Sa ei ole sisse loginud.

#1 08-04-2005 20:22:23

julius
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1

mille järgi valida teleobjektiivi?

Tervist.
Vajan veidi nõu. Otsustasin oma vana saksa kaamera koos selle ees olnud Tair300 objektiiviga Canon EOS 300V vastu vahetada. Nüüd aga vajan Canon`i kaamera ette teleobjektiivi.

Ma täpselt ei teagi, ilmselt on viga pildistajas, aga Tair 300 –se objektiiviga kippusid pimedad ja väga väikeste üksildaste lindudega pildid välja tulema. Isegi vares passides olen sageli lindu ca 4 m kauguselt ja niidul näsivaid metskitsi päris lähedalt pildistanud, aga ikkagi ei tule nagu välja. Ühesõnaga, kas 300 – ne fookuskaugus on piisav metsloomade/ lindude pildistamiseks? Teiseks, et kuidas telekonverteri kasutamine pildi kvaliteeti mõjutab? Ja kui oluline on objektiivi usm mootori kiirus? Nt tuttava oma proovides tundus Canoni ühe eliitobjektiivi autofookus märgatavalt täpsem, kas juhus ja kui oluline see looduses pildistades on?

Palun andke nõu ja ehk soovitage konkreetseid objektiive, millega ise pildistate. Hinnaklass võiks jääda kusagil 4000-6000 kr., kaalunud olen ka kasutatud objektiivi otsmist.

Eemal

 

#2 09-04-2005 00:49:52

okaskera
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 203
Veebileht

Re: mille järgi valida teleobjektiivi?

selle tair objektiivi kohta niipalju, et näiteks enamus minu viimastest piltidest siin on just sellega tehtud ja pimedad ei tule need pildid mitte kui säriaja ja ava ikka õiged valid. muidugi võiks objektiiv pikem olla, kui 300 mm aga paljud pildistavad just nimelt sellistega. katsu ikka lindudele - loomadele lähemale saada. tair objektiivi kõige suurem puudus minu jaoks on see, et manuaalfookusega ei jõua vilkalt tegutsevaid linnukesi teravaks kruttida, st osa pilte jääb hoopis tegemata ja osad tulevad udused.
sinu antud hinnaklassi jäävad ainult 70-300 zoom objektiivid ja selle ostmine soovitati mul küll vahele jätta. isegi kogun hetkel raha, et oma canonile korralikum kasutatud objektiiv osta.

Eemal

 

#3 09-04-2005 01:52:26

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: mille järgi valida teleobjektiivi?

Kogemusest oskan soovitada näiteks Sigma 400mm F5,6 HSM (sama, mis Canoni USM-mootor) APO teletoru. Seda kasutab hetkel minu tädipoeg Priit ning sellega on tehtud järgmised pidlid:

kanakull

kalakotkas


Seega tegemist on väga hea toruga, kuid ka piisavalt haruldasega järelturul. Soovitan vaadata ebay'st, seal neid ikka liigub. Tähele tuleb aga panna asjaolu, et uuemate digipeeglitega (20D, 350D jne) töötab see toru ainult täisavaga ja Sigma seda enam ei uuenda. AGa 5,6 ava on just selline, millest üle eriti looduses ei kasuta. Pealegi joonistab see juba töisava juures väga teravalt.

Edu otsustamisel.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB