Sa ei ole sisse loginud.

#26 16-12-2006 21:03:31

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Viigimarja jant.

Jajah, eks ilmselt on tõesti nii. Ma pidasin rohkem silmas midagi sellist, et keegi adminn äkki kirjutab kokkuvõtva otsuse või nii. Midagi selliset, et vastavalt herpetoloog mercar, Londoni Teaduste Akdeemia teadurite Mr..... ja Mrs........ arvamusele, pole tegemist arusisalikuga, kuna ............. Samuti pole tegemist pildistaja poolt väidetud takjalehega, kuna vastavalt Tallinna Botaanikaaia metoodiku hr. U.L. hinnangule ....... jne. Seoses  nimetet asjaoludega on alust arvata, et tegemist on (rõhutan) teadlikult (kuna igaüks meist võib määramisega eksida) võltsitud/lavastatud vms. pildiga. Raskendav asjaolu - EL fotokonkurss  jne jne.

Eemal

 

#27 16-12-2006 21:20:36

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Viigimarja jant.

Aga Jyrka, see on vormiline pool. Ja tulemus on ikka täpselt sama. Juriidiliselt ehk korrektsem on sinu soovitust mööda teha, kuid kuna siin saidil ei liigu just viimase peal udud looduse suhtes, st enamus siinsest rahvast on oma elus arusisalikku näinud jne, siis mis vahe on paari teadlase ja pea kogu looduspildi seltskonna kahtlustel -- üks kõlbab ja teine mitte?

Ja see Borneo näide ei sobi siia hästi -- selle pildi autentsust oskaksid hinnata Borneo inimesed, mitte siinsed. Väidetava arusisalikuga, meie kohaliku liigiga, tuldi aga siia, kohalike ette...

Eemal

 

#28 16-12-2006 21:54:41

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Viigimarja jant.

Eks igalühel omad kriteeriumid. Mina olen harjunud/sunnitud olnud oma seisukohta enamasti konkreetselt, kokkuvõtvalt ja empiiriliste argumentidega põhjendama. Enamasti situatsioonis, kus "kõik teavad seda" või "eelpooltoodud (20 inimese läbisegi) jutust järeldub" pole olnud piisavad. Samuti, teades sinu visadust (positiivne omadus) ei viitsi ma sel teemal ka edasi arutleda. Nagu öeldud, igalühel oma "tõelävi". Minul on see lihtsalt veidi teises kohas.

Eemal

 

#29 16-12-2006 23:12:49

aavo13
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 303
Veebileht

Re: Viigimarja jant.

Ei tea, aga Inglismaa Loodusteaduste Akadeemia ja eestimaine sisalik, sama nagu Eesti Loodusteaduste Akadeemia ja Mauritaania ämblik. Kuulaks ikka kohalike asjatundjate arvamusi ennem!

Eemal

 

#30 16-12-2006 23:54:06

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Viigimarja jant.

Aavo, ära aja. Tänu nende inglaste raamatutele, millest osad ka meile tõlgitud ja osad tõlkimata, ongi üldse meil  võimalik oma vendi määrata. Miskipärast nt ämblike tuvastamiseks pean kah haarama va inglaste raamatu järele, ei ole seda meie kohaliku 'akadeema' poolt väljaantud üllitist veel... Vähemalt veab meil, et meiel paljude liikide kooslus suht sarnane on...

(Ja nagu eestlaste rahvuslikule uhkusele kohane, eks eesti sama ala spets on ikka kordi vägevam mees kui mõne muu maa oma. On-on :-P)

Eemal

 

#31 17-12-2006 00:29:29

aavo13
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 303
Veebileht

Re: Viigimarja jant.

Nu ma mõtlesin, et tunnen ikka rohkem seda elukat, kellega koos elan, kellel külas käin, seda nagu vähem. Nu inglastel teisiti, käivad mete ööklubideski uurimustöödel juba. Ja neil endil pole ju mürkmadusidki, ikka tulevad siia.

Eemal

 

#32 17-12-2006 00:32:37

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Viigimarja jant.

Ega jah, et loodusteadustes pädev olla, peab riigis vähemalt üks mürkmao liik olema, muidu ei lähe selle riigi vendade arvamus üldse arvesse big_smile. (see on vist eestlaste reegel big_smile big_smile)

Eemal

 

#33 17-12-2006 00:49:15

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Viigimarja jant.

siinkohal olen draaga küll ühes paadis. kasvõi juba seetõttu, et arusisalik on üsna suure levialaga ning seda võib vabalt määrata ka mõni võõrspetsialist

Eemal

 

#34 17-12-2006 01:29:42

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Viigimarja jant.

Esiteks, inglastel on täpselt sama sisalikevalik, mis meilgi.
Teiseks, on looduspildi adminnidele laekunud rohkem infot väljast poolt usaldusväärsetest allikatest, et teha just selline otsus nagu tehtud sai.

Kuna ˛ürii on veel ametlikku otsust kujutamas ei saa kõiki materjale veel avalikustada. Meie ametlik otsus on juba kujunenud.

Eemal

 

#35 17-12-2006 03:01:19

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Viigimarja jant.

aavo, see konkreetne inglane on eesti sisalike-kahepaiksetega rohkem kursis, kui nii mõnigi kohalik, ma julgen arvata smile teiseks jah, eestis ja inglismaal tuterdavad samad sisalikud ringi. ja kolmandaks võiks zhürii nüüd tõesti oma jala maha panna, infot on neil juba üksjagu käes..

Eemal

 

#36 17-12-2006 04:01:14

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Viigimarja jant.

Ma pole selle teema all meelega sóna vótnud, kuna seda vóidakse  tólgendada miski isikliku vimmana seoses ''särgisaagaga''(mille eest oleks viigikale juba siis napilt aidaaa pandud). Aga nagu Svengi, nii ka mina vóin öelda, et see inf mis teieni jóudnud on vaid pool sellest, mis näiteks minu isiklikule meilile seose särgisaagaga viigika poolt jóudis. Korduvad katteta lubadused jne. jne. jne. Ma ei oma selle inimese vastu miskit küüneviha aga minu jaoks on see inimene lihtsalt üks harilik valetaja!!!

Eemal

 

#37 17-12-2006 14:09:42

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Viigimarja jant.

ma mõtlesin jah, miks alari vait on olnud siiamaani. a näe, nüüd viinakurat tõi küüne alt viha välja big_smile

Eemal

 

#38 17-12-2006 20:31:51

Priit Pallum
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161

Re: Viigimarja jant.

Tulen korraks päris alguse juurde tagasi. Osalesin ka sellel makrofoto kursusel, kus see sisalikupilt väidetavalt tehtud on. Kahjuks või õnneks ma Viigimarja ei tunne, kuid kursuse lõpus oli üks tähelepanu vääriv moment temaga seoses küll. Nimelt toimus siis piltide hindamine, kus kõik osalejad pidid kursuse käigus tehtud piltidest 4 tk. välja valima, ise neid kommenteerima ning kõigile hindamiseks välja panema. Selle nelja pildi hulka valis Viigimari ka pildi teost, kes mööda roostetanud metallplaati liikudes jättis enda järele märja jälje. See pilt oli mulle tuttav (olin seda looduspilt.ee-s varem näinud, nimi oli siin “veidi roostes” vms), kuid ma ei tahtnud uskuda, et keegi kursuse reegleid rikub ning ma ei hakanud kahtlust tookord avaldama. Pärast kursust järgmisel päeval kontrollisin ning leidsingi sama pildi siit keskkonnast. Algeselt “võitis” Viigimari makrokursuse ära ning lunastase seeläbi tasuta koha järgmisele kursusele. See tasuta koht küll tühistati, kuna üks teine kursusel osaleja märkas samuti seda teo pilti ning korraldajaid teavitati sellest. Arvasin, et selline käitumine on tingitud tema noorusest ja rumalusest, kuid nüüd hakkan selles natuke kahtlema. Ebameeldiv lugu küll...

Eemal

 

#39 17-12-2006 20:36:10

Rommi
Kasutaja
Asukoht: Järvamaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 70

Re: Viigimarja jant.

Jälgin seda teema arendust juba pikemat aega ja ega see ütlus ei ole ikka niisama lambist välja imetud, et -Eestlase parim roog on teine eestlane-.
Keda kuradit see kotib, mis sisalik seal pildil on.Fakt on see, et pilt meeldib.

Eemal

 

#40 17-12-2006 20:41:01

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Viigimarja jant.

Rommi: muidu nagu äkki väga polekski kui see pilt poleks võitnud konkurssi mille tingimustes on sees ka see, et pilt peab olema tehtud eestis. Ning üldiselt ei kannatata inimesi kes valetavad ja ebameeldivalt käituvad. Priidu kommentaar üldiselt paneb asja paika selles suhtes, et viigikas ei tee seda esimest korda.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#41 17-12-2006 20:43:08

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Re: Viigimarja jant.

Rommile: õige hõlma ei hakka keegi. Teatud tegevused on reeglitega piiritletud ja nendest tuleb kinni pidada eranditult kõigil. Kui nendest reeglitest lihtsalt üle jalutatakse ning aetakse lolli jama suust välja, siis ajab ka kõige passiivsemal kõrvaltvaatajal harja punaseks. Nii lihtne see ongi!

Eemal

 

#42 17-12-2006 20:47:31

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Viigimarja jant.

@priit p - uskumatu lugu, ma ütleks. kahju, et keegi seda siin juba varem ei rääkinud, oleks inimese iseloomust parema pildi juba varem saanud. nüüd pole ta süüdimatuses tõesti enam mingit küsimust. @rommi - mine puu taha, loe siis veidi tähelepanelikumalt - pilt võib sulle meeldida, siin on teema selles, et inimene on reeglite vastaselt saadud/võltsitud (halvimal juhul kummist looma) pildiga konkursi võitnud. nende inimeste ees, kes ausate piltidega seal osalesid. ahjaa, ma ise ei osalenud, ega oleks ka temaga ühes kategoorias osaleda saanud, nii et siin puudub igasugune isiklik vimm.

Eemal

 

#43 17-12-2006 20:56:37

siilur
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 224
Veebileht

Re: Viigimarja jant.

Mina samastaks viigimarja teod spordis topingu kasutamisega. Ma arvan, et see kotiks ka sind rommi, kui keegi selle toel koguaeg võidaks ja ei austaks teiste pingutusi.

Eemal

 

#44 17-12-2006 21:07:20

Priit Pallum
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161

Re: Viigimarja jant.

to: tom   Arvasin/lootsin, et vale pildiga esinemine oli tal kogemata ja ma ei tahtnud sellist "nagatiivset" teemat üles võtta...

Eemal

 

#45 17-12-2006 21:14:28

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Viigimarja jant.

Krt, selline asi ärritab, kui Rommi sugune vend ilma teemase süvememata tuleb mingisugust löga ajama. Teema ise on juba väga nördima panev, soovitan hästi mõelda, ja kommid kaks korda läbi lugeda kui ühe korraga ei suuda läbi hammustada, ennem kui antud teemal mingi lapsus välja paisata.

Eemal

 

#46 17-12-2006 21:21:59

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Viigimarja jant.

Veel sellest teopildist --> tolle teopildi (nähtav siin --> http://sarv.gi.ee/loodusfoto/displayima … &pos=1 ) all avaldasin kahtlust, et too vennike oli pleki peale tõstetud, ja siis veel korra tõstetud. Ma Viigika vastust teemale enam ei mäleta, igatahes sõjaks seal pildi all ei läinud. Igatahes arvestades asjaolusid olen nüüd kindel, et too teopoiss ei saanud sinna  plekile omal jalal ja ka see teistkordse tõstmise kahtlus on ilmselt põhjendatud...

Eemal

 

#47 17-12-2006 21:27:52

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Viigimarja jant.

Jah, Rommi, sind ei koti, kuid ma tunnen küll kaasa nendele ausatele noortele loodusfotograafidele, kes võltsitud pildi ja valeloo pärast teenitud võitu ei saanud. Pilt oli hea jah ja väärinuks võitu, kui see oleks tehtud niimoodi nagu konkursi reeglites kirjas.

Kõige õudsam on aga see, et Imbi kirjutas kogu sellest painajast loo Eesti Loodusesse ja rääkis "kuidas asi toimus". Minu arust mõnitas ta sellega kõiki Eesti loodusega (loodusega on väikese tähega, sest räägin kõigist inimestest, mitte ainult ajakirjast) seotud inimesi. Rõve! See on see reidiajastu, kus peamine on kuulsus, mitte selle saavutamise viis. Olen loodust pildistanud nii kaua, kui ennast mäletan, on Imbi öelnud. Kas sa oled oma piltide kohta ka sama pikalt valetanud? Siin paljastuv kallutab arvamuse sinnapoole, et oled küll. Elukutseline valemängija.

Eemal

 

#48 17-12-2006 21:33:21

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Viigimarja jant.

Tundub, et see 'search' link ei funka enam, panen siis viite otse pildile -- http://sarv.gi.ee/loodusfoto/albums/1N/ … GIMARI.jpg -- järsku adminnid vahetavad lingi ära või midagi.

Eemal

 

#49 17-12-2006 22:04:11

mercar
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 244

Re: Viigimarja jant.

Kas asi minus, aga pilti ei näe...

Eemal

 

#50 17-12-2006 22:16:31

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Viigimarja jant.

Jälg, mille tigu maha jätab ongi tihtipeale katkendlik.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB