Sa ei ole sisse loginud.

#1 09-07-2007 20:56:04

ricco
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 38

Soovin Nikon 40D-le mingit toru zuumimiseks

Sai seega siis Nikon D40 soetatud, kuid temaga komplektis olnud Nikkor 18-55 toruga olen pisut abitu... selle zuumimisvõimest jääb looduses vajaka. Küsin tegijatelt nõu, kas on mõtekas osta K-Arvutisalongis pakutav Nikkor 18-135 AF-S DX, umbkeelselt müügimehelt ma küll mõistlikku juttu suust välja ei võlunud.
Samas nägin Fotoluksis enam kui kaks tuhat krooni kallimat toru AF-S VR 70-300 asjandust. Ma pole tehnikamees ja tahaks nõu, mida siiski eelistada ja miks?
Kaspar- poiss saatis pika nimekirja erinevatest torudest, kuid minusugusele
kunstnikuhingele ei ütle erinevate numbrite ja tähekombinatsioonide read tuhkagi! :-)

Eemal

 

#2 09-07-2007 21:19:21

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Soovin Nikon 40D-le mingit toru zuumimiseks

Oleneb mida pildistada soovid. Looma/linnu jaoks on ikka pikemat tele vaja, 300mm oleks ehk asjalik. Linnule võib isegi 300mm väheks jääda aga see sõltub juba ehk liigist ja piltniku luure oskusest. Maastiku jaoks tasuks mõni lainurk ehk vaadata.
Tasuks vast ka mõnda vanemat teemat uurida, siin ikka aegajalt tekkivad nädalas korra teemad millist objektiivi esimeseks osta tongue

Eemal

 

#3 09-07-2007 22:53:55

Toomas_T
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 65
Veebileht

Re: Soovin Nikon 40D-le mingit toru zuumimiseks

Näiteks võid alustada siit

Eemal

 

#4 09-07-2007 23:00:01

ricco
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 38

Re: Soovin Nikon 40D-le mingit toru zuumimiseks

Madis kirjutas:

Oleneb mida pildistada soovid. Looma/linnu jaoks on ikka pikemat tele vaja, 300mm oleks ehk asjalik. Linnule võib isegi 300mm väheks jääda aga see sõltub juba ehk liigist ja piltniku luure oskusest. Maastiku jaoks tasuks mõni lainurk ehk vaadata.
Tasuks vast ka mõnda vanemat teemat uurida, siin ikka aegajalt tekkivad nädalas korra teemad millist objektiivi esimeseks osta tongue

Varasemaid teemakohaseid postitusi on tegelikult tõesti palju, ja Madisele tänud. Infot on isegi liialt, eks tasapisi hakkan end asjaga kurssi viima, sest peale zoomtorude tahaks ka midagi paremat makropiltide tegemiseks+ lainurkobjektiivide teema. Ühesõnaga- raha toppimine põhjatusse auku...

Eemal

 

#5 23-07-2007 19:38:14

TederS
Kasutaja
Asukoht: Viljandi metsade vahel
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 65

Re: Soovin Nikon 40D-le mingit toru zuumimiseks

Äratan küll üpriski vana teema üles aga ei hakka sellise levinud küsimuse jaoks uut tegema [ning kahjuks vastust ei ole siiamaani leidnud, kui ma just loll pole]. Igastahes kogun praegu raha, et soetada endale [lähitulevikus üks korralik teleobjetiiv. Esialgu olen välja valinud Sigma AF 100-300mm F4.0 EX DG APO mis on saanud palju kiidusõnu. Kuid täna niisama objektiive uurides sattusin peale Nikkor AF-S 70-300mm F4.5-5.6 G IF ED VR. Nikkori kasuks räägib kindlasti soodsam hind [ligi 6000.- soodsam] ning stabikas kuid pole nagu midagi kuulnud selle objetiivi kohta. Et sooviks siis teada kas kogun veel raha ning ostan Sigma või hoopis odavama Nikkori või hoopis mõne kolmanda. Igastahes hinda ei taha üle 15 000 ajada.

PS. Kasutusel on samuti Nikon D40 kui sellest mingit abi on.

PS. Telega oleks eesmärk pildistada enamasti veelinde ning kui õnnestub siis ka imetajaid kelle pildistamine on niivõrd-kuivõrd lihtne ning hea harjutamiseks.




Tänud kõigile vastajatele,
Siim.

Eemal

 

#6 24-07-2007 00:36:20

Priit Pallum
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161

Re: Soovin Nikon 40D-le mingit toru zuumimiseks

TederS kirjutas:

Äratan küll üpriski vana teema üles aga ei hakka sellise levinud küsimuse jaoks uut tegema [ning kahjuks vastust ei ole siiamaani leidnud, kui ma just loll pole]. Igastahes kogun praegu raha, et soetada endale [lähitulevikus üks korralik teleobjetiiv. Esialgu olen välja valinud Sigma AF 100-300mm F4.0 EX DG APO mis on saanud palju kiidusõnu. Kuid täna niisama objektiive uurides sattusin peale Nikkor AF-S 70-300mm F4.5-5.6 G IF ED VR. Nikkori kasuks räägib kindlasti soodsam hind [ligi 6000.- soodsam] ning stabikas kuid pole nagu midagi kuulnud selle objetiivi kohta. Et sooviks siis teada kas kogun veel raha ning ostan Sigma või hoopis odavama Nikkori või hoopis mõne kolmanda. Igastahes hinda ei taha üle 15 000 ajada.

PS. Kasutusel on samuti Nikon D40 kui sellest mingit abi on.

PS. Telega oleks eesmärk pildistada enamasti veelinde ning kui õnnestub siis ka imetajaid kelle pildistamine on niivõrd-kuivõrd lihtne ning hea harjutamiseks.




Tänud kõigile vastajatele,
Siim.

Sellest valikust eelistaksin mina Sigma toru kahel põhjustel: 1) Sigma 100-300 F4,0 on teravam; 2) max ava on suurem (4 vs. 5,6). Kui mingi kolmas toru mängu tuua, siis võiksid vaadata juba AF-S 300 F4,0 - sellel pole küll zoomi, kuid lindude ja loomade pildistamisel kasutad üldjuhul ikka pikemat zoomi-otsa. Aga jah, selle obje hinnaklass on ca 26000 EEK.

Eemal

 

#7 24-07-2007 15:35:14

zimson
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 31

Re: Soovin Nikon 40D-le mingit toru zuumimiseks

Soetasin endale umbes kuua aega tagasi eelpool nimetatud Nikkor AF-S 70-300mm F4.5-5.6 G IF ED VR. Alguses oli plaan osta Sigma AF 100-300mm F4.0 EX DG APO, kuid see oli minu jaoks liiga suur ja raske (kuna ei aja veel suurt kunsti taga, siis eelistan portatiivsust) ning hind oli ka kallim. Stabikas on küll ülisuur pluss minu jaoks. Sigmaga ilma statiivita on kõigi eelduste kohaselt väga raske (vähemalt 300mm juures). Eks see Nikkor tahab oma max avaga paremaid valgusolusid, aga mina ei oska küll midagi halba selle kohta öelda.
Minu soovitus on see, et kui sul pildistamise vastu suurem huvi ning viitsid lisaraskust kaasas kanda (obje enda lisakaal + statiiv), siis osta Sigma. Muidu teeb Nikkor ka oma töö ära.

Eemal

 

#8 29-07-2007 19:19:47

TederS
Kasutaja
Asukoht: Viljandi metsade vahel
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 65

Re: Soovin Nikon 40D-le mingit toru zuumimiseks

Tõenäoliselt soetan endale siiski Nikkori objektiivi kuna selgus kurb tõsiasi, et minu Nikon d40 toetab ainult AF-S tüüpi objektiive. Aga pole põhjust kurvastamiseks kuna Nikkori objektiiv on samuti väga tasemel. Aga kuna palgapäev on veel tulevikus siis kas keegi oskab soovitada mõnda head teleobjetiivi AF-S toega kaamerale peale Nikkori 70-300/4.5-5.6/VR.
Uurisin ka seda 300mm/f4 Nikkori fixi kuid kaldun arvama, et pole mõtet seda fixi osta sest varjes loomi jälgima hakkan ma väga harva kuna olen siiksi kooliõpilane ja transpordiga on ka nii nagu on.

Eemal

 

#9 29-07-2007 20:00:43

kaspar
Kasutaja
Asukoht: Tallinn/Rapla
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 255
Veebileht

Re: Soovin Nikon 40D-le mingit toru zuumimiseks

Su Nikon toetab ka sigma objektiive, millel on tähis HSM. See 100-300 kuulub ka näiteks nende hulka.

Eemal

 

#10 29-07-2007 20:09:19

TederS
Kasutaja
Asukoht: Viljandi metsade vahel
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 65

Re: Soovin Nikon 40D-le mingit toru zuumimiseks

Tänud väga vajaliku informatsiooni eest.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB