Sa ei ole sisse loginud.

#1 11-12-2006 15:42:03

Kuusk
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 222

Tekkis küsimus

Kasutaja " mika " Pilte galeriis 21, keskmine hinne hetkel 3,81 staatus ikka veel jänkupoeg ????

Eemal

 

#2 11-12-2006 15:48:40

janograf
Kasutaja
Asukoht: Uderna-Tartu-Põlva-metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 367
Veebileht

Re: Tekkis küsimus

no aga las ta olla jänkupoeg, aga vaata kui kõva see jänkupoeg on paneb isegi nii mõnelegi põdrapullile ära tongue

Eemal

 

#3 11-12-2006 15:49:59

Kuusk
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 222

Re: Tekkis küsimus

Seda minagi et kõva jänkupoeg.

Eemal

 

#4 11-12-2006 20:13:04

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Tekkis küsimus

khm... ettevaatlikult küsiksin, et savi ei ole v6i, mis see staatus parajasti on? Ja mida peaks veel tähendama "vale staatus"? Ärge nüüd asju üle ka tähtsustage.  Loodame, et me siin siiski rate.ee-ni ei j6ua...

Eemal

 

#5 11-12-2006 20:17:30

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Tekkis küsimus

Jyrka, las igaüks ise otsustab mis talle savi või mittesavi on. Staatus on osa siinsest mängust, kellele oluline, kellele mitte. Elu (ja eriti hobi) ei pea kogu aeg nii pagana tõsine olema.

Eemal

 

#6 11-12-2006 20:21:30

m66k
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 239
Veebileht

Re: Tekkis küsimus

No see vahe on, et jänkupojad saavad vähem pilte uploadida nädala jooksul(mingi 1-2 pilti oli vist)

Eemal

 

#7 11-12-2006 23:48:55

mercar
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 244

Re: Tekkis küsimus

Samuti ei saa jänkupoeg võõraid pilte kommenteerida- vahel aga seda võibolla tahaks. Eriti kui tegu on end nö. tõestanud looduspildi liikmega.

Eemal

 

#8 12-12-2006 00:11:01

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Tekkis küsimus

kuidas jänkupoeg ei saa pilte kommenteerida, saab alates hetkest, kui on 2 pilti kontol ja lausa peabki kommenteerima vähemalt 25 korda enne, kui saab enda keskmise nime taha. Ma ei näe selles kõiges erilisi probleeme, tigekullid otsustavad, kes, millal...v.a. muidugi mika,... see on nats imelik, et tema veel jänkupoeg on.

Eemal

 

#9 12-12-2006 00:20:09

selena
Kasutaja
Asukoht: Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 151

Re: Tekkis küsimus

Pets, kommenteerida saab, kui on vähemalt 4 pilti ja keskmine hinne su nime taha tekib siis, kui sinu pilte on vähemalt 25 korda HINNATUD.


In sole solum solamen

Eemal

 

#10 12-12-2006 00:26:16

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Tekkis küsimus

ok, sorry selena, Sul on õigus,...kuid mõte anyway selles, et jänkupojad saavad pilte kommenteerida ja hinnata ning see, et nädalas saab ainult 2 pilti üles panna on vast esialgu isegi plussiks,...saab vähe kriitikameelt arendada smile

Eemal

 

#11 12-12-2006 00:50:20

janograf
Kasutaja
Asukoht: Uderna-Tartu-Põlva-metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 367
Veebileht

Re: Tekkis küsimus

Kui vaadata praegust piltide saatmist-ülesminekut (ma täpselt ei oska öelda palju saadetakse) aga päevas läheb ülesse ikka väga vähe pilte. Ei tahaks ka uskuda, et asi adminnide taha kinni jääb pigem siiski piltide taha. Eks jänkupojad ikka alguses üritavad pilte ülesse panna aga arvatavasti läheb enamus nende loomingut samamoodi ka tagasi. Mida aeg edasi ja kui kriitika taluvus ning tahtmine suur küll siis ka staatus tõuseb. Ise ma näiteks healjuhul keskmiselt 1 pildi nädalas panen ülesse, sest ma tean, et sitta pole mõtet panna ja kui tahad ka hindeliselt kõrgemale pürgida hakkadki mõtlema mida panna ja mida mitte.

Eemal

 

#12 12-12-2006 00:55:08

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Tekkis küsimus

ehk see, et pilte vähe tuleb on praeguse aastaaja eripära, algajatel on pildipangad lahjad,....teine asi: vanemad tegijad hindavad pilte üsna laisalt, varasematel aegadel on hindamisaktiivsus nagu suurem olnud,...või ma eksin ?

Eemal

 

#13 12-12-2006 01:55:57

janograf
Kasutaja
Asukoht: Uderna-Tartu-Põlva-metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 367
Veebileht

Re: Tekkis küsimus

Pets kirjutas:

ehk see, et pilte vähe tuleb on praeguse aastaaja eripära, algajatel on pildipangad lahjad,....teine asi: vanemad tegijad hindavad pilte üsna laisalt, varasematel aegadel on hindamisaktiivsus nagu suurem olnud,...või ma eksin ?

Mis sellel aastaajal viga on?

Ma ei ütleks, et vanemad tegijad on laisad, lihtsalt asi on selles, et kes see ikka viitsib ühte ja sama putru mitu korda süüa. Arvan, et algajatel on endal pool kodutööd tegemata, ei viitsita või ei taheta uurida/otsida välja juba lisatud sarnaseid pilte, et neid enda omaga võrrelda ning natuke mõelda mis SELLEL ühel pildil on head ja mida MINU pildil pole. Pole vaja ka metsaretkelt tulles oma mälukaarti kohe looduspilti tühjendama hakata. Ja alati saab ka vanemate piltide alt kommentaare lugeda mis on vägagi õpetlik.
Ühesõnaga seda teemat on siin ka juba arutatud ja ilmselt arutatakse veel ka edaspidi....niiet jõudu enese arendamisel.

Eemal

 

#14 12-12-2006 02:46:30

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Tekkis küsimus

Janografil on vägagi õigus. Kümnendat korda samale motiivile sama asja ütelda - sõrmed keelduvad trükkimast.

Ja juhul, kui 2-st pildist nädalas siia lisamiseks väheks jääb -- tegelikult see näitab, et on, kuhu minna. Tõesti, too suurem limiit võimaldab teinekord mõne eksperimendi korraldada, mida kõrgem auaste, seda tõenäolisem, et eksperiment ka läbi lastakse, kuid kui piirduda kahega, siis häid pilte nädalas 2 tükki annab teha või saata.

Lisaks, too auaste pole ju pimesi usaldatav, igaüks saab vaadata, mis selle inimese galeriis on. Nt minu arvamus läheb ilmselt maastikupildistajatele sama palju korda, kui tolmurullikeste armuelu lehmavasikale, sest ma pole seda teemat eriti pildistanud (kuigi ma enda arvates tunnen ka seal hea pildi ära smile). Mika arvamus jänkupojana aga nt makrokategoorias on juba täitsa arvestatav, sest tema galerii näitab, kuhu inimene tüürib ja mids teemas ta end kodusemalt tunneb.

Pika mulina kokkuvõtteks -- tehke häid pilte ja pange ka häid pilte siia, küll siis need auasted ja hinded jne ka järele jõuavad.

Eemal

 

#15 12-12-2006 10:51:52

jaanalind
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 109

Re: Tekkis küsimus

Njah, olen seni neil teemadel vait olnud, aga kui nüüd veel korra sisulise poole pealt sõna võtta, siis... Ma saan vanadest olijatest  väga hästi aru, see on nende jaoks läbi käidud etapp. Uueks olemine nimelt. Ei viitsi enam identseid pilte kommenteerida. Nii palju on neid juba kommenteeritud. Samas, soovitusest "vaata oma pilte kriitilisema pilguga" ei ole algaja jaoks suuremat abi kui et see peletab vähem järjekindla ja vähem asjast huvitatud seltskonna eemale. Võibolla see, jah, ei olegi nii halb, kuid neile, kes endiselt edasi üritavad, muutub olukord ikkagi jälle üsna ruttu lootusetuks. Ma saan ka aru sellest, et vanad ja head tegijad ei mäleta enam, mis on algajate põhiprobleem - kuidas sa vaatad oma pilte kriitilisemalt, kui puudub see kriitiline silm, millega seda teha smile Kui vaatad siin olevaid pilte kriitiliselt, tundub ikka, et näed, mul tuli päris hea pilt välja, vaataks siis, mis teised ka arvavad - ja tuleb maksimaalselt kaks arvamust, siis...
Ei saa eeldada, et uued jätavad ühe arenguetapi vahele, jätavad teatud pildid tegemata või siis isegi teistele näitamata ja hakkavad kohe pildistama megahuvitavaid pilte karudest, huntidest ja metssigadest. Vahepealsetele etappidele on ka tagasisidet vaja, lähtepunkt on uutel alati ju sama (kui andekuse teema välja jätta). Keegi ei jõua väga heade piltideni ilma halvemateta, ma ütleks isegi, et raske on jõuda heade piltideni, kui halvemate kohta pole saadud tagasisidet. Üksi arenemine võtab ilmselt kordades rohkem aega.
Ma olen viimasel ajal lugenud siin nii uuemates kui vanemates foorumites nii palju sõnavõtte sellest, et ärge saatke neid igavaid pilte, mida siin on kümneid, keegi ei viitsi neid hinnata. OK, ei saada, olen omaette. Samas on siin pilte vanadelt ja minu arust väga headelt tegijatelt, mille alla laekub ka heal juhul 2-3 kommentaari. Mille järgi siis ikkagi nüüd vaesed uued peaksid vahet tegema, kas nende enda kommentaarideta pilt on halvem vanade tegijate kommentaarideta piltidest smile
See teema kisub absurdseks juba... Püüan küll ise igal võimalikul juhul nii palju kommenteerida kui jõuan (vältides muna õpetab kana stiili), et välja teenida ka kommentaare enda (ja võibolla ka teiste uute piltidele), aga - ei midagi. Ma ei tea, kas siis uued peaks siit taganema ja leidma mingi muu alternatiivi või mis ettepanek on?

Eemal

 

#16 12-12-2006 11:30:35

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Tekkis küsimus

Teemast teise: olgem ausad - tigekullide poolt loodud looduspilt on ikka väga kõva ja hästi toimiv äriidee,...kas ei oleks mõte see tasuliseks muuta ?
Inimesed, kes tegelevad loodusfotograafiaga on nagunii niipalju fännid, et see on suur osa nende elust, fototehnika maksab palju, kui tahad tegelda, lihtsalt pead vahendeid leidma, asi see poleks siis meil mingit aastamaksu maksta, summa ei peaks ju olema ulmeline.

...Aga see on lihtsalt üks mõte, ärge mind nüüd selle pärast elusalt nahka pange smile

Eemal

 

#17 12-12-2006 11:50:24

Kuusk
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 222

Re: Tekkis küsimus

Kindlasti muutuks siis kasutajate arv väiksemaks. Pealegi võib see tekitada sellise probleemi et kui ma nt. maksan siis miks kõiki minu poolt saadetud pilte üles ei panda jne. Inimesed on harjunud et kui nad juba maksavad siis tahavad ka midagi vastu saada ja kui seda ei võimaldata siis miks ma peaksin maksma.

Samas aitkas see kindlasti kaasa lehkülje arendamisele ja ülalpidamisele aga ma leian et see tuleks teisiti lahendada, mitte lihtsalt leht kõigile tasuliseks teha. Alati võib ju vabatahtlikult üritust toetada.

Eemal

 

#18 12-12-2006 11:51:19

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Tekkis küsimus

tasuliseks?? sa m6tled midagi sellist, et ntx iga yle 4.0 keskmise hindega pildi eest makstakse autorile honorari? m6te hea, aga kes maksab? smile

Eemal

 

#19 12-12-2006 11:53:29

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Tekkis küsimus

äriidee teenib bännerite müügist ja jumal tänatud, et sellega liiale pole mindud ja siin mingid renault clio asjad ei vilgu. teistele oma piltide näitamine või teiste "kolleegidega" suhtlemine pole küll tõesti see koht, mille eest raha maksta. ükskõik kui vähe või palju.

Eemal

 

#20 12-12-2006 12:06:24

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Tekkis küsimus

Mina omalt poolt kutsun üles hindama ja kommenteerima neid pilte, millel parajasti üldse hinnet pole v6i on vähe. Ja panna ka ausalt halb hinne, kui on kehv pilt. Nii harva, kui ma kommenteerima satun, üritan esmalt need pildid üle vaadata, kasv6i poolvägisi. Sellised pildid on väga head hindamistrenniks, kuna on raskem arvamust kujundada. Hea ja ilusa pildi all on lihtne kilgata "super!" ning "visata viis".
Nii saavad loodetavasti rohkemad asjaosalised oma tagasisidekübemekese kätte. Neil, kel pildi all juba 20 nelja-viit, pole erilist vahet (ka hinde kujunemise m6ttes).

Eemal

 

#21 12-12-2006 13:26:39

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Tekkis küsimus

Jyrka jutu jätkuks: on portaale, kus on lausa eraldi link - "Kommenteerimata (või hindeta?) pildid". See oleks abiks, igaüks saaks võtta ausasjaks nädalas paar kommita/hindeta pilti sealt nimekirjast välja saada.

Eemal

 

#22 12-12-2006 16:01:13

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Tekkis küsimus

Kuna kasutajad enamasti vist vaatavad viimaseid kommentaare ja seetõttu jääb neil tihti märkamata, et uusi pilte tulnud (ei ole ka ise sellest patust puhas). Siis mis arvatakse ideest, et näiteks kui peale ülesminekut 12h jooksul pole komme tulnud pildile, et siis ta tekiks ka viimaste kommide alla kuid viimaseks kommijaks oleks "kommimata". Siis vilksab see inimeste ninade eest ikka läbi ja äkki ka siis keegi kommib?


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#23 12-12-2006 16:12:21

Kuusk
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 222

Re: Tekkis küsimus

Polegi väga paha mõte. Aga mis nendest piltidest saab mis jäävadki nt. kommenteerimatta, pole ju mõtet et need iga päev lihtsat ette hüppaksid. Mõned pildi lihtsalt on sellised mille kohta lihtsalt ei oska arvamust avaldada rääkimatta juba hindamisest

Eemal

 

#24 12-12-2006 17:13:44

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Tekkis küsimus

Ma arvan, et see kommimata pilt võiks seal püsida kuni nimi avalikuks tuleb. Siis jah oleks eraldi juba kategooria "kommimata pildid" abiks edasiseks. Igastahes mina olen küll märganud (ka just hiljutisest kogemusest), et niipea kui keegigi pildile kasvõi ühe kommi paneb, siis tuleb neid ka juurde mis sest, et pilt võis ennem seista mitu päeva ilma kommideta smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#25 12-12-2006 17:21:06

Kuusk
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 222

Re: Tekkis küsimus

Eks ta tavaliselt kipub jah nii olema et kui keegi otsa lahti teeb siis tulevad teised järgi.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB