Sa ei ole sisse loginud.

#1 23-07-2008 22:52:26

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

blurb.com - raamatu trükkimine

Hei,
omaraamat.ee teema jätkuks ( http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=3040 )

Kas keegi http://www.blurb.com teenuseid on kasutanud? Jätab hea mulje, ka loomisprotsess/tarkvara, templiidid ja põhjad.

Samuti tundub hinnaklass hea: näiteks suur landscape-formaat (üle A4 ehk 33x28cm), 81-120 lehekülge neljavärvitrükis, kõvakaas, 80$ (ca 800kr) + postikulu.
Väiksemad sootuks odavamad, 35-40$.

Lisaks saad oma raamatu nende poes müüki panna soovi korral.
Endal tekitas himu üks proov ära teha, et "tunne kätte saada milline OMA raamat olema peaks".

Eestisse saadavad ka, kenasti kirjas ja ca nädalaga lubavad kätte. Postikulu  ülaltoodud suure formaadi puhul Economy paketiga (4-7 päeva) on ca 15$, seega üsna suure raamatu koguhind trükk + post jääks alla 1000 kr. Veidi väiksema - 20x25cm 80 lk raamatu hind koos kohaletoomisega tuleks ca 400kr kokku. Täitsa paneb mõtlema.

Eemal

 

#2 23-07-2008 23:01:22

Aivar P.
Kasutaja
Asukoht: Pealinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 340
Veebileht

Re: blurb.com - raamatu trükkimine

33x28 cm formaat on küll hea suur.
Omaraamat.ee´l on suurim raamat mida tellida saab mingi 19x27cm kõigest.

Eemal

 

#3 23-07-2008 23:18:48

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: blurb.com - raamatu trükkimine

No just. Ja väiksem on nii hea hinnaga (hinnakirja alusel vähemasti), et sobib juba sünnipäevakingiks. Palju raamatutele tollimaksu uhatakse?

Eemal

 

#4 23-07-2008 23:54:12

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: blurb.com - raamatu trükkimine

Ma kunagi olen USA-st tellinud, aga mitu aastat tagasi ning tollimaksu enam ei mäleta. On sul aga eelaimdust sellise asja pildikvaliteedi koha pealt? Olen tellinud ühe väiksema raamatu USAst ja ühe kalendri Saksast. Mõlemal puhul on paber, kaaned, kiri ja kõik muu sarnane kvaliteetsed, aga pildid on olnud suvalises reklaamplakati-ajalehe nähtava rastriga trükis. Noh, nii et, on justkui pilt ajaloo mõttes ära fikseeritud, aga erilist kvaliteedielamust küll mitte. Loodetavasti see blurb siis teeb paremini...

Eemal

 

#5 24-07-2008 00:53:49

Aivar P.
Kasutaja
Asukoht: Pealinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 340
Veebileht

Re: blurb.com - raamatu trükkimine

Tollis pannakse otsa u. 25% See on siis kui saadetis tuleb USA´st.

Eemal

 

#6 24-07-2008 00:57:37

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: blurb.com - raamatu trükkimine

Kvaliteeti ei oska kommenteerida, väidavad googeldades, et väga hea / "unbeatable". Päris kõvasid asju leiab tehtud/müügis hulgast, näiteks siit

http://www.blurb.com/bookstore/featured

Proovisin nende softi: üldiselt ok, kuigi need templeidid on kohmakad ja ise ümber teha vist ei lase. Eks igaüks ise tunnetab kui sobivad need on, esmamulje on "enamvähem", eriti hea mulje jättis musta taustaga variant.

Eemal

 

#7 24-07-2008 00:59:18

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: blurb.com - raamatu trükkimine

Mul pandi McClampile (see makroabiline-jurakas, 45$ tootehind) ka mõnusad 340 kr otsa: toll 240 ja vormistamine postkontoris 100kr.

Eemal

 

#8 24-07-2008 01:28:15

remo
Kasutaja
Asukoht: Lõuna-Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 152
Veebileht

Re: blurb.com - raamatu trükkimine

Meenus, et olen kellegi blogist blurb.com kohta lugenud.

Otsisin natuke ning siin see oli:

http://nnnets.planet.ee/2008/01_blurb.html

Eemal

 

#9 12-10-2012 19:01:51

taavip
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 31

Re: blurb.com - raamatu trükkimine

Aastaid on mööda läinud ning kogemusi kindlasti rohkem, seetõttu tõstataksingi selle teema jälle üles ning sooviksin arvamusi blurb (eeskätt blurb.co.uk) teenuse kohta. Mind huvitab just kvaliteet. Lugesin netist nii kiitvaid kui ka laitvaid sõnu.

Eemal

 

#10 13-10-2012 17:20:13

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: blurb.com - raamatu trükkimine

Vahepeal on iPadid tulnud, nüüd ei tehta enam raamatuid wink (nali nali)

Eemal

 

#11 13-10-2012 18:03:56

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: blurb.com - raamatu trükkimine

Olen kasutanud blurb.com ja kuvatkirjaksi.fi teenuseid. Esimene on nagu odavam ja teise teatud mudelite trüki ning paberi kvaliteet on blurbi omast parem (paksem paber, näib tihedam trükk). Blurbi puhul soovitan premium paberit (vs proline paberile), kuna sellele trükitakse EL-s ja minu arvates on selle trükikvaliteet parem. Loomulikult võimaldab proline teatud eeliseid (nt näpujäljekindlus suurem, väiksem läbikumavus, jmt), kuid USA trükikvaliteet vähemalt eelmisel aastal ei olnud veel see, mida sooviks. Proline'i puhul lisandus ka käibemaks, kuna raamatud saadeti USA-st otse.
Kuvatkirjaksi.fi puhul julgen soovitada special pro 180 mudeleid. Minu hinnangul on nende paberi ja trüki kvaliteet blurbi omast üle. Soomlastel on natuke aeglasem teenindus, vist ka kallim transport. Samas pole vist krediitkaarti vaja, blurbi puhul nagu oli. Blurbi raamatukoostamise programm oli nagu tarbijasõbralikum, kuid soomlastel on see ka päris ok nüüdseks.
Küsisin aastaid tagasi siin fotoraamatute kohta. Vastuseks oli vaikus. Tuli asi oma rahakoti peal ära proovida. Nüüd üritan igati infoga toetada, kui keegi abi küsib.

Eemal

 

#12 13-10-2012 20:57:28

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: blurb.com - raamatu trükkimine

Seiraja kirjutas:

Olen kasutanud blurb.com ja kuvatkirjaksi.fi teenuseid. Esimene on nagu odavam ja teise teatud mudelite trüki ning paberi kvaliteet on blurbi omast parem (paksem paber, näib tihedam trükk). Blurbi puhul soovitan premium paberit (vs proline paberile), kuna sellele trükitakse EL-s ja minu arvates on selle trükikvaliteet parem. Loomulikult võimaldab proline teatud eeliseid (nt näpujäljekindlus suurem, väiksem läbikumavus, jmt), kuid USA trükikvaliteet vähemalt eelmisel aastal ei olnud veel see, mida sooviks. Proline'i puhul lisandus ka käibemaks, kuna raamatud saadeti USA-st otse.
Kuvatkirjaksi.fi puhul julgen soovitada special pro 180 mudeleid. Minu hinnangul on nende paberi ja trüki kvaliteet blurbi omast üle. Soomlastel on natuke aeglasem teenindus, vist ka kallim transport. Samas pole vist krediitkaarti vaja, blurbi puhul nagu oli. Blurbi raamatukoostamise programm oli nagu tarbijasõbralikum, kuid soomlastel on see ka päris ok nüüdseks.
Küsisin aastaid tagasi siin fotoraamatute kohta. Vastuseks oli vaikus. Tuli asi oma rahakoti peal ära proovida. Nüüd üritan igati infoga toetada, kui keegi abi küsib.

Aitäh Kilvar, see oli küll väärt info. Olen Blurb`i varasemalt kasutanud ja senini premiumile trükkinud - jäin tulemusega üsna rahule. Blurb soft raamatu loomiseks on ka minuarust väga kasutajasõbralik ja hästi oma vajadustele kohandatav. Sellel aastal oli plaan proline`i paberit kasutada, aga nüüd kui loen su kogemusi, siis vist ikka püsin premiumi peal, sest soov oleks need EU kaudu saada. Eks tulevikus katsetan siis kuvatkirjaksi.fi teenused ka ära.

Eemal

 

#13 13-10-2012 22:25:15

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: blurb.com - raamatu trükkimine

Proline köitekvaliteet on parem. Paber kui selline ka, kuid vähemalt aasta tagasi jättis trükikvaliteet kõvasti soovida. Tegin sama raamatu premiumiga ja proline'ile. Netist lugetud hoiatus trükikvaliteedi erinevusest proline'i kahjuks läks täide. Kuvatkirjaksi on minu arust parima trükikvaliteediga, kuid köitekvaliteet ei ole nt proline'i tasemel. Samas soomlaste special pro 180 a3 mudel on selline suurus, mida blurbil polegi.

Eemal

 

#14 13-10-2012 22:59:48

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: blurb.com - raamatu trükkimine

Nujah, ma jäin Premiumi köite ja paberikvaliteediga üsna rahule, täitsa ok oli, aga siis oli mu raamat ka 70lk. Nüüd on valmimas raamat, millel pea 240 lk, kus hakkab ilmselt köitekvaliteet veelgi suuremat rolli mängima. Kas siis premium paberi trükk jäi kokkuvõttes silmale parem kui ProLine? Minu jaoks on suurim pluss saada raamat EU kaudu, siis ei pea tollimaksude ja käibekaga jändama.

Eemal

 

#15 14-10-2012 14:20:21

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: blurb.com - raamatu trükkimine

240 lk!? Vau! Nii paksu raamatut teeb vist ainult blurb. Proline trükk oli minu silmale pehmem (see võib olla ka paberi mõju), ühel pildil oli tindiplekk, trükiraster oli nagu samuti jämedam. Premium oli nagu täpsem ja kontrastsem, mingeid plekke ei olnud. Proline'i paber kvaliteetsem, köide ka. Aga aasta tagasi trükiti proline'i USA-s ja sealt saadeti kaup otse EE-sse. Mis omakorda tekitas tolliprotseduurid postkontoris.

Eemal

 

#16 14-10-2012 15:15:47

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: blurb.com - raamatu trükkimine

Selge, siis teen edasi premiumile. Paberi mõju pildi pehmusele ProLine toote puhul ma ei usu, pigem ikka siis trükk kehvema kvaliteediga. ProLine paber pigem peaks soosima just paremat kontrastsust.Samas kui on tindiplekid peal, siis nõua aga uut koopiat. Mina oma esimesel trükil sain ka ühe defektiga raamatu, tegin pildi, panin neile meilile ja sain uue asemele.

Eemal

 

#17 15-10-2012 12:46:18

archie
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 123
Veebileht

Re: blurb.com - raamatu trükkimine

Olen blurbis teinud alates 2009 aastast ja rahule jäänud.
Paberivalik on täienenud ja programm piisavalt hea.
http://www.blurb.com/bookstore/detail/8 … -bookshelf
Minu tehtud tellimused tulid alati Hollandist, ainult korra enne jõule tuli pakk Ameerikast.
Masinaks on (oli) Hollandis HPIndigo5000.
Kel huvi profiile proovida, need on siin http://62.65.193.159/blurb/ aga erilist vahet sRGB-ga ei tulnud.
Mina teen kogu raamatu enne väikeseformaadiliste piltidega valmis, on kiirem, paigutus-tekst jne.
Siis pildid valmistada (sRGB) pildiakna suuruseks 1:1 pikslisse, et sealne masin ei konverdiks enam.
Jõudu ja rõõmu !

Eemal

 

#18 15-10-2012 13:40:16

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: blurb.com - raamatu trükkimine

@archie: sa oled ilmselt alati teinud Premium paberile, mitte ProLine paberile, selleks on tellimus alati täidetud Hollandis.

Eemal

 

#19 06-12-2012 12:57:14

apelsinikaru
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 121
Veebileht

Re: blurb.com - raamatu trükkimine

Teema jätkuks, siis kust tellida paksul paberil ja kvaliteetseid A3 suuruses (või isegi suuremaid) kalendreid. See eelnevalt viidatud Kuvatkirjaksi tundub asjalik on keegi neilt ka kalendreid tellinud? Kas Eestis saab kah keegi korralikult kalendri tegemisega hakkama nii, et värvid õiged tuleks?

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB