Sa ei ole sisse loginud.

#1 14-11-2006 21:22:00

Raulj
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 3

Canon EOS 350D ja RAW

Tervitus, mul väike probleem, nimelt ostsin ühe eraisiku käest taolise kaamera. Digikas ise töötab vägagi hästi, teeb nii JPG-si kui ka RAW aga just neid viimaseid ma arvutisse tirida millegipärast ei saa. Nimelt ei näe ma neid digika mälukaardilt, kuigi kaamera enda ekrnaailt võin neid vaadata. Probleem ka selles, et softi plaati pole, arvan, et selles ongi asi, kuid kas kellegil oleks korra laenata või saaks kuskilt netist seda tirida. Äkki keegi oskab nõu anda!!

Eemal

 

#2 14-11-2006 23:15:22

Alex
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 33

Re: Canon EOS 350D ja RAW

Osta mingi odav kaardilugeja, oled häppi.
Canoni soft niikuinii on nagu ta on.

Eemal

 

#3 14-11-2006 23:44:50

metsapeni
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 42
Veebileht

Re: Canon EOS 350D ja RAW

<http://software.canon-europe.com/products/0010192.asp>

sellelt saidilt peaksid saama. CameraWindow on selle asja nimi ja töötab küll, alla tõmbab ja rohkemaks teda vaja ei lähe. Arvuti ei näitagi RAWi sest cr2 faili ta ei tunne ära.
Muidu kui 200kr on siis kaardilugeja omale osta, hea ja mugav lahendus, ei pea usbidega jamama ja kiiremini saab ka.

Eemal

 

#4 14-11-2006 23:54:14

Raulj
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 3

Re: Canon EOS 350D ja RAW

metsapeni kirjutas:

<http://software.canon-europe.com/products/0010192.asp>

sellelt saidilt peaksid saama. CameraWindow on selle asja nimi ja töötab küll, alla tõmbab ja rohkemaks teda vaja ei lähe. Arvuti ei näitagi RAWi sest cr2 faili ta ei tunne ära.
Muidu kui 200kr on siis kaardilugeja omale osta, hea ja mugav lahendus, ei pea usbidega jamama ja kiiremini saab ka.

Olen neid vaadanud, need õige tarkvara uuendused ainult, mul puudub üldse see soft sad

Eemal

 

#5 15-11-2006 11:08:42

okaskera
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 203
Veebileht

Re: Canon EOS 350D ja RAW

ei tea, kas see 350 d puhul toimib samuti kui 20 d puhul aga...
võta lahti menüü, sealt otsi "communication" ja sellel vali "normal" asemel "PTP", ühenda juhtmega arvutile taha ja lülita sisse. Siis mõne hetke pärast tuleb ette see "ava sellega või tollega kastike", see pane kinni ära ja võta my computer-canon blablabla fotokas sealt, klõpsa lahti ja olemas kõik su failid. Töötab ainult Win XP puhul vist.

Eemal

 

#6 15-11-2006 12:17:19

Raulj
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 3

Re: Canon EOS 350D ja RAW

okaskera kirjutas:

ei tea, kas see 350 d puhul toimib samuti kui 20 d puhul aga...
võta lahti menüü, sealt otsi "communication" ja sellel vali "normal" asemel "PTP", ühenda juhtmega arvutile taha ja lülita sisse. Siis mõne hetke pärast tuleb ette see "ava sellega või tollega kastike", see pane kinni ära ja võta my computer-canon blablabla fotokas sealt, klõpsa lahti ja olemas kõik su failid. Töötab ainult Win XP puhul vist.

Suured tänud, nüüd sain kätte smile

Eemal

 

#7 15-11-2006 13:40:10

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Canon EOS 350D ja RAW

Canoni Raw-konverteritest: üllatuslikult on 400D-ga kaasasolev Raw-konverter nii hea, et eelistan seda nii Capturele kui Adobele hetkel - minu silmale annab ta parima tulemuse.

Tasub jälgida ka seda, mis toimub ühemeheprojektiga "RAW Therapee".
Üks mõnusaima kasutajaliidesega Raw-konvertereid. Konverditulemus on kvaliteetne, samas on ta NII UUS, et:

- töötleb täismõõdus previewsid, st on üliaeglane
- ei oma reset-nupukesi algseadete taastamiseks

jms. Aga paljulubav projekt.

http://www.rawtherapee.com

Eemal

 

#8 15-11-2006 17:16:33

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Canon EOS 350D ja RAW

millibell: jah, just. Paneb imestama, mis.

Eemal

 

#9 15-11-2006 19:07:55

T*m
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 97

Re: Canon EOS 350D ja RAW

Kaups, kas sa oled enda poolt mainitud konvertereid ka Lightroom betaga võrrelnud? Kõiki ei jaksa oma masinast läbi ajada smile
Katsetasin ise Rawshooterit koos Color enginega, ACR-i, Nikon Capturet ja Lightroom 4.1. Silkypicsi proovisin ka, aga see kasutajaliides jooksutas mu mõistuse kokku smile
Anyway, minu proovitutest paari erineva testpildiga (mis ei kata kindlasti kaugeltki kõiki võimalikke situatsioone) oli kõige meeldivam just Lightroom. Shooteri interfeis ja kiirus rokivad, aga värviga ei oska ta suurt mitte midagi mõistlikku teha. Ülejäänud olid enamvähem kasutatavad, aga LR-iga tuli meeldiv tulemus kõige lihtsamalt.

Eemal

 

#10 15-11-2006 19:45:00

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Canon EOS 350D ja RAW

Lightroom kasutab ilmselt samu algoritme/tarkvarapõhja mis abode raw converter. Või siis rawshooteri oma, sest adobe ostis tolle ju ära.

Võrrelnud otseselt pole jah. Korra Lightroomi vaatasin - minu jaoks on see Lightroom kohmakas, kuigi stiilne töövahend.

Ma ise ei kasuta adobe converterit, minu arvates neist "suurtest" vaat et kõige kehvem (väga paljud kiidavad just adobet, nii et maitseasi), kuigi ilmselt maailma kasutatavaim.

Capture on minu jaoks nr1, siis rawshooter ja adobe umbes samal tasemel, siis ülejäänud.

Viimasel ajal kasutan aga peamiselt, nagu öeldud, Canoni enda konverterit (DPP) 400D failide konvertimiseks.

Muide: alati ei ole üks ja parim, sõltuvalt pildist võib mõni konverter ühest, teine teisest "parema" renderduse teha.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB