid smile

Samas sellised ekraanisplittimised, (olgu võrdselt või üks suurem-teine väiksem) kus mõlemas aknas jookseb eraldi pilt (eriti cool oleks veel samast objektist/tegevusest kahe kaameraga samaaegselt, aga eri nurkade alt võetud materjal) on väga lahedad ja stiilsed. Seda siin nägime ka mõnes kohas.

* Eriti ebameeldiv on saatejuhi pildiga kokkusulatatud looduskaader, kus ühel hetkel ei näe enam korralikult kumbagi.

* Kattematerjali peaks teil ju rohkelt olema, katke (loe: katke, mitte sulatage kokku) saatejuhi spiike tihedamalt, eriti kohtades, kus on juttude vahel võtte ajal paus tekkinud. Praegune üle musta järgmisele lausele hüppamine ei ole parim lahendus. Pealegi, loodussaate puhul tahaks ju loodust näha, mitte inimest.

* Saatejuhi tekstid võiks olla soravamad ja konkreetsemad. Rahulik, silma sisse jutustav stiil on tore ja sümpaatne, aga mittekandvaid pause on pisut liiga palju sees.

* Mõistan ja tean hästi, et elada on vaja ja tele puhul maksab muusika sponsor, aga see Subaru-lugu viis mind ajas tagasi kommertstelevisiooni algusaastatesse, kus näiteks sarjas "Salmonid" (oli vist selline?) näidati suures plaanis kuidas Ita Everi käsi võttis hiigelsuurest Stimoroli pakke täis kausist nätsu; kesklinna kohvikus juttu ajavate meeste akna tagant sõitis läbi Stimoroli kirjaga tramm jne jne. Tore, kui saatel on sponsoreid, aga toetaja võiks "ära rahuldada" läbimõeldud product placement-tüüpi reklaamiga. Ja kui juba auto võimekust promoda, siis ma oleks tahtnud näha kaadreid, kus Outback läbi põlvini lombi puhtalt läbi tuleb, või tõsisest p*samülkast ilma probleemideta välja ronib. Kõik Subaruomanikud teavad, et ta seda suudab, aga Subarumees ei ole sellise reklaami sihtgrupp. Opelimehe peab see mõtlema panema wink

Sellised mõtted. Jutt võib pisut otsekohene tunduda, aga lihtsalt norimise või ilkumise pärast pole siia ühtegi sõna kirjutatud.

Eemal

 

#41 01-06-2010 10:04:06

janograf
Kasutaja
Asukoht: Uderna-Tartu-Põlva-metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 367
Veebileht

Re: Loodusvideo.ee

Võtke seda Toomase juttu üsnagi tõsiselt.

Eemal

 

#42 01-06-2010 11:56:30

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Loodusvideo.ee

Toomas, sinu soovitused lähevad meile kindlasti korda, sest antud valdkonnas pädeva inimese soovitusted ja kriitika tulevad alati kasuks.

Kuna soovitused esitati avalikult foorumis, siis annan ka mõned omapoolsed kommentaarid.

Heli hüppamine ühest kanalist teise on puhtalt minu kiirustamise viga...

Saadet tehes olen võtnud endale vabaduse pildiga igatpidi manipuleerida, ehk siis teen asju, mida telesaates ilmselt teha ei saaks. Sinna kuuluvad ka need väikese pildi suurele pildile peale kleepimised ja mitme pildi korraga näitamised.

Oma osa on ka loomulikult selles, et osa materjalist on SD materjal, mis on tükkmaad väiksem kui saate formaat.

Mul on kahju kui need efektid on jätnud odava (lohaka) mulje, kuid mulle endale need meeldivad, ja päris üksteise peale ma neid pilte ikkagi visanud pole. Ühesõnaga mõtlesin saate pildiliselt teistes eristada.

Kummaline jah, aga mulle endale see mõnesekundiline kahe pildi näitamine meeldib, sest see on selline vahepealne olek ühelt pildilt teise minekuks.

Võimalik, et olen neid loomade ja lindude kaadreid ise nii palju aastate jooksul vaadanud ning ma ei hinda seda visuaalselt objektiivselt.

Katvuse ja tekstide kohalt pean teise saate puhul nõustuma.

Subaru näitamise puhul oli kaalumisel kaks võimalust. Jäime rahulikuma variandi juurde kuna me ei tahaks propageerida looduses autoga "mauramist" ja laamendamist, vaid mööda ettenähtud teid liikumist.

Visuaalse poole pealt olen Toomasega päri, tema soovitatud moodus oleks kindlasti efektsem.

Samas võimalik, et tuleme veel Subaru teema juurde tagasi. Praegune oli ikka eelkõige hea pere- ning metsaauto kombinatsiooni näitamine.

Janografi rahustuseks võin öelda, et meil pole plaaniski Toomase kriitikat ignoreerida või sellesse üleolevalt suhtuda. Pigem oleme õnnelikud, et ta meile nii põhjaliku kommentaari pühendas.

Veelkord tänud Toomasele põhjaliku kommentaari eest.

Eemal

 

#43 04-06-2010 19:09:39

valmarl
Kasutaja
Asukoht: Maa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 66
Veebileht

Re: Loodusvideo.ee

Suurepärane koht, väga nauditavad videod. Ootan järgnevaid!

Eemal

 

#44 16-10-2010 00:34:42

Piilur
Kasutaja
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 154

Re: Loodusvideo.ee

Terv.
Mul küsimus helide kohta, et kas neid miskitpidi alla laadida ei saa, et siis mobiilile helinaks panna?
Või teab keegi miskit head kohta netist kus saab alla laadida mobiilile loodushelisid?


Sõrve on see õige koht!

Eemal

 

#45 16-10-2010 21:51:09

Olgerd
Kasutaja
Asukoht: Lõuna-Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49

Re: Loodusvideo.ee

Piilur kirjutas:

Terv.
Mul küsimus helide kohta, et kas neid miskitpidi alla laadida ei saa, et siis mobiilile helinaks panna?
Või teab keegi miskit head kohta netist kus saab alla laadida mobiilile loodushelisid?

Kui sul telefon mp3 mängib, siis võid vabalt youtubest convertida mp3-ks videosid ja seal juba videosid jagub loomade helidega. Kuidas youtubest convertida, selleks googleda ja saad kohe vastuse.

Eemal

 

#46 16-10-2010 23:46:12

Piilur
Kasutaja
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 154

Re: Loodusvideo.ee

Olgerd kirjutas:

Piilur kirjutas:

Terv.
Mul küsimus helide kohta, et kas neid miskitpidi alla laadida ei saa, et siis mobiilile helinaks panna?
Või teab keegi miskit head kohta netist kus saab alla laadida mobiilile loodushelisid?

Kui sul telefon mp3 mängib, siis võid vabalt youtubest convertida mp3-ks videosid ja seal juba videosid jagub loomade helidega. Kuidas youtubest convertida, selleks googleda ja saad kohe vastuse.

Ehh. Kuidas ma ise selle peale pole tulnud.Tihti kasutan youtubet aga sellepeale ei tulnud, et lindude/loomade helisid sealt otsida.
Tänud Olgerd smile


Sõrve on see õige koht!

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB