Sa ei ole sisse loginud.

#1 20-09-2006 00:34:24

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

panoraamid

Paaril korral on pandud panoraame looduspilti, kuid kuna on pikema külje piirang 600px (mis on disaini tõttu väga mõistetav), siis tekkis mõte, et äkki õnnestub panoraamide jaoks mingi lisa süsteemi teha, et neid siiski ka inimesed saadaks. Hea panoraam on väga huvitav ja nauditav just oma laia vaateala tõttu.

Et idee näiteks oleks, et süsteem laseks uploadida maksimaalselt mingi pindalaga või siis panna mingi teine piirang pikemale küljele ning hindamispildi juures näidataks seda pilti 600px pika küljega, kuid pildil klikkides avataks ta uues aknas täismõõdus. Arvestades tänapäevaseid monitore, siis mingi 1000px pika küljega ei tohiks probla olla veel ilma skrollimiseta ning tõenäoliselt veelgi suuremad on võimalikud mis küll siis juba skrollima hakkavad.

Muidu ju võiks öelda, et see ebaaus teiste piltide suhtes, kuid mingi tase detaili nähtavuses võiks ju olla ning panoraami puhul kisub see ikka mega madalale. Lihtsaim võimalus võrdsusele oleks see, et kui tavapärane pilt on 600x400, siis 240 kP oleks pindala piirang mis näiteks 1:5 panoraami puhul teeb see 220px lühemaks küljeks ja 1100px pikemaks.

Tegemist ainult ühe võimaliku variandiga ning abiks oleks kuulda mis teised asjast üldse mõtelnud on...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#2 05-11-2006 19:03:18

SiCroft
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 9

Re: panoraamid

Ma ei oska öelda, mis oleks hea lahendus, aga olen toruonuga samal meelel. Aga sams peab ka tõdema, et juba 1:3 panoraam tahaks pakutud pindala-lahenduse juures üleminekut 700px pikemale küljele, et maastikupanoraamil detaile välja lugeda.

Kahe käega panoraamide erilahenduse poolt kuna sooviks näha looduspildis rohkem maastikufotosid.

Eemal

 

#3 06-11-2006 01:40:35

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: panoraamid

Mul hoopis selline ketserlik ettepanek, et seaks pildile hoopis lühema külje piirangu. Niikuinii enamik esitab normaalsuhtega pilte ja sellega probleemi ei ole. Ning ka panoraamikud saavad oma soovi rahuldatud. Niikuinii keegi päris soolikat ei hakka saatma, kuna see ei ole vaadatav ning on ju olemas ka mahupiirang ja adminnifilter. Muidugi tekib sellisel puhul ruutformaadi eelistajatel oma probleem smile

Eemal

 

#4 09-11-2006 03:02:59

SiCroft
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 9

Re: panoraamid

küsimus adminnidele: miks on piltidel nii küljepikkuse kui ka suuruse (kB) nõue? Kas küljepikkus on vajalik veebilehe vormistuse tõttu?

Eemal

 

#5 09-11-2006 11:06:23

selena
Kasutaja
Asukoht: Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 151

Re: panoraamid

Pildi suuruse (kB) piirangu kohta selles teemas
http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?pid=1704

Kuigi reeglites on, et pildi suurus ei tohiks olla üle 150kB, võib  järelikult ka kuni 200kB pilte saata... Ja külje pikkuse 600 px suhtes... V.t. Sveni kommentaari
http://www.looduspilt.ee/?page=pilt&id=10196


In sole solum solamen

Eemal

 

#6 09-11-2006 19:32:30

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: panoraamid

Mahtudest ja pikkustest siis lähemalt.

Tahaks ikkagi, et võimalusel arvestataks 150Kb suuruse pildiga, mis on ka reeglites. Suuruse lubamine ülespoole 200kb on mõnel juhul vajalik ja oleme seda lubanud, ca 20% piltidest selle mahu praegusel juhul ka ületavad.

700px ei oleks suur probleem praegu kettamahu mõttes, sest ka meie kodulehe majutusmahtusid on Zone Media tõstnud, ainult et probleemiks kipub kujunema andmeedastusmaht, mis on muutunud kahtlaselt suureks on lubatud mahu piirimail. Et ma ei teagi, mis saab, kui see lõhki läheb tongue Hetkel oleme selle osas ilmselt nende ühed halvimad kliendid. Seetõttu on suuremate piltide tulevik hetkel kahtlane, sest siis tõuseks andmeedastusmaht veelgi... Kui meil oleks piiramatu ketta ja andmeedasmaht, võiksime lubada midaiganes, kuniks seda pole, ei saa väga palju esialgu lubada.

Eemal

 

#7 09-11-2006 19:45:12

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: panoraamid

a Marko sa nüüd kommi ka seda panoraami ideed tongue mahtu see ei puudutaks tongue


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#8 09-11-2006 19:45:25

SiCroft
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 9

Re: panoraamid

suur tänu selena linkide eest. Sveni kommentaar märkamine tõigi mulle mõttesse panoraamide teema ning läkitas foorumisse selle kohta infot otsima mistõttu sai toruonu septembris postitatud teema üles võetud, aga äärmisel vajadusel 200kB võimalikkusest ma teadlik ei olnud.
Samuti tänud Markole asja lähema selgituse eest - vastas paljudele küsimustele.

Aga mulle meeldiks kui nende selgitustega panoraamide teema lukku ei läheks.

Eemal

 

#9 09-11-2006 19:55:38

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: panoraamid

pakuks ühe variandi, kiitke või laitke, arutame

võime juurde pookida pildi lisamisel URLi välja, kus on viide täpselt nii suurele või laiale pildile, kui kasutajal pakkuda on või pakkuda tahab. Sellisel juhul avaneks looduspildis suure pildi peal klõpsides eraldi aknas (see kus praegu saab taustavärvi muuta) kasutaja poolt viidatud pilt.

+ paljudel kasutajatel on oma galeriid, kuhu on võimalik selline pilt panna
- mõned serverid ei luba otse viidata

Eemal

 

#10 09-11-2006 22:43:27

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: panoraamid

ühinen sellega, et väljaspoole viitamine tekitab jama kuna inimesed likvideerivad neid linke. Samuti oleks siis kohe see, et inimesed hakkaks uurima, et kust siis pilt tuleb ja kelle pilt ja no mõnele on see ilgelt oluline tongue

Pigem pakuks tõesti varianti, et uploaditakse panoraame teises mõõtmestikus ning looduspilt teeb resize tavanäitamiseks ning eraldi aknas näidatakse suuremat. Mahupiirang jääks samaks, samuti oleks kontroll sees, et pikslite arv ei annaks panoraamile eelist.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#11 10-11-2006 02:15:53

unitra
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Re: panoraamid

Ma oleks ka kahe käega panoramide poolt ja arvan, et suur versioon võiks asuda ikkagi looduspildi serveris ja selle limiidid võiks olla näiteks 400x1000px (või siis 400x1200px) ja 300kb.
Väiksema versiooni juures peaks siis olema mingi nähtav märge, et on olemas ka suurem versioon, sest muidu jääks see paljudel märkamata, kes pildil ei klõpsi.
Kui poleks kujunduslikke põhjuseid, siis pmst võiks kohe avaneda suur versioon.

Eemal

 

#12 11-11-2006 22:50:19

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: panoraamid

ot millibelli sa said valesti aru, resize ei tähenda cropi vaid tähendab näiteks: 1200x400 -> 600x200 resize. Seega jääb kõik alles, kuid pikemat külge vähendatakse kuni asi jõuab lubatud 600px piiridesse. Vastavalt siis ikka ka teine külg väheneb nii, et proportsioon jääb samaks.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB