Sa ei ole sisse loginud.

#1 26-05-2005 18:41:47

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Ilvese pilt (uuendatud ja lisatud pilt)

Nägin just tänasest päevalehest, et vereta jahil 2005 sai Arne Ader pildile metsikus looduses ilvese ... pilt oli ka juures, kvaliteet parim ei olnud, kuid ikkagi Ilves smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#2 26-05-2005 18:54:49

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Ilvese pilt (uuendatud ja lisatud pilt)

jees, see on vahva, aga sain ise ka selle selli peale viimase lume ajal.... kagus oli 15m, aga suht pime oli kahjuks. niiet olen "insider" big_smile Üldse, see õhtu oli väga võimas, nägin ka karu tol õhtul ära.

Eemal

 

#3 26-05-2005 19:46:20

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Ilvese pilt (uuendatud ja lisatud pilt)

karm ... äkki paned need pildid kuhugi üles ja viskad lingid. Sõltumata kvaliteedist.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#4 26-05-2005 23:09:33

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Ilvese pilt (uuendatud ja lisatud pilt)

täitsa võin panna foorumisse...saatuse pilge on aga see, et täna olime sõbraga pikal jalgrattamatkal ja kusagil 19.30 kohtusime ca 50m pealt ilvesega, kes pidas kitsejahti :S kusjuures tuul oli väga tugev tema poolt meie poole, mistõttu saime nii ligidale minna, teisalt aitas kaasa see, et vennike oli väga süvenenud eemal asuvate kitsede jälgimisse....

Eemal

 

#5 26-05-2005 23:54:31

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Ilvese pilt (uuendatud ja lisatud pilt)

nii... ja lugu läks edasi kuidas big_smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#6 27-05-2005 01:28:14

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Ilvese pilt (uuendatud ja lisatud pilt)

sai see, et sepp pani tallad oobilt ja mitte meie suunas ning pilt loomulikult aparaadi puudumisel jäi tegemata...nagu mu üks jäägrist sõbramees ütleb, oleks saanud miljoni dollari pildi big_smile ma pean uurima veits jäägrite käest, kas see koht on seal mr/mrs Ilvese käigukoht või oli seal kuidagi pooljuhuslikult. teine teema muidugi teda seal uuesti kohata, mis minuarust suht lootusetu - ma olen vist ainult kitsi ja rebaseid täpselt sama koha peal uuesti näinud.

Eemal

 

#7 05-06-2005 01:14:09

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Ilvese pilt (uuendatud ja lisatud pilt)

Minu ilvese pilt siin: (täiskaader)

http://www.lockbyte.com/marko/album/det … mage_id=94

Ühtlasi vabandan nende ees, kes külastasid minu fotonurka  ja see oli maas. Tänaseks on see piltide osas taastatud ja lisan jälle vaikselt pilte juurde.

Ja ilvese lugu ise ka...

Niisiis, Arne räägib SL's oma ilvese loo, mina siin smile

On 21 aprilli õhtupoolik. Jäägrist sõbramees helistab ja kutsub mind metsa, et läheme viime sigadele süüa ja vaatame karu üle smile Retk nagu ikka saab alguse tema kodust, kust suundume vilja auto peale võtma ja sealt edasi  suundume võpsa, kuid mitte siiski päris, see võps on süngeim ja ilusaim mets, mida endal ette võib kujutada - kohati veidi mägine, lagendikud vaheldumas vana metsaga, mille all mõnusalt heleroheline nõiametsa sammal. Mis põhiline, peab olema tõsiselt ettevaatlik, et värskeõhu mürgitust ei saa big_smile Viime paari kohta söögi juba ära ja läheme karu passima...et vaatame, kas näeme ehk midagi. Mingil hetkel hakkab sadama paksu-paksu lund. Teeme auto aknad lahti, kuulame iga häält ja praksu...järsku kuulen, keegi tuleb vasakult ees. Pinge tõuseb, ent samas langeb kohe - see on kõigest sokk, väga ilusa siidja sarvega siiski. See siins: http://www.lockbyte.com/marko/album/det … mage_id=73 Ootame edasi ja järsku vaatame...eemalt tuleb keegi. See ongi TEMA, vana karu, suur ja paks, kere vonklemas vasakule ja paremale. Kahjuks võis juhtuda, et karu sai meist haisu ninna ja pilt jäi väga kesiseks, ent binlokliga vaadeldes oli asi siiski hea. Karu nähtud, suundume koju poole tagasi, ent ennem siiki veel üks koht käia ja sigadele vilja panna. Teel söödakohale selgub, et keegi on just peale lumesadu mööda teed jalutanud, asja uurides selgub, et see on IIILVES. Mehed suht nõutud ja ärevil, suundume sööta maha panema. Tagasiteel sama rada mööd vajub meil aga kast kinni - ees jalutab auto tuledevihus rahulikult tema ise, ILVES. Mitte meist kaugel pöörab aga üle kraavi metsa ära, visates meile veel enneb lühikese pilgu. Mõtlesin, et soo, nüüd on see haruldane metsaelanik ka nähtud ent jääger ei lepi pelgalt sellega. Nimelt otsustab ta ilvesele "mütsi" pähe tõmmata ja nii me sõidamegi mõnisada meetrit edasi veidi tee äärde varju. Kuigi mul asjasse suurt usku polnud, jääme passima. Juba mõne minuti pärast märkame, et trikk oli siiski õnnestnud - ilves jalutab täie rahuga meie poole. Sätin kõik asjad fotokal valmis ja üritan läbi pimediku (f 5.6) aru saada, millal ilves teravaks läheb. Ilves nagu ei teekski meid märkama ja tuleb üha ligemale...lõpuks otsustan päästikule vajutada, et nagu ikka, jään vajutamisega suts hiljaks, mis mind eriti marru ajab, ent midagi pole teha. Hiljem vahemaad täpselt mõõtes selgub, et vahemaa oli 14.7 meetrit. Siiski, jäädvustus pole õnneks ilvese mõttes kõige viletsam ja osa peast on ka siiski näha. Läbides väikese metsatuka tuleb ilves meie selja tagant välja, ka meie oleme selleks ajaks ennast autost välja ajanud ja kaeme, mis edasi saab. Ives istub kuuvalgel ja lumisel ööl kraavi äärde maha ca 50m meist, kriiskab korra talle ainuomasel moel ja siis kaob...meieni kostub veel üksikuid kriisatusi ja ongi kõik, läinud ta ongi. Jääger õrritab ja ütleb: "Ega sa ju pole ilvest kunagi näinud, eks?" Mina vastan: "Ega sa ju pole karu ja ilvest samal päeval näinud, onju?" big_smile

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB