Sa ei ole sisse loginud.

#1 09-05-2005 18:06:33

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Pildi ülespanemine

Tekkis selline idee, et kuna ainult osadel piltidel on juures tehnilised andmed, et kuidas pilt tehtud, siis võiks äkki muuta ülespaneku vormi nii, et ta küsiks aparaati, toru, iso, säri, ava, käest/statiivilt/varjest, lõigatud/täiskaader jne. Siis oleks nagu kohe tehnilised detailid ka juures. Seda ei saa muidugi teha kohustuslikuks, kuid kui sellised väljad olemas juba on, siis inimesed äkki täidavad ka neid.

Arvamused....


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#2 09-05-2005 18:29:43

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Re: Pildi ülespanemine

Kui tegu digiaparaadiga, on nende lünkade täitmine suht kerge. Filmi pealt ei oska alati sedagi välja mõelda, mis toru parasjagu ees oli. Ammugi siis veel avad-särid jne. Ainus kindel asi on filmi mark ja iso smile

Eemal

 

#3 09-05-2005 19:05:19

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Pildi ülespanemine

Aga nagu kirjutasin ei oleks need väljad kohustuslikud. Ega kui ei mäleta ei pea panema, kuid kui pilti üles paned, siis võib-olla ei tule paljudele meelde, et võiks ka sellised asjad juurde panna kirjeldusele. Filmi puhul võiks siis jah panna kirja, et mis film oli jne.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#4 10-05-2005 00:47:26

nhelko
Kasutaja
Asukoht: Tartu-Pärnu-Otepää
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 33

Re: Pildi ülespanemine

Paljud filmimehed kirjutavad oma särid-avad välja, ja katsetavad erinevate parameetritega - pärast hea analüüsida ja omi järeldusi teha. Ise olen seda kasutanud ka, alati ei ole lihtsalt mahti.

Kui aga on nt kena õhtuvalgus ja säri nihutamisega on keegi huvitava tulemuse saanud, siis katsetaks isegi... iseasi, kui äkki keegi omi kogemusi paljastada ei taha... nii et vabatahtlik, aga mulle meeldiks küll.

Päikest.


Carpe diem

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB