Sa ei ole sisse loginud.

#1 15-06-2007 12:40:10

Tonydata
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 5

Looduspilt.ee on muutunud proffide mõttetuks leheks

Olen küll alles algaja kuid mõned pildid on ka tuntud fotograafide poolt päris headeks tunnistatud. Looduspilt.ee meeskond saadab aga kõik pikalt. Tundub ,et siin saab oma pilte üles ja kommentaarides kiita ainult kodanikud kellel 100k+ maksev tehnika ja kogemusi. Algajatel siia asja pole, kurb aga nii jääb siia ainult väike grupp endast hästi arvavaid fotograafe... Jah on olemas küll Delfi pilt ja nagi jms. aga see kes soovib tõsiselt tegelema hakata tunnetab kiiresti, et looduspilt.ee-s ta teretulnud pole - kurb aga ise pean vist teise koha otsima.

Eemal

 

#2 15-06-2007 12:55:49

prot
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 66
Veebileht

Re: Looduspilt.ee on muutunud proffide mõttetuks leheks

Tundub, et sa oled millegist väga valesti aru saanud. Looduspilt on hea pildi keskkond. Ka mina mõtlesin alguses nii, et no kuidas siis minu pildid nii jamad on, et kohe midagi siia üles ei saa, kuid saabus see tore päev, kus minu pilt üleslaeti. Nüüdseks on minu arvamus heast pildist täielikult muutunud. Olen enesekriitiline ning saan aru, et enamus pildid siiski kahjuks ei ole head looduspildid. Ja tehnika poole pealt: ei ole üldse tähtis, mis tehnika sul on. Siin on nii vana zeniti pilte, digiseepide, peeglite, kui ka sinu mainitud 100k+ maksva tehnikaga tehtud pilte. Jälgi natukene siinseid pilte, vaata oma pilte, ole natukene kriitilisem ning sa näed, et varsti hakkavad ka sinu pildid siia vaikselt jõudma.
Edu!

Eemal

 

#3 15-06-2007 13:01:36

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Looduspilt.ee on muutunud proffide mõttetuks leheks

näita mõnda pilti mis tagasi on lükatud. ette võib juba öelda, et kui sa sellist väikest tagasilükkamise kriitikat ei talu, siis need ühed-kahed seal pildi all oleks su meele veel nukramaks teinud. see, et siia päris kõike üles ei lasta mis saadetakse, ongi see mis eristab looduspilti delfist või ma ei tea millest veel.

Eemal

 

#4 15-06-2007 13:03:24

Kuusk
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 222

Re: Looduspilt.ee on muutunud proffide mõttetuks leheks

Ja kui hästi otsid siis leiad kindlasti mõned pildi mis on tehtud nö. 100k maksva tehnikaga ja on ka hindeks 1 saanud. Nagu siin juba mitmeid kordi on öeldud tehnika ei tee pilti, pilti teeb ikka inimene kes seda tehnikat kasutab

Edu

Eemal

 

#5 15-06-2007 13:22:58

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Looduspilt.ee on muutunud proffide mõttetuks leheks

Tom ütles ära: delfi on delfi, nagi on nagi, siinne suunitlus ongi kvaliteedile. Endast fotograafina hästi arvamine (elementaarne enesekindlus), vähemalt mingil tasandil, on loogiliseks eelduseks enne pildi üleslaadimise alustamist, vastasel juhul genereerid adminnidele lõputut lisatööd.

Looduspildis käi edasi, vaata, uuri, loe õpi. See on ammendamatu õppematerjal.

Meie siinkohal oleme nõus sinu pilte kommenteerima, näita mõnda ja teeme seda läbi foorumi. Saad teada kitsaskohad, aga loodetavasti ka plussid.

Eemal

 

#6 15-06-2007 13:43:07

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Looduspilt.ee on muutunud proffide mõttetuks leheks

Tonydata, mulle töötab see vastupidi, et on elitaarne leht. Vaatan pilte ja kiunuma ajab, kuidas momentidega veab ja kuidas osatakse pilte teha. Millist vaeva nähakse, et see pilt saada.

Kadedaks teeb. Motiveerib.
Ma usun, et mul on pilt olemas, mis adminfiltrist läbi läheks, ma ei tunne seda ära lihtsalt tongue
Ja mis mõtet oleks püüelda kusagile mujale, kui eliidi sekka?

Eemal

 

#7 15-06-2007 14:09:52

kkristo
Kasutaja
Asukoht: Jüri
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 108
Veebileht

Re: Looduspilt.ee on muutunud proffide mõttetuks leheks

Hmm.. pakuks siis idee välja, et domeen looduspilt.ee olemas, võiks teha ju ryblik.looduspilt.ee (kustikas.looduspilt.ee , juntsu.looduspilt.ee) või mis iganes nime. Kuhu siis alagajad saavad pildi saata ja saavad oma hinded/kommentaarid kätte. Vast seal domeenis ei peakski kauem pilte hoidma kui mõned kuud. Sellisel juhul ei käiks looduspilt.ee enda kvaliteet alla. Ja emotsioonidega pildid on eraldi vaatamiseks smile

Eemal

 

#8 15-06-2007 14:30:15

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Looduspilt.ee on muutunud proffide mõttetuks leheks

@Tonydata: rohkem enesekriitikat ja püüet paremate tulemuste poole ja küll need pildid läbivad ka adminnifiltri.

100K+ tehnikajutt on vist pigem otsitud põhjus iseenda rahustamiseks. Jah siin on inimesi, kelledel on päris soolase hinnaga objektiivid ja kered, mis kindlasti aitavad tublisti tulemusele kaasa, aga arvan, et suurem osa siinsetest kasutab vähemalt proffide silmis küllalt tagasihoidlikku tehnikat. PS! Ilma oskustetta pole ka kallist tehnikast suur tolku!

Eemal

 

#9 15-06-2007 14:58:39

tankur
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 159

Re: Looduspilt.ee on muutunud proffide mõttetuks leheks

Jah, ega endalgi see meeles,  siin draa ja muude sellidega sai sõnasõda peetud ja ütlen nüüd ausalt , et see on mulle väga kasuks tulnud.Tekkis küll mitmeid kordi selline tunne , et lihtsalt lahkuks sellest keskkonnast, aga raske õppustel ja sellevõrra kergem lahingus.Nüüd vaatad paljusid pilte, mida siia ülesse sai pandud, hoopis teise pilguga ja mõtled , et sellist pilti enam ei saadaks.Tegelt ongi nüüd juba hoopis raskem enese silmis head pilti teha, olen rohkem enesekriitilisem.Nii et ära löö käega, vaid arene edasi.

Eemal

 

#10 15-06-2007 15:07:13

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Looduspilt.ee on muutunud proffide mõttetuks leheks

Ma veel siiani häbenen mõnda pilti, mis sai looduspilti üles laetud tongue Tänu adminnifiltrile ja saadud kriitikale, olen ka ise muutunud enesekriitilisemaks ning sellest on olnud palju kasu. Teinekord me lihtsalt ei oska hinnata  oma tulemust objektiivselt ja laseme pildi jäädvustamisega kaasnevast emotsioonist end liialt mõjutada.
See on normaalne ja enesekriitilisuse tõustes, vähem esinev nähtus.

Eemal

 

#11 15-06-2007 15:39:18

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Looduspilt.ee on muutunud proffide mõttetuks leheks

Alguses kui ma teema pealkirja vaatasin siis oli kohe - "Mida kurat?"
Pole ta midagi nii proffide leht, siin ka algajaid liigub (näiteks mina tongue). Neela need tagasilükkamised alla ja ürita oma vigadest õppida.

kkristo kirjutas:

Hmm.. pakuks siis idee välja, et domeen looduspilt.ee olemas, võiks teha ju ryblik.looduspilt.ee (kustikas.looduspilt.ee , juntsu.looduspilt.ee) või mis iganes nime. Kuhu siis alagajad saavad pildi saata ja saavad oma hinded/kommentaarid kätte. Vast seal domeenis ei peakski kauem pilte hoidma kui mõned kuud. Sellisel juhul ei käiks looduspilt.ee enda kvaliteet alla. Ja emotsioonidega pildid on eraldi vaatamiseks smile

Ei tea kas siia selline alamdomeen tekkib. Lofo 2. numbris lubati, et suve jooksul või mingil sellisel ajal pidid siin hoopis teistsugused tuuled puhuma. Need pidid algajatele soodsad tuuled olema, niipalju kui mina aru sain. Igatahes mina ootan huviga ja loodan, et leitakse see aeg muu tegemise kõrvalt ja tehakse lubatu valmis. Nagu ka kaups ütles - alati on võimali pilt foorumisse üles panna ja siis uurida, mis ses head või halba on. Alles hiljuti oli foorumis udune kitsekas kus autor nõu küsis. Talita samamoodi tongue
Draa kohta niipalju, et Ta on küll terava välja ütlemisega aga üldjuhul Ta ikka teab, mis ta räägib. Isegi saanud vähe sugeda aga järele mõeldes siis jutt jumala õige.

Eemal

 

#12 15-06-2007 15:50:39

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Looduspilt.ee on muutunud proffide mõttetuks leheks

Draa kohta veel niipalju, et vaatamata teravatele väljaütlemistele on ta väga ilus mees smile

Eemal

 

#13 15-06-2007 16:17:48

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Looduspilt.ee on muutunud proffide mõttetuks leheks

big_smile läheb juba imelikuks kätte

Eemal

 

#14 15-06-2007 16:22:06

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Looduspilt.ee on muutunud proffide mõttetuks leheks

mnjah smile smile smile

Eemal

 

#15 15-06-2007 16:28:11

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Looduspilt.ee on muutunud proffide mõttetuks leheks

See alari ütlemine meenutab mulle kunagist diskussiooni peale esimest LP kokkutulekut kus inimesed olid üllatunud, et jutu järgi olid kõik ette kujutanud, et draa on selline vanamees kes käib ja tarku asju räägib ja irooniline on, kuid kohapeal selgus, et täitsa nägus mees teine tongue Oli vist tungalpähkel kes piltide järgi seda ütles mis samas meenutab, et temast pole ammu midagi kuulda siin olnud smile

Aga jah teema kisub juba väga väga eemale sellest mis alguses vist oli tongue


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#16 15-06-2007 16:40:07

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Looduspilt.ee on muutunud proffide mõttetuks leheks

Tore teema teil käsil, ma vaatan tongue.

Eemal

 

#17 15-06-2007 18:01:44

Tungalpähkel
Kasutaja
Asukoht: Laulasmaa - Suure-Jaani
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 91
Veebileht

Re: Looduspilt.ee on muutunud proffide mõttetuks leheks

toruonu kirjutas:

Oli vist tungalpähkel kes piltide järgi seda ütles mis samas meenutab, et temast pole ammu midagi kuulda siin olnud smile

Kuidas sa ometi selliseid asju mäletad? See oli vist sada aastat tagasi smile
Ja infoks nii palju, et käin Looduspildis iga päev (kui just metsas pole), nii et ärge mind väga kõvasti taga rääkige tongue

Eemal

 

#18 15-06-2007 21:24:17

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Looduspilt.ee on muutunud proffide mõttetuks leheks

Looduspildi leht ei ole mitte proffide leht, proffe on siia käputäis alles jäänud, kes aktiivselt pilte üles laevad ja pilte ka kommivad.

Looduspilt on muutunud pigem pildileheks, kus piltnike pilditase ja jutt ei käi eriti kokku. Võibolla on mu arvamus süvenenud tänu asjaolule, et näen ka neid pilte, mis kunagi loodupildi lehele ei jõua ja hiljem loen samade inimeste kommentaare, mis kohati on lausa hämmastavalt 'profid'.

Mul täna kees katel üle. Juhtus see mu oma pildi all, kuid see oleks  võinud sama hästi olla kellegi teise pilt. Ma olen viimane poolteist aastat või nii suht julmalt üritanud looduspildis just kommimikvaliteeti hoida, et autoritel on nii enda kui teiste piltide alt miskit kõrva taha panna ja et asi ei erineks muudest pildisaitidest vaid adminnifiltri tõttu. Päris mitmed vanemad kasutajad on muret tundund viimase aja kommide pädevuse osas ja kuigi ma olen olnud (ajapuuduse tõttu) tavalisest teravam, et sellele piir peale saada, pole asi oluliselt paranenud. Aga ma ei jõua enam.

Ma kutsun üles kommijaid mõtlema, mispärast looduspilt on äge ja kvaliteetne sait. Adminnifilter on teinud selle poole ägedaks, et siin on suur hulk korralikke looduspilte. Kommimise filter peab olema aga iga kommija peas -- kui ikka väga täpselt ei tea, mida soovitada või öelda, siis ei tohiks teda oma filtrist läbi lasta. Teisisõnu, looduspilt on just nii kvaliteetne, kui kvaliteetseks kasutajad ta teevad.

Head pildisuve.

Eemal

 

#19 15-06-2007 23:35:19

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Looduspilt.ee on muutunud proffide mõttetuks leheks

Kus on need vanad tegijad, kes looduspildi käekäigu pärast muret tunnevad ? Kui hakata piltidega kasutajaid otsast kerima, siis tuleb päris pikk nimekiri, kes praktiliselt enam üldse ei kommenteeri ... miks ? Kusjuures u poolteist aastat tagasi olid palju aktiivsemad. Võiks ju võtta oma südameasjaks seda aeg-ajalt teha, soovitavalt regulaarselt, igaüks võiks ise valida, kui tihti talle sobib aga oluline on seda ikkagi teha.
Mulle tundub, et looduspildile on väga oluline, et uusi, noori tegijaid peale tuleks ja ka uued tulijad tahavad kommida, seda enam, et see on reeglitega lubatud, kuigi puuduvad kogemused, oskused jne...
Oleks vaid rohkem vanade tegijate asjalikke kommentaare kõrval, kes natuke distsiplineerivad ja ühele või teisele asjale tähelepanu juhivad, siis arenevad ka uued.

Mina küll hoolin looduspildist ....ja mitte vähe smile

Eemal

 

#20 16-06-2007 00:24:49

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Looduspilt.ee on muutunud proffide mõttetuks leheks

Hea, kui leidub ikka vanu kasutajaid kes jänkupoegadele "pasunasse sõidavad" * ja tiibu kärbivad.
Algul on tunne et mida kuradit, aga hiljem saad selle vajalikkusest aru ja oled sellele kasutajale isegi tänulik.
Uusi nägusid on nüüd nii palju juurde tulnud, et  vanad kalad ei jõua enam noori kasvatada.
@ Tonydata : soovitaks koolitustel käia. Kas just kohe mõjub aga hakkad taipama milline peab üks hea pilt olema ja tunned selle kergemini ära. Näiteks homme teeb Jaanus Järva Kirnal  koolitust  , läheks isegi kui ei peaks pühapäeval tööl olema.

* "pasunasse sõidavad" - repliik ühest varasemast arutelust.

Eemal

 

#21 16-06-2007 03:11:07

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Looduspilt.ee on muutunud proffide mõttetuks leheks

Mingem ajas täpselt kaks aastat tagasi tongue Nii mõnedki nüüdsed vanad kasutajad olid siis alles uued kasutajad tongue Või pool uued tongue Tuleb tunnistada, et kas ise sellesse kategooriasse kuulun tongue

http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=221

PS! näidend siiani tegemata!


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#22 16-06-2007 03:27:05

Andrus Liinak
Kasutaja
Asukoht: Pärnu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 282
Veebileht

Re: Looduspilt.ee on muutunud proffide mõttetuks leheks

toruonu kirjutas:



PS! näidend siiani tegemata!

Lavastaja sai ju pänni....nüüd polegi kedagi kes teeks sad

Eemal

 

#23 16-06-2007 03:50:52

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Looduspilt.ee on muutunud proffide mõttetuks leheks

Deem... No siis arusaadav miks asi seisab. Peab siis uue lavastaja leidma.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#24 16-06-2007 10:31:15

mustikas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 138

Re: Looduspilt.ee on muutunud proffide mõttetuks leheks

@Pets, kasutajate nimekirjas on tõepoolest palju nö vanu tegjaid või vähemalt 2-aastase staa˛iga, kes enam ei kommenteeri ega saada ka omi pilte. Ehk sellepärast, et siinse keskkonnaga ongi lood nagu räägitakse. Et mõned tipud ja siis suur hulk algajaid, kes siinkohal algajateks jäävadki (loe:peetakse). Kes see siis ikka viitsib oma närve kulutada, eriti kui aeg-ajalt mõne pildi all asi inetuks kisub. Mind isiklikult häirivad kommentaarid a la : mulle ei istu jne. No kui ei istu, eks sa siis seisa. Kusagil mõne teise pildi all. Või metsas.
Eriti sõbralik pole siinnne keskkond kunagi olnud.  Mis draa eilsesse ülekeemisse puutub, siis läks ta katel ikka väga madalal temperatuuril keema. Polnd ju põhjust nagu ollagi. Mis näitab, et Jupiterile olla rohkem lubatud kui härjale. Eriti kui Jupiter ise arvab hääks vägagi karmi kriitikat teiste pääl rakendada.

Eemal

 

#25 16-06-2007 21:28:30

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Looduspilt.ee on muutunud proffide mõttetuks leheks

@mustikas -- kuigi Jupiteri ütlust on praegu hea nina peale visata, olen ma olnud samasugune terve Looduspildi aeg. Aga seda arvesse võttes kaoks torkel jõud... Eks põhjuse olemasolu või puudumise osas ole igal oma arvamus, samamoodi nagu ühed ütlevad, et Jumal on olemas ja teised ütlevad, et ei ole.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB