Sa ei ole sisse loginud.

#51 18-06-2008 14:48:25

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Mark0 kirjutas:

...mis toob jälle sama teema juurde - miks mitte tekitada teema, kus saavad inimesed näidata enda tagasilükatud pilte, kus siis teised inimesed saaksid kommenteerida ja aidata hädalisi. Tigekullid ei pea seda tegema, siin on küll ja küll teisi kasutajaid, kes saaksid hea ja toetava kriitikaga abistada.

Selliseid kohti, kuhu saab valimatult oma pitle panna on ju jalaga segada. Aga tagasisidet sealt ei saa, vähemalt mitte sellist, mis edasi viiks. Selle saab siit, aga kui siia hakata jura panema, siis need tagasiside andjad kaovad siit ära. Nõiaring.

Seega tuleb ennast ikka mingilegi tasemele upitada, et siia pilt üles saada ning siis hakata edasiarenemiseks tagasisidet saama.

Eemal

 

#52 18-06-2008 15:29:39

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Sven Z. kirjutas:


Selliseid kohti, kuhu saab valimatult oma pitle panna on ju jalaga segada. Aga tagasisidet sealt ei saa, vähemalt mitte sellist, mis edasi viiks. Selle saab siit, aga kui siia hakata jura panema, siis need tagasiside andjad kaovad siit ära. Nõiaring.

Seega tuleb ennast ikka mingilegi tasemele upitada, et siia pilt üles saada ning siis hakata edasiarenemiseks tagasisidet saama.

Kui pilt ei lähe üles siis on see avalikus veebis mõnda aega näha, kui teada URLi, mida saab siis anda inimene, kelle pilt tagasi lükati. [link kustutatud] on näiteks üks kui natuke analüüsida uusi pilte.

Igaljuhul ma ei saa hästi aru, MIKS on halb mõte see, et näiteks tollesama id=2xxx0 pildi autor postitab vastavasse teemasse(kasvõi "Tagasilükatud pildid") pildilingi, et kas äkki keegi oleks nõus seletama, mida teha teisiti või miks pilt ei sobi looduspilt.ee keskkonda. Tagasiside autorile on väga kasulik asi, eriti kui seda teha konstruktiivses vormis. Kui ta EI SAA sealt teemast tagasisidet siis ei saa, keegi pole kohustatud sinna vaatama või vastama, terve looduspilt.ee on üks suur vabatahtlik valik. Aga miks mitte luua võimalusi?

Eemal

 

#53 18-06-2008 16:19:44

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Ma küsin vastu, miks on hea mõte, et kümneid kordi väljatoodud asjad veel kusagil foorumiteema all personaalselt vajavad väljatoomist? Juba praegu laetakse väga küsitava väärtusega pilte üles heal hulgal, siis langeks kriitikameel laadimisel, sest kui üles ei lähe, siis foorumisse saab ikka postitada. See mõte EI OLE idee poolest üldisena halb, et päris algajad saaksid oma piltidele õpetussõnu, aga Looduspilt ei ole see koht, kus seda tegema peab.

Eemal

 

#54 18-06-2008 16:23:45

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Nojah, ma ei näe, mis pilte saadetakse niiet mu arvamus on ilmselgelt avantüürlik ning naiivne smile. Kuna ma ise mäletan aega, mil üritasin ja üritasin pilti üles saada looduspilt.ee'sse siis sellest ka kaastunne algajate suhtes, kes samamoodi katsetavad ja katsetavad.

Klaar, selge pilt. Aitäh, Jaak!

Eemal

 

#55 18-06-2008 16:31:56

menn
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 82
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Minu arust on Jaagu jutt täiesti õige. Filter on väga vajalik. Sest teinekord jääb endalgi mõni asi kahe silma vahele või siis on see pildi saamise emotsioon veel nii värske, et saadaks kohe ruttu looduspilti, aga hiljem pilti vaadates leian seal palju vigu ja mõtlen, et oh kui hea, et üles ei lastud. Noored saavad õppida teiste piltide alustest kommentaaridest ju ka. Kes tahab õppida ja keda huvitab, see saab tarkusi kõrva taha panna mujalt. Ja kes viitsiks hakata foorumis neid kehvasid tagasilükatud pilte arvustama? Neid tagasilükatud pilte on kindlasti palju rohkem, kui neid, mis üles läinud.

Eemal

 

#56 18-06-2008 16:45:37

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Filtri olemasolu pole keegi kahtluse alla seadnud, tagasisidest oli jutt.

Eemal

 

#57 18-06-2008 17:58:09

Toomas_T
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 65
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Mark0 kirjutas:

Filtri olemasolu pole keegi kahtluse alla seadnud, tagasisidest oli jutt.

Siin keskkonnas on kümnete kaupa filtri läbinud pilte, mis pole ühtegi kommentaari saanud. Ma küll ei usu, et nendest eeldatavasti veel viletsamad pildid kusagil omaette rubriigis rohkem (ja mis veelgi olulisem - algajat piltnikku edasi viivat) tagasisidet pälviksid.

Eemal

 

#58 18-06-2008 18:28:03

Ama Lehtmets
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 124

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Uutele teadmiseks, et mida aeg edasi, seda piinlikum on vaadata enda nirusid üles lastud pilte.
Seega arvan, et filter peaks veel karmim olema.

Eemal

 

#59 18-06-2008 18:34:33

Veljo23
Kasutaja
Asukoht: Kose vald
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

sama siin wink


"i’m" is about making a difference. Not in a huge expensive way, not in a time-consuming way. But in a simple, effective way.

Eemal

 

#60 18-06-2008 20:13:44

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Kui looduspildis oleks veel leebem filter ja kui adminnid võtaks vastata igale õnnetule üleslaadijale, siis oleks server minu mõtetutest šedöövritest umbes ja adminnid vastamisest surnud.
Ja polekski enam looduspilti.
Nii et asjad on nagu on, aga selge on see, et mida raskem on kuhugi jõuda või midagi saada, seda ihaldusväärsem see on, las see looduspilt olla siis ka ikka ihaldusväärne.

Eemal

 

#61 18-06-2008 22:01:15

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Ama kirjutas:

Uutele teadmiseks, et mida aeg edasi, seda piinlikum on vaadata enda nirusid üles lastud pilte.
Seega arvan, et filter peaks veel karmim olema.

Mingi vahemiku peab siiski panema enda jaoks paika panema . Me ei saa võtta aluseks seda, et kas pilt National Geographicu (või veidi leebemalt Lofo) kaanepildiks sobiks ;-).

Ja ma olen seisukohal, et enda areng ei ole üldse mitte häbiväärne. Seda on päris hea teinekord vaadata -- mis oli algul enda meelest hea, mis mitte. Oma vana aja piltidest arvan, et tänase maitsega valiksid paljud hoopis teised pildid saatmiseks. Seal on väga suure tõenäosusega head kraami, aint siis tolle hetke raamituses ei tundud neid pilte ära.

Eemal

 

#62 21-06-2008 23:07:37

Kuusk
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 222

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Loen ja imestan. Siis kui mina liitusin loodupildiga saatsin oma kakskümmend pilti enne kui esimene pilt üles läks ja peale seda saadeti ka kümnest üheksa tagasi ( mille üle ma praegu tänulik olen ) lihtsalt häbi oleks vaadata neid pile. Ega ma praegu pole just suurem asi fotograaf, vähemalt ise ma ennast selleks ei pea. Uutele kasutajate- hea pilt on alati see mis endale kõige rohkem meeldib ( see küll ei pruugi teistele meeldida ) aga varuge kannatust. Looduses  on alati ruumi uutele fotograafidele.

Eemal

 

#63 26-06-2008 12:04:37

jaanalind
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 109

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Ei no toesti, mis toimub? Tegelane votab endale oiguse suudistada pealiskaudsuses... Palun proovi natuke jalgida korvalt selle keskkonna toimimist siin ja aru saada, kuidas asjad toimivad, kui palju tood siin taga on ning millised reeglid kehtivad - puua koigepealt ise mitte olla nii pealiskaudne ja uldistav millegi suhtes, mille kohta on ilmselge, et sa ei ole piisavalt isegi huvi tundnud. Toesti, mida inimesed endale ikka ette kujutavad!

Eemal

 

#64 26-06-2008 15:52:52

kaia
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 37

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Ma tahaks ikka ka, et tigekullid kõik mu pildid üle vaataksid. Nad võiks suisa neid mu enda arvutis vaadata, sest ega ei viitsi neid ju kuhugi mujale ka postitama hakata.  Ühtlasi võiksid nad monitori ära kalibreerida  jne. jne. Ja loomulikult iga pildi kohta ikka põhjalik analüüs ka - kuidas muidu.big_smile
No ei saanud kohe kirjutamata jätta.

Eemal

 

#65 26-06-2008 16:31:35

Andrus Liinak
Kasutaja
Asukoht: Pärnu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 282
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

kaia kaia...mida Sa ometi lisamata jätsid? Tigekullid peaksid Sinu eest ikka pildistama ka...

Eemal

 

#66 26-06-2008 16:59:13

kaia
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 37

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Õige muidugi, selle unustasin:D. Aga ei tea kah, endale meeldib ikka klõpsida:)

Eemal

 

#67 26-06-2008 17:27:13

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

:-). Ja minu arust tuleks, kaia, selle eest tigekullilt veel rahaline tasu ka küsida, et tema surmigavasse halli argipäeva oma piltidega värvi pakud.

Eemal

 

#68 26-06-2008 18:18:14

kaia
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 37

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Just:D

Eemal

 

#69 22-02-2009 13:28:46

Paber
Uus kasutaja
Asukoht: Tallinn - Kolga-Aabla
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 11

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Ma arvan,et iga algaja ja mitte ainult peab oma laksud (räme kriitika) kindlalt ja vastuvaidlematult kätte saama!
Muidu ei õpi lihtsalt.
Mine õue,pildista,kui arvad et on näitamist väärt,pane üles,saad laksu kirja,on kohe selge mis valesti ja kuhu liikuda!

Eemal

 

#70 07-03-2009 00:58:13

RainoF
Kasutaja
Asukoht: Tallinn/ Keila/ Lehola
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 36
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Tere!
Olen siin lehel uus kasutaja ja saatsin ka oma esimese pildi siia üles panemiseks! Ja juba küsiti originaalpilti ka. Saatsin selle ka ära kuid esimese pildi üles panemine võtab vist päris palju aega! Ma mõtlen uue kasutaja esimese pildi panemine!

Eemal

 

#71 07-03-2009 15:55:02

jaanalind
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 109

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Vahel võtab ka mitmenda pildi ülespanek aega - adminnid teevad seda ju oma vabast ajast, nii et - kannatust smile

Eemal

 

#72 29-03-2009 01:38:01

andyco
Uus kasutaja
Asukoht: Tallinn/Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 14
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Einoh, tahaks ise ka teada, miks mu 30-40 üleslaetud piltidest ükski filtrit ei ole läbinud. Samas näed mingit junnolluskist suvalaksu-pilti, mis tekitab sügavamat masendust, ja paneb mõtlema, et milleks üldse ilusaid pilte tehakse. Rainol on siis jopanud - või olen ma lihtsalt ebasoovitav isik siin. Ui ego znaet.

Eemal

 

#73 29-03-2009 01:57:49

TQNN
Kasutaja
Asukoht: Uusküla
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 48

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Filter on igatahes vajalik. Ma olen ka juba hunniku pilte siia laadinud, aga filtri on läbinud vaid näputäis.  Olles siin üsna palju ringi mütanud, pilte vaadanud, komme lugenud, olen veendunud, et siit saadud teadmiste ja kogemustega areneb kriitikameel. Sellega seoses olen läbi uurinud tagasisaadetud pildid ja teinud järeldused, et analoogseid apse ja pisivigu, mis pildi ülesriputamist võivad määrata, tulevikus minimiseerida. Arenemiseks on alati ruumi küll, aga selleks tuleb ka piisavalt iseendaga vaeva näha. Las koerad hauguvad, karavan eesotsas tigekullidega liigub ikka edasi:)

Eemal

 

#74 27-06-2009 13:55:58

taurus77
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 5

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Nu mina aru ei saa,kui siin ikka profitasemel pilte nõutakse ja profi kaameraga,siis on see suht jama.Miks ei võiks aksepteerida ka lihtrahva seebikarbi fotosid,egas siis kõik ei pääse ka ju tont teab kuhu kuusikusse karu seljataha või hispaania loodusesse.Nu ma kohe mitte ei saa aru,siis ei olegi siia mõtet kontot tehagi,kui mitteüks pilt ei sobi.olen väga väga pettunud siinsetes adminnides sadsadsad

Eemal

 

#75 27-06-2009 14:27:01

taurus77
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 5

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

ahjaa,tahtsin veel seda lisada,et nii mõnigi pilt siin üleval annab soovida ja arvan et ülesriputamine käib mingeid imelikke liinepidi(loe:tutvuseid pidi jne)
võrdluseks siis

üleval olev pilt kelleltki teiselt --- http://www.looduspilt.ee/index.php?page … p;id=29422

ja minu pilt,mis ei läinud ülesse tont teab mis põhjustel ---- http://nagi.ee/photos/photo_sizes.php?i … _id=208491

kas siis on väga suur erinevus pildikvaliteedil tehis linnul ja elus tihasepoegadel,ma ei näe küll et mu pilt niiväga s..t oleks :s

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB