Sa ei ole sisse loginud.

#26 01-09-2007 00:10:08

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Sven Z. kirjutas:

Hehe, siis olid sa kontrasti väga mehiselt juurde pannud ja ilmselt ja värvustemperatuuri tongue Lisasin kommi sinu teise rebasepildi alla, millelt oli kohe kahe pildi erinev töötlus näha.

smile smile smile Hehheee aga ka neid pakutud toiminguid polnud ma teinud smile. Väike USM sai tehtud ainuüksi rebasele endale ning teravust muule osale ei ole absoluutselt lisatud, rääkimata värvide temperatuuri vms muutmisest. Ma üldiselt töötlen oma pilte väga tagasihoidlikult - reeglina väike usm ja teinekord suts levelite korrigeerimist ja teisi pisikesi parendusi - värve ma üldjuhul kunagi ei puudu, vaid jätan nii nagu see originaalis on.
Arvan, et see kerge mudasus võis tekkida ka sellest, et exposure compensation oli üsna korralikus miinuses (-1,3 kui ma ei eksi) ja võibolla antud valguses sai pilt suts hämaram, kuigi võtsin töötlusega miinust vähemaks - D50 kipub muidu ise pilte ülesäritama. See on ka ainuke põhjus, mida mina oskan välja tuua, sest töötlusega midagi muudetud ei ole. Vot nii ... aga näed üritatakse mulle külge tembeldada kõiksugu toiminguid, mida reaalselt tehtud ei ole!  tongue

Eemal

 

#27 01-09-2007 00:50:19

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Ma ei tea küll millisest pildist jutt käib, kuid erinevad tulemused samast kohast samal ajal värvide osas võivad väga lihtsalt tulla ka nt. automaatse valgebalansi kasutamisest.

Eemal

 

#28 01-09-2007 02:10:33

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

erik, kui sa nende automaat- või poolautomaatprogrammidega hakkama ei saa, siis mõõda säri manuaalselt ja mured murtud. kui kaamera tõsimeeli üle säritab, mitte pole süüdi inimloom kaamera taga, siis tuleks see kalibreerimisse viia - tegemist ju vigase tööriistaga.

Eemal

 

#29 01-09-2007 09:02:25

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

@millibell: konkreetse pildi puhul, mille ümber meil jutt käib, ma levelseid ei ole muutnud, aga kui üldiselt seda teen, siis see on nii minimaalselt, et muutused värviküllasuses on pea märkamatud.
@tom: ma ei kasuta automaatprogramme ja saan suurepäraselt hakkama. Iga Nikoni omanik peaks teadma, et D50 kipub kergelt ülesäritama ja lihtsalt tuleb ise kergelt kompensatsiooni peale keerata. Mina olin jätnud kogemata rohkem kui vaja miinusesse, kuid hiljem püüdsin RAW-is olukorda taastada, ilmselt kaamera mõõtis olukorda erinevalt, kuna nende kahe rebsipildi puhul on miinust taastatud võrdselt. Samas on need pildistatud ka väikses ajalises nihkes ja valgus muutus pea iga sekund, kuna päike oli pilvede vahel.

Eemal

 

#30 01-09-2007 09:23:33

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

@tom: täpsustus: kasutan AP ehk siis vist poolautomaatprogrammiks tuleb seda lugeda, kuna säri määrab siin kaamera ise. Muidugi oleks kõige täpsem tulistada manuaalis ja kruttida ise säri paika, aga kuna minu põhikere on D200 (mis mõõdab valgus tipptasemel), siis pole seda seni vajalikuks pidanud. D50 puhul võiks see kindlasti parema tulemuseni viia, aga samas võib alati ka suts kompensatsiooni panna.

Väike info kah siia, et saadaks aru, mida ma selle D50 kerge ülesäri all silmas olen pidanud: "The D50 uses a new metering system based on a 420 segment sensor, this appears to be tuned to deliver brighter images with more punch (where as the D100/D70/D70s are set up to avoid over-exposure). In our tests we concluded that the D50 typically exposed about 0.3 EV (a third of a stop) brighter than the D70." Allikas: http://www.dpreview.com/reviews/NikonD50/

Eemal

 

#31 01-09-2007 09:29:59

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Kokkuvõttes Sven sul oli õigus: värvid jäid suts mudased küll, püüan suurema variandi puhul miinust rohkem vähendada, vast saab paberile parem. Kuigi olen kindel, et valgus oli nende kahe kaadri osas siiski erinev ja sealt ka erinev tulemus (sellel nn mudasel variandil pääsesid sünged pilved rohkem mõjule, kuna see tehtud hilisemas faasis kui see nn heledam variant) - aga ilmselt siiski mitte nii erinev. Case closed!

Eemal

 

#32 01-09-2007 13:28:54

Juhan88
Kasutaja
Asukoht: Tallinn 56714409
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 174
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

ErikM kirjutas:

Iga Nikoni omanik peaks teadma, et D50 kipub kergelt ülesäritama ja lihtsalt tuleb ise kergelt kompensatsiooni peale keerata.

Nii ta on...


Fairytales of yesterday will grow but never die...

Eemal

 

#33 01-09-2007 15:52:54

T*m
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 97

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Nikon on mingil põhjusel oma 3d matrix meteringu aretanud viimasel ajal nii, et väga suur kaal pildi heleduse määramisel on aktiivsel fookuspunktil. No peaaegu nagu spot aktiivsest fookuspunktist. Samas üpris tagasihoidliku kaaluga arvestatakse kusagil mujal kaadris olevat pinda, isegi kui see korralikult üle põleb. Ehk siis üritatakse "korrektselt" säritada fookuses olevat objekti, muust suht hoolimata.
D50-ga see jama hakkas ja D80 teeb seda veelgi brutaalsemalt. Kiire, aga natuke juhuslikku laadi "ravi" on pidevalt umbes -0.7 kompi peal hoida, kontrastse valguse puhul isegi kuni -1.3. Viisakam lahendus on spotist mõõta, aga alati ei viitsi/ole aega.
Anyway, tegemist on "feature" mitte "bugiga" ja remontida pole siin midagi.

Eemal

 

#34 01-09-2007 15:55:46

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Juhan88 kirjutas:

ErikM kirjutas:

Iga Nikoni omanik peaks teadma, et D50 kipub kergelt ülesäritama ja lihtsalt tuleb ise kergelt kompensatsiooni peale keerata.

Nii ta on...

Kas ta kipub mõõdetud valgusest ülesäritama või millest? Ehk siis särimõõdik on tal miskitpidi nihkes? Sest kaamera ise ei saa asja ülesäritada, kui Sul on nt säri 1/1000s, siis kaamera avab katiku 1/1000s sekundiks jne. Kui ta seda ei tee, siis on kaamera ikkagi metsas.

(sorri, enne vajutasin valet linki, kui postitasin, seepärast oli see jutt vahepeal Juhani postituse all)

Eemal

 

#35 01-09-2007 19:24:37

Juhan88
Kasutaja
Asukoht: Tallinn 56714409
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 174
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

draa kirjutas:

Juhan88 kirjutas:

ErikM kirjutas:

Iga Nikoni omanik peaks teadma, et D50 kipub kergelt ülesäritama ja lihtsalt tuleb ise kergelt kompensatsiooni peale keerata.

Nii ta on...

Kas ta kipub mõõdetud valgusest ülesäritama või millest? Ehk siis särimõõdik on tal miskitpidi nihkes? Sest kaamera ise ei saa asja ülesäritada, kui Sul on nt säri 1/1000s, siis kaamera avab katiku 1/1000s sekundiks jne. Kui ta seda ei tee, siis on kaamera ikkagi metsas.

(sorri, enne vajutasin valet linki, kui postitasin, seepärast oli see jutt vahepeal Juhani postituse all)

Eino...1/1000 on ikka 1/1000

Ma pildistan A režiimis(spot mõõtmisega) ja igaljuhul tuleb pilt heledam, kui tegelik olukord. Seepärast on mul särikompa -1.0 peal koguaeg...vahel harva on vaja ka seda muuta...


Fairytales of yesterday will grow but never die...

Eemal

 

#36 02-09-2007 00:28:04

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Juhan88 kirjutas:

draa kirjutas:

Juhan88 kirjutas:



Nii ta on...

Kas ta kipub mõõdetud valgusest ülesäritama või millest? Ehk siis särimõõdik on tal miskitpidi nihkes? Sest kaamera ise ei saa asja ülesäritada, kui Sul on nt säri 1/1000s, siis kaamera avab katiku 1/1000s sekundiks jne. Kui ta seda ei tee, siis on kaamera ikkagi metsas.

(sorri, enne vajutasin valet linki, kui postitasin, seepärast oli see jutt vahepeal Juhani postituse all)

Eino...1/1000 on ikka 1/1000

Ma pildistan A re˛iimis(spot mõõtmisega) ja igaljuhul tuleb pilt heledam, kui tegelik olukord. Seepärast on mul särikompa -1.0 peal koguaeg...vahel harva on vaja ka seda muuta...

Kas A on avaprioriteet?

Eemal

 

#37 02-09-2007 00:39:25

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Nonii. Erik, avaprogramm on siiski täisautomaatne säri mõõtmise seisukohalt. Sinu muudad ju avaga ainult teravussügavust, särisse sa sellega ei süübi. Valgust ei mõõda D200 kuidagi rohkem tipptasemel, kui näiteks mõni Coolpix või Powershot. Kõik kaamerad mõõdavad ühtemoodi põhinedes samal loogikal. 3d, 4d ja misiganes d ja maatriks, ristkorrutis ja  muud keerulised sõnad on lihtsalt müügiargumendiks. Ühesõnaga valget lund ei mõõda ükski kaamera valgeks, olgu ta kasutaja arvates kuitahes tipptasemel.

Nüüd tagasi pildi juurde. Mul oli siiski õigus, et selliste värvidega hetke looduses ei eksisteeri ja sellest ka minu kahtlustused töötluse osas. Olgugi, et minu pakutud väited ei klappinud tegeliku töötlusega, kuid kõik need kolm varianti (minu pakutud kaks ja siis tegelik) annavad lõpptulemuse juures sama välja. Tuli välja, et pilt läks nässu pildistamise hetkel. Pärast tahtsid sa arvutis siiski pilti TÖÖTLUSEGA uuesti endiseks taastada ja välja kukkuski see, mille tõttu ma sulle templi külge panin nagu sa ise ütlesid. Nüüd on toimik suletud.

Eemal

 

#38 02-09-2007 00:44:07

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

word.

Eemal

 

#39 02-09-2007 02:00:53

Ama Lehtmets
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 124

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Kasutan juhust ja vabandan selle teema all oma piltide pärast, mis ilmselt Looduspildi tasemel ei ole.
Algaja fotohuvilisena saatsin siia pildid, et saada objektiivset tagasisidet. Ja saingi ja olen siinse karmi suhtumisega rahul. Juba olen üht-teist õppinud.

Ühtlasi palun edaspidi vähemalt minu pilte, kui need on juhtumisi ebateravad, mitte filtrist läbi lasta.
Kogemuste puudumisel on oma töid raske adekvaatselt hinnata.

Eemal

 

#40 02-09-2007 11:09:15

Juhan88
Kasutaja
Asukoht: Tallinn 56714409
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 174
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

draa kirjutas:

Juhan88 kirjutas:

draa kirjutas:



Kas ta kipub mõõdetud valgusest ülesäritama või millest? Ehk siis särimõõdik on tal miskitpidi nihkes? Sest kaamera ise ei saa asja ülesäritada, kui Sul on nt säri 1/1000s, siis kaamera avab katiku 1/1000s sekundiks jne. Kui ta seda ei tee, siis on kaamera ikkagi metsas.

(sorri, enne vajutasin valet linki, kui postitasin, seepärast oli see jutt vahepeal Juhani postituse all)

Eino...1/1000 on ikka 1/1000

Ma pildistan A režiimis(spot mõõtmisega) ja igaljuhul tuleb pilt heledam, kui tegelik olukord. Seepärast on mul särikompa -1.0 peal koguaeg...vahel harva on vaja ka seda muuta...

Kas A on avaprioriteet?

Jah.


Fairytales of yesterday will grow but never die...

Eemal

 

#41 02-09-2007 12:41:24

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Juhan88 kirjutas:

draa kirjutas:

Juhan88 kirjutas:




Eino...1/1000 on ikka 1/1000

Ma pildistan A re˛iimis(spot mõõtmisega) ja igaljuhul tuleb pilt heledam, kui tegelik olukord. Seepärast on mul särikompa -1.0 peal koguaeg...vahel harva on vaja ka seda muuta...

Kas A on avaprioriteet?

Jah.

Siis vt Sveni komm ;-). -1 pidevalt peal hoides teed Sa endale karuteene ja sellest seletusest lähtuvalt mingit ülesäritamise kiiksu D50-le ei saa küll juurde pookida.  Sest Av-ga mõõdab ta Sinu puhul valgust selle pealt, mis jääb sinna spoti alasse -- kui jääb tume ala, siis sul veab, kuid heleda puhul tähendab -1 hiljem kõvat alasäri. Jah, tõepoolest, -1 üldiselt võimaldab asju hoida pea lollikindlalt ülesärisse minemast, kuid selle jaoks ju piltnik seal taga ongi ja muud kompensatsioonid ka kaamera peal, et õiget säri saaks määrata..

Mul nende särijuttudest on jäänud mulje, et paljud ei saa ikkagi särivärgist õieti aru, muidu ei tekiks diskussioone, et kas Av on parem ku M või vastupidi või siis siin teema all olevaid. Samas tunnistada seda nad endale või teistele ei taha ja nii jääbki asi selgeks õppimata, sest kuda Sa õpid asja, kui endale kinnited, et oh ma tean küll. Aga uskuge mind, kui korra enda vastu aus olla ja asi tõesti endale selgeks teha, siis elu muutub kordades lihtsamaks. Enam pole vaja muretseda, kas too äge kaader ikka sattus sinna 50% sisse, mis oli korrektselt säritatud või mitte. (sest see peab paika, et pidevalt pildistades tekib mingisugune tunnetus isegi teadmatult õigesse suunda 'kompenseerimisel' nii, et pilt on enamvähem õieti säritatud).

Olen ise selle tee läbi käinud mingi 1,5 aastat tagasi (ja ega ma ka enne endale ei tunnistanud, et ma särimatsu tegelt täpselt ei jaga) ja nüüd võin öelda, et teadmine tähendab 95%-l ajast õieti säritamist, sel 5%-l eksimist maksimaalselt 1/3 jagu, kui just ise ei unusta midagi nt valguse muutudes teha. Sest pildistamine ei ole mingi konkurss, kus 'mitte teadmise näitamine/tunnistamine võtab minu kompentetsusmuljet maha ja teeb must kehvema piltniku', vaid tegevus, kus tulemuse saavutamine/mittesaavutamine sõltub paljuski sellest, kui palju piltnik _tegelikult_ ise teab.

Eemal

 

#42 02-09-2007 14:41:49

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Äkki Sa, Jaak, oleksid nõus natuke kogemust jagama. Viimaste paari ~5 kuu jooksul olem ma ka hakanud seda M reziimi kasutama. Tavaliselt oli Av ja siis kompenseerisin. Kui kohapeal passin siis on raudpolt M reziim. Üritan silma järgi otsida mingi pooltoonides objekti ja mõõdan sealt säri.
Aga kui nüüd tõsisemalt metsas ringi tallata siis ma kipun vahepeal ikka Av peale keerama kui valgusolud kiiresti muutuvad (tihedama metsa alt hõredamasse metsa, metsast langule ja langult jälle metsa jne). Mismoodi siis M reziimis toimetada?
Mul hetkel ka vist see periood kus ma "tean, et oskan õigesti säritada" tongue

Eemal

 

#43 02-09-2007 15:32:34

Tarmo Mikussaar
Kasutaja
Asukoht: Järvamaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 115
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Ma lihtsalt toon näite. Av + mingi piiratud alalt säri mõõtmine (on ta siis spot või ...) Oled männikus ja põder kargab võsast välja. Teravustad ja vajutad, kogu põtra ümbritsev männik on ilmselt ülesäris ja suuretõenäosusega oled ka kaadri ära väristanud kui kasutad pikemat optikat ja statiivi pole. Hakata seal veel mingeid särikompensatsiooni nupukombinatsioone otsima ja krudima tikub asi puhta untsu minema. Püüad säri kõrvalt mõõta - teravus võsas. Muudkui vehid selle toruga ja tolku suurt ei midagi. Selle ajaga on põder tavaliselt juba ammu läinud. Selline on minu arusaam nende automaatsete säriprogrammide kasutamisest. Käsitsi määramisel on asi selge. Aegajalt vaatad ju ikka läbi toru ja saad seeläbi teada, milline säri selle keskkonna millistes piirkondades umbes on. Tänapäeva kaameratel on selle asja reguleerimiseks igasugu mugavaid rattakesi jne. milledega selle mõne kolmandiku stopi reguleerimine siia-sinna on nii lihtne ja kiire. Veel see, et saad kiirelt iga võtte vahel näpuga krõpsu jagu säri pikendada või lühendada, et hiljem tekiks hea valikuvõimalus, seda muidugi siis kui ei ole ohtu mõnd väga olulist tegevust maha magada. See kiire liigutus särimõõtmisalaga üle tulevase kaadri erinevate valgusalade määramaks õiget säri saab õige kähku selgeks ja siis teravustad kust tahad ilma, et säriga väga puusse paneks. Ma ise ei ole neid automaatsäri programme kunagi kasutanud ja seega olen ma neis asjus võibolla lihtsalt koba ja sellest nii kriitiline, aga käsitsi säritades on mul enne päästikule vajutamist alati enamvähem selge visioon, kui heledaks või tumedaks võib mingi kaadriala peale päästikule vajutamist jääda ja noh õnne on kah ikka vaja kuigi, mida aeg edasi, seda väiksemaks ma üritan seda õnne osakaalu säritamisel jätta.

Eemal

 

#44 02-09-2007 16:22:04

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

silm: kõik need mida siin plussidena välja tõid manuaalreziimile on Av -l täpselt samat moodi. Vähemalt kaameratel kus on kaks ketast (20D+). Sellisel juhul sa ei kruti mitte kettaga säri vaid krutid kettaga särikompensatsiooni. Ehk siis kui sul on kaadrisse vaadates selge kui palju sul on umbes heledat ja tumedat kaadris, siis tead ka kummas suunas veits kruttima pead. Kui kaadris tumedat palju, siis alasäri, kui heledat rohkem, siis ülesäri.

Samas kui ühe kohapeal olla, siis on tõesti mõtekam teha manuaaliga paar klõpsu, kontrollida histogrammi ja värvide järgi milline on õige säri ning siis seda kasutada, aeg-ajalt korrigeerides kui valgusolud muutuvad. Kõndimise korral aga minumeelest on Av asendamatu kuna sul võivad valgusolud muutuda mitmete stoppide võrra lagendiku ja metsavahelise ala vahel ning sul lihtsalt ei pruugi metsas uitamise käigus olla meeles pidevalt säri paika sättida. Ning kui sa siis satud ootamatule momendile ja M reziimil on sul ees umbes 5 stoppi vale säri, siis krutid ennast ogaraks ennem kui õige säri kätte saad ning sedagi tõenäoliselt vaadates kaamera indikaatorit, et kas oled üle või alasäris ning pildi keskkonda ehk siis teed sama tööd mida sa Av-ga oleks teinud, kuid algpunkti millest liikuma hakkad paneks Av sul lähemale tegelikkusele kui sul M pruugib viimasest pildistamisest jäänud olla...

Ma ei väida, et ma mingi säritamise guru olen, kuid tuleb tunnistada, et ringi liikudes eelistan alati Av-d kuna valgusolud lihtsalt enamasti muutuvad tugevalt see aeg kui pildistamas käin (varahommik või loojangu aeg) ning ei viitsi iga 5 min tagant ringi kruttida kaamera setinguid. Lihtsalt peab aja jooksul kogemusest teadma, et kui suure ala pealt kaamera umbes mõõdab ning kui palju ta mööda paneb erinevates oludes. Kui seda tead on väga kenasti võimalik pilti +- 1/3 stopi ulatuses paika säritada. Kui veidi rohkem aega on, siis saab muidugi säri veel täpsemalt paika timmida, kuid vähemalt ei jää üllatuskohtumised pees settingute pärast pildistamata.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#45 02-09-2007 17:32:23

Tarmo Mikussaar
Kasutaja
Asukoht: Järvamaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 115
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Ega minagi teab mis "guru" ole, aga ma räägin lihtsalt omast kogemusest Av re˛iimi kasutamisel. See väide, et kui ma olen paari stopijagu puus, eriti just pimedamates oludes, on just hea näide. Selle Av-ga ei saa sa seal käest niikuinii pilti. Tavaliselt on siis kõige kiirem meetod hoopis ISO tõsta ja üritada säri jätta nn. käestlastavaks lootuses, et midagi ikka pildi peale jääb mis siis, et mürasem ja kui on aega juba statiiv paika seada, siis on aega ka säri paika saada. Loomulikult on mõlemat moodi võimalik õigesti säritada sedaenam, et Av re˛iimis saab ju säri teravustamise ajaks ka lukustada, kuigi see on enamus aparaatidel vist 5-6 sek-i vahel ja tihtipeale sellest ei piisa, eriti kui tegu mingi tegevuse jäädvustamisega, kus peab hetke ootama ja valima ja kui veel see mõõdetud säri ei klapi kaa täpselt ning on vaja seda veel kompenseerima hakata siis see ongi minu jaoks juba liiga keeruline. See on harjumise asi ja eri aparaatidel ka eri- mugavusastmega. Ma tahtsin lihtsalt öelda, et mina tunnen ennast M re˛iimis pildistamisel märgatavalt tugevamini, sest kui säri on puus, siis olen selles süüdi ikka ainult mina, mitte aparaat, halb ilm, õel naabrinaine või  rahvusvaheline imperialism. smile

Eemal

 

#46 02-09-2007 17:56:18

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Ma kordan, point ei ole mitte Av või M või mis iganes, vaid see, kas piltnik teab, mida ta teeb selle säriga. Kui see on selge, siis on suht ükstaspuha, mida keegi kasutab, kui ei ole selge, siis läheb jutt mitu stoppi keeramise jne kompenseerimise peale. (Las ma lihtsalt meenutan, et Av särikompivahemik on 4 stoppi, et see rullikukeeramise jutt Mi juures valguse muutumisel nii üüratu pingutus ei paistaks...)

Eemal

 

#47 02-09-2007 17:57:22

Andrus Liinak
Kasutaja
Asukoht: Pärnu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 282
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Aga mul tekkis küsimus:

Nagu aru saan tuleb M re˛iimis särimõõdikuskaalal saada see "kriips" keskele, et siis on säri õieti?

Tegelikult tundub, et siin teemas on asi juba kõvasti algsest kontekstist kõrvale kaldunud. Ilmseslt uus teema koos nende postitustega oleks õigem...teema on hea...olen siit juba palju näpunäiteid saanud.

Eemal

 

#48 02-09-2007 18:16:58

Villem
Kasutaja
Asukoht: Suure-Jaani
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 91

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Kui "kriips on keskel," siis on säri ainult kaamera arvates õieti, mis ei tähenda alati, et säri tegelikult õieti on.

Eemal

 

#49 02-09-2007 19:02:16

T*m
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 97

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Kusjuures kaamera arvestab M-is kriipsu näitamisel ka aktiivset särikompi, mis võib olla peale keeratud ka mõnes muus rezhiimis, ehk särikomp on üle rezhiimide ühine. Vähemalt n-tähega kaameral.

Aga draa, ma ei ole küll kindel, kas ma sain õigesti aru su lausest "Av särikompivahemik on 4 stoppi"...aga kui sain, siis see on kaamerati erinev. Mul on näiteks -5 kuni +5 stoppi ehk kokku 10.

Eemal

 

#50 02-09-2007 19:06:54

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

T*m, D80?
"The Nikon D80's exposure can be adjusted to a range of -3 to +1 EV with 1/3 or 1/2 EV stop."

Ega sa ei aja segamini kolmandikke stoppidega?

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB