Sa ei ole sisse loginud.

#1 05-05-2005 14:23:23

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Uutele kasutajatele teadmiseks

Lühidalt allpoololeva jutu kokkuvõte:
Looduspilt.ee võib uutelt autoritelt esimest/teist pilti lisades nõuda täiendavat infot pildi kohta või kroppi originaalsuuruses pildist, mis on vajalik pildi autorluse tõendamiseks, mis aga omakorda on vajalik selleks, et looduspilt.ee adminnid ei peaks kulutama auru võitluseks mõttetute pildivarastega. Seega ärgu keegi solvugu selle nõude peale ega võtku asja isiklikult, sest oma pilti siit eest leides, mis on veebist pätsatud ja siia kellegi teise lisatud, on tunne üsna niru...

Seoses mitmete viimaste juhtumitega, kus erinevad käparditest, varastest, kaabakatest või pahatahtlikest lugemisvõimetud (aga varastamisvõimelised)  "piltnikud" üritavad üles panna siis pilte, mis pole nende endi tehtud, vaid suvaliselt kuulsate autorite käest veebist pätsatud, oleme otsusustanud võtta kasutusele teatavad meetmed selliste asjade tõkestamiseks. Asi lihtsalt selles, et sellise pätlusnähtusega võitlemine on tulutu ja meil pole aega ega viitsimist sellega oma ajusid vaevata ega selgitada välja tegude tagamaid (kellelegi halva soovimine, teadmatus, lugemisoskuse või nägemise puudumine, st ei oska lugeda pildi lisamisel linnukese taga olevat teksti jne jne jne) mistõttu läheme teist teed.

Saan aru, et see teine tee teeb elu veidi keerukamaks, aga eks see ole alati nii, et pättide pärast kannatavad ka teised. Samas kui piltide lisaja on tuntud ja oleme tema loominguga eelnevalt tutvunud/näinud, siis me midagi lisaks ei nõua.

Siis siis küsimus, mida me siis ikkagi nõuame? Asi on küll veel veidi mõtlemisjärgus, aga sisuliselt võime esimese, teise pildi lisamisel või kahtluse korral ka edaspidi nõuda kroppi meile sbivat kohast töötlemata originaalist, orgiginaali ennast,  EXIF'it vms. Võime lisaks välja tulla ka mõne muu mõistliku lisaküsimusega. Sellest keeldumisel pilte ei lisata. Kui antud nõuded ei sobi, pole pilte üldse lisada mõtet. Omalt poolt muidugi garanteerime selle, et peale audentsuses veendumist originaal või selle kropp kustutatakse ja kusagile "hulkuma" see ei lähe. Maailmapraktias laiemalt on lähendane praktika tavapärane, võtame kasvõi meile enamusele tuntud B&H, mis nõuab esimesel tellimusel/krediitkaardi vahetamisel pilti orginaalkaardist.

Loodetavasti ei tekita see uus lähenemine uutele kasutajatele palju tüli ja loodame, et asjast tõuseb tulu meie kõigi jaoks ning väheneb ka pätlus.

Viimati muutnud MarkoH (09-05-2005 02:44:01)

Eemal

 

#2 05-05-2005 16:26:31

JürgenÖövel
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 45

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Kui keegi liituda tahab, siis selline nõue kohe esimese asjana ei jäta küll just eriti sõbralikku muljet. Ma ütleks, et suisa vastupidi, vaenuliku ja kahtlustava. Muidugi on saidi omanikel õigus teha mida iganes ja kui see on nende meelest õige, siis saagu nii.
Pealegi, kuidas siis originaalslaididega on, kas hakate neid postiga nõudma?

Eemal

 

#3 05-05-2005 16:38:53

oliver
Kasutaja
Asukoht: Maa avarustes
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 59

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Mina arvan, et see on väga hea idee. Kindlasti ei tõmba see meie lehe kvaliteeti maha, vaid parandab seda jällegi. Mina olen aru saanud (võibolla kuna ise soovin seda), et see leht saaks etaloniks kõigile Eesti looduspiltnikele (miks mitte ka mujal maailmas), kus oleks tõeliselt tasemel pildid. Ise üritan ka selle poole püüelda, kuigi praegult kohe veel kindlasti ei vasta sellisele nõudele.

Olen kahe käega poolt ja näitan hea meelega ka oma slaide teile kui vaja on. smile

Parimat,

Oliver


"Kas sa oled jõudnud mere allikateni ja kõndinud sügavuse põhjas?
Kas sa taipad, kui avar on maa?
Jutusta, kui sa seda kõike tead!"

Eemal

 

#4 05-05-2005 17:09:03

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

noh, ma ei tea .. kropp tootlemata originaalist - kes ja mismoodi kindlaks teeb, et see ikka originaal on? exif on vajalike teadmiste korral sisuliselt tekstiredaktoriga kirjutatav .. ma ei arva, et selline l2henemine sedatyypi probleeme kuidagi väldiks v6i vähendaks. ehk peaks hoopis isikut paremini tuvastama, sellel ehk parem m6ju? kuigi ma ei arva, et saa ka miski imelahendus oleks ...

Eemal

 

#5 05-05-2005 20:31:57

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Jürgen, liitumisel ei hakata midagi nõudma, vaid VAJADUSEL alles siis kui pilt üles pannakse. Originaali kroppi nõuame siis, kui peame vajalikuks, mitte alati - kui asi on mõlemas suunas ilmselge. Kui aga kasutaja (nt D.E.V.I.L) on eelnevalt foorumis tobedaid küsimusi esitanud ja siis pistab põdra meistriteose üles, siis on ju asi kahtlane eks? Loomulikult tahaks näha selle teose nt poolt põdrapead originaalsuuruses eks?

Tommy, isikut on võimalik tuvastada pädevalt ainult läbi pangalingi nt, muud variandid on kahtlased.

Oliver, Sinu käest me vaevalt neid tahame tongue, jutt ikka uutest kasutajatest.

Muud head idee on teretulnud, kui kellelgi miskit on, andke tulla.

Eemal

 

#6 05-05-2005 21:33:37

JürgenÖövel
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 45

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Lugesin välja ilmselt midagi muud, kui teie mõtlesite. Sain nimelt aru, et neid kahte esimest pilti üles pannes peaks uus kasutaja  tõestama, et pildid on tema tehtud esitades selleks originaale jne.
Muuseas, palju neid selle siis senini on olnud, kes võltspilte on esitanud?

Eemal

 

#7 05-05-2005 21:45:41

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Me arutasime seda eile Markoga ja see oli parim, mis meile pähe turgatas. Ja see kehtiks eelkõige uute ja Eesti fotomaastikul tundmatute/vägetuntud kasutajate kohta. Loomulikult võib esimese pildi üleslaadmisel tekkiv lisanõue alguses teatud pahameelt põhjustada, kuid loodame, et meie motiivid on läbinähtavad. Muud lihtsalt pole teha. Mul isiklikult on täiesti villand nendest pooletoobilistest vendadest, kes ennast siin teise pitlide aupaistel soojendada tahavad.

Eemal

 

#8 06-05-2005 00:19:50

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Marko kirjutas just, et D.E.V.I.L on nagu kuulutatud pildivargaks (mis on ilmunud ka tema nime taha), kuid staatuse poolest on ta ikka jänkupoeg ning 5 pilti ootel.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#9 06-05-2005 00:36:59

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Need ootel pildid ongi tema röövsaak.

Eemal

 

#10 26-11-2005 21:44:58

benefactor
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 105
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Tere! Olen samuti algaja ning uus teie "maastikul". Saatsin täna mitu pilti, mis tagasi kõik lükati. Kas sellepärast, et kaheldi fotode audentsuses? Kui nii, siis ootan aadressi või kontakti, kuhu saata fotod kiiremas korras. Teostage seal oma juurdlus või tsensuur. Sooviks näha pilte üleval ja inimesi neid arvustamas - õppida sellest. Kui teie "fotomaa" vaid peegelkaamera omanikele suunatud, siis pean tunnistama oma kaotust ja lahkun siit.

Jään ootama teie vastust

Eemal

 

#11 26-11-2005 22:58:05

kaska
Kasutaja
Asukoht: Bern - Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 158

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

peegelkaamera kahjuks superhäid pilte ei garanteeri - ikka ise pead ka pädev olema.

eks tigekullid täpsusta, mis su piltidel häda oli, ilmselt lihtsalt säästsid sind halbadest kommetaaridest/hinnetest, aga ära sellepärast veel loobu ( nagu öeldud ühe teise asja kohta " reit pole elu"  smile))

Eemal

 

#12 26-11-2005 23:27:40

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Süsteem saadab peale meie adminni otsust alati kirja, viimasel ajal on algajate kasutajate soovil lisandunud ka võimalikud põhjused, kuid need ei pruugi olla siiski põhjapanevad. Fotograafia endale hobiks valinud ja selles isegi esimesi samme tegevat inimest iseloomustab minu arusaamise järgi loov mõtlemine ja analüüsivõime, mistõttu see kiri võiks paljudel juhtudel anda üldsuuniseid.

Ma küsin
1) kas kiri sisaldas selle teema esimeses postituses olevat soovi või sellekohaseid kahtluseid?
2) kas Sa kirja läbi lugesid ja veendusid, et Sinu pildil pole kirjas väljatoodud puuduseid?
3) kui punktis 1 või 2 pakutu on tegemata (mida ma ka postituse põhjal arvan), siis tuleb seda teha

Eemal

 

#13 27-11-2005 00:44:44

benefactor
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 105
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Süsteem just nimelt saatiski kirja, mitte inimene kahjuks - seega põhjapanevus on laialivalguv nagu tint.
   Soovi veenduda piltide audentsuses ei vajatud, sellekohast kirjet polnud. Lihtsalt oli automaatkiri, mis sisuliselt ei seletanud mitte midagi. Olgu, kui valida süsteem, siis olgu ta konkreetne - just põhjapanev.
   Järeldan, et ei saagi kunagi teada, mis tegelikult piltidel viga oli, kuigi varmas tahe õppida siis oma vigadest, nii et järjekordne müsteerium hämamise teel.

Tänan, et leidsite aega siiski midagi valgustada - nii palju kui õnnestus.

Eemal

 

#14 27-11-2005 00:51:37

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

okei, viimane post oli juba viisakama põhjendusega, teeme siinkohal väikese erandi ja lubame kasutajatel Sinu pildi üle diskuteerida, selle diskussiooni ma pärast eemaldan siit teema alt.

Seega, lugupeetud looduspiltnikud, andke benefatorile nõu, mida saaks paremini teha ja mis on pildil viga (kui on), võite ka pakkuda, mis hinde oleksite pannud.

Pilt on siin
http://www.looduspilt.ee/pildid/02005/1 … 9e1737.jpg

Eemal

 

#15 27-11-2005 01:00:15

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Me ei hakka küsima autentsust tõendavat väljalõiget või originaalfaili kui me ei kavatse pilti siia lisada. Kui sinu pilt osutub kõlblikuks, siis küsima ka esimese lisataa pildi puhul tõendit.

Ma ei saa aru praegustest paljudest uutest kasutajatest. Ma olin ka kunagi algaja ja ka mul on kaks pilti minu "lapsepõlve mängumaalt" fotokalast tagasi lükatud. Tol ajal oli fotokala vastus minu arvates tunduvalt ebainformatiivsem kui meie vastus praegu. Kuid ma ei hakanud virisema, et teie "fotomaa" ja ainult kallite peegelkaameratega saab siia sisse ning muud seesugust jaburust. Vaid rahunesin maha ja vaatasin teisi samalaadse motiiviga pilte ning sain aru jah, et võib olla polnud minu pildid nende hulgas parimad, isegi head mitte.. Loomulikult oleks ma soovinud rohkemate inimeste arvamust kuulda, kuid tõenäoliselt oleks see olnud samasugune.

Me oleme seda ka varem rõhutanud, et ootame oma kasutajatelt ka omaalgatuslikku õppimisvõimet. Kogu aeg ei pea kõike puust ja punaseks ette tegema.

Kui sa nüüd solvumisest üle saad ja otsid välja sinu saadetud piltidele sarnaseid motiive, siis loodetavasti märkad erinevusi. Vaata siis ka kaamera marke, et üle saada sellest jumalikust peegliasjast.

Eemal

 

#16 27-11-2005 01:00:33

benefactor
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 105
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Vastutulelikkust eeldab ju igaüks meist. Te võiks praegu oma pead mu piltidega üldse mitte vaevata sel hilisel tunnil, sest see polegi üldse tähtis.
   Tähtsam on organiseeritus ja süsteemi sidusus igas vormis, mis tagaks toimingute ladususe; kõik ei alusta ju korraga ühelt tasemelt.
   Ootasin vastusidet, et analüüsida.

Tänud

Eemal

 

#17 27-11-2005 01:11:16

benefactor
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 105
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Te vaatasite teisi samalaadsete motiividega pilte ja mõistsite, et vajate ka võimsamat masinat, et jääda oma tulemustega rahule. Seda ei saa Te eitada, tegemist oleks siis vastuoluga.
   Pinnisin antud "seebikarpidest" maksimumi välja, millega Teie silm loomulikult rahule jääda ei saa.
   Nõndaks, pole hullu, diskuteerige ja andke teada piltide põhjapanevad puudused. Midagi enamat ma ei palu - klõpsin ja harjutan edasi.

Eemal

 

#18 27-11-2005 01:58:01

siilur
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 224
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Ma mõistan sinu solvumise tooni ja arvan et enamus on seda alguses kogenud.
Minul nimelt läksid alguses jääle paar pilti liiga kergelt läbi ja praegult ma oleks õnnelik kui nad oleks tagasi lükatud, kuna pilte enam tagasi võtta ei saa. Seega kaalun ja võrdlen oma saadetavaid pilte nüüd alati hoolikalt sees olevate analoogsete piltidega ja loodan siiralt, et tigekullid minu jama üles ei laseks, kui tõesti on jama.

Eemal

 

#19 27-11-2005 03:01:20

janograf
Kasutaja
Asukoht: Uderna-Tartu-Põlva-metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 367
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Paar sõna siis ka selle viidatud pildi kohta: 1. on valgus natuke liiga ekstreemne olnud ehk algaja jaoks kuigi ega ma isegi kindel pole, et sellistes oludes midagi normaalset välja pigistaks. 2. kompositsiooniline pool, liialt palju segavaid elemente on pildil. 3. hindelise poole pealt jääksin suht nõutuks ja ongi hea, sest vastasel juhul vahiksime selliseid klõpse iga päev. Aitähh adminnid!

Eemal

 

#20 27-11-2005 05:31:53

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Mnjah neid rabajärvekesi viimasel ajal suhteliselt palju pildistatud, seetõttu vast ka antud pilt tagasi läks. Tuleb tunnistada, et ega ta kõige hullem ei ole (hullemaidki siin nähtud mis näitlikuse mõttes üles lastud, et meelde tuletada mida kõike saadetakse) kuid ega ta midagi erilist ka ei ole.

Kui oleks hinnanud siis vast üle 2 poleks pannud kuna pildi maa osa on tugevas alasäris, samuti häirib see, et keskele on tühi ala jäetud kuid pildi servades on puid lõigatud jätab sellise lohaka mulje (veidi rohkem vasakule keerata ja oleks see mure ära jäänud).

Ei viitsi rohkem väga kommenteerida seda, kuid jah tasub aru saada, et adminnidele laekub sadu pilte päevas ning enamust neist saadetakse tagasi kuna nad tõesti ei ole väärt üles minemist (olen näinud neid pilte mida üles saadetakse ja mis tagasi lähevad, no tõesti ei ole kahju, et tagasi läksid). Kujutage nüüd algajad ette, et selle massi juures peaks adminnid iga pildi alla kirjutama põhjenduse miks see pilt ei sobinud ning seejärel vastama kõikide kasutajate reply meilidele kes siis üritavad ennast õigustada.

Tõesti, vaata veidi kriitilisema pilguga oma pilte ning seejärel vaata mida siin saidis on üles lastud ja mida kommenteeritud. Siis mine tagasi oma piltide juurde ja vaata uuesti. Kui midagi head ei leia, siis ürita meelde jätta mis olid puudused ning järgmisel korral metsas ürita neid vältida (mis ei tähenda, et kõik peavad sama moodi pildistama, katsetamine on alati teretulnud kui see ka vastava tulemuse annab).

Ja mis puudutab peegel vs seebikas, siis enamus meist seebikaga alustanud. Samuti teeb siiani väga suur osa siinsetest piltnikest seebikatega pilti ning nende seas on ka väga häid fotograafe. Ei ole mõtet oma esimese pildi tagasilükkamise kibestumist kohe välja elada oma fotoka peale, enamuse pildist teeb siiski see osa mis jääb fotoka ja sokkide vahele. Aeg-ajalt korraldavad maailmakuulsad fotograafid väikeseid võistlusi kus igale neist antakse tavaline ühekordne seebikas kus on sees 24 pildine film ning nad võivad teha iga päev järgmised 24 päeva ainult ühe pildi. Ja need pildid on enamasti fantastilised olenemata sellest, et kaamera on viimane juust.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#21 27-11-2005 13:59:01

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Mingi aasta Soome loodusfoto konkurss võideti seebikaga tehtud pildiga. Kui mälu ei peta, oli vist isegi eelmise aasta oma, aga võibolla petab ka.

Eemal

 

#22 27-11-2005 17:27:18

mustikask
Külaline

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

draa jutt õige, püüa seda mõista. Omalt poolt lisaks veel paar soovitust:
1. Kui siia esimese pildi otsustasid panna, kas olid valmis kriitikaks? Ilmselt polnud, sellest ka solvumine. Meis kõigis on olemas ego, aga kui ego haiget saab solvumise läbi, on see suur samm edasi isiksuse arenemise teel. Reeglina saavad esimesed pildid ikka karmi (pildi autori meelest) kriitika osaliseks. Minu omad sealjuures. Aga ma pean küll ütlema, et minus ei tekkinud solvumist. Seda küll, et ega ma päris täpselt aru ei saanud, miks mu pilt ei kõlba. Arusaamine tuleb pikkamööda. See on mõneti nagu ristsõna lahendamine või mosaiigi kokkuseadmine. Tasapisi hakkad mõistma, mis on pildi juures olulised asjad. Mis teeb pildi ka teistele nauditavaks jne. Ning siis tuleb äratundmisrõõm ja õppimisvõime.
2. Keegi pole meistriks sündinud. Kui sa pildistad rõõmuga ja palju, siis satub sinna liiva sisse kindlasti mitmeid kullaterasid ka.

 

#23 28-11-2005 00:39:26

benefactor
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 105
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Külaline mustikask! Te ütlesite: "Meis kõigis on olemas ego, aga kui ego haiget saab solvumise läbi, on see suur samm edasi isiksuse arenemise teel."
    Vaadake tegelikult on lood nõndaviisi, et ego solvumine ei ole teps mitte suur samm isiksuse arenemise teel. See vastupidi näitab, et isiksust pole olemaski, aga ego eksisteerib muidugi - see nõndanimetatud "mina". Just egost vabanemine ehk "mina" kaotamine, lõhkumine on samm isiksuse kujunemisel. Näiteks inimesed, kes kommunikeeruvad teispoolsusega ei solvu, sest neil pole lihtsalt ego.
   Parandasin Teie lohakat filosoofilist arusaama, aga mis pildistamisse puutub, siis aitäh, püüan pildistada ikka rõõmuga ja palju - teen seda enda hüveks.

Kõike head soovides.

Eemal

 

#24 01-12-2005 13:27:40

selena
Kasutaja
Asukoht: Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 151

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

MarkoH kirjutas:

Süsteem saadab peale meie adminni otsust alati kirja, viimasel ajal on algajate kasutajate soovil lisandunud ka võimalikud põhjused, kuid need ei pruugi olla siiski põhjapanevad.

Millised variandid puudusi on esindatud?

S.t. kas nende hulgas on mainitud «astu aiaväravast välja ja vaata lillepeenrast kaugemale» vms. sama mõttega või ei ole? smile


In sole solum solamen

Eemal

 

#25 01-12-2005 15:48:03

Kuusk
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 222

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Marge kirjutas:

Miks saidi tegijate kontakte kuskil pole?
Kas siin saidil saab ainult eesti looduspilte vaadata-hinnata või on võimalik kuidagi tegijaga ka kontakti saada ja pildi kasutamisel-trykkimisel kokkuleppe saada kasutusõiguste ostmises.

Marge

Kui pildi suuremaks klikkad siis seal autori nime taga on väike ümbrik kus saab autoriga ühendust.
admistaraatorite aadress on meeskond@looduspilt.ee

Parimat.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB