Sa ei ole sisse loginud.

#1 02-05-2007 20:06:34

ZePPeLiN
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 9

Foto kvaliteet

Mul tekkis üks küsimus. Nimelt kas canon eos 300V pildi kvaliteet on hea. Olen liiga algaja, et aru saada kas viga minus või fotokas. pilt on nimelt selline kare või midagi sellist. Värvid ka kohati natuke imelikud. Kes oskab aidata siis palun!

Eemal

 

#2 02-05-2007 20:20:11

Ivoonu
Uus kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 23
Veebileht

Re: Foto kvaliteet

300v ju filmikamera. Mis filmi kasutad ja kas pildid on nn imelikud paberil või skaneeritud kujul arvutist vaadatuna?


Esimese fotoaparaadiga pilti tehes tuli selle ees istuda 8 tundi.

Eemal

 

#3 02-05-2007 23:47:47

käpp
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 585
Veebileht

Re: Foto kvaliteet

Kaamera on väga väike lüli filmile pildistades. Viga võib olla filmis, objektiivis, skanneris, fotograafis (:
Tänapäeva digiajastul tunduvadki filmile pildistatud kaadrid teralised,  kuna internet on ääreni täis siledaid, kontrastituid digipite ning silm on sellega harjunud. Aga vaata pilte teise pilguga - siis see tera teeb hoopis pildi heaks (:

Eemal

 

#4 02-05-2007 23:53:22

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Foto kvaliteet

Sõltub nii objektiivist, valgustingimustest kui filmist. Aga reeglina jääb filmil tera rohkem näha. Tänapäevased digipildid interpoleeritakse ilusateks siledateks seebisteks ära. Nii et, kes pole harjunud sellele tundubki imelik. Vanakooli meestele aga naturaalne ja nostalgiline. Aga võib muidugi olla, et lihtsalt nässus. Kui värvid on imelikud, siis kasutasid ehk vale filmi. Iga film on mingile valgustemperatuurile (soe/külm valgus) ette nähtud. Hõõglambivalguse portreefilmiga väljas pildistades tulevad pildid sinised, välitingimuste universaalfilmiga hõõglambi valguses tehtud aga kollased jne. EOS 300V-st endast ei sõltu pildi kvaliteet praktiliselt üldse. See on korralik kaamera ja oskaja teeb sellega väga häid pilte. Kaamera on ainult vahend filmi hoidmiseks ja edasikerimiseks, objektiivi kinnitamiseks augu ees, kust valgus sisse tuleb ning katiku avamiseks/sulgemiseks, et kujutis filmile lasta.

Eemal

 

#5 02-05-2007 23:54:42

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Foto kvaliteet

Näh, musikäpp jõudis vahele susata ... smile

Eemal

 

#6 05-05-2007 16:16:12

serres
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 3

Re: Foto kvaliteet

Ma ei hakka ka siis uut teemat tegema, vaid küsin siin, et kas ZENIT-E'ga on keegi kunagi pilti teinud, kas selle aparaadi pildikvaliteet on hea ja kas sellega üldse on võimalik pilte teha (normaalseid).

Eemal

 

#7 05-05-2007 19:47:48

mustikas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 138

Re: Foto kvaliteet

Olen ja väga kaua. Saab küll väga häid pilte, kui on head objed. Mul olid Volna 6 ja siis see 135-nene ka. Vene objed olid vägagi head. Ainult aega läheb sul pildi tegemisega tsipa kauem ning tulemust näed alles siis, kui film ilmutatud. Ning üldjuhul peab sul siis usaldusväärne ateljee olema, kus saad kvaliteetsed fotod. Mitte mingis suvalises paigas, kus näiteks kõikidel piltidel pruun või punane toon peal.

Eemal

 

#8 06-05-2007 13:55:00

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Foto kvaliteet

Mustikas, kas oskad mõnda usaldusväärset kohta soovitada? Ma ise pildistan ka praegu (mustvalgele) filmile, küll mitte Zeniidiga kuid see vast ei muuda midagi. Digiga tehtud värvipilte olen muidu Photopointis välja lasknud ning kvaliteediga rahule jäänud. Filmiga puudub aga igasugune kogemus...

Eemal

 

#9 06-05-2007 15:21:06

ZePPeLiN
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 9

Re: Foto kvaliteet

Oma teemat jätkates küsin siis et mis filmid on paremad heas valguses pildistades? Ei tea kas se mingit rolli filmi valimises mängib aga pildistan käest mitte statiivilt. Et siis mis iso ja firma näirteks nendes tingimustes sobiksid?

Eemal

 

#10 06-05-2007 15:32:13

ZePPeLiN
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 9

Re: Foto kvaliteet

Ja vastus Ivoonu küsimusele on se, et pildid on imelikud nii paberil kui ka arvutis.

Eemal

 

#11 06-05-2007 18:18:22

mustikas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 138

Re: Foto kvaliteet

Elan Tartu kandis, omal ajal sai sealsed töökojad peaaegu kõik ära katsetatud. Pidama jäin Struve tn. Asko Fotosse. Hinnad muidugi kallimad kui mujal, aga kvaliteet ka vastav. Põhiline, mida oskan soovitada - vaata kohe algul saadud fotod väga kriitilise pilguga üle ja kui ikka roheline pole õiget värvi (taimefotod), siis anna neile kohe teada. Minu pilte tehti ka algul ringi (nende omal kulul). Hiljem sujus kõik hästi. Kasutasin põhiliselt Superia 200 või 100 filme.

Eemal

 

#12 06-05-2007 23:48:21

Priit Pallum
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161

Re: Foto kvaliteet

ZePPeLiN kirjutas:

Oma teemat jätkates küsin siis et mis filmid on paremad heas valguses pildistades?

Heas valguses pildistamiseks on peaaegu kõik filmid head, kui hea valguse all mõtleme varasemat hommiku- või hilisemat õhtutundi - siis, kui päike lagipähe ei paista. Minu lemmik oli Fuji REALA 100, harvem kasutasin ka Fuji Pro 160C ja X-TRA 400. Ka Kodaki Profoto 100 oli ilusate värvidega.

Eemal

 

#13 07-05-2007 00:08:58

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Foto kvaliteet

Kui möningad aastad tagasi veel filmile pildistasin, siis avastasin et kõige parema tulemuse sai siis kui negatiivi lasin ilmutada sama firma keemiaga mis film tootja. Et siis Fuji filmi lasin ilmutada Fuji kirjadega laboris ja Agfa filmi Agfa kirjadega laboris.

Eemal

 

#14 07-05-2007 10:54:40

Taimo Jõõts
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 126
Veebileht

Re: Foto kvaliteet

ZePPeLin, näita mõnda pilti, siis saaksime ehk paremini probleemist aru.
Pildistan ise samuti EOS 300V kaameraga. Filmile pildistades on häda selles, et ise saad kontrollida ainult väikest osa kogu protsessist ning tõesti on väga raske aru saada, kas viga on pildistajas, objektiivis või skaneerimislaboris. Lisaks olen veel selline kooner, kes laseb filmid ilmutada ja skännida K-tähega salongis. Enamasti on saadud failid kerges ülesäris, kuid arvutis mudides saab neist tavaliselt asja. Mõnikord on aga labori automaatkorrektsioon üritanud s***st saia teha nagu näiteks siin: http://www.taimo.pri.ee/images/untsusraba.jpg
Minu poolt säri muidugi puus, aga laborisoft on üritanud sellest midagi päästa ning tulemuse veel jubedamaks keeranud.
Varem või hiljem tuleb hakata mõtlema isiklikule skännerile.


Matkajutud ja loodusfotod -> http://www.taimo.eu //
Kelgukoerad -> http://www.nordicpassion.com

Eemal

 

#15 07-05-2007 11:06:58

mustikas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 138

Re: Foto kvaliteet

Jah, film peab ikka tootja ilmutusmaterjaliga kooskõlas olema. Mõnikord kasutades Kodaki filme, sai need ikka Kodak Expressi viia. Et raha kokku hoida, siis võid ju paluda, et ilmutatud film sulle vaadata antakse. Askos oli leti peal valgustatud koht, kus said kaadrid üle kaeda ja ära märkida, mida soovid paberil näha, mida mitte.

Eemal

 

#16 07-05-2007 12:29:59

ZePPeLiN
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 9

Re: Foto kvaliteet

Mul on üksikud pildid siin üleval: http://nagi.ee/photos/zeppelin  Sealt on just need looduspildid. Se purgikuhi on "digiseebiga".

Eemal

 

#17 07-05-2007 13:11:04

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: Foto kvaliteet

taimo kirjutas:

Filmile pildistades on häda selles, et ise saad kontrollida ainult väikest osa kogu protsessist ning tõesti on väga raske aru saada, kas viga on pildistajas, objektiivis või skaneerimislaboris.

zeppelin: tee korra üks rull slaidifilmi. See jätab ära võimalikud labori ja laborandiprobleemid ja näed ära kõik omaenda oskuste ja oma aparaadi eelised-puudused. (Tõenäoline, et pärast seda jäädki slaidile pildistama smile).

Eemal

 

#18 07-05-2007 13:25:52

harri
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 223
Veebileht

Re: Foto kvaliteet

Kui mina kunagi rikkaks saan, siis hakkan ka slaidi tegema big_smile

Eemal

 

#19 07-05-2007 14:22:25

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Foto kvaliteet

Mille poolest erineb slaidile pildistamine filmile pildistamisest? Seda ma tean, et slaidi fotograafiline ulatus peaks olema kitsam aga mis "agasid" veel on? Digikujule sisse skännida saab samamoodi nagu filmi?

Ilmselt peaks siinküsimise asemel pigem mõne raamatu kusagilt hankima...saaks natuke rahulikumalt uurida.

Eemal

 

#20 07-05-2007 15:09:48

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Foto kvaliteet

mari, ma ei saa su väitest aru. slaid ilmutatakse ka laboris, nii nagu parajasti juhtub. t2pselt samamoodi kui nega.

tegin mina ka paar rulli slaidifilmi vahepeal .. siis andsin filmikere ära ...

Eemal

 

#21 07-05-2007 15:54:10

ZePPeLiN
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 9

Re: Foto kvaliteet

Aga äkki saaks veel algajale natuke seletada, et mis siis slaidifilm teistmoodi on.

Eemal

 

#22 07-05-2007 16:03:48

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: Foto kvaliteet

tommy kirjutas:

mari, ma ei saa su väitest aru. slaid ilmutatakse ka laboris, nii nagu parajasti juhtub. t2pselt samamoodi kui nega.

Ilmutamine on siiski nii slaidi kui nega puhul suht standardne tegevus, mille juures põhiliseks ohuks olnud nt "telefonitraadid" mõnes laboris. Äärmiselt väike tõenäosus, et seal film/värvid lootusetult puusse keeratakse ...

... ja slaidi puhul on see ka kõik ja tegu valmisproduktiga  ...

... kuid nega puhul järgneb pildi paberile panemine, mida võiks ehk võrrelda RAW faili töötlusega. See, mis paberile tekib, sõltub sajast asjaolust, alates laborimasina häälestusest kuni laboranditibi meeleoluni. Ja minu jaoks on just sellest, tavakasutaja jaoks kontrollimatust  ja mittekorratavast protsessist möödapääsemine väga suur asi. (Profikasutaja ja tema soove teadva sissetöötatud profilabori juures võib asi olla teisiti). Näiteks üks halb kogemus:  ühe väljasõidu esmapildid paberil, tõesti ilusad, heade värvidega jne ja kolleegid tellisid nende põhjal endile ka. Lasin siis järeltellimuse teha samas kohas, samadest negatiividest ... ja pilte oli häbi kätte anda - võrreldes esialgsega oli umbes kahe astme võrra ülesäri peale keeratud ja värve polnud enam ollagi ... sad

Sama on siin saidis jutuks olnud ka negade laboris CD-dele skännimisega, kus kasutaja pani siia üles labori skänni ja seejärel - siinse kriitika tulemusena - skännis sama kaadri ise uuesti. Tulemus nagu öö ja päev!

harri kirjutas:

Kui mina kunagi rikkaks saan, siis hakkan ka slaidi tegema big_smile

Nuhh, minul pole rikkaks saamise lootustki mitte big_smile. Kuid vahe negadega ei pruugi väga suur ollagi. Enda variant oli: Sensia 3-pakk 180 kr eest, seega 60 kr/36 kaadrine film. Ning ilmutus Kaubamaja juures fotomeistris, kliendikaardiga 45 kr. (Paari aasta tagune seis, kuid slaidifilmi ostnud - pärast pikemat tarnepausi - ka hiljuti sama hinnaga). Kokku 105 krooni film+ilmutus. Kusjuures sellel ajal läks nega tegemine tingimustes, kus igast kaadrist kohe ka pilt paberile pandi, isegi veidi kulukamaks. Praeguste odavlaborite ja võimalikult odava negatiivfilmiga saab ehk tõesti natsa odavamalt ...

Eemal

 

#23 07-05-2007 16:06:23

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: Foto kvaliteet

ZePPeLiN kirjutas:

Aga äkki saaks veel algajale natuke seletada, et mis siis slaidifilm teistmoodi on.

Põhiline vahe minu jaoks on igasuguse korrektuuri puudumine. Ala- või ülesäri on täpselt sellisena, nagu sina ja sinu aparaat pildistasid. Seega - mida slaidil näed, seda ka tegid smile

Eemal

 

#24 07-05-2007 16:51:52

Taimo Jõõts
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 126
Veebileht

Re: Foto kvaliteet

mari kirjutas:

ZePPeLiN kirjutas:

Aga äkki saaks veel algajale natuke seletada, et mis siis slaidifilm teistmoodi on.

Põhiline vahe minu jaoks on igasuguse korrektuuri puudumine. Ala- või ülesäri on täpselt sellisena, nagu sina ja sinu aparaat pildistasid. Seega - mida slaidil näed, seda ka tegid smile

See kehtib siis, kui slaidi luubiga valguslaual vaadata või projektoriga ekraanile näidata. Kui aga tahad pilti internetti või seinale riputada, siis tuleb jällegi skännimise või paberile panemise nüanss juurde.


Matkajutud ja loodusfotod -> http://www.taimo.eu //
Kelgukoerad -> http://www.nordicpassion.com

Eemal

 

#25 07-05-2007 20:51:58

harri
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 223
Veebileht

Re: Foto kvaliteet

[qote=mari]Kokku 105 krooni film+ilmutus.[/qote]
See teeb siis 2,91 krooni kaader. Kui pildistamas käin siis mingi 200 kaadrit tuleb ikka e siis 582 eeku tongue

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB