Sa ei ole sisse loginud.

  • Avaleht
  •  » Fotojutud
  •  » Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

#1 20-07-2011 18:52:31

Anton Hallik
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 84

Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

Tere

Minu Olympus ei kõlba kuhugi, plaanin Canonile üle minna.

Miks:
Nikonil ei ole 300m f4-l stabilisaatorit, seega langeb kohe mängust välja. Vaatasin ka Pentax-i poole, (K-5, 16-50 f2.8, 300 f4) hea ilmastikukindlus (?), aga autofookus veidi aeglasem objektiividel(?) ja paljudel läheb AF kiiresti katki(?) Pentax tuleks kindlasti kõige odavam, aga telekonverterid tal puuduvad.


Mida head ja halba oskate öelda 60D kohta?
Kas 300mm f4 objega saab sellega julgelt vihmas pildistada?
Kas 7D on kohe nii palju parem, et maksta 2x rohkem kui 60D eest?
Millist lainurka ja kiilfiltreid soovitate?

Kõik soovitused teretulnud smile

Eemal

 

#2 20-07-2011 19:00:37

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

k5 kerel on kiire ja jõuline af mootor, aga mõlemad sinu valitud objektiivid on da* ja sdm, seetähendab ilmastikukindla korpuse ja sisemise kiire ja vaikse af mootoriga. af katkiminekust ma muidugi kuulen esimest korda.

af kiirus üldiselt on suhteline, kindlasti pole pentaxi af kiirus võrreldav 130 000 EEK maksvate profi täiskaadri keredega.

uuest sdm telekonverterist on pikalt räägitud, ilmselt see siiski lähiajal ka tuleb.

Eemal

 

#3 20-07-2011 19:18:43

Anton Hallik
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 84

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

Ma pidasin silmas Canoni ja Pentaxi 300mm f4 AF kiirust.
Canonil on see ka parem, et temaga saab veel areneda (tehnika poolest), need minu viidatud pentaxi objektiivid on tippklass, enam paremaid ei ole, seega pole enam kuhugi edasi areneda, kui juhuslikult vajadus tekib ja siis peab jälle marki vahetama.

Eemal

 

#4 20-07-2011 19:57:50

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

see läheb nüüd lõpuks teemast välja ulmesse, aga pentax on ennast määratlenud 35mm klassis kui algajate ja edasijõudnud kasutajate kaamerate/objektiivide tootja, ilmselt pole väiksemal tegijal mõtet ennast rebestada konkureerides kahe suurega. samas mida nad teevad, teevad inimlikult ja hästi. pentaxi mõistes edasiminek k5 klassi kaameralt oleks 645d keskformaat, aga selle 10k€ on harrastajale liig jäädes siiski c ja n brändi 35mm tippkerede hinnaklassi. selles nišis aga on ruumi lahedalt, hasselbladi, leica ja sinari analoogkaameratest on 645d odavam ja ainsana korralik ilmastikukindel välikaamera. väidetavalt on ka sensori eest ir filter ära jäätud ja seetõttu on pilt jõhkralt terav. aga nagu ma alguses kirjutasin, on see koos normaalfiksiga 11k€ eest harrastajale veidi liig ulme.

sonyl sensoritootjana on olemas täiskaadri kere, aga mul puuduvad andmed selle kasutatavusest.

ps - da* (star) on pentaxi tööloomad, optiliselt ja mehhaaniliselt on tippklass fa limited seeria fiksid. mitmed neist omasuguste hulgas absoluutsed tipud.

Viimati muutnud OnuEnn (20-07-2011 20:02:11)

Eemal

 

#5 20-07-2011 22:16:35

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

Pentaxi ja Canoni 300mm F/4 on nagu siga ja kägu, samas mõlemad on omade eelistega.

Pentaxi plussid:
* parem makrovõimekus (laseb lähemale teravustada)
* ilmastikukindel (koos vastava kerega loomulikult)
* ilusam (äärmiselt subjektiivne ning äärmiselt vähetähtis aga no Canoni valge lineup on ikka ulmeliselt kole)

Canoni plussid:
* objektiivisisene stabikas on pildistamisel mõnusam kasutada, näed kohe tulemust
* USM on mitu suurusjärku kiirem kui SDM
* integreeritud varjuk
* saab piirata fookuse töövahemikku - 1,4m kuni lõpmatus ning 3m kuni lõpmatus. Kiirendab AFi kui pildistatav on kaugemal kui 3m
* lisaks Canonil kui süsteemil on 1,4x telekonverter, kallimatel keredel täpsem ja kiirem AF.

Üldiselt on mõistliku kasutaja jaoks, kellel pole väga kõrged ootused ning rahakott piisavalt paks, Pentax täitsa hea valik. Sest kui sa soovid ilmastikukindlat kere+objektiivi siis Canoni puhul maksad sa ennast vigaseks. Pentaxil on alates K10D'st kõik kallima otsa kered ilmastikukindlad, sinna ette saad keerata 16-50, 50-135, 100, 200 ja 300mm objektiive. Lisaks on ka KITnormaal ja tele ilmastikukindlad. Canonil on ilmastikukindel pikk tele 300mm f/2,8... Samas on Canonil omad kõvad plussid - AF kiirus ja täpsus, lai lineup jne.

Eemal

 

#6 21-07-2011 01:57:43

Objektiiv
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 58

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

Anton Hallik kirjutas:

Tere

Minu Olympus ei kõlba kuhugi, plaanin Canonile üle minna.

Miks:
Nikonil ei ole 300m f4-l stabilisaatorit, seega langeb kohe mängust välja. Vaatasin ka Pentax-i poole, (K-5, 16-50 f2.8, 300 f4) hea ilmastikukindlus (?), aga autofookus veidi aeglasem objektiividel(?) ja paljudel läheb AF kiiresti katki(?) Pentax tuleks kindlasti kõige odavam, aga telekonverterid tal puuduvad.


Mida head ja halba oskate öelda 60D kohta?
Kas 300mm f4 objega saab sellega julgelt vihmas pildistada?
Kas 7D on kohe nii palju parem, et maksta 2x rohkem kui 60D eest?
Millist lainurka ja kiilfiltreid soovitate?

Kõik soovitused teretulnud smile

Iseenesest stabika puudumise tõttu ei oleks vaja minu arust mingit toru mängust välja jätta. Kui käsi liiga "vedel" on, siis tasub natuke harjutada. Mul on ilma stabikata 300 mm objektiiv (minu poolkaadri ees seega nagu 480 mm) ja üldiselt 1/125...1/100 s pole probleem normaalset pilti saada, üleeile 22.35 sain rebasest isegi 1/50, aga see 1/50 on juba üsnagi õnnemäng. Kui valgust väga vähe, siis võid ju statiivi appi võtta.
L-seeria objektiivid peaks kõik vihma kannatama (väga tugeva vihmaga niikuinii pilti ei tee), mul pole seni küll probleemi olnud kerge vihma ega ka lumega.
7D on hea kiire küll, aga see ei tähenda, et pildi kvaliteet oluliselt parem tuleks.

Viimati muutnud Objektiiv (21-07-2011 02:00:03)

Eemal

 

#7 21-07-2011 02:12:24

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

vähest vihma ja lund kannatavad kõik kaamerad/objektiivid. ma olen oma vana kaameraga ka tormisel merel pildistanud ja ka 4 aastat peale seda on kaamera täies elujõus. uue ilmastikukindla kere/objektiiviga polnud ka pikk päev paduvihmas probleemiks. tegelikult polnud ka meil mitte-ilmastikukindlate kaamerate omanikel, kes kaamerale ja objektiivile kilest katte peale tegid. mina pildistasin niisama.

Eemal

 

#8 21-07-2011 10:08:16

Anton Hallik
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 84

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

Hmm, see pentaxi 300 f4 on üllatavalt udune lahtise avaga, kas canonil ja nikonil on pildikvaliteet parem? Tahan just 300 f4 fiksi et kasutada lahtise avaga...

http://www.digitalcamerareview.com/defa … ewsID=3468

Eemal

 

#9 21-07-2011 10:41:23

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

hmm...

photozone.de, kelle testid mulle tuntud objektiivide osas ühtivad minu isikliku kogemusega, ütleb:
"The Pentax SMC DA* 300mm f/4 ED [IF] SDM is highly desirable lens for sports and wildlife photographers. The performance is generally impressive but you expect no less from a professional grade DA* lens. In terms of resolution and contrast the lens is able to produce very good results straight from the max. aperture setting. The level of distortions is negligible and vignetting and lateral chromatic aberrations (CAs) are not field-relevant either. The quality of the bokeh (out-of-focus blur) is very decent except for highlight outlining at f/4. The amount of bokeh fringing is very well controlled.
The mechanical quality of the lens is absolutely exceptional thanks to high quality materials and seals against dust and moisture. The new ultrasonic AF drive (SDM) works like a breeze - it's both fast and almost silent. A quite obvious choice for both enthusiasts as well as professional photographers in Pentax land."

ja seda kõike 16Mpx k5 kere ees. isiklikult pole kasutanud, ei oska kinnitada või ümber lükata.

http://www.photozone.de/pentax/643-pentax300f4?start=2

Viimati muutnud OnuEnn (21-07-2011 10:42:16)

Eemal

 

#10 21-07-2011 10:59:37

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

Anton Hallik kirjutas:

Hmm, see pentaxi 300 f4 on üllatavalt udune lahtise avaga, kas canonil ja nikonil on pildikvaliteet parem? Tahan just 300 f4 fiksi et kasutada lahtise avaga...

http://www.digitalcamerareview.com/defa … ewsID=3468

Kui su kogemus baseerub netiinfol siis võid samamoodi Nikkorit ja Canonit ka googeldada.

Minu kogemuse põhjal on nii Canoni kui Pentaxi 300mm f/4 lahtise avaga pehmem kui f/5,6 (üllatus-üllatus), samas ükski pilt sellepärast ei jää tegemata. Kui sul on tähtis saada pika avaga täisaval äärmiselt terav pilt siis 300mm f/4 ei ole ilmselt õige valik. Samas tasub arvestada sellega, et kui ava üks EV kinni keerata siis on joonis mõlemil 5+. Mina mõõdan valgust 1/3 kaupa ning näiteks f/5,0 ja f/4,5 on väga head kirikud keset küla.

Ahjaa - ilma kannatavad pea kõik konstantse pikkusega objektiivid üsna hästi aga "L" ei tähenda automaatselt ilmastikukindlust. 300/4 seda igaljuhul pole, samas kerges vihmas ma kaamerat ja toru kotti ei pane.

Viimati muutnud Marko Kivimäe (21-07-2011 11:09:14)

Eemal

 

#11 21-07-2011 11:05:02

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

canon ise on arvestanud tugevaks tööhobuseks 300/2,8. ma ei ole eraldi uurinud, aga see olla ka suht ainus canoni ilmastikukindel toru?

igaljuhul läheb selle hinnaklass veidi üle harrastaja oma.

Eemal

 

#12 21-07-2011 11:34:01

Anton Hallik
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 84

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

No ma ei tea, kui ma nüüd vaatan arvutis enda 70-300mm pilte, siis need tunduvad üldse kõige teravamad. :-D
Peab vist Photopoindist üheks päevaks rentima ja siis kuhugi linnu rohkesse kohta testima minema.
Kui nüüd päris aus olla, siis ma eeldasin varem et 300 f/4 fiksid on palju teravamad (Kui mulle praegu neti test piltidest paistab)

Aga jah, 300mm f4 hind on minu jaoks piir, seegi väga kallis juba, 300/2.8-st võib ainult unistada.

Eemal

 

#13 21-07-2011 11:46:34

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

ma vaatasin sinuviidatud "testi", tüübid pole isegi vaevunud valge linnu pildistamisel säri korrigeerima ja lasid ta lollrežiimis halliks. nu ei ole eriti tõsised tegijad.

Eemal

 

#14 21-07-2011 12:17:51

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

Anton Hallik kirjutas:

No ma ei tea, kui ma nüüd vaatan arvutis enda 70-300mm pilte, siis need tunduvad üldse kõige teravamad. :-D
...
Kui nüüd päris aus olla, siis ma eeldasin varem et 300 f/4 fiksid on palju teravamad (Kui mulle praegu neti test piltidest paistab)

Milles küsimus - pildista enda 70-300'ga edasi kui see sulle hästi sobib ning hea on. Ega fix pole imerohi. Samas ma soovitaks pigem oma käega proovida - internetitarkus on kellegi teise jagu ning enda tunnetuse vastu ei saa.

Eemal

 

#15 21-07-2011 12:19:09

apelsinikaru
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 121
Veebileht

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

Miskipärast on siin võrdluses ilmastikukindlus muutunud põhiliseks agumendiks. See ju tegelikult sekundaarne probleem. Canoni 300 F4 kannatab kerget vihma küll, hullema saju korral on mõistlik mingi kile või või spetsiaalne objektiivikate üle tõmmata.
Ma seda Pentaxit ei tunne, aga kui tal ikka pildistabilisaatorit pole, konvertorit ei toodeta, autofookus on aeglane, siis peaks ju valik selgelt Canoni kasuks olema.
Canoni 300mm F2.8-ga pole muidugi mõtet kumbagi võrrelda, see omaette võistlusklass juba.

Eemal

 

#16 21-07-2011 12:41:07

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

pentaxi kõigil uuematel kui 5 aasta vanustel (nu ja ka mõne teise brändi osadel) keredel on keresisene stabilisaator. täiesti efektiivne. töötab ka igivanade rauast torudega (kere küsib kasutajalt objektiivi fookuskaugust, kui ennetada selleteemalist küsimust). 500/8 vene peegeltelega tõi 1/20s säriga käepealt nii terava pildi ära, kui objektiiv seda ültse võimaldas.

ja paraku on loodusfotograafil (või ükskõik kellel, kes vahest stuudiost väljas käib) süsteemi vihama- ja tolmukindlus suht oluline. ehk päris pühapäevapiltnikul mitte niiväga, aga täiesti ilmselt on see oluline featuur.

Eemal

 

#17 21-07-2011 12:47:52

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

apelsinikaru kirjutas:

Miskipärast on siin võrdluses ilmastikukindlus muutunud põhiliseks agumendiks. See ju tegelikult sekundaarne probleem. Canoni 300 F4 kannatab kerget vihma küll, hullema saju korral on mõistlik mingi kile või või spetsiaalne objektiivikate üle tõmmata.

Loodusfoto mõistes on ilmastikukindlusel vast oma koht küll smile. Pentax K10D'd koos 50-135 ning 300/4'ga leotasin ma Norras vihmas ja tuules tundide kaupa ilma kile või spetskatteta - ei juhtunud midagi. Kaaslased hoidsid enda Canonit kogu aeg hõlma all. smile

Aga taas - see on ainult minu arvamus, igaüks peab ise enda käekogemuse saama ja järgi proovima.

Eemal

 

#18 21-07-2011 12:53:25

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

õnneks on photopointil pentaxi kraami laenutus, alati on võimalik huvipakkuv kooslus rentida ja päeva-paar testia reaalsetes oludes.

mina küll ei oska öelda, kas pentaxi af on küsijale piisavalt kiire või mitte. vähemalt mina pole sellega hätta jäänud aga ma ei käi ka 24/7 ringisebivaid linde pildistamas.

Eemal

 

#19 21-07-2011 13:57:41

Anton Hallik
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 84

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

Marko Kivimäe kirjutas:

Anton Hallik kirjutas:

No ma ei tea, kui ma nüüd vaatan arvutis enda 70-300mm pilte, siis need tunduvad üldse kõige teravamad. :-D
...
Kui nüüd päris aus olla, siis ma eeldasin varem et 300 f/4 fiksid on palju teravamad (Kui mulle praegu neti test piltidest paistab)

Milles küsimus - pildista enda 70-300'ga edasi kui see sulle hästi sobib ning hea on. Ega fix pole imerohi. Samas ma soovitaks pigem oma käega proovida - internetitarkus on kellegi teise jagu ning enda tunnetuse vastu ei saa.

Minu 70-300mm autofookus on väga aeglane ja eriti lärmakas - peletab kõik linnud eemale. :-D
Lisaks on Oly kõrgetel ISO-del väga mürane, ISO 400 on umbes sama mürane nagu K-5  ISO1600.
Kui veel 300/4 obje ette keerata, saab palju hämaramates valgustingimustes pilti teha kui minu olympusega. 

Üldiselt on mulle kasutamismugavus ja pildikvaliteet olulisem kui ilmastikukindlus(vähemalt praegusel hetkel). Muidugi oleks C ja N ja P keresid ja objektiive oma käega katsuda ja võrrelda kõige parem ja turvalisem, aga selline võimalus kahjuks puudub.

Pentaxi rentimine läheks 1 päev maksma 53€ ja nädalaks 159€, ja selle eest saaksin ainult K-5 kere, kitikad ja 300/4. See on ikka jube kallis. Ei tea, kas nad poes laseksid neid tasuta proovida tund aega? :-D

Viimati muutnud Anton Hallik (21-07-2011 14:10:20)

Eemal

 

#20 21-07-2011 14:06:55

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

nagu ma ülalpool kirjutasin, rendib photopoint pentaxi tehnikat ja tamroni torusid canonile/nikonile.

paraku pole tamronil ei 300/4 objektiivi ega ka tee ta midagi olympusele (või vähemalt photopoint ei müü).

poest üldjuhul asju välja ei anta, kuipalju sa ikka saad läbi poeakna pildistades aimu asjade olemusest. ja samas mõnikümment uut rubla (tm) üle paarituhande maksva tehnika rendiks ei ole üle mõistuse summa. tehnika kulub ja lõpuks peab selle rent ennast enne läbikulumist ära tasuma.

Viimati muutnud OnuEnn (21-07-2011 14:12:04)

Eemal

 

#21 21-07-2011 15:06:58

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

Anton Hallik kirjutas:

Pentaxi rentimine läheks 1 päev maksma 53€ ja nädalaks 159€, ja selle eest saaksin ainult K-5 kere, kitikad ja 300/4. See on ikka jube kallis. Ei tea, kas nad poes laseksid neid tasuta proovida tund aega? :-D

Ma usun, et nii Tallinnas kui Tartus leiab ikka inimesi, kes on nõus kokku saama ning saad nende tehnikat proovida. Tund aega poes - ei usu, selleks müüb Photopoint rentimise võimalust. Samas ma usun, et saad juba 5-10 minutiga päris hea esmamulje.

Kui Tallinna satud siis võin Canoni 300/4't demonstreerida.

Eemal

 

#22 21-07-2011 20:42:31

Anton Hallik
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 84

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

Marko Kivimäe kirjutas:

Anton Hallik kirjutas:

Pentaxi rentimine läheks 1 päev maksma 53€ ja nädalaks 159€, ja selle eest saaksin ainult K-5 kere, kitikad ja 300/4. See on ikka jube kallis. Ei tea, kas nad poes laseksid neid tasuta proovida tund aega? :-D

Ma usun, et nii Tallinnas kui Tartus leiab ikka inimesi, kes on nõus kokku saama ning saad nende tehnikat proovida. Tund aega poes - ei usu, selleks müüb Photopoint rentimise võimalust. Samas ma usun, et saad juba 5-10 minutiga päris hea esmamulje.

Kui Tallinna satud siis võin Canoni 300/4't demonstreerida.

Kahjuks ma Tallinna lähimal ajal ei satu, aga suured tänud selle võimaluse eest. smile
Väga tore, kui selliseid abivalmis inimesi veel leidub. smile

Viimati muutnud Anton Hallik (21-07-2011 20:45:47)

Eemal

 

#23 21-07-2011 22:46:25

Garfield
Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 131

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

RE: Kas 7D on kohe nii palju parem, et maksta 2x rohkem kui 60D eest?

Ma olin ka selle valiku ees, võtsin 60D ja pole siiani kahetsenud. Pilti teevad mõlemad hästi.
Vaata 60D ülevaadet: http://www.digitest.ee/canon-eos-60d/all/1/

Eemal

 

#24 26-07-2011 03:04:54

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

Olles 7D -d käes hoidnud ja seda kasutanud ka mõnda aega siis võib öelda, et see on ikka tõsine tööriist ja ei ole eriti võrreldav XXD seeria keredega. Pildikvaliteeti ma siin osas ei pea silmas. Ning mulle need tilulilu pööratavad displeid, mis turu nõudluse tõttu külge on kruvitud, ei meeldi ka. Lihtsalt 1 lisavõimalus, mis võib katki minna. 7D ilmastiku kindlus pidi olema Canon 1D mark I-ga samalaadne, kui eksin siis parandage.

Canoni 300mm F4 juures ei ole kasutatud tihendeid ei tolmu ega ka vee vastu. Seega vihmas ma kaitsesin seda toru hoolega. Minul on endal alati rull toidukile kotis. Kuna kipun vähe pedant olema, siis isegi väiksemas sabinas keerutan kerele ja objektiivile sõõri kilet ümber.

Joonistamise poolest pidi Nikkori F4 nõksa parem olema. Ilmastiku kindlusega ma kursis ei ole. Stabika puudumise tõttu ma Nikoni valikust maha ei kriipsutaks. Küll aga peaks arvestama, et Nikkori torud on vähe krõbedama hinnaga.

Lainurga koha pealt soovitaks mina Sigma 10-20. Olen kõrvutanud ja omanud nii Canoni 10-22 kui ka Sigma 10-20 (praegu fotokotis), Tamroni ja Tokinaga kokkupuuted puuduvad. Keskosa on neil samaväärne, Canon on äärtes tiba teravam ja vist moonutas kah nõksa vähem. Sigmat aga soovitan ehituskvaliteedi poolest. Selle raha eest, mis küsitakse Canoni 10-22 eest, ootaks ma ikka kõvasti paremat konstruktsiooni. Kõik Canoni omanikud võtke oma toru esimeset elemendist kinni ja väänake õrnalt seda paremale ja vasakule, seejärel mine proovi sõbra Sigmat samamoodi väänata. Vaata ainult, et sõber ei näeks, "väänab" ehk vastu big_smile

Eemal

 

#25 26-07-2011 08:18:23

Tiit.
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 5
Veebileht

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

Kas tahad ilmtingimata uuele tehnikale raha kulutada? Kasutatud tehnika saab palju odavamalt k2tte ja hiljem maha myyes ei kaota nii palju raha. Kui video ja kallutatav ekraan ei ole olulised, siis 40d oleks m6nesm6ttes iksegi parem 60d ees. Pildi kvaliteet on k6igil poolkaadritel enamv2hem sama. 7d on v2he robustsem ja kiirem, aga ilusamat pilti ta ei tee kui n2iteks 40d. Kui huviks on pildistamine(mitte mingi margi f2nnamine) siis vali ikka Nikon v6i Canon. Panin ebay otsingusse pentax ja vastuseid tuli 28,468. Canoneid leidis 279,493. Ehk siis canonil on valik 10 korda suurem.

Eemal

 
  • Avaleht
  •  » Fotojutud
  •  » Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB