Sa ei ole sisse loginud.

#26 28-06-2007 14:26:53

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Sigma ideaal(?) torude komplekt

Mina ostsin 2005 mais, kui sai hangitud esimene peegelkaamera, ette suure hurraaga Sigma 28-300 odavtoru. Minu "esmavaimustus" läks üle 1 päevaga. Kui on võimalus osta vähegi korralikum, tasub, sest niikuinii üsna pea tekib tahtmine parema järele ja oled oma esmasest komplektist kaotanud rahaliselt juba ca 30%. 5-6 tonni antud juhul. Milleks?

Toruonu jutus ka tõde sees.

Eemal

 

#27 28-06-2007 14:58:46

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Sigma ideaal(?) torude komplekt

kiidaks ka kit objet canonil, lasin teha ühest fotost A2 mõõdus foto ja täitsa kobe jäi. smile ma soovitan tegelt esialgu järelturult osta selle sigma 70-300 ära, mina sain enda oma miski 1500. esmasteks katsetusteks täitsa kobe asi, saad aimu kas sa üldse viitsidki jamada teledega tongue

Eemal

 

#28 28-06-2007 15:44:12

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Sigma ideaal(?) torude komplekt

Loen autori esimest postitust ja pean hakkama jälle laulma oma vana laulu smile Kui ikka üldse ei tea, mis tulevikus vóib huvitama hakata siis palun tehke mulle selgeks, miks peab inimene terve hunniku igasugu saastatorusid kokku ostma ja oma niigi natukest raha raiskama. Osta üks toru, 18-200 ja asi ants. Pole suurt vahet, kas pikem ots on 200 vói 300 - lindu ja looma enivei ei püüa. Hiljem, kui eelistused selgemad, saad midagi juurde osta ja universaal kulub lóbusa reisiobjena alati marjaks ära. Samuti tuleb endale aru anda, et fotograafia kujuneb LÓPUKS väga kalliks hobiks ja kui on näha, et rahalaeva (loe:lotovóitu:) silmapiirilt ei paista siis miks mitte osta hoopis midagi sellist http://www.fotoluks.ee/?op=body&id= … &cgid= Lased ainult lóbusasti vilet, teed ägedaid pilte ja elu on ilus smile

Eemal

 

#29 28-06-2007 15:52:51

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Sigma ideaal(?) torude komplekt

300 mm saab looma peale kyll, iseasi on see kaua passida ja oodata viitsid.
http://www.looduspilt.ee/?page=pilt&id=14006 <- see pilt on 300 mm objega tehtud ja kohati jäi 300 mm isegi liiga pikaks (tuli teine nii lähedale, et jalad ei mahtunud enam kaadrisse) - hakkasin mõtlema, et oleks pidanud ikka suumtele võtma tongue

Eemal

 

#30 28-06-2007 15:59:25

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Sigma ideaal(?) torude komplekt

Ahjaa. Kuna 400D -l on crop 1.6 siis tegelik fookuskaugus on 480mm, täiskaader kaameral jääks vist 300mm looma jaoks natuke väheseks - tuleks veelgi lähemale saada tongue

Eemal

 

#31 28-06-2007 16:15:09

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Sigma ideaal(?) torude komplekt

Madis see on päris hea reklaam 300mm EF4-le. Tõestab,et pilt tuleb küll ja isegi 1600 iso ja 1/13 säriajaga :-)

Eemal

 

#32 28-06-2007 16:16:35

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Sigma ideaal(?) torude komplekt

Ei noh, ka lainurgaga saab ja on ka pildistatud loomi. Ma räägin algajast fotohuvilisest, kes ise kah veel tápselt ei tea, mida tahab.

Eemal

 

#33 28-06-2007 16:22:25

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Sigma ideaal(?) torude komplekt

alari, eks kõik liiguvad ühte suunda lõpuks :) Kui Nikoni 18-200 võib olla korralik, stabikaga ja puha, siis Sigma 18-200 on pehme kui rasvane köögiaken.

Eemal

 

#34 28-06-2007 16:38:16

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Sigma ideaal(?) torude komplekt

Ei ole ta nii hull midagi, olen kasutanud http://www.looduspilt.ee/index.php?page … mp;id=7602  ja mis need teised odavad juustud kah palju paremad on. Lóppuks tuleb nad ju kóik ikka välja vahetada. Uus Sigma 18-200 on vist stabikaga.

Eemal

 

#35 28-06-2007 16:53:37

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Sigma ideaal(?) torude komplekt

toruonu kirjutas:

Ooot... need odavaim normaalzoom ja odavaim tele on küll vale lähenemine. Sa avastad rõõmsalt varsti, et mis sest, et normaalne kere on, optika seal ees on saast ja pildid on pehmed, ära värisenud enamasti (sest polnud stabikat kaasas) jne jne.

Või siis avastad, et fotograafia ei paku üldse huvi. Või avastad, et tele ei paku üldse huvi. Ma ei julgeks küll minna kirvega lööma, et pikk, hea ja kallis toru on see, mida fotomaailmas esimesi samme tegev inimene vajab. Pigem on mõistlik anda kasutada terve vahemikku läbiv toru või torud ning sealt edasi vaadata kui peaks vajadus tekkima.

Mul üks tuttav pildistab näiteks Tamron 18-250ga ja on rahul kuna see on ta vajaduste ja nõudmiste jaoks optimaalne. Samas ma ise kasvasin 24-135'st välja ja eelistan 100mm ja 50-200 vahemikke/torusid. Kunagi ei või teada, kuidas ja kas areng toimub, seega jätaks ma alguse kulud minimaalseteks.

Eemal

 

#36 28-06-2007 17:08:14

siilur
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 224
Veebileht

Re: Sigma ideaal(?) torude komplekt

Ostad odava toru oled kaotaja igaljuhul, kuna peale meeletut punnitamist ikka pilti ei saa. Siis oled nii masenduses, et loobud üldse pildistamisest või lähed ja ostad korraliku. Maha pead selle juustu igaljuhul müüma. Milleks siis osta?

Eemal

 

#37 28-06-2007 17:15:58

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Sigma ideaal(?) torude komplekt

Odava toruga saab head pilti teha küll aga selles point ongi, et tuleb meeletult punnitada smile

Eemal

 

#38 28-06-2007 17:25:01

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Sigma ideaal(?) torude komplekt

Mark0 kirjutas:

toruonu kirjutas:

Ooot... need odavaim normaalzoom ja odavaim tele on küll vale lähenemine. Sa avastad rõõmsalt varsti, et mis sest, et normaalne kere on, optika seal ees on saast ja pildid on pehmed, ära värisenud enamasti (sest polnud stabikat kaasas) jne jne.

Või siis avastad, et fotograafia ei paku üldse huvi. Või avastad, et tele ei paku üldse huvi. Ma ei julgeks küll minna kirvega lööma, et pikk, hea ja kallis toru on see, mida fotomaailmas esimesi samme tegev inimene vajab. Pigem on mõistlik anda kasutada terve vahemikku läbiv toru või torud ning sealt edasi vaadata kui peaks vajadus tekkima.

Mul üks tuttav pildistab näiteks Tamron 18-250ga ja on rahul kuna see on ta vajaduste ja nõudmiste jaoks optimaalne. Samas ma ise kasvasin 24-135'st välja ja eelistan 100mm ja 50-200 vahemikke/torusid. Kunagi ei või teada, kuidas ja kas areng toimub, seega jätaks ma alguse kulud minimaalseteks.

Kui kuludest rääkida, siis siin aitab pisuke matemaatika. Normaalne mõnekümnetuhandene tele hoiab oma hinda sama hästi nagu saast telesuum. Mingid mõned tuhanded kaotad ja kogu muusika. Kõike oste kuluks pidavatele on mõeldud paarituhandene eriti saast telesuum, mis on algselt odav ja oma hinda eriti ei kaota, sest pole midagi kaotada (ja alati on inimesi, kes ostavad kõige odavamat kraami tongue). Nojah, too pisisasi kah juurde, et need on mõeldud rohkem kaamera kerekorgi asemikuks kui pildistamiseks... Ehk siis tehkem kulu tekkimise loogika endale selgeks, sest objektiivi ei pea ära viskama peale seda, kui huvi lahtub või vajadused muutuvad.

Alari jt on siin asja ära öelnud, aga kui keegi ikkagi tahab omal nahal järgi proovida, kas see saasta järjest paremaks vahetamine tuleb kulukam või on ikka õige tee, siis palun väga. Mina igatahes ei prooviks.

Eemal

 

#39 28-06-2007 17:44:41

Inzz
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 81
Veebileht

Re: Sigma ideaal(?) torude komplekt

Mina soovitan alustuseks ikkagi osta korralik seebikarp ja kui huvi asja vastu ei kao, siis hakkad alles tõsiselt raha kulutama. Kusjuures seebikarp jääb ikka kasutusse, sest läbudele jms ei lähe ju kalli peegliga pildistama. Ostes odavat kraami, märkad lõpuks, et selle lõputu toruvahetuse jooksul oled igaljuhul seebika raha maha mänginud.

Eemal

 

#40 28-06-2007 18:10:59

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Sigma ideaal(?) torude komplekt

draa kirjutas:


Kui kuludest rääkida, siis siin aitab pisuke matemaatika. Normaalne mõnekümnetuhandene tele hoiab oma hinda sama hästi nagu saast telesuum. Mingid mõned tuhanded kaotad ja kogu muusika. Kõike oste kuluks pidavatele on mõeldud paarituhandene eriti saast telesuum, mis on algselt odav ja oma hinda eriti ei kaota, sest pole midagi kaotada (ja alati on inimesi, kes ostavad kõige odavamat kraami :P). Nojah, too pisisasi kah juurde, et need on mõeldud rohkem kaamera kerekorgi asemikuks kui pildistamiseks... Ehk siis tehkem kulu tekkimise loogika endale selgeks, sest objektiivi ei pea ära viskama peale seda, kui huvi lahtub või vajadused muutuvad.

Alari jt on siin asja ära öelnud, aga kui keegi ikkagi tahab omal nahal järgi proovida, kas see saasta järjest paremaks vahetamine tuleb kulukam või on ikka õige tee, siis palun väga. Mina igatahes ei prooviks.

Vaata maailma laiemalt. Sina oled jõudnud kuhugi välja, siin aga räägitakse inimesest, kes on alles tee alguses ja võibolla ei tahagi kuhugi välja jõuda.

Nagu ka varem üteldi siis saab ka odavama tehnikaga suurepäraseid pilte, tuleb lihtsalt ise mees(või naine) olla ning tehnikast viimane välja võtta. Ei tasu unustada, et hea tehnika on heale fotograafile toeks, mitte hea tehnika ei tee kohe inimeset head fotograafi. Ma ütleks, et pigem on hea anda inimesele alguses kätte keskpärane või nadi tehnika, anda ette raamid, millest peab välja rabelema, peab avastama ühe ja teise omaduse head ja halvad küljed. Et toimuks samm-sammuline areng, et inimene suudaks hinnata ja ära kasutada paremat tehnikat.

Ma ise olen sarnase etapi läbinud rattasõidus ja jooksmises, kus natuke rohkem asjaga tegeledes ka nõudmised suurenesid ja maailmapilt laienes. Jooksmise puhul oli selge, et mul pole mõtet osta korralike jooksujalanõusid kuna ma lihtsalt ei kasuta nende potensiaali ära, üsna suvalised on täiesti piisavad. Rattasõidul ja eriti just rattaga matkamisel oli aga selge, et suvaline 3000.- maksev maastikuratas on ahistav ja aeglane, oli vaja amordi ning tiba peenema kummiga velot :).

Eemal

 

#41 28-06-2007 20:11:50

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Sigma ideaal(?) torude komplekt

Mark0 kirjutas:

draa kirjutas:


Kui kuludest rääkida, siis siin aitab pisuke matemaatika. Normaalne mõnekümnetuhandene tele hoiab oma hinda sama hästi nagu saast telesuum. Mingid mõned tuhanded kaotad ja kogu muusika. Kõike oste kuluks pidavatele on mõeldud paarituhandene eriti saast telesuum, mis on algselt odav ja oma hinda eriti ei kaota, sest pole midagi kaotada (ja alati on inimesi, kes ostavad kõige odavamat kraami tongue). Nojah, too pisisasi kah juurde, et need on mõeldud rohkem kaamera kerekorgi asemikuks kui pildistamiseks... Ehk siis tehkem kulu tekkimise loogika endale selgeks, sest objektiivi ei pea ära viskama peale seda, kui huvi lahtub või vajadused muutuvad.

Alari jt on siin asja ära öelnud, aga kui keegi ikkagi tahab omal nahal järgi proovida, kas see saasta järjest paremaks vahetamine tuleb kulukam või on ikka õige tee, siis palun väga. Mina igatahes ei prooviks.

Vaata maailma laiemalt. Sina oled jõudnud kuhugi välja, siin aga räägitakse inimesest, kes on alles tee alguses ja võibolla ei tahagi kuhugi välja jõuda.

Nagu ka varem üteldi siis saab ka odavama tehnikaga suurepäraseid pilte, tuleb lihtsalt ise mees(või naine) olla ning tehnikast viimane välja võtta. Ei tasu unustada, et hea tehnika on heale fotograafile toeks, mitte hea tehnika ei tee kohe inimeset head fotograafi. Ma ütleks, et pigem on hea anda inimesele alguses kätte keskpärane või nadi tehnika, anda ette raamid, millest peab välja rabelema, peab avastama ühe ja teise omaduse head ja halvad küljed. Et toimuks samm-sammuline areng, et inimene suudaks hinnata ja ära kasutada paremat tehnikat.

Ma ise olen sarnase etapi läbinud rattasõidus ja jooksmises, kus natuke rohkem asjaga tegeledes ka nõudmised suurenesid ja maailmapilt laienes. Jooksmise puhul oli selge, et mul pole mõtet osta korralike jooksujalanõusid kuna ma lihtsalt ei kasuta nende potensiaali ära, üsna suvalised on täiesti piisavad. Rattasõidul ja eriti just rattaga matkamisel oli aga selge, et suvaline 3000.- maksev maastikuratas on ahistav ja aeglane, oli vaja amordi ning tiba peenema kummiga velot smile.

_Just_ seetõttu ma jama ei soovita osta, et minu kitsas vaateväljas pole jamale kohta. Mitte üheski valdkonnas. Et kui on algaja, siis võib igasugu sodi endale objeks keerata? Aga nädala-kuu pärast on ju pilt selge, algaja või mitte. Ei sõltu see sellest, kuhu keegi jõudnud on kas joostes, jalgrattaga või helikopteriga.

'Ma ise olen läbi käinud' on küll tore, paljud siinsest rahvast on selle läbi käinud, kuid tulemus on olnud üks -- ja siiski oleks hea, kui igaüks selle läbi käiks??? See käki kätteandmise värki praktikas ei soovita ma kellelegi, nende piltidega ei ole pärast suurt midagi muud peale hakata kui veebis näidata isegi siis, kui _mees_ oled või kui veab.  Lihtsalt loodusfoto tele otsas on selline tänamatu valdkond, et täpselt niipalju saad, kui maksad. Aga eks arvamusi ole niipalju, kui inimesi, las küsija ise vaatab, kas õpib teiste vigadest või järgib laia silmaringiga soovitajaid.

Eemal

 

#42 28-06-2007 20:22:12

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Sigma ideaal(?) torude komplekt

P.S. Jutt käib Sul, Mark0, kogu aeg kulu ümber, kuid las ma ütlen veel kord, et _kulu_ ei ole palju erinev, kui kopp ees ja müügiks läheb -- võid müüa harju keskmist suumi ja paarikümnetuhandelist targalt ostetud telet ja absoluutarvuna kaotad raha enam-vähem samapalju. Ja kui ei lähe müügiks, oled juba võidus, sest ei kaotanud vahepealsete müükidega raha. Seega 'kulu' ei ole mitte Sinu argument, vaid minu oma. Sinu argument on 'vajaliku raha olemasolu'.

Eemal

 

#43 28-06-2007 20:32:06

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Sigma ideaal(?) torude komplekt

Kui minult on küsitud  - palju su fotokott maksab - siis kuulnuna imestatakse (Looduspildis on küll kordades "raskemaid" kotte) - hull. Mina aga vastan: milleks veel siis raha teenida kui mitte tegemistele, mis toidavad HINGE? :)

Eemal

 

#44 28-06-2007 21:00:44

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Sigma ideaal(?) torude komplekt

Ma olen algusest peale üritanud sellist joont ajada: objektiivid peavad olema parimad või vähemalt üldlevinud väga head, nui neljaks ! Minul pole vaja seda viletsa kvaliteedi jama, närvikulu ja pidevat parema vastu vahetamise mõtteid ... Aga kaamerakerega on teine asi, seal võib alustada odavamast ja kui kõik selge ja võimalused hakkavad kitsaks jääma, siis saab selle alati parema vastu vahetada.

Eemal

 

#45 28-06-2007 21:02:04

harri
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 223
Veebileht

Re: Sigma ideaal(?) torude komplekt

No mina alustasin just sellest samusest Sigma 70-300´st ja kui sai soetatud Sigma 100-300 ja tehtud võrdluspildid olin väga üllatunud, sest joonise osas praktiliselt kvaliteedi vahet ei suutnud tuvastada.
Üldiselt olen aina rohkem päri selle müüdiga, et Sigma puhul võib torul ja torul tohutu vahe olla. Praegu kasutan usinasti 100-300 koos 1,4 Canon´i konverteriga ja ei ütle ühtegi halba sõna kui särid sinna 1000 kanti aga see juba selle puuduva stabika teema.

Eemal

 

#46 30-06-2007 12:17:57

Tarmo Mikussaar
Kasutaja
Asukoht: Järvamaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 115
Veebileht

Re: Sigma ideaal(?) torude komplekt

Sigma lainurgad on laiaslaastus enamjagu kõik paremad kui Canoni KIT koplekti kuuluvad plastmasstopsikud ja neid võib osta suts odavamaid või kallimaid, seal pole nii väga suurt hinna ega kvaliteedi vahet. Mõni aasta tagasi ostsin omale kah paariks kuuks Tamroni 70-300. Siis sain sõbra käest Tair - i ja jäi see Tamron kus kurat. Praegu mõtlen, et oleks vist pidanud teise ikka alles jätma. Lapse koolipidudel või kuskil kontsertil teisega hea ja märkamatu klõpsida, ikkagi zoom. Sellise valge ja pika kobakaga (canon 300) ei lähe ju avalikule üritusele tšillima. Sellised telezoomid on ka asendamatud matkaobjektiividena, kuhu samuti peale matkavarustuse eraldi fotoseljakotti kaasa ei saa võtta ja kus optiline kvaliteet pole ehk kõige esimesel kohal.
Minu soovitus. Osta neid odavaid kah natuke, aga mitte palju, ehk nii vähe kui võimalik ja kui oled tõsine huviline ja tööksa inimene, siis hiljem, teadmiste ja kogemuste kasvades hangid nagunii midagi toekamat juurde. Maksku see siis mis ta maksab. Eks iga inimene ju teab ise mille peale ta oma elatusvahendeid ja aega kulutab. Kui sul on kange huvi ja vastupandamatu kirg kedagi või midagi hästi kvaliteetselt pildipeale saada, siis sul polegi suurt aega oma raha kuskile mujale kulutada ja kui sulle meeldivad uhked autod ja kenad-kallid nipsasjad siis ei jää sul aega pildistamiseks. Looduses on kõik tasakaalus ja kõike korraga nagunii ei saa.

Eemal

 

#47 02-07-2007 14:43:44

snufkin
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 42

Re: Sigma ideaal(?) torude komplekt

alari kirjutas:

Ei ole ta nii hull midagi, olen kasutanud http://www.looduspilt.ee/index.php?page … mp;id=7602  ja mis need teised odavad juustud kah palju paremad on. Lõppuks tuleb nad ju kóik ikka välja vahetada. Uus Sigma 18-200 on vist stabikaga.

Uurisin fotoluksist ning sain säänse vastuse

Antud objektiiv ei ole stabilisaatoriga optika.
Stabilisaatoriga mudel saabub müügile augusti alguses hinnaga 6900.-

Teemast veel kaks lehekülge tihedat (tehnikast ja lühenditest läbitipitud teksti smile ilmselt paratamatu so oleks maailmas võimalik leida kõikidele ja kõikjale sobiv tehnika leiaks enamus tootjaid oma loomuliku lõpu. Õnneks seda mitte.

Kokkuvõtet sellest vaidlusest minul (loe algajal) väga raske teha (äkki suudab keegi selle kenasti filosoofiliselt ja tehniliselt kokku võtta?). Minule tundub, et on kaks suundumust.

Looduses enamkäinud inimesed soovitavad minna teele võimalikult parema varustusega ( küll need oskused ka järgi tulevad) nt canon 300 f4 + 1,4 konverter ja mõni Canon EF 50mm F1.8 II

Teised (tundub, et ka pigem inimesed kes avastavad) arvavad et komplekt on alguseks hää küll ( tehes ka soovitusi nt SIGMA 17-70 + 70-300,+ fix ( nt Sigma AF 20mm F1.8 EX DG DF  )

Eks see tõde kusagil seal ka hõljub. ilmselt tõepoolest asi kinni veidi selles, et kas areng toimub või mitte so hea arenguga kaasneb paratamatul pidev tehnika vahetamise vajadus ja seega oleks mõistlik alguses võimalikult parem osta.
Kui aga areng ei jõua järgi ( loe tase on saavutatud kusagil madalamal kui canon 300 f4 võimaldab) siis oli oleks parema tehnika ost alguses mõttetu

Oleks mina sama tark kui minu naine tagantjärgi…..

Eemal

 

#48 02-07-2007 21:14:37

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Sigma ideaal(?) torude komplekt

Tóde ei hólju midagi seal kusagil smile Asi on tegelikult lihtne. Kui tahad tasemel pilte teha ja harrastusega tósiselt tegeleda, osta kallis tele( head makro-ja maastikutorud on ju tegelikult suhteliselt odavad). Kui tahad vanaema kartulipóllul pildistada, pole mótet peegelkaameraga üldse jannata. See jutt, et algajad kindlasti mingi odava saastaga alustama peavad, on rumal.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB