Sa ei ole sisse loginud.

#51 02-09-2007 20:19:01

Villem
Kasutaja
Asukoht: Suure-Jaani
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 91

Re: Ebakvaliteetsed pildid

kaups kirjutas:

T*m, D80?
"The Nikon D80's exposure can be adjusted to a range of -3 to +1 EV with 1/3 or 1/2 EV stop."

Ega sa ei aja segamini kolmandikke stoppidega?

Kust see tekst pärineb? -3 kuni +1 EV on D80 välgu kompensatsioon, särikomp on -5 kuni +5 EV smile

Eemal

 

#52 02-09-2007 20:32:07

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Eemal

 

#53 02-09-2007 21:56:10

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

T*m kirjutas:

Kusjuures kaamera arvestab M-is kriipsu näitamisel ka aktiivset särikompi, mis võib olla peale keeratud ka mõnes muus rezhiimis, ehk särikomp on üle rezhiimide ühine. Vähemalt n-tähega kaameral.

Aga draa, ma ei ole küll kindel, kas ma sain õigesti aru su lausest "Av särikompivahemik on 4 stoppi"...aga kui sain, siis see on kaamerati erinev. Mul on näiteks -5 kuni +5 stoppi ehk kokku 10.

Seda enam, 4 stoppi on 20D-l, mida torukas kasutab ja mis on enam levinud prosumer kaamerate kompenseerimisvõimalus, isegi suvalistel digiseepidel on enamusel 4 stopi piires kompivõimalus. Too oli lihtsalt selle 5 stopi kruttimisjutu juurde väike meenutus, ei midagi olulist.

Aga aktiivne särikomp M rezhiimis, tänapäeva kaameras????? Ma küll ei tea kõiki maailma kaameraid, kuid pehmelt öeldes suhtun sellisesse väitesse... ei saa seda sõna pehmelt öelda.

Eemal

 

#54 02-09-2007 22:09:08

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

kui see kaamera sul M rezhiimis mingit teise rezhiimi kompensatsiooni või midaiganes arvestab, siis pole see emakeeli öelduna M rezhiim.

Eemal

 

#55 02-09-2007 22:11:55

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Ja veel: selle teema juures võtsin sõna mitte selleks, et mul tekiks kohe võimalus õpetada foorumis säritamist, mida muidu inimesed koolitusel 2 päeva tõsise töö ja teooria ja praktikaga selgeks saavad (ja korralik selgeksaamine toimub peale seda ca kuu või rohkemgi pildistamise järel), vaid lihtsalt soovitus enda elu lihtsustamiseks mitteteadmise korral mitte iga hinna eest võimalikult pädev välja paista, vaid asi endale selgeks teha. Jajah, ma tean, et nüüd mõned mõtlevad, et draa jälle ülbab jne, aga ei ülba. Metsas pole selle paistmisega midagi peale hakata, fotograafia elementaarse tehnilise algtõe väga hea arusaamise ja teadmisega aga küll.

Eemal

 

#56 03-09-2007 11:25:03

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Sven Z. kirjutas:

Nonii. Erik, avaprogramm on siiski täisautomaatne säri mõõtmise seisukohalt. Sinu muudad ju avaga ainult teravussügavust, särisse sa sellega ei süübi. Valgust ei mõõda D200 kuidagi rohkem tipptasemel, kui näiteks mõni Coolpix või Powershot.

No see on ikka päris jäme lähenemine Sul. Sellisel juhul ei ole täismanuaalne programm ka täismanuaalne, vähemalt pildistamise seisukohalt, sest nuppu peab ju ikka pildistaja ise vajutama smile Ma arvan, et AP on ikka poolautomaatne, sest automaatne on "Auto" rezhiim, kus nii säri kui ava kaamera enda poolt paika pannakse. Mis puudutab D200-t, siis vähemalt sellist kerget ülesäritust nagu D50-l, D200-l ei esine. Exposure compensationit ma D200-l krutin ikka haruharva, pigem siis kui kiiremat säriaega halbadel valgustingimustel vaja.

Eemal

 

#57 03-09-2007 11:39:43

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Võimas teema on siin säritamisega lahti läinud ja seda kõigest sellest, et mul kogemata üks kord särikompensatsioon vale peale jäi. Siin ei ole mitte teadmatusega pistmist, vaid inimliku eksimisega, mida juhtub Teil kõigil ja loomulikult üritad teinekord oma eksimust hilisema pilditöötlusega kuidagiviisi parandada. Aga kuna mina üldjuhul oma pilte väga ei silu, siis juhtus nii, et töötlusega palju ei muutunud ja värvid jäid kergelt mudaseks. Kuna tegemist oli minu esimese rebsiseeriaga ning algselt meeldis just see kaader kõige rohkem, siis ei teinud sellest suurt lugu ja jagasin seda siin teistega. Puhtamate värvidega versioon seeria teisest võttest sai ju ka hiljem lisatud smile Võtke rahulikult, saan säritamisega üldiselt kenasti hakkama ning reeglina tean väga hästi mis nuppu oma kaameral ja kui palju keerata, aga õppida on alati, sest tingimused ei ole kunagi identsed - nii kaua kui elame, nii kaua ka õpime! smile Peace!

Eemal

 

#58 03-09-2007 13:12:45

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

ErikM kirjutas:

Võimas teema on siin säritamisega lahti läinud ja seda kõigest sellest, et mul kogemata üks kord särikompensatsioon vale peale jäi. Siin ei ole mitte teadmatusega pistmist, vaid inimliku eksimisega, mida juhtub Teil kõigil ja loomulikult üritad teinekord oma eksimust hilisema pilditöötlusega kuidagiviisi parandada. Aga kuna mina üldjuhul oma pilte väga ei silu, siis juhtus nii, et töötlusega palju ei muutunud ja värvid jäid kergelt mudaseks. Kuna tegemist oli minu esimese rebsiseeriaga ning algselt meeldis just see kaader kõige rohkem, siis ei teinud sellest suurt lugu ja jagasin seda siin teistega. Puhtamate värvidega versioon seeria teisest võttest sai ju ka hiljem lisatud smile Võtke rahulikult, saan säritamisega üldiselt kenasti hakkama ning reeglina tean väga hästi mis nuppu oma kaameral ja kui palju keerata, aga õppida on alati, sest tingimused ei ole kunagi identsed - nii kaua kui elame, nii kaua ka õpime! smile Peace!

Erik, see ei olnud mitte isiklik soovitus, vaid üldine. Selle tingis asjaolu, et kui jutt särile läheb, hakkab absoluutselt asjassepuutumatuid seletusi säritamise kui sellise juurde tulema. Mitte ainult siin, vaid ükskõik kus teema all. Mis tegelikult näitab üheselt seda, millest ülevalpool sai juba räägitud. Kas see Sind puudutab või mitte, seda tead Sa ise paremini :-).

Eemal

 

#59 03-09-2007 13:22:51

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

@draa: smile smile smile selge selge smile smile smile

Eemal

 

#60 03-09-2007 13:35:29

T*m
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 97

Re: Ebakvaliteetsed pildid

draa kirjutas:


Aga aktiivne särikomp M rezhiimis, tänapäeva kaameras????? Ma küll ei tea kõiki maailma kaameraid, kuid pehmelt öeldes suhtun sellisesse väitesse... ei saa seda sõna pehmelt öelda.

Suhtumine ei muuda fakti.
Kaameraks seesama D80. Kui näiteks A või S peal keerad särikompi peale, siis kaamera arvestab seda M-i peal "õige säri" indikatsioonis. Loomulikult näitab ka viewfinderis, et särikomp on peal. Ja loomulikult ta ei modifitseeri selle kompi võrra säri, selle keerad ikka ise peale. Aga keerates särikompi 1 stop plussi jookseb säriindikaator sama palju miinuse poole.
D50-l näiteks sellist omadust pole.

Eemal

 

#61 03-09-2007 13:50:04

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

T*m kirjutas:

draa kirjutas:


Aga aktiivne särikomp M rezhiimis, tänapäeva kaameras????? Ma küll ei tea kõiki maailma kaameraid, kuid pehmelt öeldes suhtun sellisesse väitesse... ei saa seda sõna pehmelt öelda.

Suhtumine ei muuda fakti.
Kaameraks seesama D80. Kui näiteks A või S peal keerad särikompi peale, siis kaamera arvestab seda M-i peal "õige säri" indikatsioonis. Loomulikult näitab ka viewfinderis, et särikomp on peal. Ja loomulikult ta ei modifitseeri selle kompi võrra säri, selle keerad ikka ise peale. Aga keerates särikompi 1 stop plussi jookseb säriindikaator sama palju miinuse poole.
D50-l näiteks sellist omadust pole.

Kas järsku see on kusagilt custom functionitest peale keeratud? Sest ma tõesti ei taha uskuda, et selline pädev tootja nagu Nikon sellist nalja teeb.

Eemal

 

#62 03-09-2007 16:23:41

T*m
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 97

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Ei leidnud, et seda kusagilt deaktiveerida saaks. Aga ma ei arva ka, et see midagi perversset oleks - lihtsalt lisavõimalus, mida ei pea kasutama. Oht on aint selles, kui mingi poolautomaatprogrammi peal jätad kompi sisse ja M-is unustad arvestamata, kuigi ikoon pildiotsijas seda näitab.
Sensori fotograafiline ulatus on pmst üle 6 stopi, niiet kui tahad näiteks high-key või low-key jaoks punktist mõõta ja mitte peast arvutada, on see komp täitsa omal kohal, kuna särimõõdik näitab ainult 2 stoppi kummalegi poole. Anyway, jutt läheb algsest teemast juba suht kaugele.

Eemal

 

#63 04-09-2007 12:06:06

ii tsuku
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 118

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Pentaxi K100D-l ka sama funktsioon olemas ja mõnikord täitsa praktiline.

Eemal

 

#64 06-09-2007 01:57:24

ivar_a
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 87

Re: Ebakvaliteetsed pildid

ii tsuku kirjutas:

Pentaxi K100D-l ka sama funktsioon olemas ja mõnikord täitsa praktiline.

See jutt nüüd küll õige ei ole, kui sa just millestki valesti aru pole saanud.
Peale jäetud särikomp. ei kajastu mingil kombel M-seades. Järgi proovitud.
Selle seadmiseks ka menüüs mingit võimalust K100D-l ei ole.

Eemal

 

#65 07-09-2007 21:54:46

ii tsuku
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 118

Re: Ebakvaliteetsed pildid

ivar_a, su väited on õiged. Ma pidasin särimõõtmise iseärasusi silmas ilmselt.

Eemal

 

#66 08-09-2007 01:08:27

Silver
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 177
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Mõtlesin siia teemasse ka ühe oma mõtte/ettepaneku panna:

Arvan, et looduspilt.ee on vaieldamatult üks parimaid portaale kogu Eestis. kuna viimasel ajal ma siin suurema osa oma internetis viibitud ajast veedan:) Ikkagi kogu looduspilt.ee kasutamise aja on mind närinud üks pisike asi. Ning, kui vahepeal hakkas mul see pisike asi ununema, siis viimase 5 tagasilükatud pildi pärast (vahepeal ei olnud neid jupp aega ühtegi, kuid pärast selle teema algatamist, hakkas neid jälle tulema) tuli mulle see asi jälle meelde.

Ütlen kohe ette ära, et minu eesmärk ei ole siin mitte norida vaid asja parandada, sest mulle see portaal kokkuvõttes ikkagi väga meeldib.

Asja juurde:

Kas pole mitte looduspilt.ee eesmärk kasutajate teadlikkust loodusest suurendada ja loodusfotograafia edendamine Eestis? Kui nii on, siis siinkohal mul on tagasihoidlik ettepanek looduspilt.ee kasutajasõbralikkuse tõstmiseks. Olen siiani saanud selle portaali kasutajana tohutult palju targemaks ning samuti olen ka tunduvalt kriitilisem oma piltide suhtes. Kõike seda hindan ma väga suureks teeneks, mille looduspilt.ee portaali tegijad ning kasutajad mulle osutanud. Samas on minu jaoks üheks kergeks mureks siinne süsteem piltide tagasilükkamisel ja sellega kaasneva tagasiside puudumisel. Sel kohal saan aru administraatoritest, kel pole aega tegeleda kõikide kirjadega, mis tulevad vihastelt, kurbadelt, uudishimulikelt jne kasutajatelt. Praegusel juhul aga tundub mulle see süsteemi osa siiski pigem eemaletõukav.
Iga kord, kui vastavasisuline meil postkasti kukub (pildi tagsilükkamine), tuleb isu maha istuda ja kõigele käega lüüa ehk piltlikult - nagu oleks rusikaga kõhtu saanud. Et loodusfotograafiat Eestis edendada, võiks siinseid kasutajaid, eriti algajaid, siiski aidata. Jah, igale kirjale eraldi vastamine on piin, tüütus jne, kuid "rusikaga kõhtu" saamine on samuti. Loomulikult, kasutajad ei ole oma aega ja raha portaali ülesehitamisele kulutanud, kuid kui juba selline väärt asi on välja töötatud, siis võiks see ju ka kasutajasõbralikult toimida.
Mõte, kuidas likvideerida antud probleem, oleks selline: Praegusel juhul adminn paneb ilmselt pildi taha linnukese (jah/ei) ja tuleb üks kindel kiri plarts postkasti ja kogu lugu, tagasisidet proffidelt või üldse kelleltki võimatu saada, istu kodus ja vaata portaali paremaid pilte.
Kas selline ettepanek oleks võimalik teostada, et on töötatud nö peamiste tagasilükkamispõhjuste arvuga võrdne või ligikaudne arv erinevaid kirju välja. Ehk, kui pilt lükatakse tagasi tuntava üle- või alasäri tõttu, siis adminn paneb linnukese sellesse kasti ning tulebki vastavasisuline kiri kasutaja postkasti, nõnda on saanud asjalikuma tagasiside kasutajad ja tõenäoliselt adminnid saavad märksa vähem tüütavaid kirju oma postkasti.
Selline on minu tagasihoidlik mõte ja ettepanek.

Andestust, kui mõttetu mõte ja foorumit reostan, lihtsalt pidasin siinse algajana vajalikuks ära märkida... Võimalik, et selle asja parendus on nendes nö kolmerattalistes ja muudes uuendustes , mis siit foorumist mõttearendustena läbi jooksnud, juba arvestatud:)

Eemal

 

#67 08-09-2007 01:30:55

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

poku kirjutas:

Mõtlesin siia teemasse ka ühe oma mõtte/ettepaneku panna:

Arvan, et looduspilt.ee on vaieldamatult üks parimaid portaale kogu Eestis. kuna viimasel ajal ma siin suurema osa oma internetis viibitud ajast veedan:) Ikkagi kogu looduspilt.ee kasutamise aja on mind närinud üks pisike asi. Ning, kui vahepeal hakkas mul see pisike asi ununema, siis viimase 5 tagasilükatud pildi pärast (vahepeal ei olnud neid jupp aega ühtegi, kuid pärast selle teema algatamist, hakkas neid jälle tulema) tuli mulle see asi jälle meelde.

Ütlen kohe ette ära, et minu eesmärk ei ole siin mitte norida vaid asja parandada, sest mulle see portaal kokkuvõttes ikkagi väga meeldib.

Asja juurde:

Kas pole mitte looduspilt.ee eesmärk kasutajate teadlikkust loodusest suurendada ja loodusfotograafia edendamine Eestis? Kui nii on, siis siinkohal mul on tagasihoidlik ettepanek looduspilt.ee kasutajasõbralikkuse tõstmiseks. Olen siiani saanud selle portaali kasutajana tohutult palju targemaks ning samuti olen ka tunduvalt kriitilisem oma piltide suhtes. Kõike seda hindan ma väga suureks teeneks, mille looduspilt.ee portaali tegijad ning kasutajad mulle osutanud. Samas on minu jaoks üheks kergeks mureks siinne süsteem piltide tagasilükkamisel ja sellega kaasneva tagasiside puudumisel. Sel kohal saan aru administraatoritest, kel pole aega tegeleda kõikide kirjadega, mis tulevad vihastelt, kurbadelt, uudishimulikelt jne kasutajatelt. Praegusel juhul aga tundub mulle see süsteemi osa siiski pigem eemaletõukav.
Iga kord, kui vastavasisuline meil postkasti kukub (pildi tagsilükkamine), tuleb isu maha istuda ja kõigele käega lüüa ehk piltlikult - nagu oleks rusikaga kõhtu saanud. Et loodusfotograafiat Eestis edendada, võiks siinseid kasutajaid, eriti algajaid, siiski aidata. Jah, igale kirjale eraldi vastamine on piin, tüütus jne, kuid "rusikaga kõhtu" saamine on samuti. Loomulikult, kasutajad ei ole oma aega ja raha portaali ülesehitamisele kulutanud, kuid kui juba selline väärt asi on välja töötatud, siis võiks see ju ka kasutajasõbralikult toimida.
Mõte, kuidas likvideerida antud probleem, oleks selline: Praegusel juhul adminn paneb ilmselt pildi taha linnukese (jah/ei) ja tuleb üks kindel kiri plarts postkasti ja kogu lugu, tagasisidet proffidelt või üldse kelleltki võimatu saada, istu kodus ja vaata portaali paremaid pilte.
Kas selline ettepanek oleks võimalik teostada, et on töötatud nö peamiste tagasilükkamispõhjuste arvuga võrdne või ligikaudne arv erinevaid kirju välja. Ehk, kui pilt lükatakse tagasi tuntava üle- või alasäri tõttu, siis adminn paneb linnukese sellesse kasti ning tulebki vastavasisuline kiri kasutaja postkasti, nõnda on saanud asjalikuma tagasiside kasutajad ja tõenäoliselt adminnid saavad märksa vähem tüütavaid kirju oma postkasti.
Selline on minu tagasihoidlik mõte ja ettepanek.

Andestust, kui mõttetu mõte ja foorumit reostan, lihtsalt pidasin siinse algajana vajalikuks ära märkida... Võimalik, et selle asja parendus on nendes nö kolmerattalistes ja muudes uuendustes , mis siit foorumist mõttearendustena läbi jooksnud, juba arvestatud:)

Ei ole mõttetu teema, see on just see põhjus, miks aegajalt mõned pildid adminnifiltrist läbi pääsevad, mis muidu ei pääseks. Kui võtad kategooriatest paremusjärjesutse ja lähed vaatad viimaseid lehekülgi, saad sellest aru.

Minu isiklik arvamus on, et areng hakkab tekkima sellest hetkest, mil ISE aru saad, mis pilt on midagi väärt ja mis mitte. Senikaua, kuni keegi teine seda ette ütleb, käid nö mööda kellegi teise rada, mitte enda oma (a la admini oma).

Eemal

 

#68 08-09-2007 02:56:07

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

draa kirjutas:


Minu isiklik arvamus on, et areng hakkab tekkima sellest hetkest, mil ISE aru saad, mis pilt on midagi väärt ja mis mitte. Senikaua, kuni keegi teine seda ette ütleb, käid nö mööda kellegi teise rada, mitte enda oma (a la admini oma).

Ssamas on siis narr loota, et inimene läheb seda teed, mis on sinu arust õige, kui sina pole seda talle näidanud.

Eemal

 

#69 08-09-2007 04:12:42

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Ebakvaliteetsed pildid

Aga jah, tegelikult olen ma draa'ga päri. Eks LP on mõnes mõttes nagu sõjavägi, mida enne seda läbimata vihatakse ja kirutakse kuid peale läbimist reeglina hakatakse arvama, et see oli vajalik etapp ning suures plaanis elule kasulik.

Olgugi, et teenitud aeg("jänkupoeg" või veel hullem, alles katsetaja roll antud kontekstis siis) võib häiriv tunduda ning mõnes mõttes lausa mõttetu. Või lausa alandav kui seersant(loe: tigekull) sind sunnib igasuguseid tobedusi tegema smile. Sõjavägi on mul selja taga, vaatame, mis LPga saab smile.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB