Sa ei ole sisse loginud.

#1 15-05-2007 14:05:16

selena
Kasutaja
Asukoht: Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 151

Looduspildist üldiselt

Kuna siin pildi all
http://www.looduspilt.ee/?page=pilt&id=13290
veelkord pildialuse risustamisest juttu tuli, siis riskiksin kirjutada foorumisse.

Looduspildis ei ole mitte alati nii olnud, et diskussiooni pildi all taunitavaks peetakse.
Olgu näitena toodud vaid
http://www.looduspilt.ee/index.php?page … mp;id=1735
http://www.looduspilt.ee/index.php?page … mp;id=3070

Peale selle, et piltide all ei julgegi enam midagi kirjutada, on südamest kahju, et möödas on see aeg, kus üksteise järel ilmusid Parendused 1., 2. ja 3. osa, kus foorumis tehtud ettepanekule said vastuse tundide, mitte kuude jooksul ja et nüüd mõnele teemale ei reageeritagi kuidagi.
Näiteks teemas http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=1238
minu viidatud pilt pandi küll uuesti uute piltide sekka ja see sai 3 päeva möödudes autori nime, samas kasutaja Kristo42 poolt mõni päev hiljem viidatud pilt on siiani «uue pildi» staatuses.

Minu poolt algatatud teema
http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=1290 kohta ei kirjutanud adminnid midagi. See kasutaja, kellele tookord «valenõu» tiitel anti, sai oma senise auastme tagasi (ma ei tea, kas ta ise kirjutas meeskonnale või mitte), samas kasutaja Ago on siiani tiitliga «valenõu».
Arvasin, et teema tekitab mingisugustki arutelu, kas sellise «auastme» andmine on õigustatud fotograafi puhul, keda võiks pidada fotograafiks, mitte läbupiltide saatjaks ja kes teadmatusest siinsete reeglite vastu eksis kommentaari sõnastamisega.

Näiteid võiks tuua veelgi, kasvõi  teema kohta
http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=1683
kas looduspildi administraatorid sõna sekka ütlevad ja millal...
Vabandust, sellest on ainult nädal möödas, aga ikkagi on kahetsusväärne, et adminnid on rohkem hõivatud muude töödega, kui 2005.aastal.

Lihtsalt sellised mõtted tekkisid tänaseid piltide kommentaare lugedes.


In sole solum solamen

Eemal

 

#2 15-05-2007 15:55:20

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Looduspildist üldiselt

Ülespanemist ootavaid pilte on praegu 42. 2005. aastal tuli nii palju pilte mõnel paremal nädalal. Pidime pilte kunstlikult kinni hoidma, et oleks iga päev midagi üles panna.

Minu kommentaaride arv on vähenenud märgatavalt. Tahaks sellega järje peale jõuda. Alles siis tuleb foorum. Kiirematele asjadele saab ikka kiiremini vastatud, kuid sellised kirjutised iga natukese aja tagant ei inspireeri küll vastama.

Kui sa nüüd vaatad neid pilte, siis seal käis 2005. aastal diskusioon pildi üle, mitte looduspildi suuna üle. Sellepärast oli see ka seal omal kohal. Me ei saa saata kasutajatele tagasilükkamiskirju, milles soovitame uurida sarnaseid pilte ja nende kommentaare, kui seal all räägitakse looduspilist üldiselt.

Valenõu kohta - kõiki asju ei peagi kasutajad teadma. Seegi tõde, miks Ago sai staatuse valenõu oli paari pildi all kirjas. Las ta sinna jäädagi. Kes nägi, see mõistis, kes mitte, siis nende õnneks pole Ago enam pärast figureerinud ja sinnapaika ongi see jäänud.

Pärast 2005. aastat oleme mina ja Kristo isadeks saanud, palju asju on muutunud, nende hulgas on aeg väärtuslikumaks muutunud. Tõesti ei jõua vastata küsimustele, mida esitavad inimesed, kes looduspildis ringi surfivad ja siis iga teistmoodi asja peale küsivad miks see nii on ja kas see ei võiks hoopis teistmoodi olla ning kui ta juba nii on, siis kuidas ta niisuguseks sai?

Nagu viimasest Lofostki selgus, siis tuleb looduspilti sellel suvel uuendusi. Need valmivad tõenäoliselt alles sügiseks, aur läheb sinna. Need on vaja läbi mõelda, kirja panna ja ellu viia.

Eemal

 

#3 16-05-2007 00:34:18

käpp
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 585
Veebileht

Re: Looduspildist üldiselt

.

Eemal

 

#4 18-05-2007 12:14:29

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Looduspildist üldiselt

Sellised veebikeskkonad peavad paratamatult aeg ajalt tegema invetuuri ja üle vaatama oma eesmärgi - visooni ja siis tegelikkuse. St kuhu tahetakse jõuda ja kus ollakse.

Klubide, organisatsioonide jms. on üks tavaline reha kuhu võidakse astuda (seda ka küberruumis), et võidakse muutuda kinniseks klubiks. Ja kui silmapiirile ilmub kahtlane "roheline" või veider "iseõppinu", kes nagu kevadine vasikas vahib laudaust ning orienteerub. Siis selle suhtes asutakse ringkaitsesse. See on tüüpiline jututubade jms. veebikommuunide ämber kuhu satutakse. Seda annab vältida sõbralikkusega ja lihtsusega. Iga uus huviline peaks tundma teretulnuna, muud ei midagi. Ma kord hääletasin kogematta oma pilti (see nupp oli ja mõtlesin testin miks see nupp on, ei või olla et ennast saab hinnata) ja oh seda eelsikisa ja sõimu siis ...

Soovin südamest vähem "ärapanemist" ja et see keskkond oleks avatud ka noortele ja rohelistele ja isegi nende "lollidele küsimustele"! See oleks kodune, inimlik ja looks saidile - keskkonnale palju juurde.

Rohkem ei kobise, mulle tagarääkimine päriselus ka ei meeldi ja pigem aita kui laida, nõu ja jõuga.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#5 18-05-2007 16:38:49

John Locke
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 83

Re: Looduspildist üldiselt

Jäljekütt, sinu arutelud on väga arukad ja vajalikud.

(NOT)!!!

Eemal

 

#6 18-05-2007 17:33:22

priit122
Kasutaja
Asukoht: Rapla/Matsalu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161
Veebileht

Re: Looduspildist üldiselt

big_smile siiski siin veits teadjamad inimesed loodusest ning veits taunitav on tõesti, kui keegi oma loogikaga tuleb, milles tal endal mingeid kogemusi või teadmisi pole, vaid justkui oleks kusagilt midagi säärast kuulnud ning selle edasi räägib. Moraal selles, et enne tuleks ikka veits informatsiooni internetis otsida või käija looduses ja kogeda kogemusi:). Infi otsimisel kõigepealt kasutada looduspildi otsingut foorumis, siis vb neti, kui mõningal uurimisel vastust ei saa, küsi. See välistaks mõtetud uued teemad.
Mõned mõtteterad:)

Eemal

 

#7 19-05-2007 14:20:34

ii tsuku
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 118

Re: Looduspildist üldiselt

Käijge jah looduses rohkem.

Eemal

 

#8 20-05-2007 01:53:05

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Looduspildist üldiselt

John Locke, jäljeküti jutus on täitsa pointi, eriti teises lõigus.

Eemal

 

#9 20-05-2007 01:57:16

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Looduspildist üldiselt

Aga üldiselt ma ei taha tegelikult kuradit välja kutsuda niiet palun lahkelt mu eelmist postitust ignoreerida. See müür ei murene peaga pekstes.

Eemal

 

#10 20-05-2007 02:26:50

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Looduspildist üldiselt

jäljekütt on muidugi õige mees õpetama tolerantsust, minu arust praegu on juba piisavalt tolereeritud seda, et vend kord kolme kuu tagant välja ilmub, suht seosetut pikka juttu maast ja ilmast ja temast enesest foorumi värsked teemad täis postitab ja siis jälle ära kaob. Kaudselt näen järjeküti jutus vihjet sellele, et härrane soovib kontrollimatult veelgi enam oma jama looduspildis ajada, kuid paraku paljud looduspildi kasutajad tõstavad pea iga härrase postituse peale kisa.

Klubi teemal -- kui puudub elementaarne otsingu kasutamise oskus või soov veidi kodutööd teha (sind huvitaval teemal), siis see näitab minu meelest teiste inimeste aja mitte-väärtustamist. Selliseid inimesi, kes asjatult lihtsalt teiste aega raiskavad selle asemel, et ise endale 5 minutiga asi selgeks teha, ei salli mitte ainult klubid, vaid enamus normaalseid inimesi olenemata soost, rassist ja usutunnistusest. Samuti ei tasu kasutada 'ma tean' tooni teemadel, mida ei teata -- ka siin tavaelus saavad normaalsed inimesed pahaseks, kui wanna-be teadjamees kusagilt välja ilmub.

Kui need 'klubilised' nüansid arvesse võtta, siis mu meelest neile, kes tõesti tahavad miskit looduspildistamisest saada ja õppida või niisama nautida, on looduspilt  vägagi aus ja otsekohene keskkond, ilma sügava 'klubilise' pooleta. Neile aga, kes siiin niisama jõlguvad ja piltide asemel muude pseudoteemadega tegelevad, neile võib tõesti jääda mulje, et siin on enamuses... üllatus, üllatus... _looduspiltnikute_ klubi koos.

Eemal

 

#11 20-05-2007 16:13:23

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Looduspildist üldiselt

draa, kas ei oleks üheks lahenduseks foorumi rohkem galeriiga sidumine? Noh niimoodi, et kasutaja nime all näidatakse looduspildi staatust ja all real looduspildi galerii linki. Siis oleks võõral inimesel kergem terasid sõkaldest eristada.

Eemal

 

#12 21-05-2007 00:00:05

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Looduspildist üldiselt

klm76, sellest on ka ennem jutt olnud, aga ma kordan, et foorumi softi me mudima ei hakka, mistõttu neid asju ilmselt ka kunagi ei tule.

mis puudutab teema algatust ja Sveni kommentaari, siis selle peale polegi midagi öelda, kui et nii see on - me ei pea ilmtingimata kellelegi kõiki seisukohti ja asju põhjendama, vabandama, luba küsima, romaanidepikkust personaalset selgitustööd tegema, loetud minutite jooksul uuendusi sisse viima jne. See pole tingitud aga sellest, et me oleks ülbed või arrogantsed, vaid portaal ja selle mahud on üüratult kasvanud, aeg on muutunud kõigi jaoks väärtuslikumaks (nagu ka Sven juba mainis) lihtsalt ei jõua individuaalselt läheneda, kõiki ja kõike jälgida ja kellegi kätt hoida, mistõttu selgitame seisukohti üldiselt ja suuremale audientsile jõudumööda foorumis. Kui jõudu ei jagu, siis loodame oma vanade ja ustavate kasutajate peale, kel ajapikku on koos meiega tekkinud kogemused ja kes oskavad vastata usaldusväärselt ja pädevalt. Ärgu keegi võtku seda nüüd isiklikult ja ärgu solvugu ning suhtugem ka sellesse arusaavalt,  kui ta ei saa personaalset vastust meile saadetud kirjale (nt pildi või selle tagasilükkamise põhjuste kohta).

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB