Sa ei ole sisse loginud.

#1 16-04-2007 17:48:48

Leegimees
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 80
Veebileht

Nikon TIF

Ise olen algaja ja jäin hätta oma D50 kasutamisega. On siin keegi kes oskaks nõu anda? Kaasas oleval Nikon Capture softil ei ole aktiveerimis koode, seega on tif või siis nef fail milleks aparaat pildid teeb suht probleemikas. Kuidas ma selle RAW-i sealt aparaadist kätte saaks, et PS-is edasi töödelda? Nikon Capture pakib Tif-i miskit pidi lahti PS-i jaoks aga üldiselt tundub see ühest formaadist teisse pakkimine kuidagi tobe. Kas D50 üldse puhtalt RAW-i pildistab ja kui ta seda teeb siis kuidas see funktsioon leida? Juhendist ma ei leidnud, või olen lihtsalt loll!


www.joincom.ee Kodulehed ja hanked

Eemal

 

#2 16-04-2007 18:26:13

kaspar
Kasutaja
Asukoht: Tallinn/Rapla
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 255
Veebileht

Re: Nikon TIF

Nikon Capture'it jah niisama kaasa ei anta, tuleb ikka osta. Tif faile kaamera ise ei tee, vaid need konverditakse raw failist. Kaamera ise teeb ikka raw (nikonil nef) ja jpg faile. D50el saab seda vahetada ENTER klahvi all hoides ja rulli kerides. Ise kasutan Nikon Capture'it ja Photoshopi koos, aga on ka olemas natuke lihtsam Capture NX, mis ajab mõlema asjad ilusti ära.

Eemal

 

#3 16-04-2007 18:38:38

Leegimees
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 80
Veebileht

Re: Nikon TIF

Aitäh!
Muidugi natuke imelik et Nikon Capturet kaasa ei anta, jääb tunne nagu ostaks akutrelli ilma akulaadiata. Aga kas nef-iga osa infot kaduma ei lähe või? Lugesin mingist raamatust, et nef on üle poole kokku pakitud raw ja kui ta PS-i läbi N,Capture saata siis muutub fail mitu korda mahukamaks. Ma muidugi algaja aga kuidagi liiga segane tundub see pildiga progede vahel jooksutamine smile


www.joincom.ee Kodulehed ja hanked

Eemal

 

#4 16-04-2007 18:44:13

zutnop
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 50
Veebileht

Re: Nikon TIF

Ei kasuta küll ise D50-t, aga olen üsna kindel, et asjad käivad sama moodi.

Esiteks, kui sa ei ole kindel, mida sa teed, siis pildista JPG formaadis. Kaameras valid pildi kvaliteediks siis näiteks Fine ja L (kõige parema kvaliteediga suur JPG fail). Nii ei ole sul vaja faili konvertimise pärast muretseda ja saad keskenduda võimalikult palju pildistamisele.

Kui sa aga tead mida sa teed ja tahad saada vähimate kadudega failiformaati, siis Nikoni "RAW" formaat on NEF formaat. Seda saab JPG (või vajaduse korral TIFF) formaati teisendada erinevate programmidega:
* Kerega tuleb kaasa PictureProject plaat
* Nikoni kodukalt saad downloadida Nikon View
* TASULINE: võimalik osta Nikon Capture NX - tõsine RAW converter
* TASULINE: Adobe Photoshopil on Adobe RAW converter, mis oskab Nikoni NEF-i süüa
* TASULINE: terve hunnik igasugu teisi RAW convertereid nagu Bibble, PhaseOne, QImage jne.

Eemal

 

#5 16-04-2007 18:45:53

Priit Pallum
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161

Re: Nikon TIF

D50 peaks küll salvestama pakkimata NEFi.
Aga kas su kaameraga Picture Projecti kaasas polnud? See peaks olema D40-e,D50-e ja D80-e "originaaltarkvara. Picture Project ajab ka kõik vajalikud asjad ära, kuid on aeglane.

Eemal

 

#6 16-04-2007 18:51:32

zutnop
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 50
Veebileht

Re: Nikon TIF

Sinu kommentaaride põhjal tundub, et sa siiski peaksid JPG formaadis pildistama smile. Sinu D50 pildistab 12-bit uncompressed RAW-d, ehk siis nii tõepärane ja täielik RAW, kui ta levinud DSLR-idel üldse on. Akutrellil on akulaadija kaasas küll, PictureProject ja Nikon View mõlemad oskavad NEF-i teisaldada. Kui aga tahad kaasa professionaalsemat konvertimis ja editeerimis softi, siis pead Capture NX-i eest pappi välja käima.


Üldse oleks huvitav teada, mismoodi siinsete kasutajate metsas tehtud pildid JPG/RAW vahel jagunevad. Minul on see praegu küll 95% JPG kasuks (põnevamatel hetkedel teen NEF+JPG), sest ei ole nii palju aega, et jõuaks hiljem NEF-idest konvertimise ja sättimisega tegeleda - si**ast saia niivõinaa ei saa wink.

Eemal

 

#7 16-04-2007 18:52:54

kaspar
Kasutaja
Asukoht: Tallinn/Rapla
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 255
Veebileht

Re: Nikon TIF

Seal plaadi on ka Nikon Capture 30 päevane prooviversioon peal.
zutnopi paranduseks ütlen, et mitte sega ajada Nikon Capture'it mis on mõeldud raw convertimiseks. Capture NX aga lihtsam versioon asjast koos pilditöötluse omadustega. Kui pilidistamisele tõsiselt mõtlen siis soovitan sul soojalt see jama ära õppida.

Eemal

 

#8 16-04-2007 18:59:49

Leegimees
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 80
Veebileht

Re: Nikon TIF

OK!
Tundub, et võin mõneks ajaks lihtsalt pildistamisele mõelda. Pole mõtet kahuriga kirppu tappa, kui oled ainult taskunuga katsunud:)
Aitäh asjalike kommentaaride eest!


www.joincom.ee Kodulehed ja hanked

Eemal

 

#9 16-04-2007 19:02:30

zutnop
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 50
Veebileht

Re: Nikon TIF

kaspar kirjutas:

zutnopi paranduseks ütlen, et mitte sega ajada Nikon Capture'it mis on mõeldud raw convertimiseks. Capture NX aga lihtsam versioon asjast koos pilditöötluse omadustega.

Nikon Capture on toode. Tootel on areng ja versioonid. Vanasti oli Capture 2.x, siis Capture 3.x, siis Capture 4.x versioonid. Nüüd millalgi aasta tagasi lasti välja uus versioon Capture NX, kus nad muutsid ka toote põhialuseid. Nimelt tehti uus versioon koostöös Nik softwarega ja kasutati ära nende teadmusi pildi editeerimise alal.

Capture NX ei ole lihtsustatud Capture 4.x (ka mitte RAW konvertimise kohapealt), vaid on selle upgrade (4.x omanikud said tasu eest upgradeda NX peale). Minu teada Capture 4.x põhjal eri arendata edasi eraldi "puhast" RAW konverterit.

Eemal

 

#10 16-04-2007 19:37:03

T*m
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 97

Re: Nikon TIF

NEF siiski on pakitud formaat (nagu põmtselt kõik laiatarbe digikate RAW formaadid), aga midagi sellist, millega sul midagi peale oleks hakata, sealt ära ei visata.
Kui tahad lihtsat elu, pildista JPG-i. Kui mingil hetkel tundub, et kuidagi kitsaks jääb, siis vaata RAW poole. D50 jpeg on minuarust suht jube võrreldes sellega, mida selle kaamera raw-st kätte saab. Kui tahad katsetada, siis esimeseks konverteriks, maitse suhu saamiseks sobib tasuta Rawshooter Essencials. Tõsiseks nikerdamiseks ei soovita, tema arusaamine värvidest on natuke puudulik.

Eemal

 

#11 16-04-2007 19:37:34

kaspar
Kasutaja
Asukoht: Tallinn/Rapla
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 255
Veebileht

Re: Nikon TIF

Alguses oli Nikonil Capture mis oli mõeldud raw convertimiseks. Siis tehti täiesti uuele baasile Capture NX, mida näitab ka praegune versioon 1.1.
Tavalise capure tootmine lihtsalt lõpetati, kuna selle omadused on NX'is olemas.
Lihtsuse kohapealt mõtlesin ma kasutajaliidest ja seda ka vaid nikoni enda  väidet lugedes. Minuarvates on see hoopis ebamugavam ja aeglasem ka.

Eemal

 

#12 16-04-2007 19:40:44

T*m
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 97

Re: Nikon TIF

Mugavuse ja kiiruse koha pealt on NC ikka katastroof. Piisas täiesti kaameraga kaasas olnud 30-päevasest trialist, et selles veenduda smile

Eemal

 

#13 16-04-2007 19:54:21

aavo13
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 303
Veebileht

Re: Nikon TIF

Oman PS-2 ja Adobe Bridge ja töötab Nikoniga hästi, vastavad pluginad ainult vaja Adobe lehelt tõmmata. Ja jpeg pildistamisel olen ära unustanud, Nikon lubab paremat, kehtib ka teiste brändide kohta.

Eemal

 

#14 16-04-2007 21:11:04

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Nikon TIF

No mina soovitaks kui vähegi rohkem pildistada ikka ainult RAW-d lasta. Kui sa ei viitsi seda konvertimise protsessi läbi teha, siis järelikult pole pilt seda ka väärt smile omamoodi eelfilter tongue


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#15 17-04-2007 08:55:25

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Nikon TIF

T*m, nii huvi pärast lihtsalt, äkki kirjeldad täpsemalt, mille poolest see D50-ne jpg nii jube on.

Eemal

 

#16 17-04-2007 12:01:40

T*m
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 97

Re: Nikon TIF

D50 jpeg jätab sellise pehme mulje, nagu pildistaks klassi võrra viletsama klaasiga kui tegelikult. Samas on (maksimumkvaliteediga) pakkimine juba nii piiri peal, et kui seda pehmet pilti USM-iga teravustama hakata, siis veel enne teravuse saabumist on artefaktid platsis. Ma pildistasin päris jupp aega jpegi ja arvasin, et obje on pehme ja mis teha, et kallimat pold osta. Aga siis jooksin selle probleemi otsa, et pidevalt jooksis mingi kanal ülevalt või alt välja näiteks punaseid lilli pildistades või muidu kontrastsemates oludes. Proovisin siis RAW-i ja olin täiesti üllatunud, kui detailirohke ja selge pildi sealt saab jpg-ga võrreldes.

Eemal

 

#17 17-04-2007 12:31:36

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Eemal

 

#18 17-04-2007 12:44:36

zutnop
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 50
Veebileht

Re: Nikon TIF

Alariga ühes paadis. Tulistan küll D200-ga aga selle kohta kurdetakse netis samuti, et jpg on ilgelt pehme ja muud hädad.

Need korrad, kui ma olen lasknud NEF+JPG, siis ausaltöeldes teravuse, detailide rohkuse ja pildi kvaliteedi osas on minul olnud vahet väga-väga raske leida. RAW-ist tulles saan vajadusel WB, HUE ja exp. compensationi (selles ainult natukene) osas edukalt parandusi teha, kui need võssa läksid, aga pildi sisu ja teravuse osas on kõik ikka algses laksus kinni, vahet pole kas NEF või JPG.

Kas sa camera custom settinguid oled ikka läbi mõelnud ja paika kruttinud? Sharpness (siin annab +1 või +2-ga asju oluliset parandada), Tone, Color mode jne?

Teisest küljest võib asi olla ka selles, et mu algmaterjal on lihtsalt nii kehv, et vahet pole, millega teed, NEF-i või JPG-iga, ikka saia ei saa smile.

Päikest!

Eemal

 

#19 17-04-2007 12:50:13

Leegimees
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 80
Veebileht

Re: Nikon TIF

Hmm!
No vat ma ei saa aru, või on mu silmad kinni. Need liblikad on küll detailsed. Mina küll ei oska probleemi näha. Muidugi obje asjus on kindlasti vahe sees. KIT-iga olen mõne üksiku pildi ideaalselt kätte saanud, aga sigma AF 70-300 joonistab pea alati detailselt.


www.joincom.ee Kodulehed ja hanked

Eemal

 

#20 17-04-2007 12:54:19

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Nikon TIF

Minu eesmärk pole kedagi jpg usku keerata aga tahan lihtsalt öelda, et kõiki parandusi saab edukalt ka jpeegist teha kui PS-i nõkse tead. Ka WB-i saab paikka, mida RAW-i puhul põhieeliseks tuuakse. Kui algmaterial on tõsiselt peetis siis ei ole RAW kah teabmis võlusõna smile

Eemal

 

#21 17-04-2007 12:54:59

Leegimees
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 80
Veebileht

Re: Nikon TIF

zutnop kirjutas:

Kas sa camera custom settinguid oled ikka läbi mõelnud ja paika kruttinud? Sharpness (siin annab +1 või +2-ga asju oluliset parandada), Tone, Color mode jne?

Ei ole (päris algaja kah veel). Vot see on vist selline asi mida tasub proovida.


www.joincom.ee Kodulehed ja hanked

Eemal

 

#22 17-04-2007 12:58:33

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Nikon TIF

Custom settingute sharpnessiga oleks ma igaks juhuks ettevaatlik. +2-te ei soovitaks küll kasutada.

Eemal

 

#23 17-04-2007 13:00:05

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Nikon TIF

Tone-t ei tohiks kah puutuda. Saturatsiooni võib küll plussi keerata.

Eemal

 

#24 17-04-2007 13:06:34

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Eemal

 

#25 17-04-2007 13:10:03

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Nikon TIF

Nikoni kasutajana pean ütlema, et on küll ikka vahe kas NEF või JPEG. Muidugi kõik sõltub suuresti sellest kui väga sa igat detaili taga ajad. Minu kogemusel saab NEF-i lihtsalt paremini töödelda ja lõpptulemuseks salvestatud JPEG jääb detailirohkem kui kaamera JPEG. Sai ükshetk lastud 15x10 pildid teha JPEG-st ja siis NEF-ist konverteerituna JPEG-ks, seejuures ise mitte mingit töötlust tegemata. Silm eristas vahet isegi 15x10 pildil. Aga see on minu subjektiivne arvamus. Mina tulistan looduses alati NEF+JPEG formaadis. Hiljem arvutisse pilte laadides on JPEG-sid hea sirvida ja nende põhjal valikuid teha ning seejärel väljavalituid NEF formaadis töödelda.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB