Sa ei ole sisse loginud.

#1 09-07-2006 02:32:12

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Mure looduspilt.ee pärast

Tervitus looduspiltnikele!

Minu viimased tähelepanekud looduspildis liikudes pole just lootustandvad.
Võib olla sellest ka minu enda mõningane aktiivsuse langus nii piltide lisamisel
kui ka kommenteerimisel. Pakun, et samad tähelepanekud on tõrjunud eemale
ka paljud teised tuntumad piltnikud.

Milles siis küsimus? Just nendes samades kommentaarides.
Minu arust on paljud kasutajad kommenteerimise eesmärgist natuke valesti
aru saanud. Nimelt iga kommentaar ei pea sisaldama nõuannet kuidas pilti paremini oleks saanud teha. Eriti imelik on lugeda õpetussõnu nendelt kasutajatelt, kes alles paar kuud tagasi liitusid ning kelle enese võimed peaksid lausa välistama igasuguse õpetamise. Ometi lendavad "õpetlikud" laused, mis kohati lausa müstilisena tunduvad ja kommenteerija tegeliku taseme koheselt paljastavad.

Inimesed, te ei pea ilmtingimata õpetama ja õpetamist ära õppima ainult sellepärast, et tahaks kommenteerida. Kuna siinsed kasutajad eeldatavasti liiguvad palju looduses, siis on neil ka väga palju kogemusi ja sarnasusi tekkinud. Võiks siis neid ka piltide all rohkem jagada. Rääkida rohkem emotsioonidest, mida pilt tekitab. Mitte otsida ilmtingimata kuskilt viga, sest muidu oleks kommentaar nagu sisutühi. See võiks mõnes mõttes natuke minu kohta ka käia, kuid ma väidan enda kaitseks, et mul on ehk neid sarnasusi omajagu palju tekkinud.

Kõik me tahame, et piltide kvaliteet looduspildis tõuseks, kuid kvaliteedi tõstjateks on ikka head piltnikud, kes paraku ei vaja seda, et algajad neid hordidena õpetama tulevad. Ma ei räägi siinkohal niivõrd endast, sest olen selle koha pealt suutnud endale küllaltki paksu naha kasvatada ja suudan sellest mitte välja teha. Mind isiklikult jäirivad pigem kirjad, mida telefonipildistajad ja muidu välguga putukaid ja taimi laksijad saadavad, ise sealjuures targutades, et adminnifilter kui selline on subjektiivne määrang ja kõik pildid võiksid üles minna. Aga milleks? Et tekiks sihuke rämpskeskkond kus siis taolised inimesed saaksid oma pilte imetleda? Paraku on looduspilt paljudele sisuliselt fotograafiakaugetele inimestele lihtsalt järjekordne koht kuhu saab oma pilte enesele näitamiseks saata, sest tahaks oma veebi, kuid ei taha/ei oska/ ei viitsi teha. Mis siis viga kui on tasuta normaalse esitlusega kohad kuhu saaks oma pilte toppida?

Ühesõnaga on tekkinud dilemma, kus uusi kasutajaid tuleb pidevalt juurde ja nende tase on vastupidiselt algusajale küllakti kesine, mis muidugi ei tähenda, et neil pole potentsiaali, siis edasijõudnumad tõmbuvad natue tagasi kuna uued kipuvad kohe vanade malli omaks võtma ja suure suuga õpetussõnu jagama. Kui me tahame vältida seda nukrat seisu mis praegu valitseb fotokalas, siis peab midagi kardinaalselt muutuma.

Vot seesugune heietus pühapäeva esimestel minutitel.

Eemal

 

#2 09-07-2006 02:39:19

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

siit ka mõte Sulle Sven ja ka teistele arutamiseks, et äkitse me peaksime teatud auastmest (nt põdrapull) alates võimaldama kasutajal pildi kommenteerimise blokeerimist. Sellisel juhul võiks olla filter veel mõnevõrra rangem kui tavapäraselt, et keegi ei hakkaks sellist võimalust ära kasutama, ent võimaldaks pääseda mittevajalikest kommentaaridest. Kvaliteedi kadu saidil sellisel juhul poleks ja ehk oleks ainult kasud sees, et nii mõnigi asjalik ja ennast juba piisavalt tõestanud inimene ei jätaks siia pilti "lahmimise" hirmus panemata.

Eemal

 

#3 09-07-2006 03:27:47

VeeHaa
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Marko, võibolla ma arutlen valesti, (selle kuumaga pole see enam miski ime), aga tuntud  ja headel piltnikel on tavaliselt mingi väljund oma piltide näitamiseks olemas. Miks peaks ta tahtma oma pilti siis tingimata siin üles panna, kui ta samal ajal blokeerib  kommenteerimise? Minu meelest ootab ka tema tagasisidet. Muidugi kvaliteetset tagasisidet. Või pole see nii?

Eemal

 

#4 09-07-2006 03:43:52

Toomas
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Pooldan VeeHaa seisukohta. Kohatut,rumalat või lihtsalt asjatundmatut kommentaari tuleks võtta ennekõike huumoriga- nalja saab nendega vahel päris palju smile

Eemal

 

#5 09-07-2006 10:19:59

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

liialt reklaami pole kunagi palju ja Svenile on seda kurdetud, et ei taheta pilte üles panna kohatu plära pärast (kuigi ei saa eitada, et seetõttu vahel nalja ei saaks tongue

Alternatiivina võib veel kasutada seda, et alla mingi kindla auastme ei saa teatud pilti hinnata - ehk siis nt kui põdrapull või kõrgem tegelane on otsustanud algajatel mitte lubada kommenteerida oma pilti, siis seda ka ei saa...ehk oleks see variant parem?

Eemal

 

#6 09-07-2006 12:29:36

siilur
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 224
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Pooldan just MarkoH viimast varjanti, et jänkupoeg ei saaks kommenteerida põdrapulli. Ennem tuleks jänkupojast välja kasvada ja siis ei tuleks enam ka neid ebapädevaid soovitusi. Kuigi jah jänkupojast üks samm ülesse on üsna lihtne saavutada, minu arust.

Eemal

 

#7 09-07-2006 13:58:00

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Praegusel hetkel ei kummitagi minu meelest liigne pläma piltide all. Vaatasin just, nädala piltide all järjestikuselt 17 pilti pole üldse mingit kommenteerimist saanud...

Eemal

 

#8 09-07-2006 14:18:00

tankur
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 159

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Tre, mul tekkis siinset juttu lugedes üldse küsimus .Mis asi on üldse looduspilt.ee ja kellele on ta suunatud.Kas on ta proffide jäoks või ka harrastuspiltnike jäoks.Paljudel proffidel on kindel välja kujunenud arvamus pildistamisest ja üldse fotograafiast, mida mina näiteks ei aksepteeri ja püiavad seda teistele peale suruda.On nagu näha ka selliste proffide järgijad , kellel oma arvamus puudub ja lahmivad komme eeskuju järgides.Vabandage , aga siia saiti on hakkand pugema eht eestlaslik kadedus ja teisele keeramine.Minu meelest peaksid ka mõningad proffid ennast tagasi tömbama ja oma ego alla suruma.Midagi peaks muutuma.

Eemal

 

#9 09-07-2006 14:34:13

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Imbi kirjutas:

Praegusel hetkel ei kummitagi minu meelest liigne pläma piltide all. Vaatasin just, nädala piltide all järjestikuselt 17 pilti pole üldse mingit kommenteerimist saanud...

Selles ongi asi. Need, kellel oleks midagi öelda on siit kaudnud.

@tankur sihukest kirjavigadest kubisevat teksti on raske tõsise soovituse või arvamuse avaldamisena võtta.

Eemal

 

#10 09-07-2006 14:58:57

tankur
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 159

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Huvitav kus sa neid kirjavigu siin nii palju näed.

Eemal

 

#11 09-07-2006 17:04:24

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

see, et praegu on kommisaktiivus väike, on üsna normaalne üheltpoolt sellepärast, et paljud on puhkustel ja üldse ära maal ja rannas jne, samuti teeb väljakannatamatu palavus oma töö ja nõrgestab nii ihu kui vaimu.

Tankuri jutul on iva sees küll, st ei ole ainult jänkupojad need mustad lambad oma kohatusega, vaid ka vanemad olijad kohati. Siin on üksmeelt peaaegu võimatu saavutada, sest sait on avalik, inimesi on palju ja erinevate arvamustega ning erineva "valulävega". Ka "ärapanemise" moment on kohati asja juures mõistetav, kuigi mitte eetiline jne jne. Head ja kõikirahuldavat lahendust siin ilmselt pole, samuti ei hakka kõik kõigile vastuvõetavalt kunagi kommentaare lisama - alati on algajaid ja edasijõudnuid, kõrvust tõstetuid ja solvunuid, häid ja mõttetuid kommentaare jne.

Ehk võtaks loodupildile hoopis 2 nädalat suvepuhkust ja laseks leitsaku mööda, soovijatel võimaldaks viimaseid kommimata pilte surkida ja foorumis plärada smile

Mõnusat (looduspildi) hapukurgihooaega kõikidele.

Eemal

 

#12 09-07-2006 18:52:55

käpp
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 585
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Põhjus miks mina ei ole pikka aega ühtki pilti lisanud on lihtne. Pole vahepeal teinud pilti, mis minu meelest võiks looduspildi saiti rikastada. Võib-olla kui ma pimedatel sügisõhtutel enda suvearhiivi läbi kolan, siis leian ka mõne pildi, mis muidu kahesilmavahele jäänud.
Õppimishimuline jänkupoeg loeb siit jutust välja tarkusetera smile :
"Kui oled saanud pildile midagi enda jaoks erilist, ära torma seda kohe meie keskonda lisama. Kasuta meie otsingut ja vaata teisi pilte, mis samast loomast, motiivist, keskkonnast jne ... juba tehtud. Loe kommentaare ja võrdle oma pilti teiste omadega. Proovi vaadata oma pilti võõra pilguga. Kui oled veendudnud, et sinu pilt võiks olemasolevatega konkureerida, siis lisa see. Ole valmis negatiivseks kriitikaks. Kui oled pettunud ära näita seda välja. Sinu esimesed pildid ja kommentaarid loovad sinust ka esmamulje - kui see juhtub olema negatiivne, siis sellest hiljem välja tulla on raskem, kui kohe õige jalaga alustada. Sinu eesmärk ei pea olema siia võimalikult palju pilte lisada, vaid pead ära õppima oma pilti hindama. Hiljem jätad jamad pildid hoopis tegemata - enamus juhtudel tongue."

käpp@moraal.ee

Eemal

 

#13 09-07-2006 19:26:21

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Ma olen Sveniga päri.

1. Looduspilt võiks olla orienteeritud selgelt ikkagi kvaliteedile. on teisi kohti, kus saab oma suvaklõpse vms üles panna, IMHO looduspildil nendega konkureerima pole mõtet hakata.

2. Kommenteerimine võiks sisaldada rohkem emotsiooni ja vähem tehnikat. Ere näide on, et kui pannakse häid hindeid, siis ei öelda sõnagi (kuigi emotsioone peaks kuhjaga olema!), kui pannakse kesisem hinne, siis alalõpmata käib teravsutamise jne jutt. Ma ei ole ise süüst puhas, kuid see tendents visk ikkagi muutuda ja tehnilise praagi võiks adminnid oma filtriga välja korjata,

3. Päris lollid nõuanded, mis on naljakad -- ma pole üldse veendunud, et algajad neid tõsiselt ei võta. Õnn, et praegu loll jutt välja tuleb, st keegi ikka ütleb, et mis pada sa ajad, kuid kui need väljaütlejad ära kaovad, siis saamegi kommentaaride all lugeda padjaefektidest ja teab millest absoluutse tõe pähe.

4. Algusaegade vs praeguse aja vahe on see, et alguses oli tase nöks madalam ja tolle aja tegijad on edasi areneneud, paraku algajad alustavad ikka samast kohast. Käärid on suuremad ja tüli rohkem.

5. Puhkus on tore asi, samas Marko, eelmisel aastal seda aktiivsuse langust nii karmilt küll märgata ei olnud. Ma arvan, et see oletus on veidi jaanalinnu moodi oletus. Sest näiteks mina küll vähem siin ei käi kui muul ajal, samuti foorumi all nimedest paistab, et  keegi on veel siin vaatamas... Aga kommima juba eelpool Sveni poolt mainitud põhjustel eriti ei kutsu (ja oma pilte kah eriti ei taha üles saata, kuigi osade inimeste arvamus mõnele pildile täitsa huvitaks). Ja produktiivsuselt ei tohiks suvi millegipoolest teistest aastaaegadest erineda, pigem vastupidi, makrosõprade peahooaeg jne jne.

6. Kommenteerimise piirang pildi ülespanekul on üks võimalus. Teine võimalus oleks teha liitumine raskemaks, mulle meeldis kunagi mari poolt pakutud variant, et jänkupoegadel on õigus üles saata nt 1 pilt nädalas ja kui see tagasi saadetakse, ei anta talle seda 'pildislotti' tagasi, vaid järgmine katse on järgmine nädal.

7. Huvitav, mis fenomen on www.naturephotographers.net-il? Piltte saab sinna üles panna suht vabalt, samas saasta peaaegu ei leia. Kas järsku on põhjus selles, et seal on tase ühtlaselt väga kõrge, siin aeg-ajalt (kas profülaktika mõttes või niisama) nääidatakse aga väga küsitava väärtusega pilte. Ja kui üks küsitav pilt on ülal, siis kohe on platsis need, kes oma samaväärse pildi loodavad kah üles saada.

--

@ tankur -- tõsi ta on, et enamusel tegijamatel piltnikutel on välja kujunenud kindel arvamus piltidest -- et pilt peaks olema huvitav, hea valgusega, korralikult komponeeritud ja tehniliselt korrektne jne. OK, mõnikord kaldutakse veidi kõrvale ka, kuid üldiselt on siis põhjus ka silmaga selgelt näha ja taotuslik. Paraku enamus värskelt looduses kolajaid 'ei aktsepteeri' seda 'väljakujunenud arvamust', sest nende esimene kitsekohtumine keskpäeval vms ja sealt tehtud klõpsud on nende portfoolius esimesed saavutused ja seega nende parimad. Ja kus sa sellega, et keegi julgeb midagi halvasti nende kohta öelda. Ja kui midagi soovitatakse, siis on see raudselt äpeale surumineä, täiesti 100% kindel. Kui nii, siis KÕIK suruvad siin oma arvamust peale. Absoluutselt kõik! Meenuvad selle teemaga seoses sinu samal ajal üles pantud 2 põdrapilti ja 2 jänkupilti, kus sa selgelt väljendasid oma nördimust, et miks mõned nendest ikkagi ei vaimustu või nii. Muidugi nende puhul läheb väike kivi ka adminnide kapsaaeda, sest kesiseid sama seeria kaadreid ikka ei ole mõtet nö topelt üles lasta, piisab ka ühest per sündmus. Ja viidates sinu foorumi rebaseküsimusele, mis minu jaoks selgitas sinu loodustundmise ja -pildistamise taset, soovitan soojalt -- pildista aasta-paar veel ja sul on pärast endal ka imelik, kuidas sa oma algusaegade pilte nii kõrgelt hinnata võisid (igaks petteks veel kord -- just _pilte_, mitte sündmusi).

Eemal

 

#14 10-07-2006 10:30:22

priith
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Võibolla pisut teemaväline aga iga kord kui ma näen kommentaari, mis tahab öelda, et "minu silma jaoks on pilt liiga *******" siis reflektoorselt lükkan brauseri kinni ja luban endale, et ei vaata enam siia. Mõne hetke pärast olen siiski tagasi, mis näitab et siia on veel kvaliteeti jäänud. Ja see on hea.

Kui "minu silma jaoks"-kommentaarid automaagiliselt välja filtreeritaks siis minu silma jaoks oleks see juba pool võitu antud teemal tongue

Eemal

 

#15 10-07-2006 10:48:14

Kuusk
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 222

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Just täna hommikul kirjutasin kommentaari " minu silma jaoks... " loodan et keegi ei võta seda solvalat, jägmine kord üritan sõnastust paremini valida. Minu arvamus on alati olnud et looduspilt.ee on mõeldud inimestele kes tunnevad huvi looduses pildistamise vastu ja on ka huvitatud oma piltide kohta tagasiside saamisest. Mina olen tänu sellele saidile väga palju õppinud ja olen tänulik kõigile kes on minu pilte kritiseerinud, nii negatiivselt kui ka positiivselt. Vigadest ju õpitakse. Mulle isikluklt meediks näha piltide all peale hinnete veel soovitusi mida oleks võinud teisiti teha, millisena oleks teine fotograaf näinud antud pilti. Leian et sellepärast me neid pilte siia saadamegi et saada tagasisidet kommentaaride näol.

Eemal

 

#16 10-07-2006 11:20:15

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Vt. Kuusk. Aga mulle meeldis mõte, mida heietati kunagi miskis foorumis, et alla mingi keskmise hinde pildid mingi ajapärast automaatselt kustuvad. Kes ikka niiväga teiste vigadest siin õppida oskab, ikka enda omadest:) Pealegi soovitatakse ju enne pildi lisamist siin ringi vaadata ja siis oma pilti kriitilisema pilguga uuesti vaadata. Kui siis miski kahese keskmisega pildid silma jäävad ongi segadus majas. Näiteks võiksid kõik pildid mille keskmine algab numbriga 2 kustuda näiteks 1 kuu pärast. Autor saab oma vitsad kätte ja pildipank läheks ilusaks. Nagu Sven ütles, pole vaja looduspildist oma kodukat teha. Kui siis `vanakesi`noorte kommid häirivad, anda kommimise õigus mingis teisest auastmest alates. Mind isiklikult need kommid väga ei häiri. Suuri laevu saadab ikka kajakate kisa smile

Eemal

 

#17 10-07-2006 11:30:10

Kuusk
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 222

Re: Mure looduspilt.ee pärast

See mõte oli jah päris hea, et viletsad pildi maha. Kuigi tundub et ka see mõte on kuidagi soiku vajunud nii nagu ka kommenteerimine siin. Kui nüüd võrrelda kommimise sagedust mis varem oli ja mis nüüd on siis tuleb lausa masendus peale. Kohati tõesti selline tunne et sait hakkab välja surema.

Eemal

 

#18 10-07-2006 11:33:19

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Natuke teisest teemast, kommenteerimaks vähenevat aktiivsust: olen ise portaalipidaja ja veebifirma omanik olnud 10 aastat - portaaliks ok.ee. Algus-aastatel oli see üks eesti kasutatavamaid portaalikesi, ise jaksasin sellega ka tegeleda ning käis pidev areng. Mingil hetkel ei jõudnud enam tegeleda asjaga põhitöö kõrvalt, tuli ka reit oma seebivahuga ning portaal elab iseseisvat igapäevast elu sestsaadik. Ning tunduvalt vaiksemat (kuigi üllatavalt stabiilset) kui oma kõrgaegadel, tuues iganädalaselt enda juurde ca 15 tuh inimest. Siit moraal: üks mõjutaja on areng, sest üks ja seesama muutub rutiiniks. Muidugi on siin fookuses kaunid looduspildid, kuid ei piisa sellest, et "auto mootor on hea, ka väljanägemine ja muu peab ajaga kaasas käima". Aeg-ajalt peaks aega selleks leidma, autorid. Omalt poolt olen alati püüdnud kaasa mõelda ning ideid saata.

Eemal

 

#19 10-07-2006 12:29:55

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Äki oleks lahenduseks kommentaaride hindamine ?
Et kui ikka on  jama  kokku kirjutatud siis saaks ühe panna.

Ise tahaks küll teinekord mõne pildi alla kommentaari lisada, aga jänkupoja staatus seda veel ei luba sad
Näen praegu tõsiselt vaeva oma neljanda pildi tegemisega.
Olen siit juba natuke õppinud ja kriitika meel ei luba seetõttu ühtegi pilti lisada.

Eemal

 

#20 10-07-2006 12:38:39

Kuusk
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 222

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Ma ei usu et kommentaaride hindamine midagi lahendaks, pigem suurendaks läbu mõne pildi all. Pealegi arvan et tigekullid on leidnud sellele parema lahenduse, mõne kasutaja taha on nt. staatuseks tekkinud " valenõu "

Eemal

 

#21 10-07-2006 13:16:58

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

'Minu arust' ja 'minu silma jaoks' jne muutus tavaliseks seetõttu, et muidu algas kohe arutelu, et kas üldiselt ikka 'on' või 'ei ole'. Ilma selle väljendita miskipärast arvasid mõned, et tegu ei ole mitte ühe isiku arvamusega, vaid mingi üldise hinnanguga. Kavatsen ise sama väljendit jätkuvalt kasutada, jätab nii mõnegi asjatu vaidlemise ära.

Eemal

 

#22 10-07-2006 14:07:19

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

'minu arust' või 'minu silma jaoks' lausealguseid nüüd küll vältima ei peaks hakkama. hindamine peaks ju olema subjektiivne, ning kelle kuradi teise silma järgi sa siis hindama peaks?

svenil on õigus, et muretsemiseks on mõningat põhjust. olen ise nii mõnegi arvestatava piltniku käest kuulnud torinat, kuidas njuubid nende piltidelt mingeid olematuid vigasid leiavad ja siis ka vastavalt hindavad, samas endal galeriis üks pilt suvisest metsast ja teine kohvikus tehtud varblasest. no mitte päris nii, aga you get the point. või on siin hoopis nõrk kriitikataluvus või kergelt kriibitav ego mängus..?

ma hakkasin draa jutu peale ise ka mõtlema, et mis naturephotographers.net-i või naturescapes.net-i konks on. pildid lähevad sinna tõesti lihtsalt üles, ning mõlema saidi puhul tuleb enne ikka otsida, kui jama pildi leiad. need mõlemad ka aastaid eksisteerinud saidid, vbolla on nad selle tee juba läbi kõndinud, ehk sellesama kriisimomendi edukalt üle elanud ning mingi kirjutamata filter on paika loksunud.

niimoodi lakke vaadates võiks ju mõelda, et kuna seal tase nii hea, siis suvalisi lakse ei julgegi sinna keegi saata.. aga nende mõlema saidi põhihunnik pilte tuleb ka ameerikast, kus fotograafe sadades kordades rohkem ning ka häid pilte toodetakse piisavalt palju, et päevas korralik hunnik uut head kraami peale tuleks. kui looduspildis niiöelda ainult väga häid pilte üles lasta, tuleks vast nädala jooksul vaid 10 uut pilti. ja seda on selgelt vähe, et saiti värskena hoida.

äkitse oleks lahendus miski vastavalt auastmele hindamist lubav filter? aga see vajaks tõsist läbimõtlemist, et selle nõksu järel nädalas vaid 5 uut kommentaari ei tuleks..

igatahes on praegu räige suvi, inimesed on arvuti taga ainult siis, kui nad seal tõesti olema peavad (loe: tööl) ning kindlasti kerge aktiivsuse langus ka sellest tingitud..

Eemal

 

#23 10-07-2006 15:41:39

Ruffneck
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 9

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Ma pole küll kursis, kuidas see administreerimise pool siin kolme tigekulli vahel täpselt jaotatud on, aga tundub, et filtri funktsiooni täidab põhiliselt Sven. Ja juba mu meelest üsna mitmed kuud on tunda, et särts, motivatsioon ja ilmselt ka ajaresurss selleks tegevuseks on ammendumas.
Vbla oleks hea kaasata saidi adminnimisse(piltide filtreerimisse) veel paar-kolm inimest siitsamast. Neid, kel selleks piisavalt pädevust, peaks ju siin siiski veel leiduma. Iseasi, kas nad nõus oleks. Vbla värskem pilk kogu sellele pildihulgale, mida siia saadetakse aitaks ka ivake parema valiku siia kõigile nähtavaks tekitada. Parem valik peaks jälle tekitama rohkem kommimist. See kui nende kommide hulka aegaejalt ka juhmi teksti kirjutatakse.....minumeelest pole väga mõtet sellega kuidagi eriliselt võidelda või kõvadel meestel selle peale nördida. Nii sageli seda nüüd ka ei juhtu. Kui on arenemisvõimeline inime, küll siis ise aru saab, et nüüd läks midagi valesti...ja kui pole arenemisvõimeline ja juhm jutt ei taha ega taha lõppeda, siis järgneb bänn.

Eemal

 

#24 10-07-2006 17:25:43

VeeHaa
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Mõned tõepoolest "ainult minuarust" nõtted piltide kustutamise kohata. Muidugi meeldiks mullegi, kui minu galeriis ei oleks ühtegi 2-e ega 1-ga hinnatud pilti... Aga teisest küljest taban end aeg ajalt teiste kasutajate galeriisid (ja seega isikuid!) uurides just nimelt vaatamas, milliseid pilte nad päris alguses saatnud on, kas kehvemaid või vahest koguni paremaid? Millised on kommentaarid? Võrdlen neid oma arvamusega konkreetsest pildist. Järeldan midagi nii autori kui kommenteerija kohta. Korrigeerin niiviisi endagi   seisukohti, mõtlen läbi...Millistele kommentaaridele on reageerinud autor, ja kuidas? Kas galerii paremusjärjestus erineb väga palju lisamisjärjestusest? Milline on muutumistendents? Jne., jne. Minu jaoks on kõik see samuti õppimismaterial. Ja küllalt kõnekas. Osa sellest kõnekusest nõrkade piltide eemaldamisega kaoks. Pealegi on pildi alla tekkinud hindes ja arvamusavaldustes palju ka juhuslikke elemente - näiteks ülespanemise nädalapäev. Vastu nädalavahetust kaob mõnigi pilt teenimatult vaikusesse, sest hindamiseks ja kommenteerimiseks napib aega. Või siis aastaajaga ja meeleoluga sünkroonis olemise moment. Muidugi on õigus, et selline "uurimustöö" võtab rohkelt aega, aga minu jaoks on sellel siiski ka oma kasutegur olnud - olen õppinud nii hindajaid ja kui piltnikke paremini tundma ja mu pilk nende piltide vaatamisel on ehk pärast seda natuke objektiivsem. Niipalju siis piltide kustutamise kohta.

Eemal

 

#25 10-07-2006 19:27:21

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Ossa, peab ikka aega ja viitsimist olema, et sihkesel moel inimesi tundma óppida!!! Arvestades seda, et iga päev tuleb uusi tegelasi ja pilte juurde siis soovin sulle jóudu VeeHaa:)))

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB