Sa ei ole sisse loginud.

#1 19-01-2007 17:35:33

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

laisa mehe fotograafiast?

Loodan, et keegi ei pahanda kui küsin niimoodi avalikult Alarilt nõu.
Nimelt - kas sigma 150mm makroobjektiiviga on väga õhuke teravussügavus(või oli see nüüd vastupidi, sügavusteravus smile  või peab sellega maadlema vaid siis, kui tahad maksimaalselt suurendust saades ehk siis lähimalt fookuskauguselt pildistades. Veel küsin, et kas saad enamasti autofookusega hakkama või on see liiga aeglane.  Olen samasugune liblikahull, ainult selle vahega, et ei karda neid teisi kuue- ja kaheksajalgseid ka.

Eemal

 

#2 19-01-2007 18:40:24

Urmas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 175

Re: laisa mehe fotograafiast?

Lae endale alla selline lihtne vabavara nagu fcalc (http://tangentsoft.net/fcalc/) Võib muidugi ka ise arvutada, aga arvutiga on lihtsam. Ja hakka siis sinna teravussügavuse arvutusse lähtetingimusi panema nii ühe kui ka teise objektiiviga ja vaata, mis saad. Ei hakka Su proovimisrõõmu etteütlemisega lahjendama. Iseenda kogemus on see, mis meelde jääb.

Eemal

 

#3 19-01-2007 21:27:49

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: laisa mehe fotograafiast?

Minu isiklik nóuanne kóigile on selline, et vaevake vähem oma pead igasugu tehnilise mambo-dzamboga ja keskenduge rohkem pildistamisele. Mina olen póhiróhu pannud praktikale ja püüan läbi selle jóuda ''tóeni''. Seepárast ei oska ma ka Sulle mingit tarka tehnilist juttu siin ajada smile Jah Sigma 150 on MINU jaoks superhea toru ja ma kasutan ainult autofookust. Kasutasi autofookust ka poole aeglasema 105-ga ja polnud kah mingit suurt häda. Ootan siia pikkade silmadega veel mónda liblikahullu smile

Eemal

 

#4 19-01-2007 23:10:46

Maldon
Kasutaja
Asukoht: Saue
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 29
Veebileht

Re: laisa mehe fotograafiast?

Kuna mõeldud on ilmselt 2,8 avaga toru, siis see peaks küll iga aparaadiga kiire olema. Pigem mõjutavad terava pildi saamist ikka enda oskused ja õige teravuspunkti valik. Liblikad peaksid üldjuhul juba 6-7 kanti avaga piisavalt head tulema, macro 1-1 suurendusega väikseid elukaid jahtides pead arvestama kaks korda kinnisema avaga.

Eemal

 

#5 21-01-2007 12:24:03

Tõnu Ling
Kasutaja
Asukoht: Kuressaare
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 172
Veebileht

Re: laisa mehe fotograafiast?

150 makro on superterav ja hea toru. Teravussügavusega on tegemist küll, aga see tulebki harjutamisega nagu Urmas ja Alari mainisid. Üks selle objektiiviga tehtud pilt on siin: http://www.tonuling.com/leht.php?leht=p … ;piltid=27  Selle pildi puhul on näha, et kõik pole viimasepeal fookuses. Kuid soovisin kollast tausta ja see määras. Ega ta kaua paigal ka püsinud. Lendas jälle edasi. Aga sel suvel jälle katsetele smile

Eemal

 

#6 22-01-2007 20:20:48

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: laisa mehe fotograafiast?

Lahe pilt, Tónu. Mul see iludus veel Eestis tabamata. Tuleb vist suvel säärde luurele minna smile

Eemal

 

#7 22-01-2007 20:38:54

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Re: laisa mehe fotograafiast?

Alari, seda liblikat olen näinud ka Harilaiul ning Tagamõisa poolsaarel, Sa vist pesitsed seal piirkonnas suviti...

Eemal

 

#8 23-01-2007 01:19:28

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: laisa mehe fotograafiast?

Nagu arvata võiski, ei ole reaalseid kasutajaid palju. Seda oli hea kuulda, et on poole kiirema autofookusega kui sigma 105mm. Toda viimast proovisin korra ja see kukkus üsna härivalt edasi-tagasi saagima. Canoni autofookus samal ajal jättis väga hea mulje. Canon miskipärast ei anna torule varjukitki kaasa ja meil maksab see ligi tuhat krooni. Olen ise kahe või isegi veidi kolme vahel: sigma 150, tamroni 180 ja canoni 180mm. Viimane on küll üsna hirmsa hinnaga, kuid mul pole kombeks pidevalt varem ostetud asju välja vahetada. Püüan osta kohe sellise, millega jääksin aastateks rahule.  Tamroni 180mm vist Eestis polegi, aga olen lugenud, et väga terava joonisega. Teised omadused näikse kahel ülejäänul paremad olema, sest omanikud on nendega väga rahul näiteks fredmiranda rewiew'des. Siis ilmselt kasutamise mugavus näiteks.

Eemal

 

#9 23-01-2007 19:03:12

Urmas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 175

Re: laisa mehe fotograafiast?

Esimene makroobjektiiv oli mul EF 100mm Macro. Teine EF 180 mm Macro. Pean ütlema, et kasutan nüüd 180 mm-st rohkem, kui 100mm-st. Teravustab tsipa aeglasemalt, pikemate torude asi, aga pilti teeb väga hästi. Ikkagi "punase rõngaga" objektiiv. Tegelikult on peaaegu kõik makroobjektiivid joonistamise osas korralikud. Oluline ongi ühilduvus kerega nii praegu kui tulevikus ja see kuidas käes istub.

Eemal

 

#10 23-01-2007 19:16:01

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: laisa mehe fotograafiast?

Urmas kirjutas:

Esimene makroobjektiiv oli mul EF 100mm Macro. Teine EF 180 mm Macro. Pean ütlema, et kasutan nüüd 180 mm-st rohkem, kui 100mm-st. Teravustab tsipa aeglasemalt, pikemate torude asi, aga pilti teeb väga hästi. Ikkagi "punase rõngaga" objektiiv. Tegelikult on peaaegu kõik makroobjektiivid joonistamise osas korralikud. Oluline ongi ühilduvus kerega nii praegu kui tulevikus ja see kuidas käes istub.

Mul oli sama asi, tegelt kogus 100ne terve suve tolmu ja siis leidis endale uue omaniku. Nüüd asendab teda sellistes keerulistes oludes Sigma 50mm ja 65mm MP-E (mõlema miinuseks on küll, et fokuseerimisel toru pikeneb/lüheneb, kuid kõike head ka korraga ei saa). Kuna neid keerulisi olusid ei tule just väga tihti ette, siis ma võtaks täna oma ainumaks makroks Canoni 180-e, kui ma tean, et mul makro vastu tõsine huvi on. Canon seepärast, et ma ei viitsi avastada, et mul tulevikus mingi kaameraga ava pole võimalik kinni keerata ja tuleb asi rechippida jne jne.

Eemal

 

#11 23-01-2007 20:16:13

Maldon
Kasutaja
Asukoht: Saue
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 29
Veebileht

Re: laisa mehe fotograafiast?

Läksin isegi eelmisel suvel 100-selt 180-le üle, kuna leidsin, et liblikate pildistamiseks ei ole 100 mm parim toru, tuli liiga lähedale minna, mis hirmutas tavaliselt objektid lendu. Sigma 150f2,8 olen näinud Nikoni D80 tehtud pilte, mis  kvaliteedilt tundusid täiesti võrdsed olevat kaks korda kallima Canoni 180-sega.

Eemal

 

#12 23-01-2007 22:20:40

Urmas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 175

Re: laisa mehe fotograafiast?

draa kirjutas:

Mul oli sama asi, tegelt kogus 100ne terve suve tolmu ja siis leidis endale uue omaniku.

Sama lugu, et lisaks 180-sele on põhikasutuses Canon "supermakro" ehk MPE65. Aga aeg-ajalt on mul ka 100-ne asjaks. Eriti siis, kui on vaja välguga külmutamist n.ö. normaalsuuruses putukatele. 180-sega jääks välk liiga kaugele - võimsust jaguks, aga kaotan välgu kestuses. Vahel pole 180-se jaoks piisavalt ruumi, näiteks kusagil kivide vahel või jälle kui tänavu suvel ühes välitualetis vapsikupesa pildistasin. Minust jääb ilmselt veel mõnda aega ostmata 50mm-ne makro. Sellele ei oska nagu kasutust kohe leida, sest selliseid keskkonnapilte on parem teha veel laiema nurgaga ja siin olen saanud hakkama 24-70-ga ja vahel ka Powershot S3IS-ga. Vot see on koht, kus kompakti liiga suur teravussügavus asjaks on.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB