Sa ei ole sisse loginud.

#1 29-08-2007 10:54:58

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Ebakvaliteetsed pildid

Ahoi tigekullid! Kas see, et viimastel aegadel suurtes kogustes ebakvaliteetseid pilte filtri läbivad, on kuidagi taotuslik?  Kannab see mingit kindlat eesmärki? Pean silmas ebateravaid aga ka megamüraseid, ärapõlenud, rämedalt cropitud jne. pilte. Kardan, et see võib otseselt mõjutada kommimise aktiivsust ja ei tule saidi üldisele imagole kah just kasuks. Olgu siinkohal ära toodu veel ka lõik reeglitest:  Lisaks ülalmainitule peab pilt olema ka kvaliteedilt heal tasemel, haruldaste objektide puhul tehakse teatud mööndusi, kuid ikkagi on eelistatud tehniliselt korrektsed ja kvaliteetsed pildid.

Eemal

 

#2 29-08-2007 18:52:09

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Samad küsimused ka minu poolt!

Eemal

 

#3 29-08-2007 21:40:11

ivar_a
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 87

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Kinnitan tähelepanekut.

Eemal

 

#4 30-08-2007 00:22:52

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Ühinen

Eemal

 

#5 30-08-2007 00:26:49

Cameda
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 309

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Ühinen samuti!

Eemal

 

#6 30-08-2007 00:46:49

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Äkki ühineksite sellega, et paneks mõned head pildid teele?

Eemal

 

#7 30-08-2007 00:51:58

Cameda
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 309

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Kas on pildi puudust? vaevalt. Pigem ma vaata iga natukese aja takka jälle värsked pildid lisatud.

Eemal

 

#8 30-08-2007 00:54:01

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Ma arvan, et Sven mõtles selle all seda, et minge tehke pilti metsas mitte ärge virisege siin tongue

Eemal

 

#9 30-08-2007 01:00:26

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Ma ei taha mürgiselt kostuda, kuid vähemalt mõne ühinemine kõlab mulle selle väite juures küll veidi kohatuna.

Alarile vastuseks: Looduspilti ülesminevad pildid on läbilõige Looduspilti saadetud pilditasemest. Et Looduspilt elav keskkond oleks, laetakse üles kui mitte päevas, siis paari päeva tagant vähemalt paar pilti. Kui Looduspildi kasutajate tase on langenud, siis langeb ka ülesminevate piltide tase ja vastupidi. Teisisõnu, Looduspilt on kasutajate keskkond, mis vähemalt kaudselt peegeldab hetkekasutajate oskusi. Siin võib asi olla Sinu maitse arenemises, et paljud pildid, mis aasta aega tagasi olid veel täitsa OK, nüüd enam mingit emotsiooni ei tekita. Vähemalt enda juures olen ma taolist efekti märganud ja siis jäävadki silma ainult vead, a la müra jne.

Ma ei nõustu, et adminnifiltris süü oleks, sest adminnimist teeb siiani peamiselt Sven ja tema maitse ei ole vähemalt minu arust küll maha käinud. Looduspilt on kahjuks või õnneks kompott õppekeskkonnast ja pädevate piltnike pildinäitamiskohast ja kui ühe osakaal langeb, siis teise osakaal hakkab visuaalselt rohkem domineerima. Põhjus peitub mu arust selles, et piltnikel on miskipärast arenedes tendents järjest vähem pilte üles panna, samas alguse samme tehes saadetakse pilte täpselt nii palju, kui torust tuleb (ja lubatud on). See on arusaadav ka, et arenedes ollakse oma piltidega järjest vähem rahul või hoitakse neid millegi jaoks vms.

Ma kordan üht varasemat ütlust, mis kuskil teema all ütlesin: ei ole võimalik kolmerattalist jalgratast ja profiratast ühe rattana teha. Seepärast on aasta algul põgusalt mainitud Looduspildi arendamised hoogu sisse saamas. Ja arvatavasti lahendavad osad selle ühe ja sama rattaga sõitmise küsimustest ka, kuid sellest lähemalt juba omal ajal.

(ma jätan targu nende poolkõvade piltide aluse viitesaju teema praegu puutumata, kuigi see vääriks mu meelest rohkem küünlaid kui pildid, mis üles lähevad)

Eemal

 

#10 30-08-2007 09:47:04

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Ilus ümmargune jutt smile Sain vastuse ridade vahelt ikkagi kätte. Tänud, Draa. Aga selles, et häid pilte vähe lisandub, olete ise ´´ süüdi´´. Paljud hoiavad maiuspalu konkurside ja ajakirjade tarbeks smile

Eemal

 

#11 30-08-2007 12:49:09

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Draa jutt klapib; mu naine ütleb, et mul läheb ka albumitesse järjest vähem pilte. Üks põhjus on, et kapi otsas on neid 300-seid albumeid u. 20. Teine ja olulisem, et tõepoolest nö filter on järjest karmim. Enam ei ole oluline, et tehniliselt tuleb 36-st kaadrist 36 välja. Albumisse läheb ehk 5 näiteks. Ja konkurssile ühtegi, sest kuna ma ise pilte arvutis ei töötle, siis ei konkureeri nende küllastatud värvide, puhastatud tausta, sharbitud ja cropitud piltidega. Ma saan aru, et üsna paljud ongi vaid digiga pildistanud ja peavad kõike neid toiminguid lihtsalt pildistamise üheks ja oluliseks osaks. Krt. mul on täna vist paha tuju- pole ammu metsa hulkuma saanud.

Eemal

 

#12 30-08-2007 13:10:56

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Udumartin kirjutas:

Ja konkurssile ühtegi, sest kuna ma ise pilte arvutis ei töötle, siis ei konkureeri nende küllastatud värvide, puhastatud tausta, sharbitud ja cropitud piltidega.

Teine võimalus on, et konkursile saadatkse just need pildid, mis olid tehtud valguses, kus värvid olid küllastunud, taust oli puhas, piltnik oli pildistavale piisavalt lähedal ja õnnestus jäädvustada terav pilt.

Sihuke värvide jm jutt on tavaliselt mõne kibestunud piltniku jutt, kellele motiiv heas valguses kunagi ette ei juhtu. Üldse on enda ebaõnnestumisi väga kerge vabandada jutuga, et teised teevad pilte ju arvutis.

Eemal

 

#13 30-08-2007 17:29:21

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Ebakvaliteetsed pildid

No Sven- hea, et ma enam nii keevaline pole nagu Jaak smile
Jah olengi kibestunud ja täiesti õige, et saamatuse tõttu.
Nimelt pole tükil ajal metsa saanud.
Kas tuled Lihula Loodusfilmi festivalile? Võtan hea meelega sinna mingi valiku pilte kaasa. Äkki saad hoopis head nõu anda.

Eemal

 

#14 30-08-2007 17:44:14

harri
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 223
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

draa kirjutas:

Ma kordan üht varasemat ütlust, mis kuskil teema all ütlesin: ei ole võimalik kolmerattalist jalgratast ja profiratast ühe rattana teha. Seepärast on aasta algul põgusalt mainitud Looduspildi arendamised hoogu sisse saamas. Ja arvatavasti lahendavad osad selle ühe ja sama rattaga sõitmise küsimustest ka, kuid sellest lähemalt juba omal ajal.

Ahsoo, et profiratas siis tulekul!?

Eemal

 

#15 31-08-2007 00:48:31

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

@Udumartin nõu võin alati anda. Festivalile tulemas ei ole. Täna käisin maastikku pildistamas. Oli üle pika aja üks värviline loojang koos pilvede ja peegeldustega. Ilmselt selline, mille peale paljud arvaksid, et siin on värve krutitud.

Selles mõttes on minu arust hoopis digiajastul raskem pilti teha. Enam ei usuta, et aastas on umbes kümmekond vägevat tõusu ja loojangut, vaid nüüd arvatakse, et mehed proovivad arvuti taga igast loojangust pärli valmis vorpida. Tuleb meelde arutelu selle pildi all:

http://www.looduspilt.ee/index.php?page … p;id=14983

Keegi ei tulnud selle peale, et niisugune olukord võis reaalset eksisteerida, vaid hakati mõistatama kas äkki Cokini kiilul on süü taeva värvides jne. Varem slaidi ajal oli kohe selge, et mehed on vaeva näinud, valgust ja hetke looduses passinud. Nüüd aga räägitakse ainult sellest, kes kui palju midagi peale keerab, lõikab ja kontrastitab.

Eemal

 

#16 31-08-2007 03:30:41

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

harri kirjutas:

draa kirjutas:

Ma kordan üht varasemat ütlust, mis kuskil teema all ütlesin: ei ole võimalik kolmerattalist jalgratast ja profiratast ühe rattana teha. Seepärast on aasta algul põgusalt mainitud Looduspildi arendamised hoogu sisse saamas. Ja arvatavasti lahendavad osad selle ühe ja sama rattaga sõitmise küsimustest ka, kuid sellest lähemalt juba omal ajal.

Ahsoo, et profiratas siis tulekul!?

Võite täiesti vabalt spekuleerida, mis ratas või kodar või pedaal on tulekul. Antud teemast räägime siiski täpsemalt alles siis, kui õige aeg käes on.

Eemal

 

#17 31-08-2007 12:09:44

Külli Leola
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 73
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Mina olen ka paraku millibelliga nõus - tihtipeale paneb keegi kommentaari, millel lõpus "Hinnet pean veel mõtlema!" ja tahes tahtmata võrdub see mõttega "Ootan teiste hinded ära ja siis ..." Aga hindama peab ju emotsiooni ajel, mitte teiste eeskujul - paljud nagu kardaks tülli minna või ma ei tea kah ...


Ilu on vaataja silmades!

Eemal

 

#18 31-08-2007 12:29:53

kkristo
Kasutaja
Asukoht: Jüri
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 108
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

lkylli kirjutas:

"Ootan teiste hinded ära ja siis ..." Aga hindama peab ju emotsiooni ajel, mitte teiste eeskujul - paljud nagu kardaks tülli minna või ma ei tea kah ...

Igasugust negatiivset hindamist võetakse suure valuga. Ses suhtes ei ole suurt vahet kas hinnatakse reidis pilti, või siin looduspilti. Emotsioonid löövad mõlemis kohas lõkkele.

Aga see oleks küll väärt mõte, et kommentarid ja hinded tuleksid välja 3-4 päeva pärst pildi ülesse panemist!!

Ja vist Sven oli see kes mainis, et tase on täpselt nii tugev, kui häid pilte parasjagu ülesse saadetakse.

Eemal

 

#19 31-08-2007 12:41:01

Janek Laanemäe
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 462
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Üldiselt päri, kuid just kasutasin ühe pildi all seda "peab veel mõtlema". Ma ei ole väga igapäevane hindaja, osalt enda nõrgast tasemest, osalt sellest, et hindan pilte, mis meeldivad kohe. Sellest ka minupoolt äärmiselt harva alla 4 pandud hinne. Aga teinekord on vaja mõelda, kuna tuuga palus tagasisidet ja mul need mõtted juba ammu peas, panin talle kirja, kuid hinnet ei ole peas veel. Teine näide just pandud "jalajälg" siiamaani mõtlen, mismoodi hinnata, pilt aga meldib väga.
Teiste eeskuju on siin kindlasti tunda, näiteks juhul:
tigekull paneb viite joru lõppu kolme, siis kukub järgmiste pandavate hinente keskmine ka kohe.

Eemal

 

#20 31-08-2007 16:11:26

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Sven Z. kirjutas:

Äkki ühineksite sellega, et paneks mõned head pildid teele?

Peab tunnistama, et Sveni komm igati õigustatud, vähemalt minu puhul.

Eemal

 

#21 31-08-2007 16:16:16

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Sven Z kirjutas:

Täna käisin maastikku pildistamas. Oli üle pika aja üks värviline loojang koos pilvede ja peegeldustega. Ilmselt selline, mille peale paljud arvaksid, et siin on värve krutitud. Selles mõttes on minu arust hoopis digiajastul raskem pilti teha. Enam ei usuta, et aastas on umbes kümmekond vägevat tõusu ja loojangut, vaid nüüd arvatakse, et mehed proovivad arvuti taga igast loojangust pärli valmis vorpida. Keegi ei tulnud selle peale, et niisugune olukord võis reaalset eksisteerida, vaid hakati mõistatama kas äkki Cokini kiilul on süü taeva värvides jne. Varem slaidi ajal oli kohe selge, et mehed on vaeva näinud, valgust ja hetke looduses passinud. Nüüd aga räägitakse ainult sellest, kes kui palju midagi peale keerab, lõikab ja kontrastitab.

Nii see on ja Sven sa ise tembeldasid ka mind värvide mudaseks töötlejaks tongue  minu rebsi pildi all, ometigi värve ma grammigi ei töödelnud, vaid jätsin täpselt nii nagu kasutuses olev D50 selle jäädvustas. Seega on jah raske usutavaks teha mõningaid kaadreid, kus ilmastik on mänginud väga võimsalt värvidega: näiteks sombune ilm, kus aga päike loojudes on pilve vahelt valla pääsenud - nii nagu minu rebase pildi puhul juhtus.

Eemal

 

#22 31-08-2007 16:26:29

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Hehe, siis olid sa kontrasti väga mehiselt juurde pannud ja ilmselt ja värvustemperatuuri tongue Lisasin kommi sinu teise rebasepildi alla, millelt oli kohe kahe pildi erinev töötlus näha.

Eemal

 

#23 31-08-2007 16:26:56

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

poolveeline kirjutas:

Sven Z. kirjutas:

Äkki ühineksite sellega, et paneks mõned head pildid teele?

Peab tunnistama, et Sveni komm igati õigustatud, vähemalt minu puhul.

Sul on veel palju pilte Remek. Pane mõni üles smile

Eemal

 

#24 31-08-2007 20:35:48

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Sven Z. kirjutas:

poolveeline kirjutas:

Sven Z. kirjutas:

Äkki ühineksite sellega, et paneks mõned head pildid teele?

Peab tunnistama, et Sveni komm igati õigustatud, vähemalt minu puhul.

Sul on veel palju pilte Remek. Pane mõni üles smile

Pilte on nii uusi kui vanu, pole lihtsalt süvenenud. Seetõttu olengi  nõus, et kui asja parandamiseks miskit  ise ei tee, pole õigus ka teiste kallal viriseda.

Aga hei, üleskutse vastu võetud soovitan teistelegi kes pole ammu laadinud. Mina igatahes  võimaluse avanedes süvenen ja panen miskit üles, et ei oleks tühja juttu.

Eemal

 

#25 31-08-2007 22:52:50

harri
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 223
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

draa kirjutas:

Võite täiesti vabalt spekuleerida, mis ratas või kodar või pedaal on tulekul. Antud teemast räägime siiski täpsemalt alles siis, kui õige aeg käes on.

No ma siis spekuleerin natuke kui lubati.
Esiteks arvan ma, et antud looduspilt muutubki nö profirattaks mille lisana saame näha seda nö kolmerattalist kus omakorda saame nautida ka kõiki neid pilte mis praegu siin on.
Uus nö profikeskkond aga saab olema tõsise filtriga millest naljalt juba mingi prügikala läbi ei lipsa.
Veel arvan ma, et nö profikeskkonnas jääb alles küll kommimine aga kaob hindamine ja kommida on õigus ainult tõelistel tegijatel kellel teeneteregister on pikk, pikk.
Veel arvan ma, et nö profikeskkonnas hakatakse jagama kopsakaid preemiaid ja seda lausa igas kvartalis. Tõsi kategooriate preemiad saavad olema sümboolsed aga kvartali parim koondpilt saab seda uhkema äramärkimise osaliseks.
Kokkuvõtteks siis võib öelda, et see nö profikeskond saab olema mitte küll ainult profidele aga suurepäraste sinna ülesse minevate piltide osaks saab ainult profesionaalne, asjatundlik ja aus kriitika ja iga fotograafi unistuseks saab olema mõni pilt sinna ülesse saada.

Need olid siis minu tagasihoidlikud spekulatsioonid.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB