Sa ei ole sisse loginud.

#76 27-06-2009 14:32:09

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Tehislinnul? big_smile

Eemal

 

#77 27-06-2009 14:54:57

taurus77
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 5

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

vabandust kommentaaridest lugedes siis LAMP linnul

Eemal

 

#78 27-06-2009 16:04:55

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

big_smile aeg-ajalt siia ikka tuleb mõnusat lugemist

Eemal

 

#79 27-06-2009 16:26:21

taurus77
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 5

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

nu ja pilte vaadate ei saa ma enam essugi aru,kas see pilt siis parem on kui mu tihasepojad ???????

http://www.looduspilt.ee/?page=pilt&id=4448

Eemal

 

#80 27-06-2009 16:32:08

Tarvo Tiivits
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 192
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Ega sellised pessaronimise pilte pole meeldiv vaadata küll.

Eemal

 

#81 27-06-2009 16:50:33

taurus77
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 5

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

olen ka teisi pilte üritanud panna ja teps ilma pesata jne aga ikka tulemus on 0
nii et ma ise vaatan enne pesasolevaid linde klui uduseid pilte,mu arust ikka peaks pildi kvaliteeti ennekõike vaatama,mitte kohta,usun et ma pole ainus,kes pesaäärel on pilti teinud ilma nn pessaronimatta.Natuke raske ju ikkagi pessaronida yikes

Eemal

 

#82 27-06-2009 18:24:23

mercar
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 244

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Vahest tasuks kauem ringi surfata siin, hakkaksid vast ka aru saama miks need pildid üles läksid ja sinu oma mitte.
Mõlemal pildil teeb minu silmis valgus pildi. Esimesel ka lunn, kes on tsipa keerukamalt jäädvustatav kui pesas olevad tihased (kes ei saa eest kuhugi minna). Lisaks sellises õhtuvalguses teravat pilti saada veel lisaks raskem.

Eemal

 

#83 27-06-2009 19:58:18

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Einoh see on ju siililegi selge, et piltide ülesriputamine käib tutvuse kaudu. Piltide üles laskmisel adminnid üldse pilte ei vaata, kõik käib nime järgi. Tundmatute ja eriti nõmeda nimega vendadel lükatakse rohkem pilte tagasi välja arvatud juhul, kui nad meile talvekartuleid vms meelehead saatnud on.

Konkreetselt see rõvedalt punane ja uduste kehaosadega linnukuju sai üles ainult tänu sellele, et see on ühe tuttava tehtud pilt. No mis teha, kui mehel sai valge värv otsa ja pidi lunni kõhualuse roosaks võõpama -- väikesed mööndused on tuttavate looduspiltide juures ikka ju lubatud.

Eemal

 

#84 27-06-2009 20:13:04

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Igale poole ei peagi ju kõiki pilte saama toppida. Looduspilt.ee ongi eelkõige heade loodusfotode esiletoomiseks. Suvalist massi võid igal pool nõrkemiseni "imetleda".

Eemal

 

#85 27-06-2009 21:54:14

Bleach
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 245
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Olin ise ka siin mingi aega tagasi ikka suht tige aga tagantjärgi mõeldes on hea, et ei lastud neid üles, seda sellest ajast kui hakkasin neid algusaja pilte enda kodukalt ka juba kustutama big_smile
Minu arusaamade järgi siin välja kujunenud kindlad liinid: pilte üleslaskmiseks kergendavad liinid ja vastupidi, esimese puhul oleks tegemist siis sellise harva motiiviga kus lastakse ka natukene kergemini pilte üles nähtus või mingisugune tegelane keda kas raske või harva saab pildistada, näiteks minu lemmik teemad loojangud mida kõik on juba miljon korda pildistanud, see juba see valdkond kus lihtsalt ilusatest värvidest ei piisa, peab see löök olema pildil, see on see mis arendab ja sind edasi viib.

Eemal

 

#86 27-06-2009 23:54:44

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

ma nüüd luban endale kah ühe päris mõnusa naerupurtstuse, see 'lambiga udune tehislind' tereb päeva wink

krt, jooma peab hakkama vist wink

Eemal

 

#87 27-06-2009 23:56:10

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

* teeb päeva *

vats ikka veel vabiseb nii et käed värisevad smile

Eemal

 

#88 28-06-2009 02:34:05

mercar
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 244

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Jaak Põder kirjutas:

Konkreetselt see rõvedalt punane ja uduste kehaosadega linnukuju sai üles ainult tänu sellele, et see on ühe tuttava tehtud pilt. No mis teha, kui mehel sai valge värv otsa ja pidi lunni kõhualuse roosaks võõpama.

Pratchett tuleb meelde:
"It's no good. I've run out of pink."
   A hitherto unnoticed door opened in front of his eyes. A small, green and hideously
warty humanoid figure leaned out, pointed at a colour-encrusted palette in one clawed
hand, and screamed at him. "No pink, See?" screeched the homunculus. "No good you
going on pressing the lever when there's no pink, is there? If you wanted pink you
shouldn't of took all those pictures of young ladies, should you? It's monochrome from
now on, friend. Alright?"

Eemal

 

#89 07-08-2009 11:34:44

mairo22
Bännitud
Asukoht: Harju
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 82
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Kuna ma liigitan end veel uue kasutaja staatuse alla nii foorumis kui pildistamises ja üks arvamuste jagamise teema siin kinni pandi, ei jäänud muud üle kui siia kirjutada.
See, et tagasilükatud piltide arutelu foorumis toimuda ei tohiks, tekitas väikest hämmingut. See on sama, mis elektroonika foorumis keelata ära kasutajal küsimast oma äsjavalminud trükkplaadi skeemi kohta, et miks see nii ei tööta nagu peaks. Kui sama asja tegid valmis inimesed kellel see töötab, tee kodutöö ära ja proovi uuesti teha selle asemel, et aru saada teiste abiga oma vigadest.
Tõenäoliselt vaataks ma piltide arutelu peale teisiti kui mul oleks kuhjaga kogemusi ja iga asi enesest mõistetav et no kuidas sa siis ise kohe ei näe, et sul valgus täiesti metsas või pilt nagu kummitus öös. Selline suhtumine on kahjuks väga lühinägelik ja teeb kokkuvõttes halba nii piltide hindajatele (kes oma reputatsiooni kaitseks ei taha ju kuulda arvamusi, miks üks või teine pilt ikkagi galeriisse ei saanud) kui ka fotograafiaga alustanutele, kes ei saa rohkem tagasisidet kui template põhine mail.

Võiks nagu rohkem mõistmist olla või mis...

Eemal

 

#90 07-08-2009 12:40:35

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

mairo22 kirjutas:

Kuna ma liigitan end veel uue kasutaja staatuse alla nii foorumis kui pildistamises ja üks arvamuste jagamise teema siin kinni pandi, ei jäänud muud üle kui siia kirjutada.
See, et tagasilükatud piltide arutelu foorumis toimuda ei tohiks, tekitas väikest hämmingut. See on sama, mis elektroonika foorumis keelata ära kasutajal küsimast oma äsjavalminud trükkplaadi skeemi kohta, et miks see nii ei tööta nagu peaks. Kui sama asja tegid valmis inimesed kellel see töötab, tee kodutöö ära ja proovi uuesti teha selle asemel, et aru saada teiste abiga oma vigadest.
Tõenäoliselt vaataks ma piltide arutelu peale teisiti kui mul oleks kuhjaga kogemusi ja iga asi enesest mõistetav et no kuidas sa siis ise kohe ei näe, et sul valgus täiesti metsas või pilt nagu kummitus öös. Selline suhtumine on kahjuks väga lühinägelik ja teeb kokkuvõttes halba nii piltide hindajatele (kes oma reputatsiooni kaitseks ei taha ju kuulda arvamusi, miks üks või teine pilt ikkagi galeriisse ei saanud) kui ka fotograafiaga alustanutele, kes ei saa rohkem tagasisidet kui template põhine mail.

Võiks nagu rohkem mõistmist olla või mis...

Need pildid on tagasi lükatud seepärast, et neid Looduspildi keskkonda ei lisata. Pidevalt on üleval kümneid uusi pilte, mille kohta inimesed oma arvamust saavad avaldada, kui nad seda soovivad. Looduspilt on selleks, et tähelepanu saaksid just üleslastud pildid, mitte ei oleks mingit alternatiivset teemat, kus kõik see, mida Looduspildist adminnide poolt eemal hoitakse, ikkagi välja hüppavad.

Vigadest aru saamiseks ei ole vaja, et kõik pildi vead OMA pildi peal üles loetletaks, vaid piisab, kui vaadata teiste pilte ja teada saada need vead sealt. See on aga juba nii läbinämmutatud teema, et ma seda uuesti siin lahti harutama ei hakka.

Eemal

 

#91 07-08-2009 13:09:26

valmarl
Kasutaja
Asukoht: Maa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 66
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Jaak, olen sinuga päri. Tõesti kui pilt tagasi lükatakse piisab teiste piltide vaatamisest,võrdled pilte, leiad vigu jne. See on muidugi hea ,et pilte ka tagasi lükatakse,sest muidu on väga kerge uusi pilte üles laadida,ilma mingisuguse vaevata. Teed väikese klõpsu koduaknast  ja kohe üleval. See innustab ka rohkem vaeva nägema uue pildi tegemisel,(kui eelmine pilt ei sobinud, seega proovin seekord teha parema smile )

Eemal

 

#92 07-08-2009 13:13:59

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Leidub ikka kloune.

Eemal

 

#93 07-08-2009 13:38:35

mairo22
Bännitud
Asukoht: Harju
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 82
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Kõige viimane asi, mida algaja ja õppiv fotohuviline tahab saada, on kuulsus oma kehvakestele piltidele. Sellise asja peale ikka annab tulla.
Ma ei väida, et piltide hindamine, mida üles panna või mitte, oleks halb. Minu arust on see super, et tehakse karm valik, mis läheb üles ja mis mitte. Vastasel juhul muutuks galerii kiiresti suureks prügikastiks, kust vaatab vastu palju keskpäraseid pilte ja seetõttu ka ebahuvitavamaks.
Aga see, et algajatelt võetakse võimalus ära paremini õppida oma vigadest, on paras jama. Igaüks võib viidata galeriile, google lingile. Konstruktiivsed ja asjalikku nõuandeid on niigi vähe ja kellegi lühinägelik otsus seda veelgi vähendada on on lollus ruudus.

Eemal

 

#94 07-08-2009 14:01:37

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Lollus ruudus on see, kui tuled 4 aastat toiminud kindla suunitlusega saidile, kus on väljakujunenud reeglid ja arvad, et kui sinna, kuhu pildid käivad, sinu pilt ei saanud, siis peaks saidi reeglid nii muutuma, et sina kusagile ikka oma pildi saaks pista.

Eemal

 

#95 07-08-2009 14:14:15

mairo22
Bännitud
Asukoht: Harju
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 82
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Nagu ma juba ütlesin, galerii hindamissüsteem toimib laitmatult ja on minu arust väga hea. Ma ei põe absoluutselt kui minu pilt sinna ei saa kuna galeriisid on jalaga segada, kuhu oma pilti vajadusel üles panna. Seda enam, et kui ma ka nutaks, et miks mu kehv pilt üles ei saanud ja pärast keskmine pildi hinne 1-2 vahel on, ega see tuju paremaks ei tee. Parem siis juba ootad kuni saad järgmise enda arust hea klõpsu.

Mis on selle saidi kindel suunitlus sinu definitsiooni järgi? Teha hetkel hästi toimivat hindamist ja võtta alustajatel ära huvi fotograafia kui hobi ja võibolla ka tulevase töö vastu?
Äki teed väikese küsitluse hoopis ja kui rahvas arvab, et üles panemata jäetud pilte ei tohiks mingil kujul teiste poolt hinnata, arvustada ja nende teemal diskuteerida, tunnistan, et ajasin vale rada ja tegemist oli minu subjektiivse arvamusega ning panen ma oma suu lukku ja sel teemal enam sõna ei võta. Vastasel juhul oleks sul aeg öelda omale, et oli ikka loll otsus küll leidmata tõsiseid argumente.

Eemal

 

#96 07-08-2009 14:56:46

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Kui sa oleksid kasvõi sellesama teema algusest peale läbi lugenud, siis teaksid, et sellest on juttu olnud, arutatud ja tulemus on see, et sellist kohta siin ei ole.

Looduspilti laetakse igasugu jama, alates kassidest ja lõpetades neiuga loojangutaeva taustal. Et teeme siis koha, kuhu saaks sellised pilte postitada? Või teeme kahekordse filtri, et üks galerii oma ja teine algaja nurgakese oma, sest adminnidel on ju aega küllaga selle jama läbivaatamisega tegeleda? Kui inimene ei suuda Looduspildi alumist latti teiste piltide pealt õppides kätte saada, siis ei saa ta seda kätte ka foorumis, sest tal lihtsalt puudub õppimise vastu piisav huvi, talle on olulisem 'minu' kui pilt ise. Seda tagasilükatud piltide teemat ei tule, näidaku rahvaküsitlused mis tahes.

Eemal

 

#97 07-08-2009 15:12:48

Monte
Kasutaja
Asukoht: Paide
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 285
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Mina ka aru ei saa mis mõte on lasta algajate kahvasi pilte ülesse?
Kas selle pärast, et jõulude aeg jälle neid kustutada lastaks.

Eemal

 

#98 07-08-2009 15:13:51

Andres Tamm
Kasutaja
Asukoht: Valga
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 371
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

@Alari kas sa siis ei tea ütlust zõrk ušol a klounõ ostalis ;D

Eemal

 

#99 07-08-2009 16:06:22

mairo22
Bännitud
Asukoht: Harju
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 82
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Kordan siis kolmandat korda üle, et idee pole lasta suvalisi pilte siia üles ja kõva kvaliteedikontroll peabki olema. Lihtsalt ma leian, et algajatel peaks olema kusagil oma nurgake, kus nad saavad arutada, miks mingit pilti vastu ei võetud. Olgu ta siis spets algajate foorum või teema või mõni muu foorum. Kui selle koha taotlus ongi, et algajad kupatada kõik muudesse foorumitesse ja vähe kõvemad vennad siis siin juttu ajavad, on teine asi.

Klouni naljad ebapädevas kohas on vist vähe madalam tase, et sinnani küündiks.

Eemal

 

#100 07-08-2009 16:13:08

mairo22
Bännitud
Asukoht: Harju
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 82
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Aga noh, las ta olla. Vastus käes, et edaspidi siis siin arutelu kehvade piltide asjus ei tohiks teha, vastu näppe saad igal juhul. Mõnele teisele uuele teadmiseks smile

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB