Sa ei ole sisse loginud.

#1 14-05-2007 22:16:02

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Mummude kolimisteenus

Selline mure, et maamesilased kes eelmisel aastal elasid omatehtud kompostikastis ja olid sõbralikud naabrid on selle aasta elukohaks valinud katuse serva kus on mingil põhjusel üks laud lahti ja seega piisav pragu, et sisse kolida.

Kuna antud pragu vajaks parandamist, et vältida niiskusse jõudmist seinte sisse, siis oleks tarvis mumm koos pesaga ära kolida. Kolimine võib vabalt toimuda minu koduaia piires kohta kus ta kedagi ei sega ja saab rõõmsalt edasi askeldada. Siis tõenäoliselt tuleb küll ka uus pesa talle ehitada (samuti ideed abiks).

Konkreetsemalt siis huvituks selleks, et mis on parim aeg tema välja kolimiseks, et talle võimalikult vähe muret ja probleeme valmistada? Kas ASAP või on tal juba tited? Või on parem teda kolida pigem suve lõpus, ennem kui külmaks läheb?

Teine asi on siis see, et kas keegi targem kes nende tegemisi ka hästi tunneb ei tahaks appi tulla kolimisele, et mumm kindlalt parimalt teenindatud saaks smile Õlled ja grill minu poolt.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#2 15-05-2007 01:42:01

Toomas Sõelsepp
Uus kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 12
Veebileht

Re: Mummude kolimisteenus

Kimalase elutsükkel käib aastakaupa. Ületalve elavad vaid emased ja igal kevadel otsitakse sobiv pesapaik ja tehakse uus pesa. Lähemat infot saab sellelt lingilt.
http://www.loodus.ee/el/vanaweb/9904/kimalane.html

Eemal

 

#3 15-05-2007 02:05:32

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Mummude kolimisteenus

aastakaupa küll, kuid seal on öeldud ka, et nad üldiselt jäävad vana kodu lähedusse (hetkel 5m eelmisest kohast). Et endiselt üleval küsimus millal ja kuidas kolida...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#4 15-05-2007 02:47:55

mercar
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 244

Re: Mummude kolimisteenus

Entomoloogiateadmised pole just kiita aga äkki oleks parim kolida sügisel esimeste külmade ajal. Üritada koos pesaga kolida ja paigutada sarnasesse paika eelnevatel aastatel olnuga. Eks kevadel emane otsi jälle uut kohta.
Ei tea kas suitsutamine loomakeste rahustuseks ka mõjub metsikutele liikidele? Aga ehk oleks abiks?

Eemal

 

#5 15-05-2007 12:09:29

Monte
Kasutaja
Asukoht: Paide
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 285
Veebileht

Re: Mummude kolimisteenus

Niipalju kui mina tean kolitakse mummusid kohe, kui nad pesa heidavad või kolivad. Tean ka üksikuid juhtusid, kui on kolitud neid keset suve. Kui sa neid kolid siis proovi neid uuest pesast võimalikult palju kätte saada ja mis on kõige tähtsam, et saa ema mesilase kätte saad, sest tevaliselt tultvad töömesilased ise emale järgi. Ma arvan, et sa neid suitsu ja muid nippe vast tead, kui ei tea siis võin ka neid natuke seletada.

Eemal

 

#6 24-06-2007 15:51:17

sisalik
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa/Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 112
Veebileht

Re: Mummude kolimisteenus

mu kodus tegid mingit sorti mummud pesa otse akna juurde seinalaudade vahele kuskile
nüüd ei saa seda akent üldse lahti teha muide terve tuba neid täis sad
ja kui nad järgmisel aastal kah sinna pesa teevad...

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB