Sa ei ole sisse loginud.

#1 25-03-2005 14:17:06

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Kriitikast

Igasuguseid pilte pannakse siia üles.Õnneks on enamus head pildid ja suur osa väga head. Vahel häirib mind kriitika, mis on kantud hindajate hetkemeeleolust või pähetuubitud kaanonitest, et kompa on nii ja naa ja pole tasakaalus jne.
Minu arvates ei ole looduse tasakaal see, et kui paremal on kuuseke, siis peab vasakul ka olema vähemalt kaseke. Looduse tasakaal on pigem loomulike värvide harmoonias ja meeleolus. Seega piltide headus sõltub kui hästi fotograaf on suutnud neid värve ja meeleolu jäädvustada(tabada). Et vaatajal ei ei tekiks segadust , mida pildil on tahetud kujutada. Ka oleks huvitav lugeda erinevate inimeste hinnanguid, sest kui kuude viisi hindavad ühed ja samad, siis hakkan juba ette aimama, mis neile meeldib ja mis mitte. Ise ei hinda põhimõtteliselt ,sest pean ennast õpipoisiks ja olen enda piltide suhtes väga kriitiline.Teine põhjus on, et pole  ühtegi enda pilti arvutisse laadinud.

Eemal

 

#2 25-03-2005 15:36:23

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Kriitikast

Nojaa, ega see teemapüstitus väga paha polegi. Isikulikult tahaks veidi puudutada veel kord seda poolt, et kui sinusugused "õpipoisid" ei hakka kasvõi oma arvamust avaldama (ei peagi tingimata hindama alguses), siis jääbki ainult üle loota, et vanad "kalad" hinge sees hoiavad ja kommivad - ja suur õnn, et nad seda teevad, sest vastasel korral poleks pildi autoril üldse tagasisidet. Ma pakun just seda, et need, kellel juba on kommimise õigus, peaks seda mingil määral hakkama aktiivsemalt ära kasutama - sedasi tekiks nö uus põlvkond looduspildist välja kasvanud kriitukuid. Positiivne on see, et paljud täiesti uued tegijad siiski juba teevad seda ja loodame, et mõne aja pärast saab meie unistus uuest ja suurest looduspildi kommijate kogukonnast teoks. Ahjaa, statistika kohaselt on põhjust rõõmustada, sest keskmine piltide kommentaaride arv tõuseb vaikselt ja on hetkel juba  3.894 kommi iga pildi kohta.

Seega julgustan omaltpoolt alguses vähemalt kommenteerides oma arvamust avaldama.

Eemal

 

#3 25-03-2005 23:17:21

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Kriitikast

Meeldimise ja mitte meeldimise osas ütleks, et see ongi ju asja iva. Mis iganes kelllegi huvitav on, eesmärk kommertslikus mõttes on, et pilt meeldib. Fotokala kiiks minu arust oli liiga õpikutes kinni, siin asi oluliselt vabam -- ja mina isiklikult lausa nõuaks mittefotograafide hindeid, sest neid on maailmas rohkem kui fotograafe ;-).

Eemal

 

#4 26-03-2005 02:15:52

janograf
Kasutaja
Asukoht: Uderna-Tartu-Põlva-metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 367
Veebileht

Re: Kriitikast

Ma julgustan ka veel, kui keegi veel kahtleb smile Rohkem pilte ja komme.
Võtke vabalt

Eemal

 

#5 29-03-2005 20:18:49

soovik
Uus kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 14

Re: Kriitikast

Mnjah, kõik on õige. Oi kuidas tahaks  mõnda pilti kommenteerida vahel aga veel ei saa. Küllap ma ikka millalgi jõuan sinnamaale kah ja ma arvan et siin on veel selliseid rohelisi, kes ei ole suutnud veel saada kommimise õigust, kuigi väga tahaksid seda. Suurt rõhku pannakse kvaliteedile, mis samas on õige ka. Aga ikkagi, te ütlete et rohkem pilte? Rohelised ei saa eriti tihti originaalseid pilte, seega on neil raske siia pürgida.

Viimati muutnud soovik (29-03-2005 20:21:21)


teen mis teen

Eemal

 

#6 29-03-2005 22:03:35

Harry33
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 78

Re: Kriitikast

Kui Fotokalast juttu tuli, siis sealne eluslooduse osa on väga kokku kuivanud. Põhiliselt on mingid koduloomad kui sedagi.
Kuid miks peaksidki loodusfotode tegijad seal käima, kui nüüd on olemas täitsa "oma" lehekülg smile

Eemal

 

#7 29-03-2005 23:23:21

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Kriitikast

Rohelised ei peagi tegema originaalseid pilte. Alustada tuleks ikka tavalisematest, kuid siis ikkagi korralikult. Võtta mingi kindel subjekt ja motiiv etle ning selle kallal töötada. Teha seda mitu päeva. Natuke vaeva tagab selle, et vaadatakse oma esimesele pildle kriitilisemalt, tekib võrdlusmoment. Näed, eile tegin kehvema, kodus analüüsisin ja täna oli juba parem.

Ühesõnaga kui teha, siis juba hästi. Kui esimeseks pildiks on mesilane lilleõiel, siis olgu ikka teravus mesilasel mitte õiel ja ka säri võiks paigas olla. Tegemist on ju ikkagi väga lihtsalt ligipääsetava objektiga ja praegusel digiajastul saab ju kohe koju minna ja pilt üle vaadata ning kui ei õnnestunud siis homme uuesti proovida.

Eemal

 

#8 04-04-2005 20:15:56

soovik
Uus kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 14

Re: Kriitikast

Tänan julguste ja hea nõuande eest.


teen mis teen

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB