Sa ei ole sisse loginud.

#26 10-07-2006 19:34:10

okaskera
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 203
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Ise vaatan kah suht tihti inimeste uuemaid ja vanemaid pilte. Alari, tegelikult ei vajagi see ülevaate saamine eriti palju aega ja vaeva, sest tegelasi tuleb küll uhkelt juurde aga neid, kellel pilte on üle 10, on juba märgatavalt vähem. Ja alla 10 pildi võib asi veel üsna juhuslik olla ja väga uute kasutajate puhul ei saa sedasi arengust niikuinii aru.

Eemal

 

#27 10-07-2006 23:08:50

Juhan88
Kasutaja
Asukoht: Tallinn 56714409
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 174
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Ise olen noor kasutaja aga kommenteerimise puhul olen enne mõelnud, siis veel mõelnud ja alles siis kirjutanud. Mitmel korral olen ka kirjutamata jätnud.
Minu jaoks on looduspilt.ee alati olnud selline koht, kus iga ülesminev pilt on juba omaette saavutus. Tean, et siia igasugust kakat ei lasta ning pildi tegemisel peab vaeva nägema. Loodan südamest, et see filter lahjemaks ei lähe.

Damn..ei saa kirjutada praegu siin juttu, sest telekas taga mängib ja ei saa keskenduda hmm


Fairytales of yesterday will grow but never die...

Eemal

 

#28 11-07-2006 00:33:32

Inzz
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 81
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Mõne pildiga on nii, et vahin ja vahin ja mitte midagi ei oska selle kohta öelda. No ei tekita emotsiooni ja ei mõista ka välja mõelda, mis oleks ise teisiti teinud. Ja kuigi pilk libiseb temast hiljem nii mõnigi kord üle - ikka ei leia sõnu. Kui kvaliteet on normis, siis lahman 4 ära, aga tavaliselt jätan sellised pildid hindamata, sest ju siis autor selles pildis ikka midagi nägi ja mingi rahuldav, ilma kommentaarita, ei oleks aus ning ega seda panna ei saakski.
Samas ootan jälle mõne pildi alla, millel näen potensiaali, rohkem autori kommentaari-saamislugu, sest see annam minu meelest palju juurde ning tekitab selle vundamendi, millele oma saadetis üles ehitada. Tihtilugu jääb aga see jutt vestmata, rääkimata sellest, et mõni autor ei suuda oma pildile isegi pealkirja välja mõelda.
Olen päri mõttega, et igat pilti ei peagi hindama ja piisab ka oma mõtete väljendamisest, sest vaatamata kvaliteedile, võib pilt ise oma sisult olla keskkonda rikastav ja kui sellisele pildile 1 ja 2 pannakse, pelgalt nõrga teostuse pärast, ei julge järgmine sarnase saavutuse teostaja seda avalikkuse ette tuua. Ka peaks iga hindaja, enne hinde panemist veidi järgi mõtlema, kui halb-hea see hinnatav pilt ikka on - s.t. aru saama kui uudne või raskesti teostatav lahendus tal ekraani peal ees on. Aru saama, kas kommija on ise üldse võimeline sellist pilti tegema.
Ka on tekkinud mul mulje, et enamus piltnikke saadab oma pildi ära ja ootab sinna alla lademes kommentaare, aga enda kommentaarid jäävad teiste piltide alla kirjutamata. Minu meelest ei ole siin võistlus, kes parema pildi teeb, vaid koht kuhu on kokku kogunenud loodusfotohuvilised, kes naudivad teiste pilte samavõrd, kui enda omi. Seega kommenteerige ja üritage vähem sappi sinna hulka lasta, hoides keskkonda soojemana-sõbralikumana.

Eemal

 

#29 11-07-2006 00:45:08

Inzz
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 81
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Mul naine ütles, et mu jutt on nagu poliitiku pläma - pikad laused, millest keegi aru ei saa. Tea kas oleks aeg riigikokku siirduda või?

Eemal

 

#30 11-07-2006 01:23:49

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Olen Inzzuga täitsa päri, et vahest (vói isegi tihti) ei oskagi nagu hinnet panna. Vaatamata sellele, et náiteks siin pandav 3 tähendab tegelikult head pilti ja kóik seda ka teavad siis IKKAGI tundub see rahuldavana. Kui pildile pannakse 2 siis peaks see ju tegelikult olema täitsa norm pilt aga tegelikult kipub see tähendama hoopis seda, et pilt on suht pees. Ega saa seda eluaeg koolis kehtinud hindamissüsteemi nii lihtsalt peast välja smile Tegelikult arvan, et ega peagi iga hinna eest seda hinnet panema. Eriti veel, kui kahtled. Palju olulisem on ikkagi komm ja kui algajamad vennad ei oska vói ei julge eriti midagi tarka öelda siis piisab ka lihtsalt sellest kui kirjutada kas meeldib vói mitte. Alati ei pea ju metsikult póhjendama (teinekord ei oskagi ju), eriti veel kui hinnet ei pane.
Vaatasin praegast, et kisub samaks jutuks, mida Inzzki kirjutas smile Sestap jäängi vait. Inzzu kahte viimast lauset aga peaks aga iga päev avalehel vanasónade vahele suskama smile

Eemal

 

#31 11-07-2006 01:29:47

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Ma siiski eristaksin kahte asja -- looduspiltnikud ja lihtsalt loodusesõbrad. Kui see sait on siiski ka loodussõpradele oma kohtumiste jms näitamiseks, siis tuleks see selgelt välja öelda. Peale seda ei saa ilmselt enam piltide juures mitte üht fotograafilisest aspektist arvamust esitada, sest fotograafiline väärtus pole enam taotlus ja mine sa võta kinni, kas järsku ka teada fotograafil seekord oli plaan üks dokufoto teha vms.

Ühesõnaga, ka mina vaataks lahedaid kohtumisi jne hea meelega, aga mitte hindamiseks välja pandud piltide hulgas.

Eemal

 

#32 11-07-2006 11:00:05

mustikas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 138

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Olen paar päeva antud teemal mõtisklenud ja lõpuks otsustanud ka sõna sekka öelda. Kõigepealt paneksin kordusmärgid Inzzu jutu alla -täpselt sama arvamus minulgi. Igale pildile annaks palju juurde saamislugu, oleks ehk algajaile peale põnevuse õpetlik kah.
Musikäpa ja MarkoH sõnad mu meelest ka omal kohal. Nii ongi, et pead ikka enda jaoks selgeks tegema, mida sa vastukajana oma pildile ootad ja mida oled valmis taluma.
Isiklikult minusse pole miskit solvumist jäänud, jänkupoegade lahmimised ja mõttetud kommentaarid on muigama pannud, aga samas mõistnud, et kõik me oleme millalgi alustanud. Kes kuidas.
Mul sellist aega pole, et ükshaaval jälgida kellegi arenemislugu. Küll vaatan vahel mõne eriti kriitilise kommija puhul tema enda pilte ka (ei mõtle siin kommijaid oma piltide all, see on kauge minevik, sest pole mitu kuud pilte saatnud). Kui vahel aega on, vaatan ikka, mis toimub, rõõmustan hääde piltide üle jne.
Meenutades oma esimesi samme siin ja vaadates teiste omi, arvan ikka, et kõik ju arenevad. Pildid lähevad paremaks, igal autoril kujuneb oma käekiri jne. Mis kommimisse puutub, siis VeeHaa moodi märkan minagi seoseid piltide-kommide-pildistajate vahel. Märkan sedagi, et igal meist oma lemmikteemad, keda huvitavad makro, keda loomad-linnud. Seda siis ka kommitakse ja hinnatakse. Kergelt kurb on vaadata, kuidas nii paljud (head seejuures) pildid üldse hindeta jäävad. Olen märganud sedagi, et paljud üldse ei kommi ega hinda. Sealjuures needki, kes oma piltidele põnevusega hinnet-arvamust ootavad. Ehk oleks mõttekas teha kommimine-hindamine kuidagimoodi kohustuslikuks. Et näiteks reinuvader peaks kuu jooksul hindama n-arv pilte ja põdrapull n-arv jne.
Kuid praegu on ikkagi SUUR SUVI ja seega rohkem tegude aeg. Eks arvuti taga sügisel-talvel aega istuda küll.
Nii et kõigile mõnusat suve jätku ja häid pildiaegu!

Eemal

 

#33 11-07-2006 12:16:45

payo
Uus kasutaja
Asukoht: Luksemburg
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 15
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Mõistes Sveni poolt esitatud tähelepanekuid, olen seda meelt, et murekirju saatvad ja piltide lisamisest loobuvad tegijad käituvad veidi vastutustundetult. Looduspilt.ee kui avalik lehekülg on täpselt seda nägu, nagu seda on selle liikmed. Leian, et tegemist on isereguleeruva süsteemiga, mis tähendab seda, et selle asemel, et kurta algajate küündimatute kommentaaride üle ning loobuda piltide edaspidisest lisamisest, võiksid need samad kurtvad, kuid asjatundjad looduspiltnikud seista hea selle eest, et nimetatud küündimatud kommenteerijad avalikult niiöelda "oksa tõmmata". Seda saab IMHO hõlpsalt teha, kui anda asjakohatule kommentaarile asjalik vastukommentaar. Oma ala tundval spetsialistil ei tohiks ju olla mingi probleem lolli ja sisutut kommentaari oma kaalutletud väidetega ümber lükata, või mis? Eriti järjekindlale udukommentaatorile võiks aga (nagu seda praegugi tehakse) kasutajanime taha lisada vastava iseloomustuse (avalik häbipost). Mulle tundub, et sel viisil areneks looduspildi keskkond edasi ning säiliks ka lisatud piltide arvu ja kvaliteedi tasakaal. Seega, loobuda piltide lisamisest ei ole õige lahendus.

Hetkederohket suve kõigile!

Eemal

 

#34 11-07-2006 13:37:49

Toomas
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Iga kommentaar väljendab selle autori arvamust, enamikel ka hetkeemotsiooni, arvamus põhineb kogemustel, teadmistel ja maailmavaatel. Paljud kommentaarid, mis ilmselt Svenil harja punaseks ajasid, pärinevad ilmselt lastelt. Laste peale pole aga väga mõtet vihastada, küll õpivad ja saavad targemaks. Mis aga täiskasvanud inimeste poolseid ebaadektvaatseid kommentaare puudutab,siis kommenteerijal on alati võimalik parem pilt teha. Sveni ja paari muu tegija pildid on aga taseme nii kõrgeks ajanud, et mõningail teistel tundlikel loomeinimestel kipub vist juba tige frustratsioon tekkima,  ajendades  neid kiuslikke , kuid täiesti asjatundmatuid kilde loopima. Ma arvan , et sellised igavesed eksistentsiaalsed probleemid, mis puudutavd kellegi loomingu austamist ja kriitika pädevust, lahenevad iseenesest smile
Kriitika muutmine kohustuslikuks on mitte just väga hea idee, kommentaaride reiting samuti... Kommentaaride tsenseerimine toimub vist ka praegu, vähemalt pole just lauslollusi ja ropendamist piltide all kohanud.
Päikest oleks viost liig soovida, sooviks pigem jahutavat ja kosutavat vihma kõigile! Olge jahedad smile

Eemal

 

#35 11-07-2006 14:12:48

okaskera
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 203
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Looduspilt.ee sünniaeg langeb üsna täpselt kokku selle ajaga, kui mina omast arust tõsisemalt loodusepildistamisega tegelema hakkasin. Oi olin uhke alguses oma pildikeste üle ja üldse aru ei saanud, miks teised nende üle vinguvad. Ajapikku olen üritanud teha järjest paremaid pilte (oskused on ehk pisut paranenud, kindlasti ka varustus ja pildistamisele, eriti ettevalmistamisele kuluv aeg).
Siiski tunnen ma vahest, et ei ole veel piisavalt pädev hindama.
Enamasti jätan hindamata seetõttu, et tunnen, et pilt ei ole seda hinnet ehk väärt, mida enamus sellele panevad ja mõtlen siis et vbl on selles pildis teiste jaoks siiski see miski olemas. Mida rohkem ma metsas viibin ja loomi pildistan, seda vähem erilised tunduvad mulle nn dok. kaadrid, millele varem oleks kindlalt viie pannud.
Nagu Sven on siin korduvalt öelnud, on pildistajal endal emotsioon palju suurem, kui teistel pilti vaadates, sest fotograaf näeb enne ja peale pildi tegemist enamasti palju põnevamaid sündmusi, kui pildile sai püütud, ja minu puhul vähemalt ei jää pildile näiteks rebasekutsikate mängust ikkagi teistele arusaadavalt kogu see liikumine ja hoog ja mängulust, mida pildi tegemise ajal nägin. Mitte et ma rahul ei oleks viimasel ajal oma piltidele pandud hinnete ja kriitikaga yikes). Võib olla üritan nüüd selle eelneva pika jutuga õigustada oma võibolla liiga kriitilisi hindeid. Aga nagu draa ( Jaak ) on siin korduvalt öelnud, et kui kõik pildid hakkavad 5 -i saama, siis ei ole enam kuhugi areneda. Üritan siis nüüd rohkem kommenteerima ja ka hindama hakata ja loodan, et seda teevad uuesti ka kõik need, kes hindasid ja kritiseerisid minu pilte looduspilt.ee algusepäevadel - kuudel.

Minu puhul käib pildistamine nagu puhangutega, kui, siis palju ja järjest, siis tuleb selline vaiksem hetk (võibolla ei ole vaba aega, valmistan miskit ette jne). Hetkel on lihtsalt liiga kuum ja hommikuti, kui mul aega oleks, hakkab päev minu jaoks liiga vara. Ja selliseid "keskmiseid" pilte, mida ikka tuleb, ei taha enam üles panna, pigem paneksin selliseid, milles ise kahtlen ja nendele ootaks siis just oskajamate kommentaare.

Tegelikult võiks vist kogu selle eelneva jutu lugemata jätta ja need, kes tunnevad, et miskit TARKA öelda on, minege kommenteerige pilte. Hetkel ju tuleb veel pilte peaaegu igal tasemel.
Ja need, kellel miskit head või huvitavat üles panna on, pange julgelt. Ega hinded ja vahel loll jutt Teid endid halvemaks tee, kui olete.
Peamine viga minuarust hetkel on lihtsalt liiga vähe kommentaare, keegi teine seda muuta ei saa, peale meie endi.

Muide kirjandite hinne mul üle 3 pole olnud (vist) big_smile

Eemal

 

#36 11-07-2006 14:40:26

okaskera
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 203
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Mulle hakkas see kirjutamine nüüd meeldima smile

Nendele, kes on hetkel loodusepildistamisega alustamas, loomulikult olete te raskemas seisus, kui näiteks mina olin, sest alustasin ajal, kui kergelt kätte saadav (mitte just hea pilt) läks vabalt üles ja sellele sai ka kriitikat. Aga need algajad, kellel huvi on tõsine, saavad vaadata alguses üles lastud pilte ja loodan, et jagavad välja, et selliseid pole enam vaja üles panna (ära tegema peab sellised küll igaüks). Praegu vajab pildi üles saamine tööd või siis suuremas koguses õnne.

Lootuses, et neid uusi tulijaid ikka jätkub...

Eemal

 

#37 11-07-2006 16:40:31

Taimo Jõõts
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 126
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Mõned mõtted ühelt jänkupojalt.
Teema algataja Sven kurtis algajate poolt kirjutatud vigu otsivate kommentaaride paljususe üle, kuid ei toonud kahjuks välja ühtki konkreetset viidet, mis oleks olukorda selgitanud. Kui ma ikka näen pildil midagi, mis mind häirib, siis miks ma ei võiks seda kommentaaris väljendada, kuigi minu enda portfoolios pole midagi samaväärsele tasemele küündivat? Millegagi peaks ju antud hinnet põhjendama. Ise olen püüdnud jälgida põhimõtet, et maksimaalse hinde panen ainult "vau efektiga" piltidele, mis tõesti suu lahti võtavad. Kas jänkupojad peaksid vanemate olijate pilte ainult takka kiitma või siis üldse vait olema (kuigi saidi peamine probleem on hetkel hinnete ja kommentaaride vähesus)? Tihtilugu olen dilemma ees, kas hinnata (kuna palju pilte jäävad üldse ilma kommentaari või hindeta) või mitte hinnata (kuna ei tunne end piisavalt pädevana). Loomulikult peaksid kommentaaridesse kirjutatud lauslollused ümber lükatud ja vajadusel ka karistatud saama.

Kuid üks hoopis teine teema pani mõtlema. Reeglite juures on öeldud: "Teine meie portaali suur osa on artiklid."
Pärast pooleteistaastast tegutsemist on saidis artikleid 22 ning viimane artikkel postitati 3 kuud tagasi. Leian, et artiklite pool võiks aktiivsemaks muutuda. Just see eristab looduspilt.ee-d teistest fotosaitidest ning artiklid paneksid ehk ka inimesi aktiivsemalt piltide üle arutlema.


Matkajutud ja loodusfotod -> http://www.taimo.eu //
Kelgukoerad -> http://www.nordicpassion.com

Eemal

 

#38 11-07-2006 16:59:47

Toomas
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Artiklite puudumine on ka mulle silma hakanud. Ometi on ju Sveni, Jaanuse, Arne jt. artikleid loodusajakirjades väga tihedalt avaldatud. Ehk on neid ajakirjaga kokkuleppel ikkagi võimalik ka siin avaldada?

Eemal

 

#39 11-07-2006 21:28:25

Juhan88
Kasutaja
Asukoht: Tallinn 56714409
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 174
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

taimo, minule just ei meeldi jänkupoegade lollid kommentaarid. Minu pilt pole õnneks lollisti kommenteeritud kuid teiste piltide all olen seda märganud.
Mulle just ei meeldi see, kui ei tulda pilti vaatama ning nautima vaid tullakse vigu otsima.


Fairytales of yesterday will grow but never die...

Eemal

 

#40 12-07-2006 10:52:17

Taimo Jõõts
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 126
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Juhan88 kirjutas:

taimo, minule just ei meeldi jänkupoegade lollid kommentaarid. Minu pilt pole õnneks lollisti kommenteeritud kuid teiste piltide all olen seda märganud.
Mulle just ei meeldi see, kui ei tulda pilti vaatama ning nautima vaid tullakse vigu otsima.

Ärge nüüd humala eest arvake, et ma püüan õigustada lolle kommentaare või tahtlikku piltide kallal norimist - kaugel sellest! Aga - kui ma mingil põhjusel ei saa anda pildile maksimaalselt hinnet, siis kas ma ei peaks seda põhjendama ehk siis minule silma hakanud puudusi välja tooma? Või siis annan küll hindeks 4 või 3, aga oma kommentaaris keskendun positiivsele? Või olen üldse vait, kuigi kurdame kommantaaride ja hinnete vähesuse üle?


Matkajutud ja loodusfotod -> http://www.taimo.eu //
Kelgukoerad -> http://www.nordicpassion.com

Eemal

 

#41 12-07-2006 11:26:09

Põõsas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 35

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Kes teil keelab teha kaks erinevat galeriid: üks õpipoistele, teine siis 'proffidele'. Kuid ma olen suht kindel, et nende kahe galerii kvaliteedi vahe ei oleks väga suur.
Praegu valisteb siin umbes selline arvamus, et see pilt, mida proff on teinud, on ainuõigete valikutega (valgus, taust jne). Iga üks suhtub ja näeb loodust erinevalt, seega ka pildistab seda erineva nurga alt. Fotograafias pole reegleid. Pildistan seda, mida ise tahan ja kuidas tahan, kui teistele ei meeldi siis 's*it happens'. Siin on umbes nii, et kõik peab käima proffide reeglite järgi. Kui profile 'n00bi' kommentaari ei meeldi, siis kes selles süüdi on? Pigem mõlemad.
Kommenteerides ainult hetke emotsioone ei toimu arengut. Pigem mõttetu pugemine. Kriitika on see, mis edasi viib.  Võib olla jah õpipoiss ei oska eriti tarka teksti panna, aga kui ta ei spämmi pole ka hullu.

Eemal

 

#42 12-07-2006 12:24:03

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Põõsas kirjutas:

Fotograafias pole reegleid. Pildistan seda, mida ise tahan ja kuidas tahan, kui teistele ei meeldi siis 's*it happens'.

Põõsas, keegi ju ei keela pildistada, mida tahad ja kuidas tahad! Anna aga minna! Kuid siin käib jutt TEISTELE NÄITAMISEST ja see 'shit happens'-suhtumine ongi see põhjus, miks mõned kommentaarid kopsu üle maksa ajavad -- sest kommitakse oma 'shit happens' kriteeriumite järgi.

Ja ma pean sind kurvastama, Põõsas, mingid reeglid siiski on fotograafias. OK, need ei ole kivisse raiutud, kuid päris kindla peale ei käi nende reeglite eiramine loodusfotograafias nii, et nt nägin tee peal kitse, aparaat fokuseeris kitse tagumikule, aparaat määras säri valesti ja jättis pildi tuhmiks, kits juhtus olema keskel või lõigatud jalgadega vms jnejne, aga mis sest, eiran siin reegleid ja olen omapärane.

Lõpetuseks, ehk aitab sellest proffide ja njuubide jutust? Krt, kui teil on nt hambas auk, kas siis lähete kogenud hambaarsti juurde või koolilapse juurde, kes tahab õppida hambaarstiks või mehaaniku juurde, kellel on tööriistakastis puur? Siin paraku tuleb küll ette olukordi, kus hambaaugu parandamiseks soovitatakse võtta mutrivõti number 8 või vahetada karburaatori tihend.

Eemal

 

#43 12-07-2006 12:39:21

liblikas
Uus kasutaja
Asukoht: Saku
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 6

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Panen ka oma mõtted kirja peale siin teema all kirjutatud kirjade lugemist.  Nagu aru saan, siis teeb portaali n-ö jooksutajaile muret, et juba omale nime teinud tegijad siit vaikselt kaovad, kuna jänkupojad nende lisatud piltidele asjatundmatuid kommentaare kribavad või siis põhjendamatult madalaid hindeid jagavad. Kahjuks ei usu ma, et taolist nähtust oleks võimalik välistada ka edaspidi, sest juba tehes portaali, kuhu lubate nii tegijate kui algajate (tegijate) pilte, siis on see paratamatu, et peale maitsete erinevuse, mis on üleüldse paratamatu, on erinev ka kogemus, teadmised (loodus)pildindusest, võibolla on erinev ka looduses viibimise ja looduse vaatlemise ja märkamise aeg... Leian, et kui sooviks on saada vaid üliasjalikke vastuseid, siis peaks siinne keskkond olema lubatud vaid juba Eestis teada-tuntud autoritele, kuigi olen kindel, et ka siis oleks ragistamist küllaga. Kuna te olete omale võtnud aga veelgi ambitsioonikama plaani - plaani koolitada uusi värskeid piltnikke, ja müts maha selle ees, siis tuleb teil püüda ka nendesse, kes siia õppima tulevad, ka suhtuda nii nagu suhtuks kooliõpetaja Jukusse, kes tuleb esimesse klassi ja veel midagi ei tea. Paratamatu on muidugi, et õpetaja ei saagi ette teada, kas Juku kunagi ka kõrgkooli jõuab, selle lõpetab ja oma ametis kunagi hiilgab või saab temast tavategija, kuid vastupidiselt kooliõpilasele, kelles motivatsiooni tekitamine on tükk tegemist, on siin portaalis pilte näitamas ju siiski need, kes soovivad midagi õppida - seega teil suur mure vähem. Peale kevadjahedust ja suure suve algamist olen ise suure kaarega arvutitest ja internetist mööda käinud ja vaatan nüüd pilte takkajärgi (usun, et vähene kommenteerijate hulk tuleneb päris palju ikkagi ilmast). Eile uudistasin ka uusi pilte ja leidsin ühe, milles ei näe mina midagi, aga näed, kommenteerijaid on mitu, keskmine hinne isegi üle 4,5 ja isegi n-ö tegijad arvavad hästi. Hea küll, kommenteerida ma veel ei saa, kuid kui  jänkupojana pildile 2 või 3 paneksin, samas oma arvates põhjalikult põhjendades, miks mulle see pilt kontimööda pole, satuksin vist musta nimekirja? Tegu on nagu kunsti või muusikaga - no on mõni kuulus tegija, aga näe, ei lähe peale ta stiil või lähenemine või siis istuvad paljud ta töödest, aga mõni jätab jällegi eriti mõru maitse suhu. Tugev tegija ei hooli tema jaoks asjatundmatutest märkustest, vaid rühib edasi, sest ta on leidnud oma tee ja oma raja. Iseasi, kui pole tegu õpetaja-tüüpi inimesega, siis ta lihtsalt ei liitu grupiga, kes algajaid ree peale aidata soovib. Pikk jutt ja tõde siin teiste jaoks olla ei pruugi, aga tahtsin kaasa mõelda.
Nimetasite siin välismaiseid portaale, kus teie jaoks tundub asi toimivat - ei ole ise neid veel uurinud, aga usun, et keegi teile suu pihta ei löö, kui otsite üles nende tegijad-arendajad ja uudistate, et kuidas neil süsteem töötab. Koostööd välismaiste piltnikega peaks olema huvitav ju teha ka  ja nende kogemus võib teid palju aidata.
Veel, nagu siin ka eespool välja toodi, siis ehk võiksite portaaliarendusse kaasata uusi tegijaid, olen ennegi näinud, kus mõni tore projekt on kapseldunud, kuna algatajad ei usalda oma kallikest veidigi kellegi teise hoolde, samas leian, et selline tegu oleks hea viis veidi uut hingamist juurde saada, uusi ideid leida, ehk ka ise areneda. Vrdl lapsekasvatamine.
Niipaljukest siis minu poolt. Soovin igal juhul looduspilt.ee-le kõike head ja tahaks siin käia ka edaspidi pilte nautimas ja omadele mõtteid kogumas. Tegijatele aga otsustusjulgust - kas soovite portaali omade jaoks või koolitamiseesmärgiga? Kas see on teie eraprojekt ja kui väsite, siis väsib ka portaal või soovite, et see keskkond siin kestaks edasi ka siis kui teil pole parasjagu aega, tahtmist, viitsimist, tuju? Mida te tahate? Millisena näete portaali tulevikku? Paratamatult pole kõik parimad tegijad parimad õpetajad - kas teie suudate olla suuremad kui te olete, suudate te näha väljapoole harjumuspärast, taluda teistsugusust, sallida uudsust, veidrust?

Olge tublid!

Eemal

 

#44 12-07-2006 14:13:13

Põõsas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 35

Re: Mure looduspilt.ee pärast

draa kirjutas:


Põõsas, keegi ju ei keela pildistada, mida tahad ja kuidas tahad! Anna aga minna! Kuid siin käib jutt TEISTELE NÄITAMISEST ja see 'shit happens'-suhtumine ongi see põhjus, miks mõned kommentaarid kopsu üle maksa ajavad -- sest kommitakse oma 'shit happens' kriteeriumite järgi.

Kõik sõltub siin valitsevast keskkonnast. Tundub, et osad kommentaarid on pandud protestiks. Mille vastu siis protestitakse? Juhtkonna? ÜLdiselt on nii, et kui mingi sait on välja suremas siis on tavaliselt põhjuseks ikka juhtkond, mitte kasutajad ise. Adminid on üldjuhul need, kes kõike juhivad. Kui keskkond on 'õige' siis ega ei postitata siia neid shit happens kommentaare ega pilte.

draa kirjutas:


Põõsas, mingid reeglid siiski on fotograafias. OK, need ei ole kivisse raiutud, kuid päris kindla peale ei käi nende reeglite eiramine loodusfotograafias nii, et nt nägin tee peal kitse, aparaat fokuseeris kitse tagumikule, aparaat määras säri valesti ja jättis pildi tuhmiks, kits juhtus olema keskel või lõigatud jalgadega vms jnejne, aga mis sest, eiran siin reegleid ja olen omapärane.

Ma ei pidanudki silmas mingit valesti tehtud pilti. Ok, üks näide. Kui anda näiteks mõnele tuntud põdrapullile ja vähe tuntud jänkule võimalus teha pilte ühest ja samast objektist, nt liblikas õiel. Siis siia mõlemad pildid ülesse pannes saab selle põdrapulli pilt kindlasti rohkem paremaid hindeid. Miks? Sest tal on rohkem kogemusi? Mingil määral kindlasti, kuid ma arvan, et põhiline asi on selles, et ta on ikkagi 'tuntud põdrapull, kes ei talu eriti teiste kriitikat ja, kes peab enda pilte ja ennast tesitest paremaks'. Vaevalt see jänkupull saaks pildiga nii puusse panna (alati saab aga siis ta ei paneks seda pilti siia). Kõige hullem asi, mis loodupilt.ee'ga juhtuda saab on see kui hindeid hakatakse andma nime järgi st hakatakse pugema- oh sa oled tuntud loodusfotograaf, panen viie. Sind jänkuke ma veel ei tea, saad 3.

Eemal

 

#45 12-07-2006 14:20:53

Kuusk
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 222

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Põõsas kirjutas:

draa kirjutas:


Põõsas, keegi ju ei keela pildistada, mida tahad ja kuidas tahad! Anna aga minna! Kuid siin käib jutt TEISTELE NÄITAMISEST ja see 'shit happens'-suhtumine ongi see põhjus, miks mõned kommentaarid kopsu üle maksa ajavad -- sest kommitakse oma 'shit happens' kriteeriumite järgi.

Kõik sõltub siin valitsevast keskkonnast. Tundub, et osad kommentaarid on pandud protestiks. Mille vastu siis protestitakse? Juhtkonna? ÜLdiselt on nii, et kui mingi sait on välja suremas siis on tavaliselt põhjuseks ikka juhtkond, mitte kasutajad ise. Adminid on üldjuhul need, kes kõike juhivad. Kui keskkond on 'õige' siis ega ei postitata siia neid shit happens kommentaare ega pilte.

draa kirjutas:


Põõsas, mingid reeglid siiski on fotograafias. OK, need ei ole kivisse raiutud, kuid päris kindla peale ei käi nende reeglite eiramine loodusfotograafias nii, et nt nägin tee peal kitse, aparaat fokuseeris kitse tagumikule, aparaat määras säri valesti ja jättis pildi tuhmiks, kits juhtus olema keskel või lõigatud jalgadega vms jnejne, aga mis sest, eiran siin reegleid ja olen omapärane.

Ma ei pidanudki silmas mingit valesti tehtud pilti. Ok, üks näide. Kui anda näiteks mõnele tuntud põdrapullile ja vähe tuntud jänkule võimalus teha pilte ühest ja samast objektist, nt liblikas õiel. Siis siia mõlemad pildid ülesse pannes saab selle põdrapulli pilt kindlasti rohkem paremaid hindeid. Miks? Sest tal on rohkem kogemusi? Mingil määral kindlasti, kuid ma arvan, et põhiline asi on selles, et ta on ikkagi 'tuntud põdrapull, kes ei talu eriti teiste kriitikat ja, kes peab enda pilte ja ennast tesitest paremaks'. Vaevalt see jänkupull saaks pildiga nii puusse panna (alati saab aga siis ta ei paneks seda pilti siia). Kõige hullem asi, mis loodupilt.ee'ga juhtuda saab on see kui hindeid hakatakse andma nime järgi st hakatakse pugema- oh sa oled tuntud loodusfotograaf, panen viie. Sind jänkuke ma veel ei tea, saad 3.

Aga sellepärast ongi ju värskelt lisatud piltidel autori taga " uus pilt " usun et me siin hindame ikkagi pilte mitte autoreid.

Eemal

 

#46 12-07-2006 14:24:38

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

draa kirjutas:


Põõsas, mingid reeglid siiski on fotograafias. OK, need ei ole kivisse raiutud, kuid päris kindla peale ei käi nende reeglite eiramine loodusfotograafias nii, et nt nägin tee peal kitse, aparaat fokuseeris kitse tagumikule, aparaat määras säri valesti ja jättis pildi tuhmiks, kits juhtus olema keskel või lõigatud jalgadega vms jnejne, aga mis sest, eiran siin reegleid ja olen omapärane.

Põõsas kirjutas:


Ma ei pidanudki silmas mingit valesti tehtud pilti. Ok, üks näide. Kui anda näiteks mõnele tuntud põdrapullile ja vähe tuntud jänkule võimalus teha pilte ühest ja samast objektist, nt liblikas õiel. Siis siia mõlemad pildid ülesse pannes saab selle põdrapulli pilt kindlasti rohkem paremaid hindeid. Miks? Sest tal on rohkem kogemusi? Mingil määral kindlasti, kuid ma arvan, et põhiline asi on selles, et ta on ikkagi 'tuntud põdrapull, kes ei talu eriti teiste kriitikat ja, kes peab enda pilte ja ennast tesitest paremaks'. Vaevalt see jänkupull saaks pildiga nii puusse panna (alati saab aga siis ta ei paneks seda pilti siia). Kõige hullem asi, mis loodupilt.ee'ga juhtuda saab on see kui hindeid hakatakse andma nime järgi st hakatakse pugema- oh sa oled tuntud loodusfotograaf, panen viie. Sind jänkuke ma veel ei tea, saad 3.

Esimese 3-e päeva jooksul on siin pildid nähtavad 'Uus pilt' tähistusega -- ei mingeid põdrapulle ega jänkupoegi. Ja kui autor ise miskitpidi välja ei anna, kes ta on, nt kodukal samaegselt sama pilt üleval ei ripu, siis on see siiski kvaliteet vms, mis neid hindeid suunab, mitte 'põdrapull' või 'jänkupeg'.

Eemal

 

#47 12-07-2006 15:54:24

Külli Leola
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 73
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Mulle on ka see natuke häiriv olnud, et pildid ilmuvad tihti korraga nii autori kodulehele kui ka looduspilt.ee-sse. Olen kindel, et nii mõnegi autori puhul mõjutab see hinnet päris korralikult. Ja veel üks asi, mida mõne pildi puhul märganud olen on see, et ei julgeta hinnata enne kui autori nimi alla on ilmunud. Võib-olla on see juhuslik, aga olen mõne pildi puhul jälginud. Ise olen püüdnud ikka autori nime vaadata pärast pilti wink Raske ta on, aga vahel õnnestub.


Ilu on vaataja silmades!

Eemal

 

#48 12-07-2006 16:04:51

Kuusk
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 222

Re: Mure looduspilt.ee pärast

lkylli kirjutas:

Mulle on ka see natuke häiriv olnud, et pildid ilmuvad tihti korraga nii autori kodulehele kui ka looduspilt.ee-sse. Olen kindel, et nii mõnegi autori puhul mõjutab see hinnet päris korralikult. Ja veel üks asi, mida mõne pildi puhul märganud olen on see, et ei julgeta hinnata enne kui autori nimi alla on ilmunud. Võib-olla on see juhuslik, aga olen mõne pildi puhul jälginud. Ise olen püüdnud ikka autori nime vaadata pärast pilti wink Raske ta on, aga vahel õnnestub.

Ka mina olen täheldanud et osadele piltidele ilmuvad kommentaarid alles peale seda kui autore teada. Võiks näiteks nii teha et kui pildil pole ühtegi hinnet ega kommentaari enne autori nime avalikuk tulemist siis see pilt kustutatakse automaatselt andmebaasist. Kuna nagunii oli plaan et kõik pildid mille keskimine on 2 lähevad millalgi kustutamisele.

Eemal

 

#49 12-07-2006 16:58:09

Inzz
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 81
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Tunnistan, et ma ise ka hindan mõnikord pilti, kui autor teada. Seda juhul, kui ei oska enne pildist midagi arvata. Näiteks mõnda kitse pilti. Oletame, et on selline tavaline kaadrisse vaatav kits, kus taust ka ei anna midagi juurde. Pikaajaline loomapildistaja saab sel juhul minult kindlasti halvema hinde, kui algaja, kellel see on üldse esimene loomakas. Ta ilmselt ei oska veel läheneda, ei taipa tuult, päikest ega oma sammurütmi arvestada ja sel juhul loodan, et küll ta õpib ja järgmine pilt peaks olema juba parem. Pikaajaliste kogemuste puhul seda arvestada ei saa. Kuigi arvan, et ka eelpool kommides mainitud põdreapullid-proffid õpivad eluaeg ja leiavad oma luusimiste käigus alati uusi nüansse, mis teevad pildist PILDI.

Eemal

 

#50 12-07-2006 17:30:33

Taimo Jõõts
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 126
Veebileht

Re: Mure looduspilt.ee pärast

Olen veel täheldanud sellist tendentsi, et ei julgeta pilti hinnata enne kui mõni autoriteet seda teinud on. Alles pärast seda kui keegi kogemustega tegija on oma arvamuse välja öelnud, hakatakse järjest samasuguseid hindeid laduma.


Matkajutud ja loodusfotod -> http://www.taimo.eu //
Kelgukoerad -> http://www.nordicpassion.com

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB