Sa ei ole sisse loginud.

#1 16-08-2012 21:31:30

koitrander
Kasutaja
Asukoht: saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 28
Veebileht

piltide tagasilükkamine

Ma olen mures ,et miks minu pildid koguaeg tagasilükatakse. Ma olen saatnud ligi kümme korda oma piltie kuid kõik on tagasilükatud!!!! Kas keegi oskaks mulla nõu anda?

Eemal

 

#2 16-08-2012 22:24:38

Sixty
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 247
Veebileht

Re: piltide tagasilükkamine

Peamised tüüppõhjused  pildi tagasilükkamisel on järgnevad:
- pilt on ebaterav, pildistatud objekt on fookusest väljas
- pildil on tuntav ala/ülesäri
- pildil on visuaalsed järeltöötlusprobleemid

Teatud harvematel juhtudel võib olla põhjuseks järgnev:
- pildi formaat ei sobi, enamasti liiga väike
- häirivad kompositsioonilised puudused
- pilt on liiga tavapärane või ei paku midagi uut meie keskkonda
- pilt ei ole looduspilt (nt pildil on domineerimas hooned, autod vms objektid)
- pildil on kodu- või loomaaialoom. PS! Erandina võidakse lisada ainult huvitavas tegevuses olev koduloom.

Eelnevat arvesse võttes soovitame vaadata meie portaali lisatud parimaid pilte ning oma pilte natuke kriitilisema pilguga.

Eemal

 

#3 16-08-2012 23:56:00

koitrander
Kasutaja
Asukoht: saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 28
Veebileht

Re: piltide tagasilükkamine

ma arvan et midagi muud on lahti kuna ma olen tõesti palju pilte üritand saata aga kõik on tagasilükatud

Eemal

 

#4 17-08-2012 00:15:30

koitrander
Kasutaja
Asukoht: saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 28
Veebileht

Re: piltide tagasilükkamine

http://koitrander.weebly.com/

seal imetajate kaustas olen proovinud võhemalt poli pilte saata kuid on ikka tagasilükatud. keegi äkki oskab õelda mis on neil viga?

Eemal

 

#5 17-08-2012 00:27:38

apelsinikaru
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 121
Veebileht

Re: piltide tagasilükkamine

Vaatasin korraks su kodulehte. Need kaks esimest reeglistikust välja toodud punkti - ebateravus (kitsed) ja alasäri (näiteks talvised rebased ja muud talvepildid) on põhilised vead. Vaata oma objektiiv, statiiv, pildistamisvõtted ja töötlusprotsess (järelteravustamine) üle, et saaks pildid teravaks. Õpi särikompensatsioon selgeks. Käi ka mõnel loodusfoto koolitusel ja küll ta tulema hakkab. Paistab, et loomadega saad kenasti läbi, kompositsioonidel pole väga viga seega kõik eeldused headeks piltideks olemas ja puuduolevad tarkused on lihtsasti õpitavad:)

Eemal

 

#6 17-08-2012 00:35:01

koitrander
Kasutaja
Asukoht: saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 28
Veebileht

Re: piltide tagasilükkamine

Sain natuke targemaks big_smile


Aitäh!

Eemal

 

#7 17-08-2012 00:46:05

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: piltide tagasilükkamine

Vaatasin ka Su kodukat. Linnupilte. Sookured olid täitsa vahvad. Muidu nõuab asi veel proovimist ja harjutamist. Peaasi on mitte heituda mõnest tagasilükkamisest. Ka minu pilte on tagasi lükatud, päris suurel hulgal. Olen proovinud ise mõista, mis valesti, sellest õppida ja ikka uuesti katsetada. Jaksu!

Eemal

 

#8 17-08-2012 01:07:39

koitrander
Kasutaja
Asukoht: saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 28
Veebileht

Re: piltide tagasilükkamine

ma lisasin just mõned pildid mis on ka mu kodulehel olemas. hoidke mulle põialt et neid tagasi ei lükataks'


smile

Eemal

 

#9 17-08-2012 15:15:10

Urmas K
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 104

Re: piltide tagasilükkamine

Ma pakuks, et peamine põhjus on kehvapoolne kvaliteet. Võibolla on põhjus tehnikas, aga usun et töötlusega annaks seda ehk natukenegi parandada, enamasti tundub, et teravust ja kontrasti on vähe.
Sisu poolelt: need paarituvad kitsed on väga põnev loodushetk. Kui sisu on põnev, siis kvaliteet vast nii oluline polegi. See kitsekas oleks minu silmis küll vähemalt 4. Ülejäänud aga enamasti igavapoolsed, millist igavust võimendab ebahuvitav valgus. Tõsi üks kitsekas smile on ka magusas valguses.
Ühesõnaga, mine põnevama valgusega (varahommik/hilisõhtu/udu/kontravalgus), ürita saada terav pilt (selleks tee kasvõi kümneid kaadreid igast hetkest, ehk mõni ikka terav jääb. Vähemalt mul on see suhe nii 1/20) ja kui terav pilt käes, katsu nii töödelda, et võrdluseks mõned parimad pildid netis ees. Nii saad võrrelda teravust, kontrasti, värve jne ka siis kui monitor kehvake.
Mis puudutab tagasilükkamist, siis lisaks eelmainitud standardpõhjustele võib seal olla ka maitseküsimusi. Nii on minul tagasilükatud näiteks see pilt: http://urmasphoto.com/galerii/lemmik/silmast-silma-324 Ise olin sellisest lähipildist ammu unistanud, palju katsetanud aga ikkagi jäi nagu midagi puudu. Seekord õnnestus siis lähima teravustamiskauguse pealt kärbest lõvi silmas näha ja pilt saada. Ise olin rahul, aga LP saatis tagasi koos standardvastusega. Mõnikord teen sellest järeldusi, aga seekord jäin enda maitsele kindlaks ja panin pildi kodukale. Vastasel korral jääksid paljud keskmisest LP standardist huvitavamad pildid ju üldse tegemata ning toimuks üleüldine ühtlustumine.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB