Sa ei ole sisse loginud.

#101 30-08-2007 22:53:57

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Timberland Metsiku Looduse fotokonkurss

Ok, tekkis küss lihtsalt kuna päeval jäi mulje, et üleval on lihtsalt kõik pildid smile Eks kui midagi veel märkan panen edaspidi meili tongue


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#102 30-08-2007 23:10:13

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Timberland Metsiku Looduse fotokonkurss

Ma võtsin selle lingi koerale maha, arvan, et see pilt küll niipalju tähelepanu ei vääri, kui ta siin muidu saaks. Ja pane palun meili jah, kui miskit veel leiad.

Eemal

 

#103 31-08-2007 00:03:36

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Timberland Metsiku Looduse fotokonkurss

Kahju, et kommida ei saa big_smile

Eemal

 

#104 31-08-2007 00:16:15

käpp
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 585
Veebileht

Re: Timberland Metsiku Looduse fotokonkurss

põgusal sirvimisel hakkas palju väga häid pilte silma

siia võiks ka siis viite piltidele panna ... ?

Eemal

 

#105 31-08-2007 01:17:44

yhuubert
Uus kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 11
Veebileht

Re: Timberland Metsiku Looduse fotokonkurss

millibell kirjutas:

menn, ma vaatasin su pildid üle – exif näitab “uncalibrated” nendel piltidel, millel pole värviprofiili kaasas, nii et ilmselt määrab siinne exif’ilugeja värviruumi pildile lisatud profiili järgi (ja kui see puudub, näitab “uncalibrated”, isegi kui su pilt on tegelikult sRGB-s).
Värviruum ja värviprofiil on kaks ise asja ja lähevad vahel segamini. Seda arvestades oleks Timberlandi võistluse reegli sõnastus võinud täpsem olla. Piltidel peab olema kaasas sRGB värviprofiil. Adobe RGB või mõni muu värviprofiil ei ole lubatud. asemel lihtsalt “Pilt peab olema sRGB värviruumis.”

Väike tehniline selgitus, nagu mina standardeid mäletan. On kaks võimalust värviruumi ja värviprofiili määramiseks faili headeris.

Esimesel juhul on EXIF headeris võimalik öelda kaasa väli ehk tag ColorSpace, millel saab olla kaks väärtust: 1 - sRGB või FFFF.H - Uncalibrated. Mingeid muid värviruume seal öelda ei saa, vaid seda, kas on sRGB pilt või ei. Profiili faili otseselt sel juhul kaasas olema ei pea, sest sRGB profiil on standartne ja mis sest failist ikka suuremaks ajada, kui 1 bitist piisab.

Teisel juhul on võimalik pildiga kaasa panna embedded ICC profiil, kus ICC profiilist saab siis juba välja lugeda, mis värviprofiiliga on tegu. Siin saab siis lisaks sellele, kas tegu sRGB profiiliga või mitte öelda seda, et kui ikka sRGB ei ole, mis siis täpselt on. See on ka ainus võimalus märku anda mitte-sRGB värviprofiilist, EXIF headeriga seda vastavalt standardile teha ei saa.

Kokkuvõtteks on seega kaks viisi teada anda, et fotofail on sRGB: EXIF headeris või kaasapandud profiili failiga. Loodan, et ei eksinud antud seletusega.

Eemal

 

#106 31-08-2007 02:12:10

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Timberland Metsiku Looduse fotokonkurss

tegelikult on exif laiendustes veel interoperability tag ka olemas, millega saab AdobeRGB ka ette oelda .. kas ja kuipalju erinevad softid neid exif tage loevad, on iseasi .. r22kimata sellest, et ntx miski nikoni soft kirjutab sydamerahus ColorSpace tagis, et tegemist on sRGB'ga ja paneb AdobeRGB ICC profiili kaasa .. siga ka ei n2ksi, et mis seal siis tegelikult toimub ...

btw, 'standardne'  ..

Eemal

 

#107 31-08-2007 11:15:04

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Timberland Metsiku Looduse fotokonkurss

Oot, kas ma saan õigesti aru, et neid pilte saab seal hinnata vaid ühe hindega: "meeldib". Et siis milline rohkem klikke saab, on parim? Pehmelt öeldes lahja hindamissüsteem. Loodetavasti olen millestki valesti aru saanud.

Eemal

 

#108 31-08-2007 11:34:39

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Timberland Metsiku Looduse fotokonkurss

Jyrka kirjutas:

Oot, kas ma saan õigesti aru, et neid pilte saab seal hinnata vaid ühe hindega: "meeldib". Et siis milline rohkem klikke saab, on parim? Pehmelt öeldes lahja hindamissüsteem. Loodetavasti olen millestki valesti aru saanud.

Niipalju, kui on inimesi, on ka arvamusi. Taolist arvamust ootasin küll mõnelt, kellele teiste piltide mahategemise võimaluse puudumine hinge kriipima hakkab(s), sest meie eesmärk ei ole/olnud teha ultramegaägedat, kõrgtehnoloogilist ja superlollikindlat hindamissüsteemi, vaid selgitada välja rahvale enim meeldinud pilt. 

Ja ennetavalt, et korduvatelt IP-aadressidelt tulnud hinnangud samale pildile kustutatakse ja hindamistulemusi näeb alles hääletamise lõpus.

Eemal

 

#109 31-08-2007 11:39:33

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Timberland Metsiku Looduse fotokonkurss

Jyrka, sellisel hindamisel on märksa enam mõtet taga kui klassikalisel "meeldib" - "ei meeldi", kuna veebihääletus on reeglina mõtetu, siis siin kaob vähemasti võimalus konkurendile "siga panna".

Ma olen kunagi Jüriga Nagist sel teemal vestelnud ja ega lollikindlale süsteemile ei jõudnudki. Aga usun, et nii on üks selgemaid - tulemusi ei näe, ainult poolthääled.

Eemal

 

#110 31-08-2007 11:42:28

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Timberland Metsiku Looduse fotokonkurss

Ei mul hinge kriibi miski ja on ka sellest suht savi - ma reeglina eriti pole üldse mingi hindepanemise fänn. TJuhin lihtsalt tähelepanu tehnilisele nüansile, mis suure tõenäosusega ei peegelda reaalset arvamust piltidest, vaid vaatamissagedust või pildi asendit üldises reas, st. sellisel puhul saavad nt. rohkem hindeid lihtsalt need pildid, mis järjekorras eespool on. Lehti läbi lapates käib suurel osal enne lõppu ikka vedru maha. Või ongi seal juba selline järjestus paigas? smile

Lõppkokkuvõttes saab kindlasti rohkem hindeid ikkagi miski hea pilt - kas nüüd kõige parem, aga mingi üsna hea ja seega las ta olla, sest väga häid on palju, ja nendest kellegi premeerimiseks sobib ka selline loterii.

Eemal

 

#111 31-08-2007 11:54:45

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Timberland Metsiku Looduse fotokonkurss

Jyrka kirjutas:

Ei mul hinge kriibi miski ja on ka sellest suht savi - ma reeglina eriti pole üldse mingi hindepanemise fänn. TJuhin lihtsalt tähelepanu tehnilisele nüansile, mis suure tõenäosusega ei peegelda reaalset arvamust piltidest, vaid vaatamissagedust või pildi asendit üldises reas, st. sellisel puhul saavad nt. rohkem hindeid lihtsalt need pildid, mis järjekorras eespool on. Lehti läbi lapates käib suurel osal enne lõppu ikka vedru maha. Või ongi seal juba selline järjestus paigas? smile

Lõppkokkuvõttes saab kindlasti rohkem hindeid ikkagi miski hea pilt - kas nüüd kõige parem, aga mingi üsna hea ja seega las ta olla, sest väga häid on palju, ja nendest kellegi premeerimiseks sobib ka selline loterii.

Jah, arvestasime ka sellega, et eespool olevad saavad rohkem tähelepanu. Seepärast näed sa ka väikest taseme/kvaliteedivahet, kui vaatad nt mõne kategooria esimest lehekülge ja viimast lehekülge :-).

Eemal

 

#112 31-08-2007 12:33:55

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Timberland Metsiku Looduse fotokonkurss

Ehh, nohh, kuidas seda läbi lillede nüüd öeldagi - natuke nadi tundub see süsteem - selline ettemääratud loterii moodi. Juriidiliselt on kõik justkui korrektne, aga statistikas loetaks sellise hääletuse tulemus reaalsust mittepeegeldavaks. Aga las ta tühi olla - muu konkursi kõrval see eriti oluline pole.

Eemal

 

#113 31-08-2007 12:49:30

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Timberland Metsiku Looduse fotokonkurss

Minu arust ei ole võimalik sellise hulga piltidega reaalset hindamist netis tehagi, kui just kõik vaatajad ei võta endale kohustust kõik pildidi läbi vaadata. Mis on 2500 pildi juures ebareaalne soov. Seega netihääletus on juba ette määratud olema loterii ja reaalsust mittepeegeldav.

Lihtsalt võrdluseks, et looduspildis on hetkel ca 6700 aktiivset pilti ehk siis jämeda Tambovi koefitsendiga võttes ca 2500 pilti aastas. Ja kuigi siin hinnangute andmiseks on aasta ja pealegi, enamus pilte vaadatakse paljude poolt läbi ka, siis hinnangud on statistiliselt ikkagi kasutamatud, sest paljudel piltidel puudub vajaliku miinimum statistilise kogumi arvamus...

Eemal

 

#114 31-08-2007 13:12:52

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Timberland Metsiku Looduse fotokonkurss

Jah, ega need internetihääletused on nagu on. Aga statistiliselt enam-vähem õige tulemus on võimalik kätte saada vana, läbikäidud teega, mida ise kirjeldasid: miinimumhäälte nõue + hindamisskaala. Praegune süsteem annaks miski enam-vähem rahuldava tulemuse, kui igal hääletajal oleks mingi kindel väiksem hulk hääli, seda aga on anonüümses keskkonnas praktiliselt võimatu teha.

Ega ma norimise pärast, vaid usun et hoolimata sellest, et olete asja kindlasti nii- ja naapidi läbi arutanud, on siiski ruumi järgmisel korral (kui see juhtuma peaks) järjest paremini teha. Elvin on minu teada statistikaspets, ehk tema oskab paremini öelda.

Eemal

 

#115 31-08-2007 13:28:28

yhuubert
Uus kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 11
Veebileht

Re: Timberland Metsiku Looduse fotokonkurss

kaups kirjutas:

Ma olen kunagi Jüriga Nagist sel teemal vestelnud ja ega lollikindlale süsteemile ei jõudnudki.

On vaid üks lollikindel süsteem ja see on ID-kaardiga või pankade autentimisega hääletus. See aga välistaks kahjuks enamus hääletajaid (ID-kaart) või oleks roppkallis (pankade autentimine), seega teoreetiliselt toredad aga praktikas kasutamatu.

Eemal

 

#116 31-08-2007 13:38:26

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Timberland Metsiku Looduse fotokonkurss

yhuubert kirjutas:

On vaid üks lollikindel süsteem ja see on ID-kaardiga või pankade autentimisega hääletus. See aga välistaks kahjuks enamus hääletajaid (ID-kaart) või oleks roppkallis (pankade autentimine), seega teoreetiliselt toredad aga praktikas kasutamatu.

Just täpselt.

Eemal

 

#117 31-08-2007 13:57:26

Elvin
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 37

Re: Timberland Metsiku Looduse fotokonkurss

Jyrka, eh see statistikaspetsi jutt...  Ei no kohustuslikus korras üleriigiline rahvahääletus smile

Eemal

 

#118 31-08-2007 16:07:38

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Timberland Metsiku Looduse fotokonkurss

Loodame, et parim võidab smile On ikka ilusaid pilte seal küll!

Eemal

 

#119 31-08-2007 16:29:12

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Timberland Metsiku Looduse fotokonkurss

Ikka alati võidab parim. Aga see parim on ˛ürii meelest parim. Eks paistab, kas see arvamus läheb kokku siinse rahva arvamusega. Ootan järgmise pühapäeva-esmaspäeva komme huviga.

Eemal

 

#120 31-08-2007 17:31:14

Sander.H
Bännitud
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 194

Re: Timberland Metsiku Looduse fotokonkurss

<link kustutatud>
Looduse loov nägemine?

(muutis draa)

Eemal

 

#121 31-08-2007 17:57:22

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Timberland Metsiku Looduse fotokonkurss

Sander.H kirjutas:

<siin oli link>
Looduse loov nägemine?

Antud pilt (pildid) ei lähe otseselt vastuollu konkursi reeeglitega, kus looduse loova nägemise all võis esitada ka inimtegevus looduses pilte, Seepärast seal nad on. Loodan, et Sa ei pahanda, kui ma selle lingi ära kustutan, sest arvan, et praeguses netihindamisfaasis see pilt ei vaja kõrgendatud tähelepanu.

Eemal

 

#122 31-08-2007 18:13:08

Sander.H
Bännitud
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 194

Re: Timberland Metsiku Looduse fotokonkurss

Vabandust, et lingi postitasin jah.

Eemal

 

#123 31-08-2007 18:26:29

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Timberland Metsiku Looduse fotokonkurss

draa kirjutas:

Loodan, et Sa ei pahanda, kui ma selle lingi ära kustutan, sest arvan, et praeguses netihindamisfaasis see pilt ei vaja kõrgendatud tähelepanu.

Tahad seda teha ka äkki enda postituses smile sa Sandri omast kustutasid, kuid enda omasse jätsid alles smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#124 31-08-2007 18:37:41

kkristo
Kasutaja
Asukoht: Jüri
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 108
Veebileht

Re: Timberland Metsiku Looduse fotokonkurss

Mainiksin ära, et ühe IP pealt tulevaid hindeid ei tohiks (väga julmalt) siiski maha kustutada. Sest paljude firmade töötajad käivad väljas ühise IP pealt. Üldiselt kui auhinnad on head, siis valetatakse ka IP'ed ette taha ära.

Eemal

 

#125 31-08-2007 18:41:10

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Timberland Metsiku Looduse fotokonkurss

samas ma ei usu, et keegi tohutult nüüd võimleks internetihääletuse võidu eest. Selle auhind on proportsionaalselt võttes ülejäänud auhindadega ikka marginaalne...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB