Sa ei ole sisse loginud.

#1 18-07-2007 16:57:01

mercar
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 244

Prillikandjad pildistajad...

Tahtsin küsida, kuidas pildistavad prillikandjad, eriti need kellel miinusprillid ja neid kaugele vaatamiseks vaja...
Selles mõttes, et läbi prilli pildiotsijasse piiluda on minumeelest ebamugav. Või see vaid minu mure?
Ilma prillideta sinna "piiludes" ei teravusta aga õigesti ja mure kuhu prillid panna (päris ära panna ei saa, sest ringi vaatamiseks neid ju vaja, samas koguaeg käes / peas hoida ka paha + kardan maha pillata)...

Kas kasutate pildiotsija diopterkorrektsiooni /korrektorläätsi ja prille ei kasuta? Või veel mingit muud nippi?

Äkki keegi jagab mõtteid, kuna ise endale mugavat lahendust leidnud pole...
(Opp ja läätsed kahjuks minu puhul välistatud)

Eemal

 

#2 18-07-2007 17:05:04

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Prillikandjad pildistajad...

see pildiotsija korrektsioon on võimalik vaid alguse otsa prillikandjatel (minumeelest kuni -1.5ni läheb see vaid välja). Samas kui ringi kõndides on prillid ees ja siis kiirelt pildistada vaja, siis peaks jälle kiirelt prillid eemaldama mis on ka nõme meetod. Ise olen lasknud lihtsalt prillidega, ega ta mugav pole kuna ei saa piisavalt korralikult sisse vaadata otsijasse ning ka valgust tuleb külgedelt rohkem kuna ei sulgu silma ümber see kummist osa, kuid mina vähemalt kontaktläätsi kanda ei suut niiet pean panema edasi prillidega smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#3 18-07-2007 17:09:53

mercar
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 244

Re: Prillikandjad pildistajad...

Osadel mudelitel see -3ni. Mul ajaks asja ära...
Läätsi kandsin aastaid rahulikult, siis ei toodud tolle seeria läätsi enam sisse ja ühedki teised ei sobi (ei püsi silmas lihtsalt). Seega prillid sundseisuks. Pole just eriti õnnelik selle üle.

Eemal

 

#4 18-07-2007 17:30:27

metsapeni
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 42
Veebileht

Re: Prillikandjad pildistajad...

Ma küll plussi inimene aga läheb see pildiotsija korrektsioon üle kahe sest mina oma +2,75 se silmaga saan alati teravaks, lähedalt tehes. Muidu müüakse ka eraldi läätsi sinna ette, kinnitub sinna peale ja valmis. Plaan 30d-le see osta lähitulevikus.

Eemal

 

#5 18-07-2007 17:49:46

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Prillikandjad pildistajad...

Mina olen leppinud ,et pean prillidega pildistama. Pildiotsija korrektsiooni kasutasin hädapärast kui suutsin prillid jõkke uputada. Küll aga olen kodus pildiotsijat prillidega sobivaks reguleerinud. Nii, et teravustan kaamera näiteks elektripliidi elektronkella numbritele ja keeran kuni tundub, et nii on just kõige selgem pilt. Vaatan pildiotsijasse vasaku silmaga ja selle miinus on mul vist 4,5

Eemal

 

#6 18-07-2007 18:15:55

metskuts
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 44

Re: Prillikandjad pildistajad...

Nõrga miinusega ei ole probleemi. Esialgu katsetasin ka nii ja teisiti. aga prillidega on ikka väga ebamugav. Eriti häirib kõrvalt tulev valgus, mis ei lase kaadrile keskenduda. Lõpuks reguleerisin pildiotsija palja silma jaoks ja praegu olen rahul.

Eemal

 

#7 18-07-2007 18:18:59

metsapeni
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 42
Veebileht

Re: Prillikandjad pildistajad...

Hakkas huvitama, et kas mingit suuremat kummijullat ei ole sinna tehtud, et prillikandjal mugavam oleks. Kindlasti on keegi Hiinas oma keldris sellise asja valmis teinud. Kui keegi leiab võiks lingi visata, lihtsalt huvi pärast.

Eemal

 

#8 19-07-2007 04:45:59

Silver Raidla
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 5

Re: Prillikandjad pildistajad...

Ise olen samuti prillikandja ning pildistangi prillid ees.
Täna just pildistasin veelinde, maaligi ise täiesti ning no kirjeldamatult ebamugav oli - kaamera põlvede juures, ise põlvili, siis kummardan ning ühe käega sätin kaamerat, teisega prille, et näha ning siis teed pildi.
Läätsesid kannan ka, nendega on väga hea pildistada.

Eemal

 

#9 19-07-2007 10:49:13

Kiilakas
Kasutaja
Asukoht: Rapla
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 98

Re: Prillikandjad pildistajad...

metsapeni kirjutas:

Hakkas huvitama, et kas mingit suuremat kummijullat ei ole sinna tehtud, et prillikandjal mugavam oleks. Kindlasti on keegi Hiinas oma keldris sellise asja valmis teinud. Kui keegi leiab võiks lingi visata, lihtsalt huvi pärast.

http://cgi.ebay.ie/Rubber-Eyecup-fits-C … ZViewItem.

Mingi selline asi äkki võiks olla, kuigi minu jaoks tundub valele silmale, sest ma olen harjunud parema silmaga viewfinderisse piiluma.(vasak on paremast mingi -1 1,5 lahjem)

Eemal

 

#10 19-07-2007 10:55:14

Kiilakas
Kasutaja
Asukoht: Rapla
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 98

Re: Prillikandjad pildistajad...

Eemal

 

#11 18-08-2007 20:25:44

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Prillikandjad pildistajad...

Mul isa kasutab pildiotsija korrektorläätse. Neid on erinevaid ja erineva kinnitusmehanismiga.
Osal kaameral saab kruttida pildiotsija juurest seda värki, mul Olympus 5060 seda lubab, nö. igapäevase klõpsimiskaamerana, kui ta sellega midagi teeb alati krutib jälle.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#12 18-08-2007 21:15:37

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Prillikandjad pildistajad...

aitähh, et infot jagasid. järgmine kord loe eelnev jutt läbi, enne kui sama asja üle räägid. igapäevane klõpsimiskaamera.

Eemal

 

#13 19-08-2007 02:20:34

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Prillikandjad pildistajad...

vabandage väga kõrgeauline tom, ma vastasin esmapostitajale kuna ta küsis, mitte sulle sa kõikjaliviibiv ja kõikenögev tom. ja siis keegi kordas, tundub et see foorum või osad tegelased on PERFEKSTIONISMI nii sügavale vajunud, internetifoorumis ei saa otsida laitmatut stiilipuhtust ja oi see ei mahu mu maitse ja arvamuse sisse, lase teistel hingata smile

tead ajukas värk smile


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#14 19-08-2007 03:07:44

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Prillikandjad pildistajad...

kala võtab praegu maru hästi..

Eemal

 

#15 20-08-2007 13:18:53

raymond
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 264
Veebileht

Re: Prillikandjad pildistajad...

mnjahh. kord näitasin fotoalbumit ühele inimesele, tema vaatas ja kiitis mu pilte, korra nagu märkasin, et ta kummaliselt keerab lehti ja näpud käivad pilditest üle...
Tean ühte tüdrukut, kel tugev silmakahjustus+käed värisevad tugevalt. Soovitasin tal rohkem statiivi kasutada jms. Aga nagu ta ise ütleb, et ta ka alatasa koperdab, nii, et statiiv võib jälle paras segaja tassida olla. Ja ka pildistavad ja näevad sealt august rohkem maailma, kui me oskamegi arvata. Kuigi jah, looduspilti nende pilte üles ei lasta, kui see just paras kunst ei juhtu olema.
Et enne kui kaikaga kellegi pildi peale virutate/fookus paigast, silm pole teraav, värvid puus/, mõtelge, äkki ta see inimene on õnnelik, et üldse pildi sai, ta lihtsalt EI NÄE!
vabandust, kui selline äärmus nüüd...

Eemal

 

#16 27-08-2007 21:04:16

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Prillikandjad pildistajad...

raymond kirjutas:

Et enne kui kaikaga kellegi pildi peale virutate/fookus paigast, silm pole teraav, värvid puus/, mõtelge, äkki ta see inimene on õnnelik, et üldse pildi sai, ta lihtsalt EI NÄE! vabandust, kui selline äärmus nüüd...

Pean vist võtma ja tegema valge risti seina või mingi märke, kuna ei oodanud sellist inimlikkust ja lähenemist. Mulle on tundunud ka et siia on kogunenud tosin fotograafidest perfeksioniste, kes kõike vaid mõõdavad oma mätta otsast. Mis teha

See on siin foorumis ja keskkonnas küll nüüd uus lähenemine ja vaatenurk MÄRGATA ka teisi, kes ei ...


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB