Sa ei ole sisse loginud.

#1 28-09-2007 14:29:59

m66k
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 239
Veebileht

Oravad Tallinnas

Millises Tallinna pargis oleks kõige tõenäolisem oravat kohata? On neil mingit pähklite eelistust kah?  Põhjus on see, et olen elus ainult ühe korra oravat näinud ja see oli kah vilksamisi 10 aastat tagasi :/

Eemal

 

#2 28-09-2007 14:34:40

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Oravad Tallinnas

Hmm... kui ma veel hiiu kandis elasin, siis askeldas seal kogu aeg oravaid ringi ning käisid lindude söögiplatsilt toitu noolimas. Nüüd kui olen ca 1-2km kesklinna poole valdeku pargi ääres, siis siin näen oravaid suhteliselt harva (keskmiselt korra kuus max).

Mustamäel arvaks ka, et on (TTÜ lähedal metsas/pargis), kuid kindlalt ei oskaks küll pakkuda, eks seal kandis elavad inimesed oska täpsemalt öelda.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#3 28-09-2007 14:42:21

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Re: Oravad Tallinnas

Kui Nõmmel elasin, käisid oravad iga päev lindude söögilauda ründamas. Mõned julgemad olid valmis pähkleid lausa käe pealt napsama. Üks agar otsustas akna luhvtaugu kaudu köögilauda revideerima tulla. Olid ajad...
smile
Olen justkui kuulnud, et Pelguranna kandis pidid ka oravad ringi askeldama.

Eemal

 

#4 28-09-2007 14:58:15

mika
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49

Re: Oravad Tallinnas

Kevadel kohtasin korduvalt oravaid Nõmmel hüppetornide juures. No ikka mitu korraga. arvan, et seal tasub hulkuda.

Eemal

 

#5 28-09-2007 14:58:59

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Oravad Tallinnas

TTÜ juures männikus on neid ikka. Kooli minnes olen neid paar korda näinud. Jube julged on nad küll, ühekorra oli lausa kahju, et kaamerat koolis kaasas ei vea, kuradi lähedale lasi.

Eemal

 

#6 28-09-2007 15:20:27

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Oravad Tallinnas

Saan aru, et sa, m66k, oled pooleldi Vilsandi poiss wink Siis võid minna ka Kuressaare linnaparki, seal oli vähemalt vanasti neid elukaid murdu. Panid pähkli peo peale, hüüdsid: "miki-miki-miki ning!" tuli võttis sul peost süüa. Kui vedas, siis näkitses ka seal meetri kaugusel smile

Eemal

 

#7 28-09-2007 15:21:04

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Oravad Tallinnas

St. lossiparki, tahtsin öelda...

Eemal

 

#8 28-09-2007 15:53:11

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Oravad Tallinnas

kuressaare lossipargis ple vist juba ammu enam oravaid, kohalikud kassid vast oma panuse andnud seal tongue

Eemal

 

#9 28-09-2007 16:02:00

Tanel A.
Kasutaja
Asukoht: Aruvälja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 106
Veebileht

Re: Oravad Tallinnas

Tallinnas Nõmmel on neid oravaid ikka päris palju. Ma sinna väga tihti ei satu, aga kui satun siis ikka näen. Viimati kui käisin nägin(me) väikest oravapoega, pildile kahjuks ei saanud, sest mälukaart oli kahjuks täis.

Ja linnas elavate oravate kohta: mingi kaks nädalat tagasi nägin Tartus Riia maanteel kuidas ühest teed ületavast oravast päris kiire hooga üle sõideti. Kurb sad

Eemal

 

#10 28-09-2007 16:26:32

r3nx
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 72
Veebileht

Re: Oravad Tallinnas

Nõmme metsa oravaid olen jälginud praktiliselt terve elu. Veel 5 aastat tagasi oleks julgenud öelda sulle, et tule Nõmme metsa ja näed oravat 100%. Praegu nii kahjuks ei ole. Mõned aktiivsemad ja väljapaistvamad pesad olen välja endale otsind, mida metsas käies jälgin, kuid enam ei ole nii, et lähed ja näed. Kõige kindlam koht, kus oravate elu vaadata on keskuse peatuse juures olevas pargis. (Mustamäe polikliiniku ja keskuse peatuse vahel). Hommikul, päiksetõusu ajal sinna lähed, siis näed kindlasti. Inimesi (pigem kahjuks kui õnneks ma ütleks) väga ei karda, kui piisavalt usaldusväärne tüüp oled, saad pai ka teha smile.

Eemal

 

#11 28-09-2007 20:34:40

Oll
Uus kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 14

Re: Oravad Tallinnas

Ma ütleks, et tule külla big_smile Mul on koeral kaks põhilist ajaveetmis viisi, esimene on vareste tagaajamine ja teine on oravatega sama pull (tahaks küll, et ta sellest kombeks loobuks, aga mis sa teed, kui on vaja peremehe ees eputada). Antud hetkel olen ikka iga päev neid siin askeldamas näind. Tallinnas, Nõmmel, Võidu tänavas mändide otsas ja traatide peal jne.

Eemal

 

#12 28-09-2007 20:39:15

Oll
Uus kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 14

Re: Oravad Tallinnas

heh, postitasin eelmise ära ja jalutasin kööki aknast piiluma, et kas on ? Oli wink Talvel ei saand lindudele toitu üldse välja panna, hommikuti olid oravad mitmekesi kallal ja lumi sihvkakoori täis, mitte et nad ei võiks süüa, aga mõte oli linde toita.

Eemal

 

#13 28-09-2007 21:22:42

yller
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 64
Veebileht

Re: Oravad Tallinnas

valmar kirjutas:

kuressaare lossipargis ple vist juba ammu enam oravaid, kohalikud kassid vast oma panuse andnud seal tongue

ma ei tea kuidas kuressaares, aga tlnas pidid kodutud orvaid püüdma ja sööma

Eemal

 

#14 29-09-2007 01:11:54

Karl Adami
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 328
Veebileht

Re: Oravad Tallinnas

Kadriorus on neid natukene. Tallinna ääre peal Iru vastu on kuusikud/männikud, kus on neid tohutult. Praegu käib ka vilgas talvemoona kogumine, niiet nad on eriti julged.

Eemal

 

#15 06-10-2007 20:19:26

m66k
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 239
Veebileht

Re: Oravad Tallinnas

Aitäh kõigile.
Otsustasin Nõmmele minna, hüppetorni ümbrusest ei leidnud, aga leidsin ühe paari surnuaial tegutsemas ning ühe sealt edasi minnes trepi juures.

Väga vahvad tegelased ikka, lähen kindlasti sinna veel millalgi tagasi, natuke päikselisema ilmaga loodetavasti.

http://m66k.xservu.com/uus_galerii/images/pilt735.jpg

Eemal

 

#16 07-10-2007 15:28:27

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Oravad Tallinnas

Erm... antud pildil vist valgebalanss puus... megalt lilla on... smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#17 07-10-2007 15:41:28

m66k
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 239
Veebileht

Re: Oravad Tallinnas

Hmm, niigi liitsin AWB-le photoshopis veel +150 temperatuuri ja -5 tinti. Minu silma jaoks tundub normaalne.

Eemal

 

#18 07-10-2007 16:14:38

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Oravad Tallinnas

millibelli: vareste vähesuse üle ma ei kurdaks tongue minu maja ümbrusest olen kokku lugenud vähemalt 6 pesa ning pesade tihedus on ülejäänud pargis ka suht sarnane. Hetkel isegi olukord selline, et koerad enam ei viitsi neid isegi aiast minema ajada muul ajal kui siis kui näevad, et ma vaatan tongue Varesed ka veits rasva läinud kuna koerad ikka vahest jätavad toitu järgi ning siis on varesed ka varsti platsis seda nillimas ja koerte jooginõust joomine ja seal pesemine on ka suht pidevad nähtused tongue

Iseenesest suht julgeks on nad jah läinud, kuid pilti ma pole neist veel üritand teha. Kui viitsiks, siis tõenäoliselt ei tohiks väga raske olla suht lähedale saada kuna niisama aias askeldades nad ikka mingi 4-5m kauguseni eriti ennast häirida ei lase. Koos fotokaga tõenäoliselt võtaks aega, et neid harjutada samale kaugusele, kuid ma meelega väga pole teind, pärast ei saagi neist lahti enam aiast tongue

m66k: midagi on siis igastahes väga puus kuna orav on pigem lilla kui pruun siin pildil. Sabas peale lillade toonide ei olegi ning ka kõik muud osad pildist mis võiks olla pigem valged või hallikad (need heledad alad männil) on tugevalt lilla tooniga. Tagumine mänd ka suht lilla. Kuna ma muudel piltidel ei näe sellist lillat tooni, siis oma monitori ei kahtlustaks hetkel smile Ja noh tõesti on tegemist rämelilla pildiga, mitte kerge tooniga smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB