Sa ei ole sisse loginud.

#1 25-01-2007 03:18:21

Veljo23
Kasutaja
Asukoht: Kose vald
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Fotoblog

Igal endatehtud fotodest lugu pidaval fotokütil on tekkinud või tekkimas oma BLOG. Tahangi siinkohal nõu küsida millieid võimalusi on keegi oma blogi tegemiseks kasutanud. Nende head ja vead.

Või siis ehk on pakkuda mingi kood, mida keegi on välja nuhkinud, ise kirjutanud (toruonu nt.) ja mida on lihtne ülesse seada.

Peaks võimaldama fotode kiiret ülesse sättimist, pildi tehnilised andmed (võiks ise failist välja lugeda), saamise lugu e. autori emotsioon jne. Samas võiks ka teiste arvamuse lisamise võimalus olla konkreetse pildi kohta.

sellised nagu http://www,blogspot.com jt. on justkui kirjatükkide tarbeks, Aga see pole see. Seal on fotode lisamine suhtkoht ebmamugav ja teksti kipub ka suvalistele ridadele loopima. Mõnda väga hästi tehtud blogi olen eelpool nimetatud keskonnas näinud. Kindlasti nähakse iga sisestusega hiirmsat vaeva. Või olen mina saamatu smile

Igaljuhul arvan, et teema on arendamist väärt.


"i’m" is about making a difference. Not in a huge expensive way, not in a time-consuming way. But in a simple, effective way.

Eemal

 

#2 25-01-2007 10:17:46

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Fotoblog

ma kasutan wordpress nimelist blogi mida sain installida oma serverist või nii.valmarvoolaid.com/jutud sealt näeb milline on. piltide lisamine väga lihtne, laed pildi üles ja paigutad teksti juurde nagu wordis või kuskil mujal. väga lihtne smile kommenteerimis võimalus on ka aga ei ole seda et näitab pildi tehnilisi andmeid, võibolla keegi targem suudab selle sinna juurde pookida.

Eemal

 

#3 25-01-2007 11:39:44

käpp
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 585
Veebileht

Re: Fotoblog

mu kodukas on pixelpost-i peale ehitatud - hea ... viga ple midagi. RSS, arhiiv, erinevad infoväljad, exif, jne. Palju lisavidinaid on sellele ka kirjutatud.

Eemal

 

#4 25-01-2007 21:15:40

TanelV
Uus kasutaja
Asukoht: Suure-Jaani
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 23
Veebileht

Re: Fotoblog

Minu fotod on ka blogspotis - http://tanelv.blogspot.com
seal saab pilte ka üsna edukalt näidata. Foto üleslaadimiseks kulub kõige rohkem paar minutit, vahel läheb kauem, kuna neil on üle maailma väga palju kasutajaid ja siis on ikka päris aeglane. Ja et fotot ilma lingita( muidu on nii, et alles peale klikkides läheb täismõõtu) näidata, tuleb iga kord kui uut posti teed teatud read ära kustutada.
Kui väga palju pilte on, siis kipub blog kehva olema - halb on otsida mõnda konkreetset pilti.

Eemal

 

#5 26-01-2007 02:55:06

Põõsas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 35

Re: Fotoblog

Üldiselt ükski endast lugupidavfotomees ei pane oma pilte blogspoti kuskile. See on rohkem juttude jaoks. Igaljuhul piltide kvaliteedist ei saa rääkida kui neid hoitakse imageshackes ja siis lingitakse kuskile blogspoti.  Muidugi kui midagi paremat pole, siis peab sellega leppima. Aga üldjuhul ikka leidub paremaid võimalusi. Serverirent pole tänapäeval nii kallis et selle eest maksta ei suudaks. Odavamad hostingud on ilma mysql toeta üldjuhul, kuid photoblogi saab teksti või xml põhiselt ka ülesehitada kui vaja.

Eemal

 

#6 26-01-2007 03:12:50

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Fotoblog

Ise panin oma pildid just planet.ee -sse ülesse.
Saab failid kenasti üle FTP üles laadida. 108.- EEK u aasta kohta peaks kah igaülel leiduma.
Albumi genereerimiseks kasutan XnView -i  , teeb ilusti pisipildid ja lingid.

Eemal

 

#7 26-01-2007 08:46:57

Juhan88
Kasutaja
Asukoht: Tallinn 56714409
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 174
Veebileht

Re: Fotoblog

klm76 kirjutas:

Ise panin oma pildid just planet.ee -sse ülesse.
Saab failid kenasti üle FTP üles laadida. 108.- EEK u aasta kohta peaks kah igaülel leiduma.
Albumi genereerimiseks kasutan XnView -i  , teeb ilusti pisipildid ja lingid.

Mul saab varsti planet.ee süsteemis aasta täis...siiani on kõik OK olnud..välja arvata see nimevahetus(ennem olid lehed xxxx.msn.ee, nüüd xxxx.planet.ee).


Samuti olen rahul blogger.com(ehk siis xxxx.blogspot.com) teenusega. Alguses vajab harjumist...kuid kui juba asjast aru saada, siis läheb kõik libedalt.


Fairytales of yesterday will grow but never die...

Eemal

 

#8 26-01-2007 11:22:14

rat_013
Uus kasutaja
Asukoht: tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 23
Veebileht

Re: Fotoblog

üks asi mida jälgida on see et exifi ära ei elimineeriks, ma teen muidu massvähendusi shopi automated webgalleryga, aga oma fotode jaoks käsitsi 1200 pixli peale, ja siis galerii soft teeb serveris ise juba thumbid. kasutan coppermine-i, näitab infi ilusti nii kuidas ise valid. eeldab muidugi sql-i.


rat_013 // disainikunn

Eemal

 

#9 26-01-2007 22:05:46

Kert
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 8

Re: Fotoblog

Kasutan ka planet.eed, kuid kas keegi oskab soovitada mõnd php juppi mis automaagiliselt kataloogidest kena webalbumi teeb, st. jääks ainult ftpga failide laadimise vaev. Hetkel kasutuses olev minigal( http://www.minigal.dk ) tahab faile ükshaaval ja salvestab need serverisse ilma mingi süsteemita.

Eemal

 

#10 27-01-2007 00:50:18

Põõsas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 35

Re: Fotoblog

planet.ee's läheb näiteks folderblog edukalt tööle. albumi stiili on suht lihtne muuta. Ainuke viga on see, et failid mida laed, ei resizita. thumbnailid kül tehakse, aga mitte täisuurusi püilte. Seega oleks soovitatav vajalikud pildid arvutis ära resizida, nt kautades xp powertoy'd (image resizer)

Eemal

 

#11 27-01-2007 00:52:13

Põõsas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 35

Re: Fotoblog

http://folderblog.org/

xp powertoy kvaliteet on küll suht halb aga keegi  ei keela nt photoshopis mingit actionit kasutada

Eemal

 

#12 28-01-2007 00:49:35

Kert
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 8

Re: Fotoblog

tänan, folderblog täitsa töötab

Eemal

 

#13 28-01-2007 01:27:37

busse
Kasutaja
Asukoht: Muraste
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 233
Veebileht

Re: Fotoblog

Kert kirjutas:

Kasutan ka planet.eed, kuid kas keegi oskab soovitada mõnd php juppi mis automaagiliselt kataloogidest kena webalbumi teeb, st. jääks ainult ftpga failide laadimise vaev. Hetkel kasutuses olev minigal( http://www.minigal.dk ) tahab faile ükshaaval ja salvestab need serverisse ilma mingi süsteemita.

http://andyydev.com/project.php?file=QuickGal

sellel saad kataloogikaupa pilte ülesse laduda probleemivabalt.

Eemal

 

#14 28-01-2007 12:20:50

Kert
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 8

Re: Fotoblog

QuickGal on juba natuke parem, kuid ei taha planetis töötada ja puudub alamkataloogide toetus

Eemal

 

#15 02-02-2007 11:32:21

Veljo23
Kasutaja
Asukoht: Kose vald
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Re: Fotoblog

katsun blogspot.com'iga harjuda. Hetkel tundub see minu vajadusi rahuldavat. Aga iga enda arust parema pildiga muutavad ka nõudmised keskonnale, kus seada "eksponeerida".


"i’m" is about making a difference. Not in a huge expensive way, not in a time-consuming way. But in a simple, effective way.

Eemal

 

#16 02-02-2007 17:58:44

Villem
Kasutaja
Asukoht: Suure-Jaani
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 91

Re: Fotoblog

Blgger laseb ju lehte igatpidi ümber disainida, välimus ei tohiks probleem olla. Aga sellega peab harjuma, et tihti on blogger väga aeglane. Ja vahel viskab lihtsalt erroreid, vahest on sisselogimisega jama jne.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB