Sa ei ole sisse loginud.

#1 08-08-2007 21:36:10

prait
Kasutaja
Asukoht: Valgamaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 27
Veebileht

Välguga loomade pildistamine

Kuidas loomad sellele reageerivad?

Eemal

 

#2 09-08-2007 02:08:06

kkristo
Kasutaja
Asukoht: Jüri
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 108
Veebileht

Re: Välguga loomade pildistamine

Üldiselt hakkavad meiki tegema ja erinevaid poose võtma wink Näojooned on sellised kramplikud :p

Eemal

 

#3 09-08-2007 12:52:47

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Välguga loomade pildistamine

Täpsusta oma küsimust. Kodus Su kassil on vast ükskõik. Loomaaias on nad tavaliselt seljaga Sinu poole, nii et neil on ka ükskõik.

Metsas on keerulisem. Punasilmsuse eemaldaja on soovitav peale panna. Tavaliselt lähevad nad välguga pildistamise peale minema.

Aga kui Sa mõtled välguga pildistamist, siis pead kolmjalga samaaegselt piksevardana kasutama. Ja kaameral võiks olla vihmakaitse peal. Õnne peab ka olema, et loom ja piksenool korraga pildile saada.

Kui Sa mõtled välguga looma, siis ei oska nõua anda, pole kogemust. Elektriga käivad rohkem vee-elukad, elektriangerjas.

Aga kui Sa oled sarkastiline ja mõtled looma all mind, siis küsi luba lihtsalt.

Eemal

 

#4 09-08-2007 14:29:56

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Välguga loomade pildistamine

Üldjuhul välgu sähvatuse peale ei tehta midagi, kui sinu juuresolekuga on harjutud. Mäkra olen ma välguga pildistanud küll kuna väljas on olnud nii pime, et eksi või väljatulles metsa ära. Kuna mul korraliku välku pole siis see känoni originaal ei mõjunud pildile hästi.

Eemal

 

#5 09-08-2007 17:52:08

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Välguga loomade pildistamine

Ega paljud neist sellest eriti välja ei tee küll.  Isegi prožektorivalgus ei häiri paljusid loomi. Nad vist justkui ei tunneta seda kui eraldi ohtu või objekti. Mis ei tähenda nüüd, et oleks väga tore neid pidevalt laksida.

Eemal

 

#6 09-08-2007 22:22:09

prait
Kasutaja
Asukoht: Valgamaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 27
Veebileht

Re: Välguga loomade pildistamine

kkristo kirjutas:

Üldiselt hakkavad meiki tegema ja erinevaid poose võtma wink Näojooned on sellised kramplikud :p

Ma vaatan jah, et su koerapilt kuidagi kummaline:D. On jah meigitud! profi meikar oleks paremini hakkama saanud.
Enivei. Me oleme loodusfoorumis!

Eemal

 

#7 09-08-2007 22:22:42

prait
Kasutaja
Asukoht: Valgamaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 27
Veebileht

Re: Välguga loomade pildistamine

to ups: pidasin silmas jah lisavälguga hämaras metsloomade pildistamist.
Ja eelkõige tahtsin teada, kas nad kardavad välgu sähvatust.
to Jyrka: Ütled, et ei oleks väga tore neid pidevalt laksida. Nii et siis mõni sähvakas ei tee neile halba?

Eemal

 

#8 09-08-2007 22:59:13

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Välguga loomade pildistamine

Ega ma nüüd ka teab, mi spetsialist loomapsühholoogia alal pole, aga välgust, prožektorist ja taskulambist pole igasugu sõralised ja isegi nugised minu puhul küll välja teinud. Ka lindude puhul võib väike täitevälk vahel abiks olla. Päeval vaevalt et keegi seda tähelegi paneb, öösel aga saad mitte eriti kaubandusliku välimusega dokumentaalfoto. Pigem on endal on selline imelik tunne. Arvan, et neid häirib pigem see, kui valgus juhatab nende tähelepanu sinu mingile muule krõbistamisele vms. Ilmselt siiski väga ilus pole neid (eriti pimeduseloomi) häirida.

Pole ka selle ala eriline spets, aga kui tõsisemalt tegeleda, siis on vaja ilmselt Fresneli lääts ette kombineerida. Muidu jääb välgu ulatus nt. tele ees välitingimustes väikeseks. Lisaks tavalistele välguinetustele jäävad tõesti kas punased või pärani pupillid jne. (st. kui me ei räägi väikesest täitevälgust, aga vahel ka sellel puhul).

Kui Ott Mahhen seda lugu juhtub lugema, siis võib ehk oma suurepärase "Mahhen Industries" samkompunn-fresnelile lingi visata. Võrreldes poeeksemplaridega nägi see piisavalt šeff ja humoorikas välja big_smile

Eemal

 

#9 08-09-2007 12:33:56

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Välguga loomade pildistamine

Loomi üldjuhul välk ja prosžektorivihk eriti ei sega, viimane juba poisikesena ära katsetatud.

Kui tulevihk hakkab kontuuri põõsastel jm. joonistama siis seda nad võivad karta.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB