Sa ei ole sisse loginud.

#1 21-05-2007 02:19:42

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Linnud käitusid veidralt

Tere

Küsiks, mis te arvate nähtusest.

Nägin täna suurel ja avaral uudismaal - karjamaal massiliselt ronkasid. Vahtisin neid läbi teleobjektiivi ja püüdsin loendada. Arvestus läks sassi ja neid oli u. üle 200 isendi + kilomeetreid kaugemal lendavad linnud.

Sõitsin edasi paar kilti ja seal olid suured merekajakad u. 50 lindu ning samapalju tavalisi toonekurgi. Kõik linnud sellises rohuses karjamaal võilille meres askeldamas.

Arutasin oma isaga, ta pakkus väja, et konnade massilise rände tulemusena linduda mass kogunemine.

Ütlen ausalt kui selliseid ronkade parvi nägin meenus kohe ühe omamoodi filmimehe "Linnud" film. Olen ronkasid jälginud juba aastaid, elavad talu metsas ja nad on vahvad linnud, maksimaalselt olen neid koos näinud 2 paari kevadisel orasel nokitsemas - rongalikult suure distantsiga. Aga et nad võivad parvedesse koguneda, see oli üllatus.

Vana küün ja selle ümbrus kubises ronkadest: http://a.photos.cx/rongad-7d9.jpg

Kajakad koos kurgedega kogunemas ühel põllul, taustal teine ronga koloonia (mida ei saanudki luged,a lendasid edasi tagasi): http://a.photos.cx/rongad2-96a.jpg

Et mis sa arvad, mis linnud kogunesid, kas konnade massränne võib olla see magnet, miks kokku tuldi, et siis pidurooga maitsma, nagu mutionu luuletuses?


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#2 21-05-2007 10:42:59

mercar
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 244

Re: Linnud käitusid veidralt

Konna ränded on juba möödas ja üldiselt nad väga põldudele ei tüki. Seega selles asi ei ole.

Eemal

 

#3 21-05-2007 13:54:15

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Linnud käitusid veidralt

Valgeid toonekurgi olen mõni aasta tagasi pildistanud 23.juunil . Umbes 20 lindu olid kogunenud keset heinamaad. Mida nad sel ajal seal tegid, ei oska arvata. Aga rongad tuleksid ehk korjuse peale kokku. Kui nad olid ikka rongad, mitte künnivaresed? Viimased on tihti parves.

Eemal

 

#4 21-05-2007 21:03:46

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Linnud käitusid veidralt

Rongal ja künnivaresel on tohutu vahe smile suuruse vahe, ma olin neile üsna lähedal. Ronkasid oli ikka jubedalt, ühes koloonias u. 200 linnu tuures. Kilomeetreid eemal oli ka sadu, hiljem fotosid uurides nägin et terve metsa äär oli neid täis ja karjamaad.

Toonekurgesid oli julgelt poolsada koos suurte kajakatega, sellised suured mölakad. Lisaks sellele oli 1 km eemal orasel üsna suur kajakate (väiksemad) valge laik (palju linde) aga need on tavalised, künnihooajal ja põldude tegemisel nad nii kaugel sisemaal, hea söök.

Aga see ronkade värk on ikka anomaalia sain 500mm mõned pildid filmile kahju et digipeeglit kaasas polnud ja ka aega, et neile ligi hiilida ja pilte teha. Naljalt ei leia karjmaade postid - traadid suuri rongapurakaid pakusult täis.

Ma kahtlustan mingit sööta - elustoitu. St, kas mingite putukate, ussikeste vms. masse mille peale linnud kohale tulid. Ei olnud läbisõidul aega minna põllule kõndima ja uurima.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#5 22-05-2007 15:53:44

Veljo23
Kasutaja
Asukoht: Kose vald
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Re: Linnud käitusid veidralt

elu mullas on oma elu elama hakanud ja enamjaolt käib see maapinna vahtus läheduses, kus tihtipeale ruumi napiks jääb. Rongad, kured, kajakad, varesed, hakid jpt. käivad putukaid, vihmausse jms napsamas värskete võrsete pealt.


"i’m" is about making a difference. Not in a huge expensive way, not in a time-consuming way. But in a simple, effective way.

Eemal

 

#6 22-05-2007 22:59:25

Val
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 32

Re: Linnud käitusid veidralt

Noored linnud(valge toonekurgede ja võibolla ka ronkade puhul), kes ei ole veel suguküpsed, ma arvan. Sookurgedel on see igatahes tavaline.

Eemal

 

#7 26-03-2008 11:27:28

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Linnud käitusid veidralt

Müstilisele ronkade kogunemisele jälile saanud. Ei olnudki A.Hotchooki filmi võtted vaid:

- Mingi ronkade kevadine ränne - kogunemine (seda kusagilt lugesin et vahel kogunevad)
- Väätsa prügila üsna lähedas kauguses, eks seal nad siis osad patseerusid ja osad lendasid kokku.

Lindude arv oli ikka muljetavaldav, pole ealeski nii suurt ei varese ega haki parve massiivi näinud rääkimata ronkade, Vat puuduvad lugemise kogemused aga pakun et linde oli sadades - veel enam tegelikult, kuna osad lendasid metsas ja mujal.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#8 26-03-2008 12:38:32

Tõnis Kannel
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 332
Veebileht

Re: Linnud käitusid veidralt

jäljekütt kirjutas:

A.Hotchooki filmi võtted

: )Hitchcock,Alfred Hitchcock : )

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB