Sa ei ole sisse loginud.

#1 12-01-2007 01:11:16

m66k
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 239
Veebileht

Planeet Maa @ ETV

Super loodussari BBC poolt. Peaks nüüd pühapäeviti mõnda aega käima, kellaaegu vaadake etv kodulehelt, neil tundub iga osa erineval kellaajal olevat. Esimene osa oli vist juba ära, selle nimi oli "From pole to pole" , seega selline kokkuvõttev värk, järgmised osad keskenduvad rohkem ühele teatud teemale.

ETV-l tundub esialgu plaanis olevat ainult 5 osa eetrisse lasta. Tegelikult on kokku 11 osa ja kõik on väga huvitavad. Paar ekstrat on kah, kus näitab siis kuidas mõnda asja filmiti.

Väga palju on hämmastavaid kaadreid ja pealeloetav tekst annab asjale veel palju juurde. Internetist on kah võimalik osi "hankida" ja esimesele viiele osale on ENG supakad olemas ning muideks esimese osa tõlkisin eesti keelde. smile (subclubis olemas)

See peaks olema suurima eelarvega loodussari ja on täielikult HDTV formaati lindistatud.

Eemal

 

#2 12-01-2007 15:38:12

priit122
Kasutaja
Asukoht: Rapla/Matsalu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161
Veebileht

Re: Planeet Maa @ ETV

tänud jagamast. Üritan kindlalt vaadata. Sellist infot võiks siin rohkemgi liikuda, ise tavaliselt ei pane tähele kuna ei ole suurem asi etv vaataja :S

Eemal

 

#3 12-01-2007 15:42:06

priit122
Kasutaja
Asukoht: Rapla/Matsalu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161
Veebileht

Re: Planeet Maa @ ETV

Vabandust topelt postituse eest, kuid nüüd tekkis mõte, et võiks üldse siin foorumis mingi alateema olla, kuhu saaks postidada erinevate tulevate loodussaadete kohta või pisemate välja antavate teoste/raamatute kohta.

Eemal

 

#4 12-01-2007 18:04:52

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Planeet Maa @ ETV

Lihtsaim tee BBC kõvima looduskraami saamiseks on seada sammud Amazoni ja tellida sealt http://www.amazon.co.uk/Life-Collection … 000B3MJ1E/ . See on küll rahaliselt kallis, kuid kui võtta, et kahetunnise filmi eest küsitakse 200 eeku ja seal on üle 60 tunni parimat looduskraami, siis on hind tundus mulle isegi soodne. Sealt pakist on parimatest puudu vaid Blue Planet ja seda saab praegu special editionina eraldi tellida.

Sisaldab:

Eight features. Contains all of David Attenborough's 'Life' series. 'The Life Of Birds' presents a fascinating and exciting view of the world of birds, the largest animal group on earth. Also includes: 'Trials Of Life', 'Life In The Freezer', 'The Life Of Mammals', 'The Private Life Of Plants', 'The Living Planet, 'Life On Earth' and 'Life In The Undergrowth'.

Keda huvitab, mis need seriaalid endast kujutavad, siis antud lingi allpool on üks reviewer väikese ühelauselise ülevaate neist teinud.

Eemal

 

#5 12-01-2007 18:19:06

TanelV
Uus kasutaja
Asukoht: Suure-Jaani
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 23
Veebileht

Re: Planeet Maa @ ETV

Seda sama saadet mis ETV näitama hakkab, on YLE 1-s(või oli 2) juba mõnda aega jooksnud laupäeviti kell 19. Aga emakeeles on ikka parem vaadata ja kuulata

Eemal

 

#6 12-01-2007 18:23:47

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Planeet Maa @ ETV

YLE 1-s, jah kell 7 oli vist eelmine laupäev esimene osa 11 osalisest.

Eemal

 

#7 12-01-2007 18:26:08

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Planeet Maa @ ETV

draa nimetatud seeriast istub mul praegu teleka kõrval the life of birds. kolmest plaadist koosneb, vaatamist mitmeks õhtuks. kogu seda life-i kollektsiooni müüakse eestis jupiti, eelnimetatu maksab rahva raamatus 800 krooni ringis. päris kallis, samas VÄGA hea asi, soovitan soojalt.

Eemal

 

#8 12-01-2007 18:38:10

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Planeet Maa @ ETV

TanelV kirjutas:

Seda sama saadet mis ETV näitama hakkab, on YLE 1-s(või oli 2) juba mõnda aega jooksnud laupäeviti kell 19. Aga emakeeles on ikka parem vaadata ja kuulata

Ma vaidlen vastu -- sellise fanatismi ja entusiasmiga, nagu sir D.A. asjadest räägib, ei suuda ükski dubleerija asja edasi anda. Päris mitmed BBC loodusseriaalid on minu meelest just pealelugeja nahka läinud, kuigi visuaalne pool on huvitav. Näitena tooks ehk 'Predators' ja muu kraam, mida sealne mees loeb...

Eemal

 

#9 12-01-2007 18:41:53

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Planeet Maa @ ETV

tom kirjutas:

draa nimetatud seeriast istub mul praegu teleka kõrval the life of birds. kolmest plaadist koosneb, vaatamist mitmeks õhtuks. kogu seda life-i kollektsiooni müüakse eestis jupiti, eelnimetatu maksab rahva raamatus 800 krooni ringis. päris kallis, samas VÄGA hea asi, soovitan soojalt.

Rahva Raamatu asjad on siiani Amazonist tulnud tugeva 20-30% võiduga. Raamatute juures pluss see, et need pole kapsaks näpitud, kui kallim asi on jne. DVD-ga ehk teine teema...

.... just vaatasin -- http://www.amazon.co.uk/David-Attenboro … 00004XQSN/ maksab 23 naela plus mingi mõned naelad saatekulu. seega 20-30% kehtib edasi, Eestist ei tasu maailma (Eesti mõistes) nishikraami lihtsalt osta.

Eemal

 

#10 12-01-2007 18:44:29

TanelV
Uus kasutaja
Asukoht: Suure-Jaani
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 23
Veebileht

Re: Planeet Maa @ ETV

draa kirjutas:

TanelV kirjutas:

Seda sama saadet mis ETV näitama hakkab, on YLE 1-s(või oli 2) juba mõnda aega jooksnud laupäeviti kell 19. Aga emakeeles on ikka parem vaadata ja kuulata

Ma vaidlen vastu -- sellise fanatismi ja entusiasmiga, nagu sir D.A. asjadest räägib, ei suuda ükski dubleerija asja edasi anda. Päris mitmed BBC loodusseriaalid on minu meelest just pealelugeja nahka läinud, kuigi visuaalne pool on huvitav. Näitena tooks ehk 'Predators' ja muu kraam, mida sealne mees loeb...

Võimalik, kuna pole originaali pealelugemist kuulnud. Aga minu jaoks, kes ma ei inglise ega soome keelt päris eesti keele tasemel ei valda, on eesti keel arusaadavam, mis vast peamine. Tekst peaks neil siiski ju üldiselt sama olema...

Eemal

 

#11 12-01-2007 18:45:55

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Planeet Maa @ ETV

draa kirjutas:

TanelV kirjutas:

Seda sama saadet mis ETV näitama hakkab, on YLE 1-s(või oli 2) juba mõnda aega jooksnud laupäeviti kell 19. Aga emakeeles on ikka parem vaadata ja kuulata

Ma vaidlen vastu -- sellise fanatismi ja entusiasmiga, nagu sir D.A. asjadest räägib, ei suuda ükski dubleerija asja edasi anda. Päris mitmed BBC loodusseriaalid on minu meelest just pealelugeja nahka läinud, kuigi visuaalne pool on huvitav. Näitena tooks ehk 'Predators' ja muu kraam, mida sealne mees loeb...

Täpsustuseks -- originaalis pealelugeja, neid ehk tõesti vaataks kohalikus keeles parema meelega...

Eemal

 

#12 12-01-2007 18:48:19

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Planeet Maa @ ETV

TanelV kirjutas:

draa kirjutas:

TanelV kirjutas:

Seda sama saadet mis ETV näitama hakkab, on YLE 1-s(või oli 2) juba mõnda aega jooksnud laupäeviti kell 19. Aga emakeeles on ikka parem vaadata ja kuulata

Ma vaidlen vastu -- sellise fanatismi ja entusiasmiga, nagu sir D.A. asjadest räägib, ei suuda ükski dubleerija asja edasi anda. Päris mitmed BBC loodusseriaalid on minu meelest just pealelugeja nahka läinud, kuigi visuaalne pool on huvitav. Näitena tooks ehk 'Predators' ja muu kraam, mida sealne mees loeb...

Võimalik, kuna pole originaali pealelugemist kuulnud. Aga minu jaoks, kes ma ei inglise ega soome keelt päris eesti keele tasemel ei valda, on eesti keel arusaadavam, mis vast peamine. Tekst peaks neil siiski ju üldiselt sama olema...

Tekst on küll sama, kuid Sa vist pole sir DA-d rääkimas kuunud ;-). See on omaette fenomen, kuda vend mõjub. Mulle vähemalt.

See on nagu mingi konverentsikõnelejaga -- teema võib olla huvitav, kuid kui esineja ikka täiega imeb, siis kolmveerand tundi ilma unematita vastu pidada on paras kunst.

Eemal

 

#13 12-01-2007 23:06:32

Urmas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 175

Re: Planeet Maa @ ETV

Kui inglise keelt üldse ei oska, siis on originaaliga raskusi. Kui mingi põhi on olemas, saab alati lasta subtiitrid ka inglise keeles alla ja siis saab alustuseks nüanssidele pihta.

Eemal

 

#14 12-01-2007 23:44:34

Juhan88
Kasutaja
Asukoht: Tallinn 56714409
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 174
Veebileht

Re: Planeet Maa @ ETV

Dire oli ka sellest saatest vaimustuses, näitas lausa füüsika tunni ajal. Tõesti väärt vaatamist!
Kahju, et ma teist osa ei näe, loodan, et ülejäänusi ikka näen.


Fairytales of yesterday will grow but never die...

Eemal

 

#15 13-01-2007 17:38:16

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Planeet Maa @ ETV

draa kirjutas:


Rahva Raamatu asjad on siiani Amazonist tulnud tugeva 20-30% võiduga. Raamatute juures pluss see, et need pole kapsaks näpitud, kui kallim asi on jne. DVD-ga ehk teine teema...

.... just vaatasin -- http://www.amazon.co.uk/David-Attenboro … 00004XQSN/ maksab 23 naela plus mingi mõned naelad saatekulu. seega 20-30% kehtib edasi, Eestist ei tasu maailma (Eesti mõistes) nishikraami lihtsalt osta.

no oleks ka ülimalt ebanormaalne kui inglismaal toodetud asja rahva raamatust odavamalt saaks kui inglismaa netipoest smile

Eemal

 

#16 13-01-2007 20:18:31

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Planeet Maa @ ETV

tom kirjutas:

draa kirjutas:


Rahva Raamatu asjad on siiani Amazonist tulnud tugeva 20-30% võiduga. Raamatute juures pluss see, et need pole kapsaks näpitud, kui kallim asi on jne. DVD-ga ehk teine teema...

.... just vaatasin -- http://www.amazon.co.uk/David-Attenboro … 00004XQSN/ maksab 23 naela plus mingi mõned naelad saatekulu. seega 20-30% kehtib edasi, Eestist ei tasu maailma (Eesti mõistes) nishikraami lihtsalt osta.

no oleks ka ülimalt ebanormaalne kui inglismaal toodetud asja rahva raamatust odavamalt saaks kui inglismaa netipoest smile

Minu arust see küll ebanormaalne ei oleks. Amazon esiteks väänab kirve saatmiskulu otsa ja teiseks ta on jaemüüja, kes müüb küll osasid asju odavamalt kui niisama poes, kuid mitte mingi müstiliselt odava hinnaga. St ta müüb koos saatekuludega mu meelest marginaalselt alla harju keskmise jaehinna.

See, et 'see normaalne on, et meil peabki asi palju kallim olema', tuleb tuttav ette ühe mõni aeg tagasi olnud teemaga -- Eestist fotokraami ostmisega. Ja no näedsa, said siiski hinnad sinnamaale, et ega ikka ei pea palju kallim olema.

Eemal

 

#17 13-01-2007 20:19:46

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Planeet Maa @ ETV

Meeldetuletus: 18.55 täna YLE 1 Avar Loodus 2/11.

Eemal

 

#18 13-01-2007 22:39:12

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Planeet Maa @ ETV

veits ebanormaale oleks siiski. amazonitaolised hiigelnetipoed on nii popid justnimelt sellepärast, et nad suudavad reeglina paremat hinda pakkuda kui mõni käega katsutav pood. usas ostsin enamuse (mitte ainult foto)tehnikat netist, väga palju ka amazonist, justnimelt seepärast, et isegi koos (kiir)saatmiskuludega tuli asi ikka odavam kui neis poodides, kus sama kaupa näperdamas käisin. saati siis veel loota, et eestis midagi odavamalt leiaks. muideks, kui ma nüüd ei eksi, siis sellele hinnale mis sa seal näed, tuleb lisaks saatmiskulule eestisse tellides ka uk käive (17.5%) juurde. niimoodi rehkendades jääb vahe eestis müüdavaga tegelt isegi suht pisike, aga siiski.

Eemal

 

#19 13-01-2007 22:47:14

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Planeet Maa @ ETV

tom kirjutas:

veits ebanormaale oleks siiski. amazonitaolised hiigelnetipoed on nii popid justnimelt sellepärast, et nad suudavad reeglina paremat hinda pakkuda kui mõni käega katsutav pood. usas ostsin enamuse (mitte ainult foto)tehnikat netist, väga palju ka amazonist, justnimelt seepärast, et isegi koos (kiir)saatmiskuludega tuli asi ikka odavam kui neis poodides, kus sama kaupa näperdamas käisin. saati siis veel loota, et eestis midagi odavamalt leiaks. muideks, kui ma nüüd ei eksi, siis sellele hinnale mis sa seal näed, tuleb lisaks saatmiskulule eestisse tellides ka uk käive (17.5%) juurde. niimoodi rehkendades jääb vahe eestis müüdavaga tegelt isegi suht pisike, aga siiski.

Selle hinna sees seal Amazon.co.uk-s on juba käive, mis pole 17,5%, vaid minu meelest vähem. Võibolla on neil ka raamatutel väiksem km nagu Eestis, ei tea.

Eemal

 

#20 10-03-2007 20:15:38

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Planeet Maa @ ETV

Väike meeldetuletus: Täna 18.50 YLE 1 Avar loodus 10/11, Rannikumeri.

Eemal

 

#21 10-03-2007 22:53:46

Ott Mahhen
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 16

Re: Planeet Maa @ ETV

Kes siiski täna õhtul teleri ette ei jõudnud (nagu minuga juhtus) siis on kallid põhjanaabrid andnud ka veel teise võimaluse vaadata seda seeriat kordusena pühapäeva hommikul kell 8.05. Võimalik et uni maitseb hea ja siis on kindlusemõttes backup-ks võimalik veel ka videole lasta võtta, siis on hea sobival ajal vaadata.

Eemal

 

#22 13-03-2007 10:58:18

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Planeet Maa @ ETV

lihtsalt infoks, et kui kellelgi m6ni osa n2gemata j2i, siis mul on praktiliselt kogu DA looming DVDde peal olemas ... wink

Eemal

 

#23 13-03-2007 11:51:16

Veljo23
Kasutaja
Asukoht: Kose vald
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Re: Planeet Maa @ ETV

tommy kirjutas:

lihtsalt infoks, et kui kellelgi m6ni osa n2gemata j2i, siis mul on praktiliselt kogu DA looming DVDde peal olemas ... wink

Kas salvestus ETV'st või originaalid?


"i’m" is about making a difference. Not in a huge expensive way, not in a time-consuming way. But in a simple, effective way.

Eemal

 

#24 13-03-2007 22:13:56

Metsavend
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 115

Re: Planeet Maa @ ETV

HDTV entusiastidele niipalju, et sellest seriaalist on olemas ka 1080i versioon. Iga osa suts üle 8GB (2 DVD'd) wink

Eemal

 

#25 14-03-2007 22:20:44

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Planeet Maa @ ETV

>> Kas salvestus ETV'st või originaalid?

originaalid ..

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB