Sa ei ole sisse loginud.

#1 07-07-2007 13:55:42

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Digipeegli kokkupuude veega - kaputt!

Sai täna kõhuli merevees roomatud ja üks juhuslik laine riivas minu digipeegli külge ja alumis osa. Peale seda aga fotoaparaat enam elumärke ei näita - ükski tuluke ei põle, rääkimata nuppudele reageerimisest. Aparaadiks Nikon D200, mis iseenesest peaks olema üsna ilmastikukindel ja kuni tänaseni on see seda ka olnud.
Kas kellegil on digipeegliga sarnast asja juhtunud ning huvitav, mis täpsemalt võiks sellises situatsioonis kannatada saada?

Eemal

 

#2 07-07-2007 14:23:42

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Digipeegli kokkupuude veega - kaputt!

Võta KOHE aku küljest ära! ja siis vii asi remonti.

Eemal

 

#3 07-07-2007 15:46:18

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Digipeegli kokkupuude veega - kaputt!

deem, paha lugu, soolane merevesi eriti,...vii kähku remonti !

Eemal

 

#4 07-07-2007 16:40:18

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Digipeegli kokkupuude veega - kaputt!

Jepp... esmaspäeval viin kohe hooldusesse. Kusjuures fotokas vaid vähem kui poolest kerest veega kokku puutus - objektiivi kinnitusosa jäi täiesti kuivaks. Müstika, et nii kergelt siiski vesi kusagile vahele pääses. Aga jah tundub, et nüüd on mõneks ajaks pildid pildistatud - hooldusjärjekord ja jupid võtavad oma aja kindlasti sad sad

Eemal

 

#5 07-07-2007 18:22:50

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Digipeegli kokkupuude veega - kaputt!

No aku luuk vähemalt 20D-l on küll kaamera all. Seega kui alaosa tabab, siis pole ime kui aku kambrisse ka vett läheb ja merevesi juhib kenasti voolu... Seega jah õige asi on koheselt aku välja, et vool ahelas puuduks ja elektrivoolu toimel neid soolasid igale poole ei kuhjuks.

Mida ise olen kasutanud kuid mida asjast mitte midagi teadjale ei soovitaks kindlasti on peale mingit sarnast juhtumist soolase veega kohad puhastada destilleeritud veega kuna põhiline kurinahk on siiski sool jms mis paha teeb. Näiteks telefoni soovitati varem minumeelest peale merre kukkumist ja aku eemaldamist viia veeklaasis parandusse smile Oletan, et eesmärk võis siis olla lahustada soolasid ja veeklaasi kohta vast kontsentratsioon jääb lõpuks nii madalaks, et lisasöövitust ei tee. Aga jah selleks vaja täpselt teada mida teed ja kus teed niiet pigem parem asi koheselt teenindusse viia kus nad loodetavasti ka teavad mis teevad tongue


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#6 07-07-2007 19:42:37

metsapeni
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 42
Veebileht

Re: Digipeegli kokkupuude veega - kaputt!

Peale merevette kukkumist  jah kohe puhtasse mageveega ämbrisse ja viidki ämbriga kohale, aku muidugi välja. Kui need soolad seal ära kuivavad peal võid uue d200 raha koguma hakata, need nusperdavad trükiplaadi ja kõik muu seal nii kiiresti ära, et jube.

Eemal

 

#7 08-07-2007 10:24:57

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Digipeegli kokkupuude veega - kaputt!

Ärme nüüd päris jama hakka ka ajama. Kui ma ta veeämbrisse pistan, siis võin samahästi hakata endale juba kohe uut aparaati tellima. Praegu on vähemalt sensori osa, peegel jm osa puhtad. Eks hoolduses selgub tõde. Panen siis selle siia ka kirja kui asjasse selgust saanud.

Eemal

 

#8 08-07-2007 14:07:42

Andrus Liinak
Kasutaja
Asukoht: Pärnu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 282
Veebileht

Re: Digipeegli kokkupuude veega - kaputt!

Huvitav...kui oleks kohe pärast seda lainelaksu...aparaadi lahti võtnud ja KONTAKT WL aerosooliga selle koha üle teinud...kas siis see aparaat praegu juba töötaks?
Mäletan et peale paari aasta tagust jaanuariuputust Pärnus suurenes meie poes selle aerosooli müük hüppeliselt.

Eemal

 

#9 08-07-2007 15:14:17

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Digipeegli kokkupuude veega - kaputt!

kaamera veeämbrisse panek jah vähe mõtetu smile pigem oleks lihtsalt oluline see kokku saanud osa soolast puhtaks saada kuna need komponendid võivad nüüd küll vahetamisele minna kuna sool ikka söövitab sisse ennast trükkplaati ja tekitab sellega lisakanaleid mida ei peak seal olema tongue magevesi lahustab soola ja eemaldab selle, kuid üleliia kokku viia veega pole ka hea, lahustad veel midagi lahti mida ei peaks tongue


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#10 08-07-2007 22:48:20

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Digipeegli kokkupuude veega - kaputt!

Minu D80 kukkus üleni vee alla AGA see oli järvevesi. Imekspandavalt minimaalselt oli vett sisse immitsenud. Puhastatud ja töötab nagu uus. Tegelt hakkas juba ise tööle móne aja pärast. Ei taha ära hirmutada aga mereveega tavaliselt nalja pole. Hea uudis on see, et mereveega kokkupuutunud D200-ja saab viie soti eest varuosadeks müüa sad

Eemal

 

#11 09-07-2007 10:16:05

RV
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 129

Re: Digipeegli kokkupuude veega - kaputt!

Minu D70-ga küll nii hästi ei läinud. Kukkus ka küll järvevette aga selle ajaga kui ma ta sealt kätte sain suutis hooldusmeeste väitel toiteplokk ja pildiprotsessor läbi kärsata. Ühesõnaga taastamine oleks läinud maksma samapalju kui turuhind. Niiet nüüd kodus kapi otsas mälestuseks...sad

Eemal

 

#12 09-07-2007 15:32:12

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Digipeegli kokkupuude veega - kaputt!

Mnjah... homseks peaks selguma minu fotoka edasine saatus. Olen veel optimist, kuna fotoka kokkupuude veega oli võrdlemisi tagasihoidlik. Ma ei tahaks küll D200-st suveniiri oma riiulile, aga eks alati tuleb valmis olla halvimaks. Senine kogemus D200-ga on jätnud nii sügava jälje, et midagi muud kui D200-t ma igaljuhul endale ei soovi.

Eemal

 

#13 15-07-2007 20:35:52

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Digipeegli kokkupuude veega - kaputt!

Niipalju infoks, et merevesi oli oma jälje jätnud toiteplokile, mis asubki kohe kaamera põhjas. Muus osas oli aparaadi sisu mereveest puutumata. Aparaat läks Rootsi, kuna seal kõik varuosad olemas juhuks kui ilmneb peale toiteploki vahetust veel mõni viga.

Eemal

 

#14 15-07-2007 20:40:01

Andrus Liinak
Kasutaja
Asukoht: Pärnu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 282
Veebileht

Re: Digipeegli kokkupuude veega - kaputt!

Võib siis öelda, et polegi kõige hullen seis?

Eemal

 

#15 16-07-2007 10:36:52

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Digipeegli kokkupuude veega - kaputt!

Nyy kirjutas:

Võib siis öelda, et polegi kõige hullen seis?

Selles mõttes küll, et merevee kahjustused peale toiteploki vahetamist puuduvad, aga seda veel ei tea, kas läbi läks pelgalt toiteplokk või midagi veel. Toiteploki kaitse igaljuhul oli korras, aga kahtlus lasub, et mingi väike mikroskeem sai toiteplokis kannatada. Jääb loota, et muu tehnika seetõttu konflikti ei läinud. Eks miskit kuuaja jooksul peaks kogu tõde päevavalgele tulema - eks siis annan teada.

Eemal

 

#16 13-08-2007 01:30:02

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Digipeegli kokkupuude veega - kaputt!

Kaamera on Rootsis Nikon hoolduses. Saab asja küll. Vahetusse läks toiteplokk ja paar pisividinat.

Eemal

 

#17 18-08-2007 20:20:58

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Digipeegli kokkupuude veega - kaputt!

ai-ai-ai
ma kanuutamas ja järvel kalastamas ikka digiseebi julgen kaasa tirida, enama ei söanda, vahel ka vanema peeglika (mida 2 kaamerat)


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB