Sa ei ole sisse loginud.

#1 03-06-2007 12:25:52

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Taaskord pildivargad

http://mangukoobas.lahendus.ee/index.ph … 5126123004

Enda pildi sealt leidsin (78), samuti Sveni rähn minumeelest (95). Kirjutasin enda pildi kohta juba kurja kirja keskkonna ainukesele kontaktile mis leidsin (mingi reklaami müügi kontakt). Vaatab mis reageerib. Enda ja Sveni pildist on screenshotid ka olemas niiet ei saa väita, et pole toimunud.

Kusjuures kommentaaridest loeks välja, et Sveni pilt on kellelegi ka posti pandud...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#2 03-06-2007 12:39:51

Põõsas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 35

Re: Taaskord pildivargad

praegu on server maas

Eemal

 

#3 03-06-2007 12:46:33

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Re: Taaskord pildivargad

Vähemalt üks Remo pilt jäika silma

Eemal

 

#4 03-06-2007 12:55:37

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Taaskord pildivargad

Tänud viite eest, toruonu, ma vaatasin mingi 3 kuud tagasi, et  mängukoopast oleks justkui klikke hakanud tulema, aga ei leid miskit, sest seda kasutajate pildijagamisvärki ei pannud tähele.

Tibuke on võtnud ka Remo pildi: http://www.bumpclub.ee/~dyna/k6rvukr2ts … 0_raam.jpg

Nüüdne väike otsing näitas, et foto.dvaa.ee-st on endale pilte leidnud

http://mangukoobas.lahendus.ee/index.ph … 9812588645

ja

http://mangukoobas.lahendus.ee/index.ph … 4126105743

Looduspildist kah üht-teist lingitud, kuid kuna piltide otselinkimise Markoh mingi aeg tagasi disables, siis seal vaid mittetöötavad lingid.

Torukas, järsku peaks galeriile mingi koodijupi lisama, mis otselinkimise suurele pildile väljaspoolt ära keelavad (nt mingi konkreetse saidi lõikes või siis pidada listi hoopis lubatud saitidest, kust võib linkida)?

Eemal

 

#5 03-06-2007 13:07:32

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Re: Taaskord pildivargad

Leidsin ühe teise kasutaja alt nii enda kui ka Tomy pildi sad

Eemal

 

#6 04-06-2007 11:43:27

vaalaskala
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Taaskord pildivargad

Tere,

Kui leiate, et teie õiguseid rikutakse, siis teatage kindlasti sellest mängukoopa info aadressile või aadressile millele juba korra kirjutasite. Võimalusel võtke ühendust inimesega kelle profiilis pildid ripuvad ja paluge need eemaldada (selleks peaksite ennast mängukoopas kasutajaks registreerima ja kasutajale kirja saatma).

Kasutajad on vanusevahemikus 10 -15 ja ei taba sageli "suurte onude" mänge ja õiguseid ja võivad oma teadmatuses valet sisu sageli linkida. Selles vanuses ilmakodanikud ei ole üldjuhul ka teovõimelised isikud ning nende tegude eest vastutavad nende vanemad või eestkostjad. Mängukoobas ise endale sellise sisu avaldamise eest vastutust ei võta, kuid aitab teil kindlasti õigust jalule seada, kui rikkumisi avastatakse.

PS: väga ilusad pildid olete pildistanud smile

Eemal

 

#7 04-06-2007 12:03:49

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Taaskord pildivargad

Minu arvates võiks mängukoobas ise monitoorida neid asju, kui ta oma kasutajatele sellist võimalust pakub, et pilte linkida kusagilt. Või vähemalt panna siis enne antud featuuri kasutamist üles selge ja lihtne hoiatav tekst, et piltidel on üldiselt autoriõigused ja enne linkimist tuleb uurida, kas  pilte võib kasutada. Ei ole ka teab mis kunst keelata ära kindlatelt saitidelt linkimine, a la looduspilt jne.

Keskkonnal on muidugi hea, kui lisandub uusi kasutajaid ja piltnikud kord nädalas oma loata kasutatud piltide otsimisega külastatavust suurendaks, kuid sorri, minul nt selleks aega ei ole ja mängukoopa kasutajaks ma ka ei hakka -- kiri läheb ikka saidile, KUS pilt üleval on ja eks siis sait ise vaatab, mismoodi ta asjale reageerib. Ja mina vaatan, kas see reageering mind rahuldab.

Eemal

 

#8 04-06-2007 13:04:53

vaalaskala
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Taaskord pildivargad

Sellise monitoorimise võimaldamiseks soovitan teil varustada oma pildid autoriõiguse märgetega otse pildil ja tehke seda lisaks inglise keelele ka kohalikus keeles.

Lisaks sellele kõige olulisemale watermark tehnoloogiale on teil ka muid tehnoloogilisi võimalusi takistada suurtele piltidele linkimist väljaspool oma domeeni või aadressiruumi (sellest valdkonnast tulevad htaccess ja mod_rewrite esimesena pähe ja veel mitmed võimalused). Nii saaksite probleemi tappa juba eos ja elada tunduvalt rahulikumalt ja peate probleemiga tegelema ainult juhtudel, kui teie teoseid on reprodutseeritud/kopeeritud ja teie autoriviited nendelt eemaldatud.

Eemal

 

#9 04-06-2007 13:39:57

vaalaskala
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Taaskord pildivargad

draa kirjutas:

- kiri läheb ikka saidile, KUS pilt üleval on ja eks siis sait ise vaatab, mismoodi ta asjale reageerib. Ja mina vaatan, kas see reageering mind rahuldab.

Lugupeetud autorid smile juristina võin teile soovitada/öelda, et suht lootusetu on olla seisukohal: "Ja mina vaatan, kas see reageering mind rahuldab". Selline seisukoht on küll väga mugav, aga reaalsuses küllaltki ebapraktiline ja ohtlik eelkõige autorile endale, siin mõningad põhjused miks:

* esmalt sellepärast, et sait ei riku teie õigusi vaid saidi kasutaja kelleni jõudmiseks on vaja teha jälitustegevust (ja kes üldjuhul on alaealine ja otseselt ei vastuta) kuna tegu on anonüümsete kasutajatega. Kirjutades saidile appelleerite te lihtsalt vales kohas ja kirjutades saidile "kurja" kirja ei võida te ise eriti populaarsust.

* teisalt sellepärast, et ise ei ole piisavalt vaeva nähtud oma õiguste kaitsmiseks (kui nende rikkumise pärast nii väga muretsetakse oleks ju triviaalne lisada watermark ja piirata reliseerimiskvaliteediga piltidele ligipääs oma vahenditega)

* kolmandaks see, et sellise tegevusega ei ole tekitatud autorile materjaalset kahju samuti ei olnud kuskil väidetud, et pildi autor oleks pildi linkinud isik.

* neljandaks ei otsusta autor ise kas see reageering teda rahuldab vaid vaidluse korral (kui kokkuleppele ei jõuta) otsustab meie demokraatlikus vabariigis seda kohus

See loetelu võiks jätkuda ja samas ei peaks me neid asju üldse loetlema, kui pilt sisaldaks viiteid autorlusele ka domeenist/aadressiruumist eraldiseisvana. 

Sellesuhtes on see elektrooniline esitlus ikkagi paras pind perses kõikidele autoritele, sest kindlasti on need samad pildi kuskil veebiajaloo caches , googli caches, kõikide saidikülastajate lokaalses caches, teenusepakkuja proxis jne kohtades lausa saidist välja kistuna omamata iseseisvana ühtegi viidet autorile.

Ise ma oma pilte kommertseesmärgil ei avalda/reliseeri ja mulle ei ole sellist probleemi veel tekkinud (ilmselt ei ole mu pildid ka linkimisväärsed), kindlasti oleks realiseerimiskõlbulike piltide avaldamine mulle endale sama probleemne.

Eemal

 

#10 04-06-2007 13:45:15

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Taaskord pildivargad

Minu arvates autoriõigustest teavitamine Mängukoopa pildigaleriide tegemise keskkonnas oleks noortele kasutajatele ka silmaringi avardamise mõttes hea. Et asjadel on autorid ja kõik ei ole ilma loata võetav. 99% piltnike kodukatest on autoriõiguste teade esilehel silmatorkavalt kirjas, kes lugeda oskab, naljalt sellest mööda vaadata ei saa. Kodulehtede tarbitavuse mõttes ei saa piltnik iga kahe rea tagant panna uut teadet, et pilt on tema oma jne ja siis pilt ka veel ära sodida. Jõuga saab tõesti asjad ära keelata, kuid mis kasu on sellest, kui autoriõiguste teemal jäävad inimesed täpselt sama targaks? Minnakse teisele saidile, kus linkimine ei ole ära keelatud ja võetakse siis sealt. Rääkimata sellest, et keelamine muudab loata kasutamise avastamise keerulisemaks ja piirab päris jõuliselt ka neid, kellel on luba autorile viidates pilti linkida.

Ehk siis teo tegemise hetkel tehtav teavitus on mu arust põhiline, millest võiks ka pikemas perspektiivis kasu olla.

Eemal

 

#11 04-06-2007 13:48:34

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Taaskord pildivargad

vaalaskala kirjutas:

* esmalt sellepärast, et sait ei riku teie õigusi vaid saidi kasutaja kelleni jõudmiseks on vaja teha jälitustegevust (ja kes üldjuhul on alaealine ja otseselt ei vastuta) kuna tegu on anonüümsete kasutajatega. Kirjutades saidile appelleerite te lihtsalt vales kohas ja kirjutades saidile "kurja" kirja ei võida te ise eriti populaarsust.

Arvan, et sellisel hetkel on populaarsus võrrandis suht ebaoluline muutuja.

vaalaskala kirjutas:

* teisalt sellepärast, et ise ei ole piisavalt vaeva nähtud oma õiguste kaitsmiseks (kui nende rikkumise pärast nii väga muretsetakse oleks ju triviaalne lisada watermark ja piirata reliseerimiskvaliteediga piltidele ligipääs oma vahenditega)

Juristina ilmselt nõustute, et 'piisav' on termin, mille seletamine sõltub juristi headusest. Kodus ei pea olema pangaseifi, et dokumente hoida, autodel ei pea parkides iga kord akut maha kruvima, et varguskindlustus kehtiks..

vaalaskala kirjutas:

* neljandaks ei otsusta autor ise kas see reageering teda rahuldab vaid vaidluse korral (kui kokkuleppele ei jõuta) otsustab meie demokraatlikus vabariigis seda kohus

Juristina saite kindlasti aru ka selle lause tegelikust mõttest, et see tähendab, kas anda asjadele juriidiline käik või mitte.

Eemal

 

#12 04-06-2007 13:56:05

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Taaskord pildivargad

vaalaskala kirjutas:

Kirjutades saidile appelleerite te lihtsalt vales kohas ja kirjutades saidile "kurja" kirja ei võida te ise eriti populaarsust.

Siit jälle küsimus, et kui palju populaarsust võidab mängukoopa portaal sellega, et levitab varastatud pilte?
Üritage oma kasutajatele selgeks teha, mis on vale ja õige. Tänapäeva noored veedavad suht palju aega internetis ja saavad oma teadmised sealt. Andke siis omapoolt ka panus noorte kasvatamisesse.
Hea on jah käsi laiutada ja öelda, et mängukoopa portaali tegijad ei vastuta selle, eest mis iga jorr nende lehele üles paneb. Mõelge parem sellele, et teie sait näitab varastatud materjali..

Eemal

 

#13 04-06-2007 14:38:56

vaalaskala
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Taaskord pildivargad

draa kirjutas:

Minu arvates autoriõigustest teavitamine Mängukoopa pildigaleriide tegemise keskkonnas oleks noortele kasutajatele ka silmaringi avardamise mõttes hea. Et asjadel on autorid ja kõik ei ole ilma loata võetav.

Mängukoopas tehakse sellist teavitustööd. Ka tänase juhtumi peale tegin lastele selle kohta eraldi nupukese.

draa kirjutas:

99% piltnike kodukatest on autoriõiguste teade esilehel silmatorkavalt kirjas, kes lugeda oskab, naljalt sellest mööda vaadata ei saa.

Arvan, et autorid peaksid ka ise selle peale natukene mõtlema mis juhtub, kui publik jõuab pildile otselingi kaudu. Lennujaamas mõtleme selle peale ju küll, kui oma reisikohvrile nimesildi külge paneme, aga internetti pilte laadides millegipärast mitte.

draa kirjutas:


Kodulehtede tarbitavuse mõttes ei saa piltnik iga kahe rea tagant panna uut teadet, et pilt on tema oma jne ja siis pilt ka veel ära sodida. Jõuga saab tõesti asjad ära keelata, kuid mis kasu on sellest, kui autoriõiguste teemal jäävad inimesed täpselt sama targaks?

Ei peagi lisama, piisab endi jaoks selgitamisest: millistest osadest koosneb koduleht ja kuidas on need osad eraldi kasutatavad. Märkida õiguseid (kui peetakse vajalikuks) just sellistes kohtades kus tuntakse ohtu õiguste rikkumisel. Tegevus peab olema ikkagi mõttestatud. Samuti ka autorite tegevus ja eritu juhtudel, kui võime eeldada, et publik ei tegutse nii teadlikult, kui autorid seda eeldada tahaksid.

draa kirjutas:


Minnakse teisele saidile, kus linkimine on lubatud ja võetakse siis sealt. Rääkimata sellest, et keelamine muudab loata kasutamise avastamise keerulisemaks ja piirab päris jõuliselt ka neid, kellel on luba autorile viidates pilti linkida.

Avalikustatud materjalile linkimine internetis on alati lubatud. Teosele peab ainult korrektselt viitama mida antud juhul tõesti ei tehtud ja mille tõttu viited piltidele eemaldati. Sellesuhtes oli moderaatori otsus põhjendatud ikkagi ebakorrektse viitega mitte teose autorluse tuvastamisega.

Kui tahame keelata endi teostele linkimist, siis ainus lahendus on ise linkimine tõkestada enda valduses olevate tehniliste vahenditega. Seda võib vaadata, kui black ja whitelistimist mis on it -s väga laialdaselt kasutusel ja kartuse korral peaksime avaldama teoseid ainult kohtades kus meil on kontroll whitelisti üle.

draa kirjutas:

Ehk siis teo tegemise hetkel tehtav teavitus on mu arust põhiline, millest võiks ka pikemas perspektiivis kasu olla.

Jõudsid ka ise selle tõdemuseni smile lisa pildile väike watermark nurka ja teavitad oma autorlusest ka vaatajaid kes jõuavad pildile otse ja tänu teose toredusele on samas potentsiaalsed edasilinkijad. Pikemas perspektiivis on see ju sulle kasulik kuna vaatajad saavad teada kes pildi tegelikult tegi. Publik üldjuhul pilte töödelda ei oska ja linke saadetakse pigem põhimõttel: "vaata seda lahedat pilti!!!".

draa kirjutas:

nojah, juristina siis saite kindlasti aru ka selle lause tegelikust mõttest, et see tähendab, kas anda asjadele juriidiline käik või mitte.

Jah ma sain sellest aru ja lisaks selle sain aru ka sellest, et juriidilisel käigul puudub mõte ja see käik jääb lühikeseks eelkõige autorile endale. Meid vist puudutaks see juriidiline käik umbes samapalju, kui täna kuskil kellegi poolt tehtud liiklusavari või kiiruseületus ehk samapalju, kui teadmine, et keegi kuskil tegi midagi. Kirjutasin siia vastuse eelkõige sellepärast, et tõsta ka teie endi teadlikust sellest kuidas lihtsate vahenditega oma muresid vähendada saaksite ja tulevikus selliseid olukordi juba eos enda jaoks väldiksite.

Eemal

 

#14 04-06-2007 14:49:20

vaalaskala
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Taaskord pildivargad

Madis kirjutas:

Siit jälle küsimus, et kui palju populaarsust võidab mängukoopa portaal sellega, et levitab varastatud pilte?

Hea on jah käsi laiutada ja öelda, et mängukoopa portaali tegijad ei vastuta selle, eest mis iga jorr nende lehele üles paneb. Mõelge parem sellele, et teie sait näitab varastatud materjali..

Ma arvan, et populaarsust ei tekita need pildid vaid see sünergia mida kasutajad omavahelises suhtlemises tekitavad. Mängukoobas ise ei ole originaalse sisu tootja vaid sotsiaalne suhtluskeskkond ja seda võib vaadelda nagu messengeri ja selle sõbralisti (kes teab palju otselinke nendes vestlustes vahendatakse või kelle emoticon on just sinu tehtud pilt). Mõtle pigem nii, kui viidatud pilt oleks sisaldanud endas watermarki autori nime ja veebiaadressiga , kui palju populaarsust oleks tema teeninud (ta ei taha seda teenida, aga eeldades, et ta seda üldse tahaks teenida). Juunis keskmiselt 788129 requesti meie lehel päevas vs. tema piltidele tehtud requestid. Kas see on populaarsus meile või murdosa meie populaarsusest temale?

Keegi ei ole teie pilte varastanud vaid piltidele viidati kasutaja poolt ebakorrektselt. Me ju mõtlemegi selle peale mis saab, kui midagi on valesti smile muidu ei oleks viiteid eemaldatud ja ma ei kirjutaks teile siin foorumis kuidas saaks ka teie enda elu mugavamaks teha.

Eemal

 

#15 04-06-2007 15:01:50

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Taaskord pildivargad

Miks peaks looduspilt.ee oma galeriides olevate piltide aadresse peitma? Probleeme ei valmista looduspilti sait vaid Mängukoopa sait.

Eemal

 

#16 04-06-2007 15:14:08

vaalaskala
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Taaskord pildivargad

probleeme ei tekita kumbki sait vaid kellegi autoriõiguste rikkumine ja arutluse all on teil pigem vahendid millega seda tehakse või võimaldatakse.

Meil on kaks autot, üks neist varastatakse. kahtlemata tekib meil probleeme , kui me ei saa ise varastatud autot kasutada, aga algse probleemi, kui sellise tekitas meile ikkagi autovaras ja fakt, et auto varastades rikkus ta meie omandiõigust. Valvega parklas oleks teatud vastutus kindlasti ka parkimiskorraldajal (pargite oma pildid looduspilt.ee -sse või oma kodulehele), aga valveta parklas pead ise oma asjade pärast muretsema ja süüdi varguses on ainult varas.

Polegi vahet tegelikult, ükskõik kuidas me ka olukorda ei tõlgendaks leiame me selles olukorras kõige rohkem abi iseendalt, kui paigaldame autole, signalisatsiooni jne ja muudame teisaldamise raskemaks või valime autode parkimiseks koha kus võime olla kindlad, et neid ei saa varastada.

Kui loodusfoto.ee tahab oma kasutajate õigusi rohkem kaitsta, siis ta tekitab ühe rea htaccessi reeglit oma domeeni juurkausta ja tõkestab suurtele piltidele ligipääsu teistelt refferreritelt, kui ei taha, siis ei tõkesta. Sama ka mängukoopas, tuleme alati vastu, kui on probleem ja teeme teavitustööd, aga me ei pea seda tegema, kui me ei taha. Kui autor oma intellektuaalse vara pärast väga mures on, siis ta lisab watermarki või väldib kohti mis võimaldavad tema õiguste kerget rikkumist olenemata sellest mis võis olla rikkumise ajendiks.

Eemal

 

#17 04-06-2007 17:25:56

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Taaskord pildivargad

Antud juhul ei olnud minumeelest isegi tegemist lihtsalt linkimisega, et lahedad pildid vaid minu poolt viidatud inimene jagas neid pilte. Mida täpselt tähendas postitus, et pilte nr see ja see tahan posti ja sellele vastanud lehe omanik, et pandud. See oli otseselt kellelegi teisele kuuluva teose edasi andmine mitte oma tarbeks kasutamine või lihtsalt linkimine. See, et selle eest väidetavalt raha ei liikunud on siin vaid uskumise küsimus kuna tõesti tegemist lastega.

Kui ma poleks aimanud, et tegemist on tõenäoliselt lapsega, oleksin ma ilma keskkonda informeerimata algatanud asja kohta juurdluse kuna tegemist oli siiski illegaalse piltide levitamisega ning oleks olnud ka kahtlus, et kas selle tegevuse käigus liikus ringi ka raha mis oleks teinud selle teo veel karmimaks.

Watermark siiski rikub pilti ning vähemalt siin keskkonnas on eesmärk piltide kommenteerimine ja hindamine autorit teadmata, seetõttu ei kasutata siin keskkonnas watermarki kuna siis oleks autor koheselt teada pilti postitamise järgselt (tavaolukorras 3 päeva on nimi varjatud). Juriidiliselt ei usu ma, et ma peaksin oma pilti kaitsma watermarkiga kuna copyright pildile on mul igal juhul ning ainsad kaks kohta kus mu pilte peaks näha olema (ehk kust asi alguse saab) on minu galerii ja looduspilt. Mõlemas kohas on copyright tekst olemas niiet sealt edasi on copyright-i rikkumisega tegemist kui pilti lingitakse.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#18 04-06-2007 17:37:26

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Taaskord pildivargad

draa kirjutas:

nojah, juristina siis saite kindlasti aru ka selle lause tegelikust mõttest, et see tähendab, kas anda asjadele juriidiline käik või mitte.

vaalaskala kirjutas:

Jah ma sain sellest aru ja lisaks selle sain aru ka sellest, et juriidilisel käigul puudub mõte ja see käik jääb lühikeseks eelkõige autorile endale. Meid vist puudutaks see juriidiline käik umbes samapalju, kui täna kuskil kellegi poolt tehtud liiklusavari või kiiruseületus ehk samapalju, kui teadmine, et keegi kuskil tegi midagi. Kirjutasin siia vastuse eelkõige sellepärast, et tõsta ka teie endi teadlikust sellest kuidas lihtsate vahenditega oma muresid vähendada saaksite ja tulevikus selliseid olukordi juba eos enda jaoks väldiksite.

Varem või hiljem meil-ei-juhtu-midagi suhtumisega satub õnge otsa selline kala, kelle püüdmisest oleks targem olnud hoiduda. Aga tavaliselt saadakse sellest alles siis aru, kui selline kala püütud on.

Jõudu edaspidiseks.

Eemal

 

#19 04-06-2007 18:15:52

vaalaskala
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Taaskord pildivargad

Lasped teevad koopas oma profiili mängupoode kus müüakse igasuguseid avatare, liikuvaid giffe jne ja siis vahetavad linke portaalisisese kirjakasti vahendusel ehk panevad posti.

Igal juhul said selle kirja tulemusel teie lingid maha võetud, pilte linkinud kasutajatele kirjutasime täiendavat selgitusjutu nende postkasti, kui veel sarnaseid probleeme tekib kirjutage samal meiliaadressil või alustage kohtuteed.

Seega tänud teatamast, loodame, et tänasest on maailm parem.

Eemal

 

#20 04-06-2007 18:46:22

vaalaskala
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Taaskord pildivargad

http://apache-server.com/tutorials/ATimage-theft.html

Tüütan teid veel, ilmselt olete fotofännidena sellest juba ka teadlikud. Viidatud lingil on õpetus kuidas blokkida pildivargad oma saidilt, kui serveris on võimalik kasutada .htaccess võimalusi. FilesMatch tingimuses saate kasutada regulaaravaldisi ning see võimaldab ka mingid kindla patterni alusel koostatud pildiaadressidele viitamised blokkida. Mod_rewritega võib muuta kõik pildiurlid ka mingiks teiseks pildiurliks kus on pilt tekstiga selle kohta, et pilte linkida ei tohi.

Kood:

SetEnvIfNoCase Referer "^http://www\.minudomeen\.ee/" local_ref=1
SetEnvIfNoCase Referer "^http://www\.minudomeen\.ee$" local_ref=1
SetEnvIfNoCase Referer "^http://minudomeen\.ee/" local_ref=1
SetEnvIfNoCase Referer "^http://minudomeen\.ee$" local_ref=1
        <FilesMatch "\.(gif|jpg|png)">
            Order Allow,Deny
            Allow from env=local_ref
        </FilesMatch>

refferrerit annab muidugi feikida, aga asjatundmatud inimesed ja lapsed hoiab see eemale.

Eemal

 

#21 04-06-2007 18:52:28

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Taaskord pildivargad

Keskkonnas peaks siis ka olema mingi virtuaalne inspektsioon mis kontrollib kaupade müügiloa olemasolu tongue Kui müügi keskkond on lastele õpetamise eesmärgil olemas, siis võiks seal ju ka sellised aspektid kaetud olla, õpetaks noorest saadik õigesti asju tegema smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#22 04-06-2007 18:53:23

kkristo
Kasutaja
Asukoht: Jüri
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 108
Veebileht

Re: Taaskord pildivargad

Küsiksin, et kas suudate PrintScreen nupuga midagi peale hakata ? wink Suht nokk kinni saba lahti olukord. Selles suhtes käitus mängukoopa admin korrektselt, et võttis pildid maha ja probleem lahendatud.
Lõpuks oskab iga tattnokk öelda, et pildi leidis google.com saidist ja miskit märki ei olnud juures õiguste kohta.

Eemal

 

#23 04-06-2007 22:35:32

zutnop
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 50
Veebileht

Re: Taaskord pildivargad

to kkristo: vahet ei ole kust kaudu sa mingi pildini jõuad, sest kõikide internetis leiduvate piltide (ja muu materjali) oma nime alt esitamine, kopeerimine, müümine ja muu selline on keelatud, kui ei ole otseselt öeldud, et neid materjale võib niimoodi kasutada. Seega kui googlest leiad ainult pildi url-i, siis seda kasutada ei tohi, kui just pildi peale ei ole pandud suurt watermarki, et see pilt on näiteks NASA-lt annetatud avalikuks kasutamiseks smile.

Mulle tundub, et Mängukoopa adminni süüdistamine ei ole siin kõige õigem lahendus, sest nad siiski reageerisid nõudele kiirelt ja on ilmselt valmis leidma parimat lahendust.

Parim lahendus ei ole kindlasti kõikide piltide watermarkimine vaid ilmselt igikestev kasvatustöö ja harimine autorluse, viisakuse ja aususe vallas koos mõistlikuse piiridesse jääva administreerimise ja karistamisega.

Piraatluse kaudu raha teenimine on minu silmis küll korrektset karistust vääriv tegevus (a'la ajalehes, müügikeskkonnas, ettevõtte kontori seinal jne. loata piltide kasutamine) aga see, et keegi kodus netist leitud pilti taustapildiks ei paneks, ripitud mp3-sid omaette ei kuulaks ja sõbralt laenatud arvutimängu ei mängiks on praeguses ühiskonnas suht wishful thinking.

Küsimus muidugi jääb, et kus igal inimesel see tasakaal asub ja kuidas see seadusega kokku klapib. Mp3-de, filmide, mängude ja progede piraversioonide kasvõi korra kasutamise järgi võiks ilmselt >75% Eesti arvutikasutajatest "varasteks" tembeldada, aga mis siis sellise ühiskonnaga pihta hakata smile. Keeruline teema.

Eemal

 

#24 05-06-2007 02:12:01

kkristo
Kasutaja
Asukoht: Jüri
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 108
Veebileht

Re: Taaskord pildivargad

Minu arust on selline võitlemine suht "jama". Eriti kui silmas pidada seda, et saidi omanik pildid kiirelt maha korjas. Aeg-ajalt olen jutunud lugema inimeste blogisid kus kurdetakse, et ajakiri Just (enamasti just see ajakiri) on kellegi pildi pihta pannud ja avaldanud. Enamasti saadab pildi autor kirja..talle sülitatakse selle peale  näkku ja sinna see asi jääb.

Ma pakuks hoopis sellise idee välja, et pildil võiks olla autori nimi.Teinekord on ikka nii, et leiad toreda pildi tahaks suuremat pilti kasutada aga kuidas ma saan teada kes on autor ? Teine samast teemast asi, et kui pildi saad desktopile panna ja nimi all... miski hetk tüütab pilt ära ja mõtled, et äkki võiks selle autori teisigi pilte vaadata ? Või inimesed omavahel räägivad, tead, mul "Kalle Kusta " tehtud pilt taustaks "õine kana". Lõpp lahe. Mõne aja möödudes võiks see "Kalle Kusta" päris tuntud nimi juba olla. wink Aga kindlasti on veel võimalikke lähenemise viise.

Üks näide linuxi ja kde maailmast. http://www.kde-look.org/ seal olevaid pilte saab otse oma arvutist desktopi taustaks panna (ilma browserit käivitamata). Seal ka palju jama sees... aga mõned pildid on päris head.

PS. Mis puutub mp3'endust, siis paljud artistid on juba loobumas võitlusest tulleveskitega. Parem annavad ise need mp3 oma kodulehelt välja. Kui inimesele tõesti asi meeldib, küll ta siis ka plaadi ostab.

Eemal

 

#25 05-06-2007 22:28:38

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Taaskord pildivargad

kõik on arusaadav ja lastele peab selgitustööd tegema, sest nad sageli tõesti ei mõista seda. Samuti pole mõtet kurjustada serverite adminnidega, kuhu pildid on laekunud - ka meie ise arenesime algusaegadel törts aega.

Huvitav on aga see, et laps suudab kas 1) pildi linkida või siis 2) maha ja uuesti omale üles laadida ENT ei ole isegi veel lugemisvõimeline...IGA pildi all on selgelt kirjas, et igasugune kasutamine on keelatud. Seega vististe õpetatakse/õpitakse ennem suht keerukad asjad arvutiga selgeks kui et lugemisoskus... tongue

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB